Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dr. Gerson i jego terapia
Autor Wiadomość
krzysztof
Veg Do Potęgi


Pomógł: 54 razy
Posty: 2934
Wysłany: 2008-04-17, 21:15   

Dziwne ,że starsze osoby łykają workami tabletki , aplikują "sobie same zastrzyki" , kuracje białkiem ludzkim typu "EMBREL" itp. itd i to nie jest "kup ten cudowny specyfik "i "naiwność" - przecież nikt nikogo nie zmusza do zakupów ;) a to kosztuje co miesiąc do kilku setek lub więcej to zależy kto ma jaką emeryturkę lub rentkę :roll: :sloneczko:

:bye:
ps może bardziej zasadne jest zadać pytanie : Na ile naukowe są KONWENCJONALNE terapie ANTYRAKOWE? - Sam nie wiem ?
 
 
Jędruś 
Veg przez duże VPomógł: 35 razy
Posty: 1632
Skąd: Ziemia Ognista
Wysłany: 2008-04-17, 22:46   

Sylvia słyszałem o tym.
Tylko jest jednoALE
Sylvia sprawdziłaś którego roku dotyczą te doniesienia.
To są lata 1970te, 1980te
A artykuły są pisane po roku 2005 ciekawe komu na tym zależy.

Tam się doczytałem że nastąpiło zakażenie bakterią Campylobacter
Po roku 1990 nie znalazłem doniesień o krytycznych stanach pacjentów
I co ty na to?

Personel nauczył się żeby podążać ścieżką Dr. Gersona czyli dietetyką a nie dożylnym aplikowaniem elektrolitów i innych lekarstw nawet naturalnych.

Terapii Gersona ani Budwig i innych ludzi prowadzących zdrowe podejście dietetyczne nie można opatentować z tego powodu że opierają się w większości na surowych ekologicznych owocach i warzywach. A to pociąga znaczące konsekwencje na rolnictwo, przetwórstwo żywności, przemysł gastronomiczny a przede wszystkim przemysł farmaceutyczny.
I ci ludzie ze wszystkich stron będą atakować tego rodzaju Kliniki.

Przeczytaj sobie Gerson Protocol
http://chipsa.com/gerson_protocol.html

Natomiast statystyka jaką stosuję się w konwencjonalnej medycynie jest taka:
Jeżeli pacjent przeżyje powyżej 5 lat od zabiegu np. chemoterapii to taką osobę uznaje się za wyleczoną.
Jak nie wierzysz to zapytaj się o to lekarzy jak długo prowadzi się statystykę.

Polecam też Forum Medycyny Naturalnej, opinie są pozytywne zwłaszcza po tym co stało się w latach 1970-1980 personel nauczył się trzymać wskazówek Gersona
http://forum.gazeta.pl/fo...6036675&v=2&s=0

Jedna z wypowiedzi:
W 1 i 2 fazie (czerniaka) przeżywalność osób stosujących terapię Gersona wynosiła 100% (medycyna w USA, kraju gdzie leczy się kilkakrotnie skuteczniej niż u nas, daje niecałe 80%), w 4 fazie raka – uwaga Terapia Gersona dawała 39% szans wyleczenia, podczas gdy konwencjonalna medycyna ratuje zaledwie 6% chorych. Oznacza to, że terapia Gersona jest w przypadku zaawansowanego czerniaka 6-krotnie skuteczniejsza.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
NO spam
 
 
krzysztof
Veg Do Potęgi


Pomógł: 54 razy
Posty: 2934
Wysłany: 2008-05-08, 14:21   

Aby zrozumieć dlaczego wszelkie „naturalne” sposoby przywracania zdrowia będą marginalizowane a często nie ujrzą świata dziennego ( chodzi mi tu o większość społeczeństwa) trzeba wiedzieć , iż istnieje coś takiego jak CODEX ALIMENTARIUS.
Co to C.A. patrz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Codex_Alimentarius

TYLE PIĘKNA DEFINICJA UZŁOCONA OBIETNICAMI niczym reklamy banków , samochodów , leków itp. ,itd.
W rzeczywistości Codex Alimentarius reprezentuje przemyślaną strategię zastąpienia naturalnych sposobów ŻYWIENIA I LECZENIA agresywnymi naukowymi i technologicznymi eksperymentami , które udają postęp medyczny i ekonomiczny.( proszę nie mylić z tymi skutecznymi i sprawdzonymi np. laserowe przyśpieszanie zrastania złamań kończyn np.: u sportowców i nie tylko – dziś obojczyk 2 tygodnie , kiedyś bardzo dłuuuugo!)

WIĘKSZOŚĆ osób nawet tych zajmujących się „zdrowiem” nie ma zielonego pojęcia ,że przyjęte w 1979 r. i zaktualizowane w1991 Generalne wytyczne Codexu w sprawie Twierdzeń starają się zagwarantować, aby JEDYNYMI PRODUKTAMI , którym można przypisać zdolność ochrony , łagodzenia i leczenia chorób były LEKARSTWA. Jednocześnie zakazują one twierdzenia , że temu samemu celowi mogą służyć produkty żywnościowe. Tym samym wytyczne te chronią wadzę przemysłu farmaceutycznego nad system opieki zdrowotnej – TAKIE POSTĘPOWANIE W KRAJACH MNIEJ LUB BARDZIEJ CYWILIZOWANYCH JEST PRZECIEŻ STYPIZOWANE W KODEKSACH KARNYCH JAKO PRZESTępstwa przeciw życiu i zdrowiu ludzkiemu , jednak coraz bardziej sytuacja wymyka się spod kontroli za sprawą mega nakładów finansowych pochodzących od przemysłu farmaceutycznego.

