Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Violetta Villas odda część swojego zwierzyńca
Autor Wiadomość
XsebaX 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2004-08-12, 20:57   Violetta Villas odda część swojego zwierzyńca

Violetta Villas odda część swojego zwierzyńca Do środy znana polska piosenkarka Violetta Villas ma czas na podpisanie dokumentów, w których wyrazi zgodę na zabranie z jej posesji przynajmniej części z prawie 300 przebywających tam psów i kotów.
Zdaniem władz Lewina Kłodzkiego, gdzie mieszka artystka, Villas nie zapewnia właściwych warunków sanitarnych swoim zwierzętom.

"Pani Violetta wyraziła już ustną zgodę na zabranie z jej posesji przynajmniej części zwierząt. W poniedziałek udało się ustalić, że stosowne dokumenty zostaną podpisane w środę" - powiedział PAP w poniedziałek wójt Lewina Kłodzkiego na Dolnym Śląsku Bolesław Kędzierewicz. Dodał, że taki dokument-deklaracja jest niezbędny - artystka musi wyrazić zgodę, aby władze weszły na jej posesję i zabrały zaniedbane zwierzęta.

Wójt dodał, że już zgłaszają się osoby po zwierzaki. Wśród chętnych są osoby prywatne i schroniska dla zwierząt z całej Polski, które oferują swoją pomoc. Kędzierewski przyznał, że taka pomoc jest bardzo potrzebna - gmina nie jest w stanie zająć się wszystkimi czworonogami zamieszkującymi na posesji artystki.

Powiatowy lekarz weterynarii uważa, że Villas nie zapewnia właściwych warunków zwierzętom, nie ma kartotek, nie wiadomo zatem na co zwierzaki chorowały, czy były szczepione. Nie jest znana dokładna liczba zwierząt.

Bałagan, błoto, poniszczone budy i brak nadzoru sprawiają, że sytuacja - zdaniem weterynarza - wymaga interwencji i znalezienia szybkiego rozwiązania. "Smród jest nie do wytrzymania" - mówił PAP jeden z mieszkańców Lewina Kłodzkiego. Dodał, że początkowo mieszkańcy liczyli, że gdy do Lewina wróci Villas, małe miasteczko na Dolnym Śląsku stanie się sławne. Nikt jednak nie liczył na taką sławę.

http://dziennik.pap.com.p...epeszy=14806110

nasty_girl 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2004-09-12, 15:50   Re: Violetta Villas odda część swojego zwierzyńca

XsebaX napisał/a:

Powiatowy lekarz weterynarii uważa, że Villas nie zapewnia właściwych warunków zwierzętom, nie ma kartotek, nie wiadomo zatem na co zwierzaki chorowały, czy były szczepione. Nie jest znana dokładna liczba zwierząt.

TO CO ON U LICHA TAM ROBIL??? ZA CO TACY WETERYNARZE DOSTAJA KASE?? CZEMU ON WCIAZ JEST NA TYM STANOWISKU?? BOSH...

stratocaster 
Mały Veg

Wysłany: 2004-09-14, 17:20   

Nasty : wbrew pozorom sie nie dziwie .Violetta Villas zrobila istne pieklo swoim zwierzetom ktore sie ciagle rozmnarzaja .Tam nie da sie po prostu ich zliczyc .Ogladalas kiedys zdjecia z jej rezydencji?

nasty_girl 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2004-09-15, 18:16   

stratocaster napisał/a:
Nasty : wbrew pozorom sie nie dziwie .Violetta Villas zrobila istne pieklo swoim zwierzetom ktore sie ciagle rozmnarzaja .Tam nie da sie po prostu ich zliczyc .Ogladalas kiedys zdjecia z jej rezydencji?

alez ja wcale nie twierdze ze villas jest madra i dobrze robila... moze i jej sie wydawalo ze robi dobrze, ale jak ja te reportaze ogladalam, te kacze glowy i roje much, to mi sie niedobrze robilo... miala szanse wykorzystac popularnosc zeby zwierzaki sprzedawac, a ona je tylko gromadzila. wiec dobrze ze beda od niej zabrane.
piszac poprzedniego posta mialam na mysli tego weta. na jego miejscu gdyby mi w gminie wariatka gromadzila psy i nie potrafila nad tym zapanowac na pewno staralabym sie cos zrobic (czy przemawia przeze mnie idealizm??). a on co? ze bywal.. ze bylo dobrze... kiedy??? na poczatku jak miala 1 psa?? chyba bardziej sie zloszcze na niego niz na villas; ona jest stara, samotna, moze stuknieta, ale to on do licha jest odpowiedzialny za takie miejsca na swoim terenie!!
k.

stratocaster 
Mały Veg

Wysłany: 2004-09-15, 20:06   

Psy to psy .Chędorzą się i gryzą jak głupie .Przy takiej liczbie zwierząt jaką ta sierota tam nagromadziła trudno je zliczyć ,bo za pare godzin ich liczba jest już zupełnie inna .

nasty_girl 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2004-09-17, 12:07   

stratocaster napisał/a:
Psy to psy .Chędorzą się

to moze nie na temat ale jestes jedna z nielicznych osob uzywajacych slowa 'chedozyc' :lol: eh wiedzmin mi sie przypomnial ;)

stratocaster 
Mały Veg

Wysłany: 2004-09-17, 22:15   

'-Co to?
-Świątynia .
-A jakiego bóstwa?
-A kto by je k**** wszystkie spamiętał?
-Fakt .'
;)

nasty_girl 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2004-09-27, 17:43   

i moderator cie jeszcze za ta kur*e nie wywalil??? :shock: chyba masz jakies wtyki ;)

renka 
Ostoja Wiedzy

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2004-10-02, 00:08   

Jakbym miala odpowiednie warunki zarowno przestrzenne jak i finansowe to bym z checia wszystkie psy wziela.... Dlaczego tylko psy??? Bo ostatnio mam wielki nakret wlasnie na psa... A koty od poczatku mojego istnienia mi towarzysza.

Odpowiedz do tematu