Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
agresja wobec wegetarian?
Autor Wiadomość
zojka3 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2007-07-13, 09:33   

hihi

A jeszcze odnośnie dziwnych zachowań mięsiarzy. Całe szczęście nie spotkałam się z agresywnymi wyjątkowo zachowaniami ale przypomniałam sobie jak na początku swojego weganizmu starałam się "podzielić" ta fantastyczną nowiną ze znajomymi. Jak to na początku starałam się wszystkim wytłumaczyć, że to jest dobre i wszyscy tak powinni. No i oni się bronili, bronili swoich przekonań i dochodziło do takich bezsensownych dyskusji, w których żadna ze stron nie zamierza zmienić zdania. Jak wyluzowałam i nie zaczynałam tematu to zaczęli to w pełni akceptować!!! Jak idziemy do knajpy to wiadomo, że nie weźmiemy kiełbasy na pół i jest dobrze :D

Inez 
Natchniony Veg

Wysłany: 2007-07-18, 01:25   

zojka3 napisał/a:
Jak idziemy do knajpy to wiadomo, że nie weźmiemy kiełbasy na pół i jest dobrze :D

To masz fanie. Ja czasem czuję, że wszyscy mnie winią, ze tej kiełbasy na pół nie mają z kim wziąć... Najgorsza jest moja przyszła "rodzina"... zero tolerancji, ciągle wypominki, mam ochotę ukręcić głowy niektórym :twisted:

zojka3 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2007-07-22, 09:06   

Z teściową niestety nie poszło tak gładko i miło. Cały czas robiła podchody w stylu "co, nie smakuje Ci moja kuchnia?" albo że powiedzą, że Cię głódzę (w sensie jak wrócę do domu to obrobię jej tyłek przed moją matką, że nic nie jadłąm u niej (jakbym nie miała innych problemów)).
Co pięc minut przypominała mi żebym cóś zjadła.... no i w końcu musiałam przestać być grzeczna i prawie na nią nakrzyczalam, że jestem dużą dziewczynką i biorę odpowiedzialność za swoje decyzje i że nie życzę sobie więcej dyskusji na temat mojego odżywiania!
Byłą zszokowana i ja dochodziłam do siebie przez dłuższy czas ale nie było innego wyjścia :cry:

alan001 
Wyższy Stan Ducha
over the rainbow

Wysłany: 2007-07-22, 13:23   

Nie ma to jak kochana teściowa:)
Ganja Sensibilla - Zbyt pozytywna, dlatego
zakazana

JAgniecha 
Veg Do Potęgi
Go Vegan!

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2007-07-24, 16:42   

zojka3 napisał/a:
no i w końcu musiałam przestać być grzeczna i prawie na nią nakrzyczalam, że jestem dużą dziewczynką i biorę odpowiedzialność za swoje decyzje i że nie życzę sobie więcej dyskusji na temat mojego odżywiania!
Byłą zszokowana i ja dochodziłam do siebie przez dłuższy czas ale nie było innego wyjścia

...no ale przynajmniej ja sobie ustawilas? -czy dalej fika? 8-)

zojka3 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2007-07-24, 17:56   

JAgniecha napisał/a:
zojka3 napisał/a:
no i w końcu musiałam przestać być grzeczna i prawie na nią nakrzyczalam, że jestem dużą dziewczynką i biorę odpowiedzialność za swoje decyzje i że nie życzę sobie więcej dyskusji na temat mojego odżywiania!
Byłą zszokowana i ja dochodziłam do siebie przez dłuższy czas ale nie było innego wyjścia

...no ale przynajmniej ja sobie ustawilas? -czy dalej fika? 8-)

hihi To było kilka miesięcy temu jak się z nią widziałam ale jakoś w wakcję będę miusiała odrobić pańszczyznę i ją zwizytować :jestemgłupi:
Sama jestem ciekawa czy zostało jej coś w głowie czy będe musiała wychować od nowa :mówięci:

biedroniastaaaa 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2007-07-24, 18:51   

mnie siostra gonia po domu trzymaja z rekach rybe bez glowy, teraz nie moge spac w nocy :roll:

