Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Hm co jeść?
Autor Wiadomość
Miła Gosia 
Veg Do Potęgi
eko pedał

Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2012-05-29, 19:33   

Z tego co wiem owoce, liście i inne organy roślinne pokryte są naturalną warstwą ochronną - kutykulą, złożoną z substancji woskowych z czego może wynikać fakt "tłustości" w dotyku. Dlatego nie ma według mnie potrzeby posądzania każdego jabłka o jakiś sztuczny wosk na skórce. W każdym razie nie naszych poczciwych, krajowych odmian tych owoców, które nie są jakichś gigantycznych rozmiarów, nie mają idealnego kolorytu ani skórki lśniącej tak że można by się w niej przejrzeć.

czerwony_autobus 
Veg przez duże V

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2012-05-29, 19:46   

Jak mieszkałam w Szwecji to w głównym miejskim oddziale Hemkopa (cos w stylu małego Tesco) nie było nawet jednego owoca, który nie byłby woskowany. Wyglądały jak od Madame tussauds :-? W Polsce nie ma tego problemu.

sir_lucasso 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2012-06-02, 16:11   

Miła Gosia napisał/a:
Z tego co wiem owoce, liście i inne organy roślinne pokryte są naturalną warstwą ochronną - kutykulą, złożoną z substancji woskowych z czego może wynikać fakt "tłustości" w dotyku.

Tak się zastanawiam na głos.. nie znam danych historycznych na taki temat, ani nawet nie wiem, gdzie takich ewentualnie szukać (o ile w ogóle istnieją), ale może ten wosk wytworzył się naturalnie, jako ochrona przed większą ilością zanieczyszczeń zewnętrznych?

Miła Gosia 
Veg Do Potęgi
eko pedał

Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2012-06-02, 16:21   

Na pewno ma chronić przed nadmierną utratą wody, nie wiem czy zanieczyszczenia też wchodzą w grę...

Laures 
Mały Veg

Wysłany: 2012-06-12, 09:37   

Mamy działkę ,mamy jabłka.Opryski minimalne tylko to co musi być i środkami przyjaznymi dla pszczół itd.Jabłka naturalnie są pokryte takim jakby woskiem ( część odmian mocniej ) to normalne.Nie mówię że czymś jeszcze nie smarują gdzieś ale jabłka mają taką warstewkę wosku.

Odpowiedz do tematu