Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
agresja wobec wegetarian?
Autor Wiadomość
pao 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2010-09-06, 09:38   

Wiesz, poniekąd tak. Ale to nie do końca ten kierunek. Ot to jak jemy też wyróżnia czy jesteś jednym z nas. W chwili gdy wprowadzasz zmianę, szczególnie taką której nie rozumieją, traktują to jak atak na swoje terytorium. Nie ważne ze nie chcesz by oni się zmieniali, ale wymuszasz (wg nich) zmiany w uporządkowanym i znanym im modelu. I teraz co? mają się stresować bo przyjdziesz na obiad? gotować jakieś dziwadła?

to nie jest zła wola (najczęściej, choć bywa i tak) ale raczej kompletne niezrozumienie i obawa. A przecież większość boi się tego czego nie zna :) Cóż, tak jak my oczekujemy zrozumienia i akceptacji tak i my potrzebujemy się tym wykazać, choć czasem jest to trudne...

a pomysł z zapraszaniem na obiady do siebie jest fajny. Szczególnie, jeśli będą to potrawy które znają. Zbytnia egzotyka może ich przestraszyć ;)

http://variabiles.pl/kate...utorzy/paulina/

www.facebok.com/anioly

Tempeh-Starter 
Łamacz Klawiatur
aktywny zarodnik

Wysłany: 2010-09-06, 09:45   

pewnie już było (sporo stron tematu, nie prześledzę)
ale agresja wobec wege to przejaw pospolitej ksenofobii
ten sam mechanizm co z gejami, żydami, muzułmanami, cyganami, itp

pao 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2010-09-06, 09:56   

jesteś inny = zmienisz/chcesz zmienić mój świat = jesteś niebezpieczny ;)

http://variabiles.pl/kate...utorzy/paulina/

www.facebok.com/anioly

Tempeh-Starter 
Łamacz Klawiatur
aktywny zarodnik

Wysłany: 2010-09-06, 10:15   

myślę że ksenofobia to bardzo silne i nieracjonalne nastawienie
trudne do opanowania bo nie lezące w sferze rozumu tylko instynktów
podłoże ksenofobi to instynkt stadny
a wege to intruz wchodzący na terytorium stada
zostanie obszczekany, pogryziony i przepędzony
Ostatnio zmieniony przez Tempeh-Starter 2010-09-06, 10:16, w całości zmieniany 1 raz  

Cichosza
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-06, 12:59   

eeej...tylko nie "przepędzony"! :cry: My chcemy być w stadzie, a przynajmniej w przyjaznych kontaktach z tamtym stadem. Toż sami zakładamy własne i zamierzamy je powiększać. Pono dzieci łagodzą obyczaje... Może mały słodki veg w śpioszku "Veggie is cool" zmiękczy serca. :mrgreen:

OK. A tak już serio mówiąc: Fakt, czujemy się trochę dziwnie, ja czuję się, jakbym im zrobił plamę na świątecznym obrusie (tzn jemy dalej, ale wszyscy widzą plamę), ale jest też coś innego - zabrzmi to bardziej nadęcie, niż bym chciał - wierzymy, że możemy zrobić coś dobrego dla naszych rodziców, którzy rękami i nogami bronią się przed czymkolwiek nowym (to ma przełożenie też na wrogie nastawienie do Żyda, geja, czarnego, żółtego, zielonego etc.).

Co do potraw - jakieś propozycje hitów, które zdobywają serca mięsożerne?
Sprawa robi się pilna bo...uwaga, uwaga, przyjęli zaproszenie na czwartek
peace

pozdro

Tempeh-Starter 
Łamacz Klawiatur
aktywny zarodnik

Wysłany: 2010-09-06, 16:04   

co do potraw to całkiem dużo "tradycyjnych" dań nie zawiera produktów odzwierzęcych (lub nie będzie ich zawierać po niewielkiej modyfikacji) a dań bezmięsnych to już jest całe mnóstwo.

ja myślę że zamiast szykować jakiś wega - hit w stylu tempeh w mleczku kokosowym z komosą ryżową ;-)
będzie fajniej zastawić stół zupełnie zwykłymi potrawami (po prostu z przepisu "postnymi") - to był by dobry sposób pokazania że prowadzicie kuchnię zupełnie zwykłych ludzi, a nic tak nie łączny jak wspólna kuchnia peace
Ostatnio zmieniony przez Tempeh-Starter 2010-09-06, 16:05, w całości zmieniany 1 raz  

Mag_ 
Pilny Veg

Wysłany: 2010-10-21, 08:50   

byłam jakis czas temu na urodzinach u bliskiej rodzinki, u mojego chrześniaka. Oczywiscie nie bylo co zjeść, samo mięso we wszelkiem postaci. Dalsza rodzina nie wiedząca ze jestme wegetarianka ciągl emnie pytała, a czemu nic nie jesz, dlaczego nie jesz?! mowie, ciociu jestem, wegetarianką. "aha", 10min później - "nałóż sobie żeberek" :twisted:

było nieco złośliwych spojrzeń, jak jadałam pomidory z ogórkami na bułce, niezłe urodzinki, nie ma co. nawet w sałatce jarzynowej była szynka :mad: cóz, to nie pierwszy raz i powinnam sie przyzwyczaić ze na imprezkach rodzinnych nie ma lekko ;)

tiger 
Veg przez duże V

Wysłany: 2010-10-22, 23:41   

a było stwierdzenie w stylu....kawałek mięsa cię nie zabije...... ;)

Hikikomori 
Ostoja Wiedzy

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2010-10-23, 08:58   

Kiedyś zademonstrowałam agresję wegetarian wobec mięsożerców ("te zwłoki muszą leżeć akurat przede mną?" - na widok kury na półmisku tuż pod moim nosem), czym obraziłam mamę i zapewniłam sobie opinię podłej, ale przez jakiś czas podchodzono do mnie z respektem tylko dlatego, żeby uniknąć kolejnych takich "incydentów", które mogłyby urazić uczucia innych mięsojadów;] Ech, dawne dobre czasy buntu... Czasem lepiej chamsko zagrać, żeby zostać w ogóle zauważonym. Łagodnego wega oleją i jeszcze się będą naśmiewać]

Odpowiedz do tematu