Przez ostatnie lata w centrum zainteresowania Codexu była :twisted: ŻYWNOŚĆ ORGANICZNA. :evil: Komitet Codexu do spraw Oznaczania Żywności próbując osłabić światowe standardy organiczne , dążąc do tego , aby dopuściły one stosowanie takich substancji , jak dwutlenek siarki( wyw. u wielu ludzi reakcję alergiczną ), azotyn sodu i azotan sodu, które są potencjalnie rakotwórcze i wywołują hiperaktywność u dzieci oraz powodują wrzody i nowotwory jelit karageninę.
Komisja C.A. zezwoliła w swoich wytycznych Produkcji , Przetwarzania , Oznaczania i Sprzedaży ORGANICZNIE PRODUKOWANEJ ŻYWNOŚCI na stosowanie ETYLENU ,który jest używany do sztucznego dojrzewania owoców i warzyw podczas transportu. Wiadomo ,że żywność org. jest zdrowsza od nieorg. a tym samym droższa dlatego mega producenci żyw. nieorg. widzą w tym łatwą okazję na przeniknięcie na rynek żywności org. i osiąganie większych zysków. Wzrost zapotrzebowania na żywność organiczną stanowi ZAGROŻENIE dla przemysłu farmaceutycznego i chemicznego. Co więcej , organiczne nasiona nie mogą być opatentowane – i znowu Matka Natura przychodzi Nam z pomocą!!!. :sloneczko:

Wytyczne w sprawie Witamin i Mineralnych Dodatków do Żywności zostały przyjęte przez Komisję C. A. jako NOWY GLOBALNY STANDARD podczas potkania w RZYMIE w lipcu 2005 roku. Wykorzystują one jako podstawę RESTRYKCYJNĄ dyrektywę Unii Europejskiej w sprawie dodatków do żywności i nakazują ustanowienie restrykcyjnych ograniczeń odnośnie przyjmowania witamin i minerałów. CO więcej , ZAKAZUJĄ twierdzenia , że witaminy i dodatki do żywności pozwalają zapobiegać , łagodzić i leczyć choroby .

Od roku 1956 działa specjalny Komitet Codexu do spraw oznaczania żywności. Sprawa oznaczania żywności jest szczególnie istotna dla ROZPOWSZECHNIANIA INFORMACJI o NATURALNYCH SPOSOBACH RATOWANIA ZDROWIA I ŻYCIA.- i tutaj uwaga !!! – Komitet ten ODMÓWIŁ UZNANIA ROLI WŁAŚCIWEGO żywienia w zapobieganiu , łagodzeniu i leczeniu chorób !!! :oops:

Obecnie kluczową kwestią , jaką zajmuje się Codex , jest nałożenie ograniczeń na TREŚĆ ZAWRTE W REKLAMACH i istnieje wielkie niebezpieczeństwo , że reklamowanie legalnie publikowanych sprawozdań badań naukowych zostanie zakazane , a działania niedochodowych organizacji PROMUJĄCYCH ZDROWIE będą utrudnione.

Codex ma również specjalny komitet do spraw bezpieczeństwa dodatków do żywności zajmujący się ustalaniem ich maksymalnych dopuszczalnych poziomów .Indeks Dod. do Żywn.Codexu zawiera obecnie około 300 substancji , zarówno syntet., jak i naturalnych ,które mogą znajdować się w pokarmach. Część sztucznych dodatków przyjmowana w małych ilościach osobno jest bezpieczna JEDNAK CODEX NIE WZIĄŁ POD UWAGĘ ,że te chemikalia są spożywane zazwyczaj razem , nierzadko w dużej liczbie.

C.A dąży do sprzecznego z prawdą uznania ANTYOKSYDANTÓW ZA TRUCIZNĘ i :megapolew: zakazania ludziom ich przyjmowania oraz korzystania z odpowiednich terapii Ogromne środki , jakimi dysponują koncerny farmaceutyczne , utrudniają politykom i lekarzom przeciwstawienie się ich interesom. Szczególnie ważna jest świadomość wpływu przemysłu farmaceutycznego na profesję medyczną . Poprzez wspieranie prywatnych uczelni medycznych w Stan. Zjedn. , włączając w to tak zwane. „Ivy League” uniwersytety Harvard , Yale , Mayo Clinic i inne , przemysł inwestycji farmaceutycznych kupił sobie po prostu światową opinię medyczną . Nauczanie terapii medycznych w coraz większym stopniu skupia się na środkach farmakologicznych , a jednocześnie skutecznie zakazano NATURALNYCH SPOSOBÓW OCHRONY ZDROWIA jako „ przestarzałych”. :roll:

Wzrost popularności ORGANICZNEJ ŻYWNOŚCI , dodatków do żywności , naturalnych praktyk zdrowotnych zaczął zagrażać przemysłowi farmaceutycznemu , chemicznemu i im spokrewnionych . Dodatkowo przybierająca na sile moda na medycynę naturalną oraz ogromna ilość książek , czasopism , stron int. i progr. Tv. poświęconych medycynie pomaga ludziom rozszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowia i naturalnych sposobów leczenia chorób a to zagraża konkretnym osobom ,”rodzinnym firmom”, układom oczywiście pod względem finansowym i tylko tyle -Tu nie ma miejsca na spiski – to tylko ludzka chciwość ,chciwość ,chciwość. :oops:

Nie byłoby w tym nic strasznego gdyby do WHO ( Światowej Organizacji Zdrowa) należało 30 –40 państw. Obecnie należy około 150 dlatego standardy i wytyczne Codexu odnoszą się praktycznie do każdego produktu spożywczego i dotkną bezpośrednio zdecydowaną większość LUDZI NA ZIEMI.

