Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
dlaczego my??
Autor Wiadomość
isiate 
Mały Veg

Wysłany: 2009-05-05, 15:28   

Hikikomori napisał/a:
Dobre;] Nie jesteś aby w jakiejś sekcie?

Gdy mówię o piciu oleju lnianego, patrzą jakbym proponowała im arszenik.

mozesz wierzyc lub nie, ale o zaletach picia oleju lnianego powiedziala mi szescdziesiecioletnia mama :mrgreen:

tak czytam, czytam i oczom nie wierze. nie spotkalam sie nigdy z dezaprobata wegetarianizmu, czesciej z podziwem dla wytrwalosci, ktorego nie rozumiem z kolei ja. mieszkam od wielu lat w szkocji i jakos tu nikt nikomu do talerza nie zaglada. obserwuje znajomych wegetarian na wyspach i musze powiedziec, ze pomimo ogromnej dostepnosci produktow vege organicznych, jedza najczesciej bezwartosciowe gowno, ale to juz temat na inny watek.

Hikikomori 
Ostoja Wiedzy

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2009-05-06, 11:21   

Squamish napisał/a:
heh to był zart czy na serio bo dużo ludzi mnie pyta?Ja odnalazłam siłe w sobie i w swoim umyśle i nie potrzebuje przynaleśnosci do grupy , sekty tymbardziej ani zadnej religii czy instytucji.

Sory, nie mogłam się powstrzymać ;) Trąci świeżym "oświeceniem", a to mnie rozbawiło, bo przypomniało mi podobny etap w moim życiu. Niczego złego nie miałam na myśli. Ja byłam w sekcie, miałam pranie mózgu, bo według niektórych nie można ot tak zacząć inaczej myśleć, a znalezienie wewnętrznej siły to przecież podstawowy objaw, że ktoś wpływa na naszą psychikę;]

Co do porad rodzinnych: mi babka poradziła, żebym codziennie przed śniadaniem wypijała lampkę czerwonego wina, na poprawę krążenia :D

Łysica 
NieVeg

Wysłany: 2012-08-19, 17:54   

Szufla!
Ja dlatego,bo nie chcę oddać tego co najcenniejsze,czyli zdrowia,komuś w białym kitlu który mi mówi że Omega3 to tylko z ryb,a jak ja mówię że siemie lniane jest lepsze to robi gały jak rozjechana ropucha na drodze. :shock:
A pozatym jeśli dzieki mnie ucierpi mniej zwierząt,to tylko się cieszę. :mrgreen:
I chyba to też leży w ludzkim lenistwie,że mięsojady nie przejmują się niczym,a zwłaszcza swoim zdrowiem,a jak coś pójdzie nie tak to całą winę zwalają na lekarzy,nie biorą sami za siebie żadnej odpowiedzialności.Niech winny będzie ktoś inny,tylko nie ja.
I jak ja strzelę w kalendarz,to z tą myślą,że coś sam dla siebie zrobiłem. :lol:
Ostatnio zmieniony przez Łysica 2012-08-19, 17:55, w całości zmieniany 1 raz  

marti 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2012-08-19, 20:45   

Łysica napisał/a:
który mi mówi że Omega3 to tylko z ryb,a jak ja mówię że siemie lniane jest lepsze to robi gały jak rozjechana ropucha na drodze.

A najlepsze jest to, że nasza nowa Pani weterynarz poleca akurat te kapsuły z omega (mam psa alergika), które są na oleju lnianym i ogórecznikowym, a oleju z łososia (przez wszyyystkich polecanego) nie. czemu ludzcy lekarze tak często są niedoedukowani...

Ja szczerze mówiąc spotkałam się z większa niż się spodziewałam liczba ludzi podchodzących do tych kwestii z otwartym umysłem. Ale najbardziej mnie chyba denerwują tacy, co to niby wszystko rozumieją, przyznają rację, ale na wiedzy się kończy. I tu myślę ma znaczenie coś o czym pisała posądzona o sekciarstwo użytkowniczka :-) świadomość. Podobnie było z moim bratem, który wiedział, że palenie szkodzi itd., ale dopiero kiedy sobie uświadomil, że pali to gówno juz 4 lata, nie obejrzy się, okaże się, że to już 20 lat i będzie miał zniszczony organizm. Rzucił z dnia na dzień i go nie ciągnie, mimo że dziewczyna jego pali.

A do tematu: ja tez interesuję się jedzeniem (fajnie to brzmi ;) ) i lubię dawać ludziom jakieś wskazówki, a w międzyczasie uda się może kogoś przekabacić

http://mini-transformacja.blogspot.com/

Łysica 
NieVeg

Wysłany: 2012-08-19, 22:21   

Szufla Marti
marti napisał/a:
ja tez interesuję się jedzeniem (fajnie to brzmi )

Ja tak samo,a czasami to mi się wydaje że już trochę przesadzam,ale dobra i pożyteczna wiedza zawsze się przyda.
marti napisał/a:
i lubię dawać ludziom jakieś wskazówki, a w międzyczasie uda się może kogoś przekabacić

No mi się udało,szwagier od 2tygodni ciągnie na wege.
marti napisał/a:
A najlepsze jest to, że nasza nowa Pani weterynarz poleca akurat te kapsuły z omega (mam psa alergika), które są na oleju lnianym i ogórecznikowym, a oleju z łososia (przez wszyyystkich polecanego) nie. czemu ludzcy lekarze tak często są niedoedukowani

Za komuny w RSP i PGR dawali krowom i cielakom siemie lniane jak miały problem z trawieniem,a teraz to antybiotyki.A znam ludzi którzy to dawali,a sami teraz mają problemy z trawieniem i nie chcą sobie łyknąć siemienia.No dosłownie DEKLE,wolą do lekarza i łykać te chemiczne wynalazki.

Odpowiedz do tematu