Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Lody
Autor Wiadomość
hcg 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2006-08-17, 19:16   Lody

O lodach było już troszkę w innych topikach, ale żeby wszystko było w jednym miejscu to zacznę tutaj...tylko o lodach...takich bez mleka, bez jaj i innych dziwnych dodatków :D

W zeszły weekend przyjechali przyszli teściowie i wyruszyliśmy prezentować miasto ;) . Podczas tego zwiedzania zachciało im się...lodów. Byliśmy wtedy akurat koło Vegi i jedyna lodziarnia jaka rzuciła się w oczy to ta, na ul. Sukiennice - lodziarnia Barton. Jakie było nasze zdziwienie kiedy na tablicy przeczytaliśmy że lokal oferuje lody bez mleka :D Hop siup do środka i pytanie z czego te lody jak bez mleka: tylko cukier i owoce, nic poza tym - usłyszeliśmy w odpowiedzi :) Gałka kosztuje 1,80zł. Jeśli komuś cukier nie przeszkadza (choć jest baaardzo niezdrowy) to może skorzystać z okazji :) Nam nie przeszkadzał :D Jestem bardzo ciekaw co oni tam jeszcze dodają, bo jakoś nie bardzo chce mi się wierzyć że to tylko cukier i owoce, ale kto ich tam wie...może to naprawdę żaden problem...
Dzisiaj szukałem informacji o tej lodziarni - znalazłem tylko to: http://www.biznespolska.p...ontentid=112792
PS. Oprócz tych bezmlecznych są też lody standardowe, więc trzeba zapytać które bez mleka. Są też lody dla diabetyków - rozumiem że bez cukru. Ale nie wiem czy są i bez mleka i bez cukru.

Alispo 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 16 razy
  Wysłany: 2006-08-17, 20:48   

oo,jacie :lol: no to juz wiem gdzie mnie poniesie oprocz pizzerii DaGrasso;)

hcg-fajnei,ze wpadles na to forum,bo sie przydajesz ;) masz wiedze i to m.in.taka wroclawska ;)
przy okazji zapytam-skoro jestes z Wrocka to moze znasz jakis vegan itp.,moze z jakimis org.sie znasz,dzialsz gdzies czy cos,malo nas vegow,moze gdzies sie spotkalismy?

stephanie 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2006-08-17, 21:16   

Jest też sieć lodziarni Grycan, które oprócz zwykłych lodów posiadają mnóstwo rodzajów sorbetów. Nie są słodkie. Gałeczka chyba 1,50 kosztuje. Wiem, że sorbet to tylko sorbet, ale zawsze coś.

Aha, wafelki są sprawdzone i są wegańskie (aczkolwiek nie wiem czy jest tam cukier).

Alispo 
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2006-08-18, 11:15   

a te sorbety to pewne?bo z nimi tez roznie bywa,laduja tam nieprzyjazne nam dodatki tez:/

crazylikeastrawberry 
Łamacz Klawiatur
moderator

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2006-08-18, 13:01   

ja pytalam o sorbety w Grycanie w Krakowie w Galerii Kazimerz czy przypadkiem nie ma tam zelatyny czy czegos i pani mi powiedziala, ze nie ma tam zadnych "dziwnych" dodatkow...o_O o ile mowila prawde...
[ i mozna nawet sobie "skomponowac" wlsny deserek..np piec galek roznych sorbetow, do tego owocki, orzeszki i bakalie i pokruszona ciemna czekolada o_O ha :D ]

pyszne lodziki robi tez moja mamusia na mleku kokosowym.. hihih :P

stephanie 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2006-08-18, 17:19   

Alispo napisał/a:
a te sorbety to pewne?bo z nimi tez roznie bywa,laduja tam nieprzyjazne nam dodatki tez:/

Chyba tylko owoce i sok.

defu 
Veg przez duże V
wedżi pedżi

Wysłany: 2006-08-20, 12:57   

serio sa bez cukru? wczoraj je jadlem i byly maks slodkie. jesli tak to bomba;] no chyba ze sok z cukrem:P

stephanie 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2006-08-20, 13:03   

defu napisał/a:
serio sa bez cukru? wczoraj je jadlem i byly maks slodkie. jesli tak to bomba;] no chyba ze sok z cukrem:P

Przyznaję się, mam zepsuty smak ;) Bardzo możliwe, że sok jest słodki. Znajomi się dowiadywali tylko czy są wegańskie, a ja widziałam jakiś program, w którym występował koleś z Grycana i omawiał jak je robią i z czego.

defu 
Veg przez duże V
wedżi pedżi

Wysłany: 2006-08-20, 22:08   

no dobra niech bedzie ze uwierze:)
dzieki :)

wiola 
Veg nad Vegami
:-)

Wysłany: 2006-09-16, 20:33   

Tak z czystej ciekawości skusilam sie ostatnio na dwie gałeczki lodów firmy Grycan i niestety nie dalam rady zjesc nawet jednej :(
jak dla mnie obrzydliwie za słodkie :-?

hcg 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2007-05-10, 22:12   

stephanie napisał/a:
Jest też sieć lodziarni Grycan, które oprócz zwykłych lodów posiadają mnóstwo rodzajów sorbetów. Nie są słodkie. Gałeczka chyba 1,50 kosztuje. Wiem, że sorbet to tylko sorbet, ale zawsze coś.

chciałbym tylko powiedzieć, że Grycan bardzo niedawno otwarli w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu (na samej górze) :) Sorbety są, smaków jest bardzo dużo, wywiad potwierdził że faktycznie nie posiadają żadnych niewegańskich dodatków, no i wbrew powyższym opinią wcale słodkie nie są - nam smakowały, a wzięliśmy po 3 gały :) W porównaniu do lodów z Bartonu są mniej słodkie, mają inną konsystencję, smakują inaczej no i są tańsze o 0,40 na gałce :P

Alispo 
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2007-05-10, 22:24   

juppi! tzn.ze moge w okienku miedzy zajeciami wyskoczyc na lody?nie sadzilam ze tego dozyje :megapolew: ;) a daj w wafelku moze?(jesli tak to czy sprawdzony?)

Asiu 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2007-05-10, 22:34   

Wafelek raczej nie jest ok. Nie sprawdzałam, ale normalnie do wszelkich waflowatych wyrobów dodają mleko. Z plastiku sorbety Grycana smakują również wyśmienicie ;)

cassandra 
Veg przez duże V
empatyczna dusza

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2007-05-11, 09:53   

ale stephanie napisala, ze wafelki sa ok !
to ja wlasnie sie ostatnio uraczylam 3 roznymi sorbetami w wielkim wafelku :) pycha, tyle do wyboru, a tak to zawsze wszedzie byly tylko sorbety cytrynowe ;)

biedroniastaaaa 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2007-05-11, 11:13   

ciesza mnie te informacje ciesza :) bo loky uwielbiam a we wro czesto bywam :) 9moze niedlugo juz na stale) ale bede sie objadac peace

Odpowiedz do tematu