Ciekawe dlaczego na forum publicznym nie podejmuje się debat odnośnie wytycznych C.A a przecież dotyczą bezpośrednio prawie wszystkich obywateli i ich zdrowia a w konsekwencji budżetu państwa i nakładów na tzw . „służbę zdrowia” ?- dziwne
;)

Z ciekawostek można podać ,że : przez kilka ostatnich lat wysłano około :sloneczko: 600 milionów !!! listow protestacyjnych do rządów i parlamentarzystów z krajów wciąż popierających te pozbawione skrupułów działania - Kto brał udział w akcji ten wie o co chodzi! :sloneczko:
: w listopadzie 2002 r. w Berlinie Komisja Codexu zorganizowano konferencję ekspertów do spraw zdrowia z całego świata , włącznie z RPA i nie było niczym dziwnym , że to właśnie "zieloni w temacie" przedstawiciele RPA wyczuli hipokryzję Codexu i czym prędzej opuścili "imprezkę".

Pozdrawiam bardzo!!! słonecznie z Zielonej Góry :sloneczko: :sloneczko: :sloneczko: ( 25 stopni w cieniu) peace
 
 
sylwia 
Veg Do Potęgi
"ta zła"Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Posty: 3100
Skąd: Sz-n
Wysłany: 2008-05-15, 10:18   

Jędruś napisał/a:

Sylvia sprawdziłaś którego roku dotyczą te doniesienia.

szczerze przyznam, ze nie sprawdzilam roku. moze i sie sprawy polepszyly, kto wie?
ale tak czy inaczej, skoro takie sytuacje mialy miejsce, to tekst o "cudownej terapii" troche nie na miejscu.
krzysztof napisał/a:
CODEX ALIMENTARIUS.

a wartosc numeryczna tej nazwy to 666, i w piwnicy członkowie Komisji odgryzaja glowy niemowlętom :twisted:
_________________
TESTUJĘ PRODUKTY ALPRO-SOYA

Sklep Sail and Rock, aplinus, campus, plecaki, śpiwory, namioty

Alternatywa – cudna sprawa- można zaprzeczyć wszystkiemu; bierzesz zwykła, nudną rzecz, jak medycynę, naukę, czy edukację i tworzysz alternatywę, gdzie wszystko jest odwrotnie; normalna medycyna opiera się na badaniach, alternatywna na zgadywankach, przeczuciach i wewnętrznym głosie. To takie duchowe...
 
 
 
Jędruś 
Veg przez duże VPomógł: 35 razy
Posty: 1632
Skąd: Ziemia Ognista
Wysłany: 2008-05-15, 10:30   

sylwia napisał/a:
szczerze przyznam, ze nie sprawdzilam roku. moze i sie sprawy polepszyly, kto wie? ale tak czy inaczej, skoro takie sytuacje mialy miejsce, to tekst o "cudownej terapii" troche nie na miejscu.

Ja uważam że na miejscu, zobacz co się dzieje w konwencjonalnym szpitalnictwie.

Teraz Instytuty Medyczne Medycy Naturalnej korzystają z badań diagnostycznych, a nowe pokolenie lekarzy idących nurtem medycyny naturalnej coraz częściej pisze publikacje naukowe na ten temat (t.j. raw vegan diet).

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
NO spam
 
 
sylwia 
Veg Do Potęgi
"ta zła"Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Posty: 3100
Skąd: Sz-n
Wysłany: 2008-05-15, 11:15   

Jędruś napisał/a:
zobacz co się dzieje w konwencjonalnym szpitalnictwie.


no wlasnie, dlatego nie nazywam terapii konwencjonalnych "cudami". i tej też nie. ani żadnej innej.

dobrze, że w przypadkach, które nie wymagają farmakologii korzysta się z naturalnych, sprawdzonych metod. gorzej, kiedy na raka zaleca się picie ziółek i medytację, przy - podkreślam - rezygnacji z leczenia farmakologicznego. wierzę, że obie metody mogą się uzupełniac (i znam takie przypadki). natomiast stwierdzenie, że dieta raw leczy wszystkie choroby świata to dla mnie szarlatanizm. o teoriach spiskowych nt. medycyny konwencjonalnej nie wspomnę, bo nie ma po co :sloneczko:

:bye:
_________________
TESTUJĘ PRODUKTY ALPRO-SOYA

Sklep Sail and Rock, aplinus, campus, plecaki, śpiwory, namioty

Alternatywa – cudna sprawa- można zaprzeczyć wszystkiemu; bierzesz zwykła, nudną rzecz, jak medycynę, naukę, czy edukację i tworzysz alternatywę, gdzie wszystko jest odwrotnie; normalna medycyna opiera się na badaniach, alternatywna na zgadywankach, przeczuciach i wewnętrznym głosie. To takie duchowe...
 
 
 
Jędruś 
Veg przez duże VPomógł: 35 razy
Posty: 1632
Skąd: Ziemia Ognista
Wysłany: 2008-05-15, 11:33   

Sylvia dieta surowej żywności jest bardzo dobra do leczenia chorób zwyrodnieniowych, a nowotwory do nich należą. Natomiast tą dietą ani żadną inną dietą nie można wyleczyć ludzi z chorób o podłożu genetycznym.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
NO spam
 
 
sylwia 
Veg Do Potęgi
"ta zła"Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Posty: 3100
Skąd: Sz-n
Wysłany: 2008-05-15, 19:45   

Jędruś napisał/a:
a nowotwory do nich należą


nowotwory sa rowniez uwarunkowane genetycznie (oczywiscie nie wszystkie).
_________________
TESTUJĘ PRODUKTY ALPRO-SOYA

Sklep Sail and Rock, aplinus, campus, plecaki, śpiwory, namioty

Alternatywa – cudna sprawa- można zaprzeczyć wszystkiemu; bierzesz zwykła, nudną rzecz, jak medycynę, naukę, czy edukację i tworzysz alternatywę, gdzie wszystko jest odwrotnie; normalna medycyna opiera się na badaniach, alternatywna na zgadywankach, przeczuciach i wewnętrznym głosie. To takie duchowe...
 
