Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
agresja wobec wegetarian?
Autor Wiadomość
dragonart 
Mały Veg

Wysłany: 2010-06-11, 15:05   

Nie macie wrażenia, że na imprezach typu wesele, grill etc. kiedy na stole leży tylko mięso i wydłubujesz dekoracje - ludzie mają złośliwą satysfakcję, że "nie masz co jeść"???? Ja tak miałam ostatnio. "I co? nic dlaciebie nie ma>" z głupawym uśmieszkiem. "Wyjadłaś wszystkie dekoracje"?

aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka

Wysłany: 2010-06-11, 16:03   

Zdarza się, z tym że ostatnio nie przypominam sobie takiej sytuacji. :roll:

Ale gdy jest jest wśród mięsożerców i w dodatku takich których się pierwszy raz na oczy widzi i nie ma innych vegów to zwykle nie jest miło. :-?

sincerity
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2010-06-11, 22:27   

Oj zdarza się. Najczęściej zauważam tekst "ale ty nie możesz tego jeść" czy "ciebie nie pytam (nie częstuję), bo nie możesz". Jak mantrę odpowiadam "mogę wszystko, tylko nie chcę".

Ripley 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2010-06-12, 23:22   

Za imprezami w dosłownym tego słowa znaczeniu nie przepadam, więc jeśli nie są jakoś specjalnie ważne, to jedzenie jest jednym z powodów, dla których tam nie przyjdę. Np. się dowiedziałam ostatnio o komersie - obiad typowy (ziemniaki, kotlet, surówki), lody, kanapki, ciasta, woda, soki - yeah, zapowiadał się ciekawie.
Ale w innych sytuacjach też słyszę takie teksty - wkurzające, szczególnie jak głodna jestem heh. Chociaż u znajomych to chociaż się makaron z warzywami dostanie.

vanityy 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2010-06-13, 09:14   

sincerity napisał/a:
Oj zdarza się. Najczęściej zauważam tekst "ale ty nie możesz tego jeść" czy "ciebie nie pytam (nie częstuję), bo nie możesz". Jak mantrę odpowiadam "mogę wszystko, tylko nie chcę".

przybij 8-)

Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło

dragonart 
Mały Veg

Wysłany: 2010-06-13, 10:47   

Ale to już nawet nie chodzi co mówią, tylko, z jakąś taką sarysfakcją, nie?

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2010-06-13, 15:46   

vanityy napisał/a:
sincerity napisał/a:

przybij 8-)

Polecam tekst biblijny: "Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść" (1Kor612) ;-)

John Milton

aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka

Wysłany: 2010-06-13, 19:21   

dragonart napisał/a:
Ale to już nawet nie chodzi co mówią, tylko, z jakąś taką sarysfakcją, nie?

Jak słyszę taki komentarz to aż żal się patrzeć na taką osobę. :roll: Jedyne co mnie powstrzymuje przed zrobieniem czegokolwiek to fakt że za wszystko sie kiedyś oberwie i to z dużą nawiązką... :mrgreen: :twisted:

Mag_ 
Pilny Veg

Wysłany: 2010-06-22, 10:09   

Z sytuacji z teściowymi... Moja teściówa kiedy narzekała na zdrowie, to zaproponowałam jej by moze przeszła na wegetarianizm to popatrzyła na mnie zszokowana i powiedziała :

"JESTEM ZA CHORA NA WEGETARIANIZM!!"

:megapolew:

sincerity
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2010-08-17, 18:41   

Z pracy..

"ROŚLINOŻERCOM MÓWIMY STANOWCZE NIE!"

