Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hate
2007-06-18, 00:36
Ratujmy Dolinę Rospudy!
Autor Wiadomość
fiatlux 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2007-02-22, 18:29   Zaskakujący manewr obrońców Doliny Rospudy

Zaskakujący manewr obrońców Doliny Rospudy

Organizacje pozarządowe i miłośnicy przyrody w obliczu łamania prawa nabyły symboliczne metry kwadratowe działki, na której GDDKiA chce poprowadzić drogę ekspresową przez cenne torfowiska Rospudy - informuje Greenpeace.
- Pora się przyznać. Otóż moja skromna osoba oraz kilka innych osób prywatnych i organizacji pozarządowych takich jak Instytut Ekonomii Środowiska z Krakowa, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot, jesteśmy właścicielami działek na planowanym przebiegu obwodnicy Augustowa - pisze dziennikarz "Gazety Wyborczej" Adam Wajrak na swoim blogu w portalu gazeta.pl.

- Teren ma powierzchnię 0,16 ha - poinformowała Ewa Jakubowska. Rzeczniczka prasowa Greenpeace Polska podkreśliła, że nabyty grunt ma symboliczną powierzchnię i nie służy celom komercyjnym.

Działanie to pozwoliło na włączenie się do postępowania w sprawie pozwolenia na budowę, od którego dzisiaj wszyscy nowi właściciele złożyli odwołanie - informuje Greenpeace.

W odwołaniu żądamy wstrzymania natychmiastowej wykonalności decyzji do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez sąd.

Jeżeli władze odstąpią od realizacji obwodnicy w szkodliwym dla przyrody kształcie zobowiązujemy się przekazać grunt na cele społeczne.

Gdyby jednak okazało się, że nie dojdzie do pozytywnego rozwiązania to nasze metry podzielimy i obdarujemy nimi wiele znanych osób, o których wywłaszczenie będzie musiał postarać się inwestor - czytamy w portalu gazeta.pl.

Wojewoda podlaski pozwolenie na budowę obwodnicy Augustowa wydał 9 lutego. Rzecznik wojewody Mirosław Piontkowski pytany o sprawę wywłaszczenia działki powiedział, że "na wszystkie działki, na które wydano pozwolenie na budowę, inwestor złożył zgodnie z prawem budowlanym oświadczenia o posiadaniu prawa do dysponowania nimi na cele budowlane".

Zapewnił, że dotyczy to także działki, o której mówią organizacje ekologiczne, bowiem po wszczęciu postępowania wywłaszczeniowego tej działki wojewoda udzielił na wniosek Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad "zezwolenia na niezwłoczne zajęcie nieruchomości" przeznaczonych na pas drogowy. Dodał, że ta decyzja wojewody była podstawą dla GDDKiA do przedłożenia oświadczenia, że dysponuje tą nieruchomością na cele budowlane.

Piontkowski poinformował, że do tej pory u wojewody nie ma żadnych odwołań od pozwolenia na budowę obwodnicy Augustowa. Uprawnione strony mogą je składać, ale - co podkreślał już wcześniej Podlaski Urząd Wojewódzki - pozwolenie ma nadany rygor natychmiastowej wykonalności, więc odwołania nie mają wpływu na rozpoczęcie prac.

Kilka organizacji ekologicznych protestuje przeciwko przebiegowi obwodnicy Augustowa przez dolinę Rospudy. Działacze i sympatycy Greenpeace drugi tydzień obozują w lesie przeznaczonym do wycinki pod tę inwestycję domagając się wstrzymania budowy. Wykonawca rozpoczął w czwartek prace przygotowawcze. Komisja Europejska grozi Polsce sankcjami, jeśli budowa nie zostanie wstrzymana.

http://wiadomosci.onet.pl/1491398,11,item.html

tomek 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2007-02-23, 07:20   

http://www.dziennik.pl/De...ArticleId=32865
Warto przeczytać, może niektórym ludziom spadną klapki z oczu co do natury tego systemu.