 
 
Asiu 
Wyższy Stan DuchaPomogła: 3 razy
Wiek: 47
Posty: 741
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-15, 22:08   

Jeżeli komórki rakowe powstają z białka, to wydaje się być możliwe "zagłodzenie" raka poprzez eliminację białka z diety. Czyli dieta raw mogłaby być faktycznie skuteczna.
No, ale nie będę udawać, że się na tym znam, bo się nie znam ;)
_________________

 
 
krzysztof
Veg Do Potęgi


Pomógł: 54 razy
Posty: 2934
Wysłany: 2008-05-18, 16:27   

JEŻELI KTOŚ INTERESUJE SIĘ HISTORIĄ TO WIE , ŻE MIJA JUŻ 36 LAT KIEDY prezydent NIXON wypowiedział wojnę rakowi. Od tamtego momentu wydano około 2 BILIONY $ na KONWENCJONALNE LECZENIE RAKA a rezultat tego jest taki , że więcej osób niż kiedykolwiek przedtem umiera na raka. Chociaż wykonano wiele badań ,których celem było ustalenie wartości różnych składników odżywczych w odniesieniu do różnych rodzajów raka , z tych 2 BILIONÓW $ NIE PRZYDZIELONO ANI GROSZA na przeprowadzenie prób z HOLISTYCZNYMI terapiamii raka – CIEKAWE DLACZEGO? (dziwne) .
Czy nie byłoby bardziej naukowe BEZSTRONNE ocenienie metod leczenia raka stosowanych przez naturalnych terapeutów.
Dodatkowo większość amerykańskich klinik alternatywnych musiała się przenieść do Meksyku. Lista klinik patrz :

http://www.cancure.org

HOLISTYCZNE podejście do leczenia raka obejmuje doskonałe żywienie , zioła , elektromedycynę oraz medycynę wibracyjną lub energetyczną , uzdrawianie emocjonalne a także terapię umysłową- i NIE MONA TEGO OPATENTOWAć. :sloneczko:


:sloneczko: Jedyne znane badania , które są bliskie podejściu holistycznemu , dotyczą terapii Gersona i były przeprowadzone w celu oceny pięcioletniego okresu przeżywalności pacjentów cierpiących na CZERNIAKA. Wykazały one , że 100% pacjentów z FAZĄ PIERWSZĄ I DRUGĄ poddanych terapii GERSONA przeżyło , podczas gdy tylko 79% poddanych terapii konwencjonalnej. W odniesieniu do przypadków w TRZECIEJ FAZIE RAKA ( z przerzutami w bliskim regionie ) liczby te przedstawiały się odpowiednio :70% i 41% , zaś z FAZĄ CZWARTĄ – 39% przy stosowaniu terapii GERSONA i 6% w przypadku terapii konwencjonalnych. ( Alt.Therapies , 1,(4):29 –37 , wrzesień 1995 , G.L.Hildenbrand i inni „Pięcioletni okres przeżywalności pacjentów z czerniakiem leczonych przy zastosowaniu diety zalecanej przez Gersona – spojrzenie retrospektywne”)

Nieżyjący już profesor fizyki medycznej H.B.Jones był CZOŁOWYM STATYSTYKIEM RAKA w Stan. Zjed. W przemówieniu wygłoszonym w roku 1969 ( Nowy Orlean 3 lipca ) do członków Amerykańskiego Towarzystwa Raka ( American Cancer Society ) oświadczył , że żadne z badań nie potwierdziło wydłużenia okresu przeżywalności w następstwie WCZESNEJ INTERWENCJI CHIRURGICZNEJ. Co więcej ,jego badania dowiodły , że pacjenci z nie leczonym rakiem żyją prawie cztery razy dłużej , wiodąc życie charakteryzujące się znacznie wyższą jakością niż leczeni. JUŻ NIGDY WIĘCEJ NIE POPROSZONO GO O ZABRANIE GŁOSU.

Epidemiologiczne badania potwierdzają wątpliwość wartości konwencjonalnej terapii. W ich konkluzji mówi się : „medyczne interwencje związane z rakiem mają marginalny wpływ , jeśli w ogóle jakikolwiek , na przeżywalność.
Pospolity sposób przekształcania medycznych statystyk na bardziej korzystne wygląda następująco : pacjenci ,którzy umierają w czasie PRZEDŁUŻONEJ TERAPII PRZY ZASTOSOWANIU CHEMIOTERAPII lub RADIOTERAPII ,uwaga !!! NIE SĄ WŁĄCZANI DO OBLICZEŃ STATYSTYCZNYCH pod pretekstem nieuzyskania pełnego zakresu terapii , natomiast w grupach kontrolnych liczeni są wszyscy , którzy umierają. Co więcej miarą sukcesu jest procent guzów zanikających , BEZ WZGLĘDU NA TO ,CZY PACJENT PRZEŻYJE!!!!!! Kiedy jednak dochodzi do porównania długości okresu przeżycia , wówczas uwzględnia się tylko przypadki wyleczone Z POMINIęCIEM ŚMIERTELNYCH!!!!! Generalnie nie podaje się , ilu pacjentów zmarło wskutek samej terapii.

