Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
agresja wobec wegetarian?
Autor Wiadomość
Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2007-08-27, 23:34   

Kajcia napisał/a:
Jakub napisał/a:
Ja raczej nie jestem przedmiotem ataku, a nawet jeśli jestem, to raczej kończy się to nie moim, lecz współrozmówcy podkulonym ogonem.

Ho ho ho :lol: ;)
Ale tak trzymać.... Czasem ktoś, kto chce nam dokuczyć, nie wie nawet jak dużą wiedzę posiadają wegetarianie... i w sumie z dosrania NICI wychodzą :D

Dzięki. No, nie oszukujmy się, uśredniając to my - wegetarianie, veganie i nie zapominajmy o witarianach - mamy większą wiedzę i o żywieniu i o moralnym aspekcie naszego współistnienia ze zwierzętami, bo to konstytutywne elementy naszego światopoglądu, natomiast dla przeciętnego mięsożercy to najwyżej nic nie znaczący fragment... Stąd trzeba być naprawdę nieźle przygotowany, by z takimi cholerami jak my wygrać dysputę. :mrgreen:

John Milton

Kajcia 
Ostoja Wiedzy
SxE

Wysłany: 2007-08-28, 08:50   

Jakub napisał/a:
Stąd trzeba być naprawdę nieźle przygotowany, by z takimi cholerami jak my wygrać dysputę.

Ale jaka satysfakcja z wygranej bitwy słownej co :D :D :D :lol: :lol: :mrgreen: ?

:shep:

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2007-08-28, 13:06   

No, nie ukrywam, że spora, ale jest niczym z porównaniu do safysfakcji, gdy uda Ci się kogoś przekonać do zostania wegetarianinem. Parę razy miałem tę przyjemność i zaprawdę, śmieje się wtedy nie tylko pysk, ale i serducho się dołącza. :mrgreen:

John Milton

JAgniecha 
Veg Do Potęgi
Go Vegan!

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2007-08-28, 17:22   

sopocianka napisał/a:
"Weź ty się, kobieto, puknij w głowę!"
To mnie zniechęciło i jeśli będę propagować wegetarianizm to tylko w większej grupie ludzi.

i tak dzielna jestes ze sama tam polazlas :)

ja mam problem tego typu ze zbyt czesto w zdezeniu z 'prawdziwym chamem' lzy staja mi w oczach i nawet odpysknac nie umiem...

tak sama siebie tym wk...m ze nie wyobrazacie sobie! :evil:
nie chodzi nawet o to ze taka kruchutka i slaba, i biedna sie czuje (przeciwnie)- to jakby uderzenie przez swiadomosc bezradnosci wobec ogromu ludzkiej glupoty, podlosci i chamstwa razem wzietych... i zlosc...
Niektorzy sa przeciez tak glupi ze nie zrozumieja 'riposty' i zaczna pieprzyc o czyms innym; albo tak podli ze 'normalne argumenty' nie zrobia na nich wrazenia...

glupie to bo te niepotrzebnie rozwiniete konkluzje nad ludzka natura pojawiaja sie w sytuacji kiedy potrzebna jest tylko 'krotka pilka' albo poprostu olewka...
ale swiadomosc problemu nie znaczy zwalczenie go raz na zawsze :-?

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2007-08-28, 17:28   

Dlatego wiedza jest tak cholernie ważna. Świadomość tego, że można się mylić i że nie ma się monopolu na prawdę. Że się kogoś krzywdzi, że to jest nie w porządku i że można coś z tym zrobić. To oczywiście możliwe głównie jest u tych, którym zależy na czymś więcej niż tylko na końcu własnego nosa... W zasadzie nie wiem, co chciałem w tym poście napisać, chyba to, że inteligentni i empatyczni ludzie mogą się zmienić, zmienić chama, egoistę czy przygłupa [a z takimi czasem zdarza mi się dyskutować] jest po prostu cholernie trudno.

John Milton

Kajcia 
Ostoja Wiedzy
SxE

Wysłany: 2007-08-29, 08:54   

Jakub napisał/a:
Parę razy miałem tę przyjemność i zaprawdę, śmieje się wtedy nie tylko pysk, ale i serducho się dołącza.

Przekonałam już 3 osoby, a teraz pracuję nad swoją mamcią. Po obejrzeniu filmiku zamieszczonego na forum przez Ciebie Jakubie (tego baaaardzo smutnego z melancholijną muzyką) powiedziałam sobie, że muszę ją przekonać do bycia wege !

Jakub napisał/a:
zmienić chama, egoistę czy przygłupa [a z takimi czasem zdarza mi się dyskutować] jest po prostu cholernie trudno.
A niestety takich nie brakuje... Więcej - jest ich pełno i to w naszym najbliższym otoczeniu...