Hate 
Mentor
Pull The Plug

Wysłany: 2007-02-23, 08:54   

"Od dłuższego czasu mówi się, że organizacje ekologiczne są niesamodzielne i są na czyichś usługach"

Edward.Siarka@sejm.pl
Proponuje by kazdy napisal do pana posla co mysli o jego wypowiedzi, ja juz sie zabieram do pisania.

https://smialezdjeciapatrycji.wordpress.com/

I blog na fb:

https://www.facebook.com/...06096063015461/

fiatlux 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2007-02-23, 09:52   

tomek napisał/a:
http://www.dziennik.pl/De...ArticleId=32865
Warto przeczytać, może niektórym ludziom spadną klapki z oczu co do natury tego systemu.

ta jak nie ma racjonalnych argumentów to na wszystko dobrą odpowiedzią jest inwigilacja
tym razem przyszła kolej na ekologów...
tzw. demokracja 4rp mości panowie :wisi:

smoli 
Pilny Veg

Wysłany: 2007-02-23, 10:26   

Obrońcy doliny Rospudy są rejestrowani
Aktualizacja: 2007-02-22 23:58

Policjanci zbierają haki na ekologów
Do walki z obrońcami Doliny Rospudy włączyła się policja. Komendant głównypolecił policjantom rejestrować i rozpracowywać ekologów na terenie całego kraju â��dowiedział się DZIENNIK. Pod lupą mają znaleźć się działacze iorganizacje "zagrażające rządowemu programowi obwodnicy w Dolinie Rospudy".

Ustaliliśmy, że pismo z sygnaturą WK-II-146/2006 dotarło do 16 komend wojewódzkich i Komendy Stołecznej w ostatnią środę. Podpisał się pod nim szef policji Konra Kornatowski. Zgodnie z wolą komendanta głównego funkcjonariusze mają rejestrować ekologów w policyjnych bazach danych. Ich nazwiska znajdą się obok kibiców gwałcicieli morderców.

"My zbieramy informacje, inwigilując przestępców. Te same metody mamy teraz
stosować wobec Bogu ducha winnych zielonych" - dziwi się wysoki rangą oficer policji. "Osłupiałem, jak się wczytałem w treść. Jednak jest to polecenie służbowe, więc przekazałem je niżej" - mówi jeden z komendantów.Niżej, czyli do wydziałów kryminalnych. To elitarne wydziały policji, których funkcjonariusze stosują w swojej pracy metody operacyjne:podsłuchy,podglądy, współpracują z agentami. "Poczułem się jak funkcjonariusz SB.Wstydziłem się przekazać to polecenie podwładnym" - mówi jeden z
naczelników.
Sam komendant główny uważa, że nie złamał ani nie naciągnął prawa: "Tu nie chodzi o zbieranie informacji niejawnych, tylko o rozpoznanie, z kim mamy do czynienia, ile tysięcy ludzi przyjedzie do doliny, oraz o badanie opiniina forach internetowych. W tym piśmie nie ma nic poza dobrymi ntencjami" -tłumaczy.

Jednak autorytety prawnicze krytykują Kornatowskiego. Profesor Marian
Filarz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu mówi wprost: "To jest niezgodne
z prawem. Protesty są czymś jak najbardziej normalnym w wolnym kraju. Dziwię się, że MSWiA nie ma innych zmartwień i zajmuje się kilkoma młodymi ludźmi, którzy siedzą na drzewach w obronie jeleni" - uważa.
Podobnego zdania jest profesor Bruno Hołyst: "Metody operacyjne stosuje się wobec groźnych bandytów, zorganizowanej przestępczości, a nie wobec organizacji ekologicznych".

Były szef MSW Marek Biernacki z Platformy Obywatelskiej bije na alarm: "Nie wolno inwigilować legalnych organizacji. Nie mam wątpliwości, że to decyzja polityczna i do tego niezgodna z prawem. Za chwilę rząd będzie śledził lekarzy, dziennikarzy czy adwokatów" - mówi DZIENNIKOWI Biernacki.
Decyzi szefa policji broni poseł Edward Siarka, wiceprzewodniczący sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych z PiS, chociaż - jak przyznaje - o niej nie słyszał. "Od dłuższego czasu mówi się, że organizacje ekologiczne są niesamodzielne i są na czyichś usługach" - przekonuje.

"Ale słyszał pan, żeby ktoś sterował ekologami broniącymi Rospudy"? "Nie słyszałem, ale ja nie jestem z tamtego regionu" - mówi poseł Siarka.