Badania historii chorób 1,2 miliona pacjentów z rakiem ujawniło , że śmiertelność przypisywana przyczynom pozarakowym i występująca wkrótce po leczeniu na raka była o 200% większa od występującej normalnie. Po dwóch latach od zdiagnozowania raka i terapii ten nadmiar śmiertelności spada o 50 % . Najczęstszym powodem nadmiaru zejść śmiertelnych była niewydolność serca i układu oddechowego. Oznacza to ,że zamiast UMIERAĆ przez kilka lat na raka pacjenci umierali w wyniku EFEKTÓW LECZENIA i ZNACZNIE POMOGLI W POPRAWIENIU STATYSTYK DOTYCZĄCYCH RAKA , ponieważ RAK NIE BYŁ BEŻPOŚREDNIĄ PRZYCZYNĄ ICH ŚMIERCI!!!!

Niemieckie badania dowodzą ,że kobiety po menopauzie z nie leczoną formą raka piersi żyją dłużej od podanych kuracji i zalecają zaniechania leczenia w takich przypadkach. Ten wniosek jest zgodny z ustaleniami Ernsta Krokowskiego , niemieckiego prof., radiologa. Wykazał on ,że przerzuty są zazwyczaj wywoływane przez MEDYCZNĄ INTERWENCJĘ i tylko niekiedy przez biopsję lub zabieg chirurgiczny nie związany z rakiem. To waśnie przerzuty zabijają .podczas gdy orginalne nowotwory , zwłaszcza piersi , mogą być stosunkowo mało szkodliwe.

Najgorsze jest sytuacja gdy u kogoś zdiagnozuje się raka- osoba ta z miejsca STAJE PRZED OGROMNYM NACISKIEM ZA STRONY SYSTEMU "OCHRONY ZDROWIA" ,który WYMUSZA na niej natychmiastowe rozpoczęcie terapii , w której skład wchodzi interwencja chirurgiczna , CHEMIOTERAPIA i NAPROMIENIOWANIE w różnych kombinacjach a większość przestraszonych , zaszokowanych tą sytuacją ludzi nie jest w stanie przeciwstawić się potędze medycznego autorytetu. ( plus oczywiście skuteczna propaganda medialna )

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :sloneczko: :bye:
 
 
sylwia 
Veg Do Potęgi
"ta zła"Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Posty: 3100
Skąd: Sz-n
Wysłany: 2008-05-18, 17:20   

krzysztof napisał/a:
Najgorsze jest sytuacja gdy u kogoś zdiagnozuje się raka- osoba ta z miejsca STAJE PRZED OGROMNYM NACISKIEM ZA STRONY SYSTEMU "OCHRONY ZDROWIA" ,który WYMUSZA na niej natychmiastowe rozpoczęcie terapii , w której skład wchodzi interwencja chirurgiczna , CHEMIOTERAPIA i NAPROMIENIOWANIE w różnych kombinacjach a większość przestraszonych , zaszokowanych tą sytuacją ludzi nie jest w stanie przeciwstawić się potędze medycznego autorytetu. ( plus oczywiście skuteczna propaganda medialna )


mojemu dziadkowi i ojcu takie wlasnie terapie uratowaly zycie. kiedys, jak czytalam takie farmazony, to mnie krew zalewala. ale szkoda moich nerwow - teraz co najwyzej pokiwam glowa, tudziez posmieje sie pod nosem .... ech... :lol: :lol: :lol:
_________________
TESTUJĘ PRODUKTY ALPRO-SOYA

Sklep Sail and Rock, aplinus, campus, plecaki, śpiwory, namioty

Alternatywa – cudna sprawa- można zaprzeczyć wszystkiemu; bierzesz zwykła, nudną rzecz, jak medycynę, naukę, czy edukację i tworzysz alternatywę, gdzie wszystko jest odwrotnie; normalna medycyna opiera się na badaniach, alternatywna na zgadywankach, przeczuciach i wewnętrznym głosie. To takie duchowe...
 
 
 
spider 
Veg Niebanalny


Posty: 86
Wysłany: 2008-05-18, 17:47   

Bardzo sie ciesze ze uratowały,tylko że takich przypadków nie jest za wiele,o spustoszeniu w organizmie juz nie wspomne.Nie wiem z jakiego powodu Cie to irytuje,ale przytoczona przez Ciebie wypowiedz Krzysztofa jest w pełni zgodna z rzeczywistością.Nikt nie rozgłasza o cudach(tak CUDACH-wiem ze nie lubisz tego słowa) dokonywanych przez urynoterapię i głodowanie-czemu?-bo nie przynoszą nikomu korzysci materialnych.Kazdy je moze wykonac samemu bez zadnych przeszkód i skutków ubocznych,osiągając wspaniałe rezultaty.Natomiast wyniki leczenia konwencjonalnego i jego długofalowe oddziaływanie na organizm człowieka....no cóż...pozostawię to bez komentarza,pzdr
 
 
sylwia 
Veg Do Potęgi
"ta zła"Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Posty: 3100
Skąd: Sz-n
Wysłany: 2008-05-18, 19:42   

spider napisał/a:
tylko że takich przypadków nie jest za wiele,o spustoszeniu w organizmie juz nie wspomne


taaak, to chyba rzeczywiscie nalezy pozostawic bez komentarza...
_________________
TESTUJĘ PRODUKTY ALPRO-SOYA

Sklep Sail and Rock, aplinus, campus, plecaki, śpiwory, namioty

Alternatywa – cudna sprawa- można zaprzeczyć wszystkiemu; bierzesz zwykła, nudną rzecz, jak medycynę, naukę, czy edukację i tworzysz alternatywę, gdzie wszystko jest odwrotnie; normalna medycyna opiera się na badaniach, alternatywna na zgadywankach, przeczuciach i wewnętrznym głosie. To takie duchowe...
 
