Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Topless z rogami na głowach
Autor Wiadomość
XsebaX 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2004-07-15, 12:37   Topless z rogami na głowach

Warszawiak Adam Złotnicki (26 lat) wraz z 300 osobami z całego świata przebiegł po ulicach Pampeluny w proteście przeciwko gonitwom i zabijaniu byków na arenie. Tydzień później na ulicach Pampeluny odbyła się prawdziwa, tradycyjna gonitwa ludzi za bykami.

Adam Złotnicki od roku jest działaczem Empatii, stowarzyszenia, które zabiega o humanitarne traktowanie ludzi i zwierząt. Na bieg zaprosiła go bratnia organizacja PETA.

Iwona Bugajska: I jak się biegło?

Adam Złotnicki: Normalnie. Bieg na dystansie 1 km to nic trudnego.

Ale nie biegliście nago.

Takie były założenia. W końcu uznaliśmy, że bieg nago mógłby być niebezpieczny.

Baliście się, że ktoś się na Was rzuci?

Chodziło o policję. W zeszłym roku aresztowali golasów. Wsadzali protestujących do furgonetek tak, jak stali. Było nieprzyjemnie.

Komu?

Ludziom. Czy chciałaby pani tak nago, na żelaznej ławce, siedzieć w furgonetce?

To, po co się rozbierali?

To protest. Czy pani jest niepoważna? Ludzie nami by się nie interesowali, gdybyśmy nie wystąpili nago. Pani też zaraz zadzwoniła, jak się dowiedziała, że byłem nago. No, prawie nago. Byłem w majtkach.

Jakichś specjalnych?

Nowych, kupiłem specjalnie, żeby były białe. Takich żądali organizatorzy, a ja białych nie miałem.

Ale chyba nie wstydziłby się Pan wystąpić nago?

Raczej nie w polskiej gazecie. Moja dziewczyna miałaby pretensje, że za bardzo się angażuję. Ale w hiszpańskiej, angielskiej? Czemu nie.

Czy w proteście brały udział dziewczyny?

Tak, niektóre topless, z rogami na głowach. Na biustach trzymały plakietki, więc z przodu nic nie było widać, ale z boku, jak człowiek się wychylił...

Co na to przechodnie?

Ludzie bili brawo, krzyczeli: Jesteśmy z wami! Niektórzy do nas dołączali, jechali za nami rowerami. Tylko jeden facet pokazał nam faka. Ale on miał z 70 lat.

Po co protestowaliście?

Chcemy, żeby zaprzestano gonitw byków i zabijania ich na arenach. To barbarzyństwo. Byki przed walką traktowane są środkami przeczyszczającymi i prądem, podczas walki nie mają sił. Oczy smaruje się im wazeliną, żeby nie widziały toreadora. Podczas walki obcina się im uszy. Nie słyszałem, żeby w ciągu ostatnich pięciu lat na arenie zginął jakiś człowiek, a po walce byki idą na rzeź.

http://serwisy.gazeta.pl/...45,2178534.html

Kaszti 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2004-07-15, 13:11   

To chyba w tej kwestii....Używam słowa chyba, bo nieznany jest mi bliżej język którym posługuje się lektor.
http://www.petatv.com/tvp...?video=nude_run

Odpowiedz do tematu