> > Robert Zieliński, Jakub Stachowiak

smoli 
Pilny Veg

Wysłany: 2007-02-23, 10:39   

Greenpeace to taka organizacja ktora mozna by powiedziec potrafi
inwestowac.Utworzona przez bardzo madrego czlowieka ktory wie co i
jak... Ogolnie kieruje sie rozsadkiem i prawem ochrony srodowiska o
ktorym wszyscy wiemy. Broni przyrody i wszystkiego co jest z nia
zwiazane. DO CZASU :) . Pytalem ludzi ktorzy maja rozlozone namioty
dlaczego tam siedza? Bo mamy 300zl/dobe . A kto wam placi? Greenpeace. A
wiecie dlaczego? Bo po tygodniu protestu w koncu przyjedzie szycha
zaplaci grube miliony i zrobi sie czysto. Slyszeliscie kiedys zeby GP
skutecznie zadzialal? bo ja nie. Czy to przy transporcie odpadow
radioaktywnych przez Niemcy czy Czechy , czy przy wyrebie lasow czy przy
budowie dróg. Zawsze sie zmywali .. oczywiscie za odpowiednia cene. czy
nie warto zainwestowac w 300 osob x tydzien = ok 600tys zl plus 2 razy
tyle ludzi przyjdzie na protest w prawdziwej wierze ochrony , zeby
zgarnac kilka milionow? :) Inwestycja krotkoterminowa.

zapierdolisty@onet.eu, 22.02.2007 21:44

uroczo...

MoSSi 
Veg przez duże V
Master :)

Wysłany: 2007-02-23, 11:46   

:confused:
By drogi swej nie zmieniać
Nie zmieniać...

Margot 
Veg przez duże V

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2007-02-23, 11:56   

MoSSi napisał/a:
:confused:

No właśnie to samo mam teraz w głowie :-?

http://www.chatkamargot.blogspot.com/

XsebaX 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2007-02-23, 11:59   

Tak sie zastanawiam na ile wiadomosc podana przez smoli jest prawdziwa. Jesli tak, to hm.... juz widze Pana policjanta pukajacego do moich drzwi i zabraniajacego wyjezdzac mi z miasta. Wszystko dlatego, ze bylem odnotowany jako blokujacy autostrade A4, ktora przecina gore Sw. Anny.
Ludzie trzymajcie mnie... :/

http://domynadrzewach.blox.pl/html
BLOG poznaniakow
Ostatnio zmieniony przez XsebaX 2007-02-23, 12:43, w całości zmieniany 1 raz  

XsebaX 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2007-02-23, 12:28   

Premier chce, by na temat budowy obwodnicy Augustowa przez Dolinę Rospudy wypowiedzieli się w referendum mieszkańcy województwa podlaskiego. Jarosław Kaczyński powiedział, że jest to najlepszy sposób na rozwiązanie tego sporu. Jak dodał, decyzja wyrażona w referendum będzie ostateczna.

Jak powiedział szef rządu to jedyne możliwe rozwiązanie problemu: - Wszystkie strony tego sporu będą mogły przedstawić swoje argumenty - powiedział.

Premier powtórzył główne argumenty rządu za budową obwodnicy przez dolinę: plan zatwierdzony został już dawno, przed objęciem władzy przez obecny rząd, a likwidacja przejścia granicznego z Litwą nie wchodzi w grę.

Od dziś zbieranie podpisów pod wnioskiem

By można było zorganizować referendum, trzeba zebrać pod wnioskiem podpisy 10 proc. uprawnionych do głosowania mieszkańców terenu. W tym przypadku oznacza to uzyskanie zgody na referendum od ok. 45 tys. mieszkańców Podlasia. Marszałek Senatu Krzysztof Putra zapowiedział, że zbieranie podpisów rozpocznie się jeszcze dziś.

- Nie może być tak aby mała grupa ekologów terroryzowała Podlasie - dodał.

Premier pytany o ekologów i dzisiejsze doniesienia prasowe, jakoby policja miała ich "rozpracowywać", powiedział, że nic na ten temat nie wie. ewentualnych zagrożeniach.