 
 
Hym
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-23, 16:23   

Pozwolcie ze zaatakuje wsztskich witarjan, bitarjan, wegan itp wegan itp.

Jak mozna sprawdzac zycie do tego co sie je?
Bylem apmitam kiedys na zlocie wegaranskim gdzie polowa ludzi siadla i non stop mila miedzy soba o witarjanimie bitranizmie. "jabla bez skurki, pycha...ale jak zbadasz witaminy to.,.."itp itd.

Jak mozna wiec sparwdzac swoje zycie tylko do takich dysput? mysle ze takiegoc zgsos to zadna sekta jeszcze ludzom nie zrobila? Najcizsze srednwiecze nie spadzalo zaitswan ludzi do jedzenia. do prduktwo wkadanych do ust i trafinych. Nie mam nic pzrecko temu zeby ktos dbal o zdraowie, ale jak mozna cala wole, sile i ufnosc pokadac i posecac jakiemus okrslnemu sposbwi sporzywania prduktow zywnsciwych?

Przypomina mi sie histria, z indyjskiej opwiesci o Caitani. Spotkal on Jogina ktry stal 30 lat na jednej nodze. Dzieki temu doszedl do pratyki ze umial umyslem wyginac lyzeczke, chdzic po wodzie i cos innego. Mial juz tysce uczniow, ktrzy stali niktorzy juz po 3 lata a niektrzy obserwawali. Caitania za to mial dar ze kogo dotknol ten czol Absolutno Milosc do Boga i wsztskiego co zycje.

Sptkal wiec tego jagoina. Juz mial go wyminac, nich dalej stoi na jednej nodze...gdy nagle pstwil go dotknac. Histria mowi ze kogo czetanja dotyknol ten tez zdobywal milosc. Jogin dotkniety, przez czaitanie, mimo zdonsci chdzenia po wodzie...nagle pczaul milosc...i pomyslal ":po co to": i poprtu postawil druga nage na ziemi...pzrciagnaol koscie i spobi poszedl:) spiewajac i patrzac na ptaki i drzewa....

Zajamujemy sie tylmoa zreczami...ale skupiac cala uwahe na prduktach zrwnscowych...nawet bez wspomninia o zendej motwacii...jakie mtwacie pzrcaja...strszne...mysle...

tai moj maly atak na wegatrjan 5 stopnia..
 
 
krzysztof
Veg Do Potęgi


Pomógł: 54 razy
Posty: 2934
Wysłany: 2008-05-24, 18:20   

Medycyna nie bierze pod uwagę następujących ogromnie ważnych dla organizmu człowieka aspektów :
1.stresu i jego niekorzystnego wpływu na układ immunologiczny i procesy życiowe ,
2.niewystarczająca ilość ćwiczeń ,
3.nadmiaru kalorii ,
4.wysoko przetworzonego i zdenaturowanego pożywienia wyhodowanego na zdenaturowanej i chemicznie skażonej glebie ,
5. wystawienia na dziesiątki tysięcy toksyn znajdujących się w otaczającym nas środowisku.
Zamiast starać się zminimalizować te chorobotwórcze czynniki w rzeczywistości „ konwencjonalna medycyna” powoduje jeszcze więcej chorób i to właśnie przez stosowane techniki medyczne ,testy diagnostyczne , NADUŻYWANIE MEDYCZNYCH I CHIRURGICZNYCH ZABIEGÓW oraz NADUŻYWANIE LEKÓW FARMACEUTYCZNYCH. .Ogrom krzywd spowodowanych tą strategią terapeutyczną jest rezultatem NIEWIELKIEJ ILOŚCI pieniędzy przeznaczonych NA ZAPOBIEGANIE chorobom.

Ogólna liczba zgonów JATROGENNYCH ( czyli będących następstwem „LECZENIA”) podanych w przedstawionej poniżej wykazie wynosi 783 936. Jest oczywiste , że amerykański system ochrony zdrowia stanowi główną przyczynę ZGONÓW i USZKODZEŃ ORGANIZMU w Stan. Zjed.

Roczny fizyczny i ekonomiczny koszt interwencji medycznych :

( pierwsza pozycja to LICZBA ZGONÓW , druga to KOSZT )

1.Poszpitalne ADR ( adverse drug ractions ) czyli osoby ze szpitalnymi szkodliwymi reakcjami ubocznymi na aplikowane leki : 106 000 , 12 mld $

2. Błędy sztuki medycznej : 98 000 , 2 mld $

3.Odleżyny : 115 000 , 55mld $

4.Infekcje : 88 000 , 5 mld $

5.Niedożywienie : 108 000 , ?$

6.ADR u pacjentów ambulatoryjnych :199 000 , 77mld $

7.Niepotrzebne zabiegi : 37 136 , 122 mld $

8. Pochodne zabiegów chirurgicznych : 32 000 , 9 mld $ -

RAZEM : 783 936 , 282 mld $ ( 2001 r.)

Należy podkreślić , iż dane określające liczbę zgonów jatrogennych NIE ZAWIERAJĄ JATROGENNYCH CHORÓB WYNIKAJĄCYCH Z DŁUGOTRWAŁYCH USZKODZEŃ POWSTAŁYCH W NASTĘPSTWIE MEDYCZNYCH KURACJI , które PACJENTOM UDAJE SIĘ PRZEŻYĆ.