Pestka 
Pilny Veg

Wysłany: 2007-08-23, 21:29   

2 lata temu na "Dniu bez futra" do uczestników akcji podszedł jakiś stary dziadek i powiedział, żebyśmy wyp... bo zwierzęta po to są :-? Agresji słownej bardzo często doświadczałam. Kiedyś na wycieczce z kółka turystycznego spotkaliśmy małą żmije na szlaku. Cała grupa łącznie z przewodnikiem chciała ją zabić pod argumentem, że "to jest gad". Chcieli ją ukamieniować, ale zrobiłam poważną aferę i o dziwo udało mi sie kretynów powstrzymać. Żmija w momencie uciekła do lasu a ja do końca wysłuchiwałam, że jestem "pieprzonym ekologiem" :-?

Hate 
Mentor
Pull The Plug

Wysłany: 2007-08-23, 22:36   

Sral ich wszystkich pies ;)

https://smialezdjeciapatrycji.wordpress.com/

I blog na fb:

https://www.facebook.com/...06096063015461/

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2007-08-23, 22:57   

...albo żmija.

John Milton

sopocianka 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2007-08-27, 14:59   

Witam wszystkich serdecznie! To mój pierwszy post (nie licząc udziału w ankiecie). Moje status quo określiłabym tak: jedna noga w wegetarianiźmie, druga w weganiźmie ;) (przy rodzinie muszę zachowywać pozory...)

Co do tematu: agresja jest nieodłącznym elementem bycia "innym".
Najbardziej utkwiły mi w pamięci słowa jakiegoś faceta, kiedy zapraszałam go do spróbowania szaszłyków sojowych własnej roboty i wręczałam ulotki vivy (to była taka samotna mini-akcja na molo 1 października):
"Weź ty się, kobieto, puknij w głowę!"
To mnie zniechęciło i jeśli będę propagować wegetarianizm to tylko w większej grupie ludzi.

zielarka 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2007-08-27, 15:45   

zaczęłam się zastanawiać i 2 sytuacje przyszły mi do głowy... i zastanawiam się, czy granica pomiędzy żartem a agresją została w tych sytuacjach zatarta...

pierwsza... to wpychanie zaskoczonej mnie do sklepu z futrami, którego miałam szczęście nei zauważyć idąc ulicą

druga... zamykanie się ze mną w pomieszczeniu i obgryzanie krowich chyba żeberek...

obydwu aktów dopuścili się ludzie bardzo spontaniczni i o wielkim zasobie dość głupich pomysłów. wtedy odebrałam to jako niesmaczne żarty. a teraz, jak już napisałam, zaczęłam się zastanawiać...

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2007-08-27, 16:48   

Ja potrafię żartować na temat mięsożerców i vegetarian, ale raczej nie potrafiłbym żartować sobie z cierpienia i śmierci zwierząt. Często ze znajomymi dyskutujemy na ten temat i równie często padają śmieszne, uszczypliwe uwagi, ale kiedy ktoś przekracza linię, to mówię: "Hola, hola, dobry człowieku..." i usadzam go na miejscu.

Wepchnięcie do sklepu z futrami czasem może być poczytane za żart, powiedzenie, że świnka jest szczęśliwsza w czyjejś kanapce niż w chlewie nie jest żartem w żadnych okolicznościach. Nie dla mnie...

Ja raczej nie jestem przedmiotem ataku, a nawet jeśli jestem, to raczej kończy się to nie moim, lecz współrozmówcy podkulonym ogonem. 8-)

John Milton

Asiu 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2007-08-27, 20:00   

sopocianka napisał/a:
Witam wszystkich serdecznie! To mój pierwszy post

Witaj sopocianka! Zapraszamy do działu z powitaniami. :sloneczko:

Kajcia 
Ostoja Wiedzy
SxE

Wysłany: 2007-08-27, 20:39   

Jakub napisał/a:
Ja raczej nie jestem przedmiotem ataku, a nawet jeśli jestem, to raczej kończy się to nie moim, lecz współrozmówcy podkulonym ogonem.

Ho ho ho :lol: ;)
Ale tak trzymać.... Czasem ktoś, kto chce nam dokuczyć, nie wie nawet jak dużą wiedzę posiadają wegetarianie... i w sumie z dosrania NICI wychodzą :D

:shep:

Odpowiedz do tematu