Piątkowy "Dziennik" napisał, że do komend wojewódzkich i stołecznej trafiło polecenie szefa policji Konrada Kornatowskiego, aby rejestrować i rozpracowywać ekologów w całym kraju. Według gazety, "pod lupą" mają znaleźć się działacze i organizacje "zagrażające rządowemu programowi obwodnicy w dolinie Rospudy". Policja zaprzecza: - Pismo, wysłane do komend, nie dotyczy organizacji ekologicznych ani ekologów.

Burmistrz zadowolony, ekolodzy - nie

- Dolina Rospudy to dobro całego narodu, nie tylko mieszkańców Podlasia - komentują w TVN24 ekolodzy, niezadowoleni z decyzji premiera. Rozpisanie referendum nie musi zatem wcale oznaczać końca protestów ekologów.

Decyzję rządu popiera burmistrz Augustowa. Leszek Cieślik uważa, że to mieszkańcy miasta, którzy znają problemy związane z dużym ruchem TIRów, powinni zadecydować o przebiegu obwodnicy. Póki co - zaznacza Cieślik - debata wes. Rospudy odbywała się tylko w mediach.

---------------------------

Jednym slowem, nie ukrywam, ze wlasnie takie rozwiazanie Panstwa tez bralem pod uwage. Czyli z tej strony jakby wszystko "rozwiazane" i niestety przesadzone.

fiatlux 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2007-02-23, 12:45   

Cytat:
Premier chce, by na temat budowy obwodnicy Augustowa przez Dolinę Rospudy wypowiedzieli się w referendum mieszkańcy województwa podlaskiego.

i umywa ręcę
a co jeśli wynik referendum będzie niezgodny z prawem unijnym?
smoli napisał/a:
Greenpeace to taka organizacja ktora mozna by powiedziec potrafi
inwestowac.

szczerze mówiąc nie obchodzi mnie kto przewodzi temu protestowi
odnoszę wrażenie że w tym całym zawirowaniu medialnym zapomina się o co tak naprawdę chodzi :roll:
bo o ile pamiętam sprawa się tyczyła obrony jednego z najcenniejszych przyrodniczo obszarów przed bezprawną dewastacją :idontknow:

fiatlux 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2007-02-23, 14:59   

i machina się toczy....

Cytat:
KE: referendum ws. Rospudy nic nie zmieni
Komisja Europejska oświadczyła, że zorganizowanie referendum w sprawie budowy obwodnicy Augustowa w Dolinie Rospudy nic nie zmieni w prowadzonej przeciwko Polsce procedurze karnej. Rzeczniczka Komisji powiedziała, że "prawo musi być przestrzegane".
- Każdy rząd może organizować referendum. Jeśli polski rząd chce je przeprowadzić, to w porządku, ale to nic nie zmieni w sprawie opartej na unijnym prawie procedury, jaką wszczęliśmy przeciwko Polsce - powiedziała na konferencji prasowej rzeczniczka komisarza ds. środowiska Stawrosa Dimasa Barbara Helfferich.

Przypomniała, że unijne prawo (tzw. dyrektywa ptasia i dyrektywa siedliskowa) określa warunki, które umożliwiają realizację projektów takich jak budowa obwodnicy w dolinie rzeki Rospudy. - Na razie te warunki nie zostały przez polski rząd spełnione. I dlatego referendum nic nie zmieni. My domagamy się, by respektowane było prawo - podkreśliła.
- Na razie te warunki nie zostały przez polski rząd spełnione. I dlatego referendum nic nie zmieni. My domagamy się, by respektowane było prawo - podkreśliła.

http://wiadomosci.onet.pl/1492015,12,item.html

Alispo 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2007-02-23, 15:43   

taa,jasne ze im placa :megapolew:
juz mi sie czytac tych bredni odechciewa

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2007-02-23, 17:04   

ja dostaję na miesiąc od przemysłu buraczanego 4 stówy za kłamstwa o mięsie... mówię Wam, da się żyć :confused:

na onecie muszę tylko jako buraczana_prawda pisać, że mięso to zło

Asiu 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2007-02-23, 17:30   

Też mnie te teorie spiskowe nie przekonują. Jakoś jeszcze się nie zaraziłam od rządu i nie wszędzie widzę 'układ'. :roll:

Kocham Unię Europejską! :sloneczko:

Odpowiedz do tematu