Na uwagę zasługuje obliczenia dra Luciena Leape ‘a , który w swoich danych wskazuje na jeszcze wyższą ilość zgonów w przypadku ADR i błędów sztuki medycznej = 420 000 a koszt to 200 mld $ .

Dodatkowo
W 2001 r. ZGONY związane z zawałami serca = 699 697!!!
W 2001 r. ZGONY związane Z RAKIEM = 553 251 !!!

Statystyka niepotrzebnych interwencji medycznych przeprowadzanych w ciągu roku :

HOSPITALIZACJA: 8,9 mln
ZABIEGI: 7,5 mln

W sprawozdawczości zgłaszanych jest zaledwie od 5 do 20 % jatrogennych przypadków -wiadomo , tym samym UNIKA SIĘ procesów sądowych i represji , zachowuje dobrą reputację i chroni personel.
The Psychiatric Tmes podaje , że Amerykańskie Towarzystwo Lekarskie jest zaciekłym przeciwnikiem OBOWIĄZKOWEJ SPRAWOZDAWCZOŚCI w zakresie błędów medycznych . Z badań dotyczących pielęgniarek wynika , że ze strachu przed ewentualnymi reperkusjami również one nie donoszą o błędach medycznych.

Standardowe medyczne teksty farmakologiczne przyznają , że stosunkowo niewielu lekarzy sporządza doniesienia dla FDA o niekorzystnych reakcjach ubocznych na leki. Powody tego są wielorakie - ! OD NIEZNAJOMOŚCI ISTNIENIA TAKIEGO systemu sprawozdawczości począwszy , a na strachu przed oskarżeniem o przepisanie leku , który zaszkodził skończywszy. Co więcej- uwaga ! TEKSTY FARMAKOLOGICZNE mówią także lekarzowi JAK TRUDNO JEST ODRÓŻNIĆ EFEKTY UBOCZNE OD FAKTYCZNY OBJAWÓW CHOROBY – ale przecież „ktoś” „zbadał” ,”zatwierdził” ,sprzedał i zarobił na „LEKU”!!!!
Trzeba przypomnieć , iż poważne niekorzystne reakcje pojawiają się powszechnie już po zaaprobowaniu leku przez FDA. Szkodliwy wpływ na zdrowie nowych środków jest znany dopiero po wielu latach jego obecności na rynku

Gdyby błędy sztuki medycznej były w pełni i dokładnie zgłaszane , mielibyśmy do czynienia ze znacznie większą liczbą zgonów jatrogennych niż 783 936.
PAMIĘTAJCIE POWYŻSZE DANE DOT. TYLKO zgonów jatrogennych czyli będących następstwem „leczenia”.

W 1978 OTA (Biuro Oceny Technologii Stan. Zjed.) podało , że tylko od 10 – 20 % wszystkich obecnie stosowanych w praktyce medycznej zabiegów okazuje się po sprawdzeniu w kontrolowanych próbach skutecznych. Obecnie nikt nie pyta o zdanie OTA i pozostała kolejną atrapową instytucją stojącą na „straży” ludzkiego zdrowia.


Aby zorientować się w konflikcie interesów , wystarczy przyjrzeć się liczbie inwestorów w szpitalnych medycznych i rządowych RADACH DORADCZYCH.
Przeprowadzone w roku 2003 badania ujawniły , że kadra prawie POŁOWY akademii medycznych , która zasiada w Instytucjonalnych Radach Doradczych ( IBR – Institutional Review Board ) aby doradzać w sprawie KIERUNKÓW BADAŃ KLINICZNYCH , pełni również rolę KONSULTANTÓW FIRM FARMACEUTYCZNYCH !!!!!!
Nie od dziś wiadomo ,że firmy farmaceutyczne dzięki olbrzymim zyskom fundują badania medyczne , wspierają akademie medycznej szpitale i reklamują się w pismach medycznych.
Przy pomocy pękatych portfeli „zachęcają” naukowców i wykładowców akademickich do popierania swoich programów a tym samym komercyjne cele przemysłu far. wpływają na oblicze akademii medycznych w wielu aspektach. ( oczywiście pamiętać należy o korzyściach płynących z jakichkolwiek badań - bo wynik jest wiadomą „połknij to i będzie ok.”).

W przypadku subsydiowania badań przez firmę farmaceutyczną istnieje 90 % prawdopodobieństwo , że lek zostanie określony za „efektywny” , podczas gdy badania subsydiowane przez sponsorów spoza branży farmaceutycznej daje 50% prawdopodobieństwo.
Ciekawe są liczby : w 1981r. przemysł farmaceutyczny „DAŁ” na badania uniwersytetom i college’om 292 mln $ , zaś w roku 1991 tym samym instytucjom UWAGA! 2,1 mld!!! a po roku 2000 zgadnijcie sami.

Do roku 1995 firmy farmaceutyczne potroiły ilość pieniędzy PRZEZNACZONYCH na bezpośrednie reklamowanie leków wydawanych na receptę. Większość tych pieniędzy przeznacza się na uwodzicielskie reklamówki w telewizji .Od 1996 do 2000 wydatki na ten cel wzrosły z 791 mln$ do blisko 2, 5 mld.$!!!!!!!! a ,że ludzie chcą tego co widzą w telewizji to efekt wzrostu zysków firm farmaceut. jest ciągle widoczny. Chociaż 2,5 mld.może wydawać się dużą sumą pieniędzy , autorzy twierdzą , że jest to zaledwie 15 % ogólnego budżetu reklamowego przemysłu far.