(czekam na taki napis na ścianie)

+

"O zobacz, xxx , samo spadło z drzewa!"

xxx => równie dobrze może to być sałata jak i gwóźdź

Lawenda 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2010-08-17, 20:15   

Ja często na imprezach/biwakach/rodzinnych uroczystościach słyszę: "a co ty będziesz jeść?" - u znajomych brzmi kpiąco, u babci rozpaczliwie. :D A teksty, że nie będę mogła mieć dzieci, że umrę itd. są na porządku dziennym. Jak powiedziałam, że jeżeli kiedykolwiek będę miała dziecko to nie będzie jadło mięsa, usłyszałam, że jestem okropna, że to dla dzieci źle i chyba mam coś nie tak z głową. :roll:
Równowaga - oto tajemnica. "

pao 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2010-08-18, 09:11   

no ja już zapomniałam o tego typu klimatach, ale teraz temat mi wraca ;) ostatnio doszły mnie słuchy, że krzywdzę dzieci nie dając im mięsa ;) co prawda mi wprost to nikt nic nie powie, ale za plecami i owszem :)

a mnie miło zaskoczyła ostatnio moja rodzina. Taka bliższa a dalsza. Bliższa z krwi a dalsza, bo kontakty mizerne, ale jak się umówiliśmy to naszykowali się najlepiej jak mogli i było co jeść :)

http://variabiles.pl/kate...utorzy/paulina/

www.facebok.com/anioly

Cichosza
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-05, 17:31   

A ja niedługo sie ożenię. Moi przyszli teściowie nie moga mi wybaczyć, że (ich zdaniem) przeze mnie ich córka przestała odżywiać się jak człowiek, a zaczęłą jeść zielenine jak królik.

Kiedy poznaliśmy się z Anką cztery lata temu ja byłem już wegetarianinem, ona wszystkożerna. Nie namawiałem, nie przekonywałem. Ona pytała, czasami sama szukała informacji i po roku też została wegetarianką. Nigdy nie zastanawiała się nad tym po prostu (przyjmijmy, ze nie wszyscy przechodzą przez etap refleksji nad współistnieniem istot czujących w tym samym czasie...) tkwiła w przekonaniach wyniesionych z domu.

Obiady u jej rodziców to był koszmar już wtedy. a od półtora roku jesteśmy oboje weganami. Wyobraźcie sobie to tylko. Mama Anki nie potrafi zdzierżyć, że nie może się pochwalic swoimi umiejętnościami kulinarnymi a ojciec (taki samiec alfa) dowodzi, że mężczyzna potrzebuje mięsa do życia i funkcjonowania.

I ciągła nagonka przy pomocy głośnego argumentu "upośledzonego dziecka".

Nie jesteśmy tak radykalni, żeby np. zrywać kontakty z rodziną. Nie chcemy tego, zwłaszcza Ania zawsze miała dobre relacje z rodzicami.

Jak im to wytłumaczyć, żeby zrozumieli? czy ktoś ma podobne doświadczenia??

Lily 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2010-09-05, 22:33   

Raczej trudno wytłumaczyć, trzeba brać własne jedzenie ;) Albo kupić fajną książkę kucharską z wege przepisami, taką robiącą wrażenie, z ładnymi zdjęciami, i sprezentować teściowej ;) Tak sobie rzucam, choć domyślam się, że jest ciężko, ja co prawda mam trochę więcej szczęścia po obu stronach barykady - ale gdyby było inaczej, to bym pewnie na obiadkach bywać przestała...

Cichosza
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-06, 00:23   

Nie rozumiem, dlaczego tyle agresji wzbudzają ludzie, którzy chcą żyć, nie występując przemocą przeciwko innym?

Mam niejasne podejrzenie, że jedzenie pełni tutaj rolę narzędzia kontroli albo podporzadkowania. Jak system wartości, religia... i odejście od niego traktowane jest jak godne napiętnowania świetokradztwo (tylko na marginesie, bo to inna beczka: znajomy ogłosił w domu, że jest ateista, to się mama popłakała, że pójdzie do piekła i robiła sceny)

Będziemy próbować zapraszać na obiady do nas. I tyle. Zgłodnieją, to przyjdą :)

Czy nie?

Odpowiedz do tematu