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2007-08-29, 14:51   

Ja też pracuję nad moją mamą. Co więcej, ostatnio mocno mnie zaskoczyła, zadzwoniła i poprosiła, żabym przesłał jej trochę materiałów na temat vege. :D

Ja przekonałem kilka osób, w tym mojego znajomego z teologii, który ku mojemu zdziwieniu i podziwowi od razu został veganinem. <brawa> No i jedną z osób, którą szczerze podziwiam przekonałem do bycia wege. To była dla mnie wielka niespodzianka. I wyobraźcie sobie, przechodząc na wege nie powiedział mi ani słowa. A nie powiedział, bo jest cholernie skromnym i pokornym człowiekiem. Może to dla Was nie do końca zrozumiałe, ale dla mnie na pewno. I tym większy mój szacunek.

John Milton

Aisha 
Ostoja Wiedzy
The Power of Yoga

Wysłany: 2007-08-29, 15:00   

na wszystkich imprezach rodzinnych, kiedy FAMILIA zagryza jednego schabowego pieczonym udkiem i piramidką pleśniowego śmierdziela, a Aisha przeżuwa w skupieniu liść sałaty z plasterkiem ogórka, nie może zabraknąc tekstów typu:
"już widzę, jak się wykańczasz, jesteś coraz chudsza, za niedługo znikniesz, choroby dostaniesz jakiejś"..

po czym Aisha ze stoickim spokojem mówi
"Czy umiecie stanąć na głowie? Praktykować Asztanga Yogę trzy godziny w bardzo intensywnym tempie? Przejechać na rowerze 20 km bez odpoczynku" ...

wszyscy patrzą się na siebie z kwaśnymi minami

a wtedy Aisha mówi
"a ja mogę to, i jeszcze dużo, dużo więcej.. smacznego"..

i kto tu jest obiektem wyśmiewania się :D :lewituje: wiem, wreda jestem peace

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2007-08-29, 15:01   

Jesteś świetna, ale oczywiście wredna przy okazji. :piwo:

John Milton

Kajcia 
Ostoja Wiedzy
SxE

Wysłany: 2007-08-29, 17:29   

Aisha brawo :) Świetnie im powiedziałaś (lub też mówisz nadal) :)
W końcu nie ma to jak rodzinka :D

Agrafeczka89 
Mały Veg
MamPierdolca!

Wysłany: 2007-08-29, 17:57   

ostatnio mnie babcia na tygodniu wega zaatakowała :D o nieee to było sztroooszne ;p

alan001 
Wyższy Stan Ducha
over the rainbow

Wysłany: 2007-08-29, 17:57   

Moja mamuśka nie jest do końca wege, jednak jej pokarm składa się w 95% z warzyw, owoców i sera, jajek. Raz na miesiąc bądź dwa razy w miesiącu zje rybę. Ale i tak duży postęp. A to wszystko dzięki mnie.
Ganja Sensibilla - Zbyt pozytywna, dlatego
zakazana

Margot 
Veg przez duże V

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2007-09-01, 14:12   

Ja ostatnio miałam wątpliwą przyjemność wysłuchać apodyktycznego wykładu mojej ciotki, na temat jakże niezbędne jest białko zwierzęce w prawidłowej diecie. Kiedy skończyła powiedziałam jej tylko, ze szanuję jej zdanie ale się z nim nie zgadzam. I się już nic nie odezwała. Czasem odnoszę wrażenie, w pewnych sytuacjach, zwlaszcza jeżeli ktoś jest natrętny, lepiej nic nie mówić. Ja na siłę nikogo nie mam zamiaru przekonywac do moich racji. Ale zgadzam się najzupełniej, ze jak największa wiedza się bardzo przydaje w rozmowach o wegetarianizmie. Nawet już kilka osób udało mi sie przekonać i teraz razem szukamy ciecierzycy w skepach w Jasle ;)

http://www.chatkamargot.blogspot.com/

Kitten 
Łamacz Klawiatur
Kot Da Vinci

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2007-09-01, 20:32   

Ja pożyczyłam mojej 'teściowej' (mamie mojego chłopaka) "Wszystko o wegetarianizmie" Grodeckiej :-) . Kobieta zaczyna powoli mieć dość tradycyjnej diety, ale nie ma pojęcia, jak się zabrać do zmian... Smaży sobie sojowe kotlety zamiast mięsnych, albo zamiast obiadu je sałatkę i zupkę chińską :-? ... I tyle. A ostatnio zapytała mnie, co robiłam, że tak zeszczuplałam ostatnio peace . Opowiedziałam jej w skrócie o mojej diecie, ale uznałam, że drukowane źródło, przemówi jeszcze skuteczniej ;) Shall see, co z tego wyjdzie...

Za to moi rodzice jedzą w 80% wegetariańsko (mama nawet w 90% ;) ), i nie kręcą nosem na smaczny, wegański (!) obiad 8-) . Jestem dumna z nich (i z siebie też ;P).

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2007-09-01, 20:39   

No tak, nic tylko zwiększać ilość tych pozytywnych procentów. ;)

John Milton

Odpowiedz do tematu