Spójrzmy tylko na efekty uboczne leków antydepresyjnych mających pomagać ludziom , którzy wpadli w depresję. Pacjenci oczekujący bardziej radosnego życia i szukający ulgi od obaw , stresu i lęków stają się ofiarami reklam pokazywanych w telewizji i na bilboardach. W rezultacie często padają ofiarą niezliczonych efektów ubocznych kuracji antydepresyjnych. Głównymi użytkownikami antydepresantów są młodzi ludzie hodowani na RITALINIE ( polska nazwa handlowa CONCERTA ). Leczenie młodzieży i modyfikowanie jej emocji ma pewien wpływ na to , jak daje sobie ona radę ze swoimi uczuciami. Uczy się ona stawiania znaku równości między radzeniem sobie a lekami , zamiast polegania na sobie i swoim rozumie i wnętrzu. Zresztą od dawna wiadomo , że RITALIN działa podobnie do kokainy. Obecna reklama modyfikujących nastroje leków , takich jak PROZAC lub ZOLOFT , czyni je nie tylko społecznie AKCEPTOWALNYMI , ale niemal „koniecznością” w obecnym „pełnym” stresów świecie ,a dalsze kroki przemysłu far. to utwierdzenie powyższego stanu rzeczy.

Na przykładzie NIEMIEC łatwo zauważyć na czym zależy przemysłowi far.: jeszcze w 1948 r. liczba zgonów spowodowanych zawałem serca wynosiła ok.7000 tyś., a już w 1992. było 200 tyś. a w 2000 roku ok. 1 milion. Co charakterystyczne Niemcy posiadają jak na obecne czasy jeden z najlepszych systemów ochrony zdrowia a „Leki” są coraz „lepsze” i droższe.

Przedstawiciele przemysłu far. posługują się wymówką w postaci konieczności przeprowadzenia szerszych badań , zanim wyrażą swoje poparcie dla zakazu nadmiernego stosowania leków. Tylko ciekawe kto ma takie badania „Sponsorować” – PAŃSTWA ? , które kupują leki od firm far. , czy przemysł far. , który nie jest zainteresowany tego typu badaniami– bo i po co a może sami lekarze będący na garnuszku pośrednio przemysłu far. i pośrednio Państwa , nie licząc tych prowadzących swoje prywatne kliniki ( takich lekarzy nie ma zbyt dużo).
„Naukowcy” chętnie stosowali wymówkę ,że brak dostatecznej liczby badań potwierdzających szkodliwość DDT i innych niebezpiecznych pestycydów , aby zakazać ich stosowania . Identyczną wymówkę stosowali w przypadku TYTONIU , utrzymując , że muszą przeprowadzić więcej badań , zanim będą mogli z całą pewnością stwierdzić , że palenie tytoniu powoduje raka płuc. Nawet AMA ( American Medical Association – amerykańskie towarzystwo Medyczne ) było współwinne opóźniania ogłoszenia wyników badań szkodliwości tytoniu. W 1964 r. Raport Naczelnego Chirurga Kraju potępił palenie , tym czasem AMA odmówiło mu poparcia. CZYM SIĘ KIEROWALI? Twierdzili ,że potrzebowali więcej badań . W RZECZYWISTOŚCI tym ,czego potrzebowali były pieniądze , które dostali od firm tytoniowych. W ciągu następnych lat AMA otrzymało od nich 18 mln $ i przez cały ten czas MILCZAŁO w kwestii zagrożeń wynikających z palenia tytoniu. tym czasem AMA odmówiło mu poparcia. CZYM SIĘ KIEROWALI? Twierdzili ,że potrzebowali więcej badań .
Po uważnym rozważeniu zakresu , w jakim papierosy były używane przez lekarzy w ich praktyce JAMA ( Journal of the AMA - czyli magazyn Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego) zaczął w roku 1933 AKCEPTOWAĆ REKLAMY TYTONIU. Stanowe magazyny medyczne również zaczęły zamieszczać reklamy Chesterfieldów , utrzymując , że papierosy są „RÓWNIE CZYSTE JAK WODA , KTÓRĄ PIJEMY....I PRAKTYCZNIE NIE DOTYKANE PRZEZ LUDZKIE RĘCE”. W 1948r.magazyn JAMA przekonywał: „można by więcej powiedzieć na KORZYŚĆ PALENIA jako formy ucieczki od napięć niż przeciwko niemu...( tu UWAGA!!! ) i nie wydaje się by istniała przewaga danych przemawiających na rzecz porzucenia TYTONIU JAKO SUBSTANCJI SZKODLIWEJ DLA ZDROWIA CZŁOWIEKA!!! http://www.tobacco.org/re...istory20-1.html

Obecnie „naukowcy” nadal posługują się wymówką w postaci konieczności przeprowadzenia szerszych badań , zanim wyrażą swoje poparcie dla zakazu nadmiernego stosowania leków.
Od kilkudziesięciu lat wiadomo ,że strajk lekarzy jest bardzo korzystny dla pacjentów.
STATYSTYKI DOWODZĄ , ŻE KIEDY DOCHODZI DO STRAJKU LEKARZY LICZBA ZGONÓW W DOTKNIĘTEJ TYM STRAJKIEM SPOŁECZNOŚCI GWAŁTOWNIE SPADA: w 1976 r. liczba zgonów w BOGOCIE w KOLUMBII spadła o 35% , w tym samym roku w OKRĘGU LOS ANGELES w KALIFORNII śmiertelność w czasie strajku spadła o 18 % , natomiast w IZRAELU w czasie strajku w roku1973 o 50%. Wcześniej podobny spadek zgonów wystąpił w IZRAELU tylko raz i było to również w czasie strajku lekarzy , który miał miejsce 20 lat wcześniej. Po zakończeniu każdego strajku lekarzy śmiertelność znowu rośnie do „normalnego” poziomu.

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY. :sloneczko: :bye:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group