Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
MOJE ZĘBY :-((((((((((((
Autor Wiadomość
Hikikomori 
Ostoja Wiedzy

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2009-09-17, 09:58   

Na zgrzytanie tez jest rozwiązanie: silikonowa szyna do snu;] Stomatolog robi odciski obu szczęk, potem odlew, zakładasz na noc i tyle. Może być miękka lub twarda, zależy od klienta. Sama używam i polecam. Trochę się sepleni i budzi zdziwienie o poranku u obcych, ale da się z tym spać/żyć;]

ikka 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2009-09-19, 19:59   

Wow, dzięki :idea: Zapytam dentystę przy najbliższej okazji. Czego to ludzie nie wymyślą.

Soledad 
Natchniony Veg
Kick Ass - Go Vegan!

Wysłany: 2010-04-06, 13:03   

jeśli chodzi o kruszenie zębów,to mi się też to parę razy zdarzyło,ale nie byłam wtedy jeszcze wegetarianką. w dzieciństwie miałam bardzo mocne zęby,mogłam orzechy łupać :mrgreen: a na studiach raz pół zęba mi odleciało na orzechu w czekoladzie,innym razem na jakiejś panierce (tak!). może to zbyt duża ilość kawy wypłukała wapń,nie wiem. teraz kawę ograniczam i dbam o zęby. starość nie radość :roll:

żabka77 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2010-06-26, 22:14   

chciałabym odnowić temat :)
jak się miewa Wasze szkliwo na diecie witariańskiej?... mam bardzo wrazliwe zęby i złe przeczucia co o kwasów owocowych...

hannah_9 
Ostoja Wiedzy
Zabłąkana owca

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2010-06-30, 17:14   

hej żabka77, tez mam bardzo wrazliwe zeby (raczej dziąsła).
Najwazniejsze jest zebys jadla w pelni DOJRZALE owoce. Takie nie beda podrazniac zbyt mocno. No i dbaj o zeby na wszelkie sposoby (płukanie, nici dentystyczne itp.)

żabka77 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2010-07-01, 08:52   

Cytat:
Najwazniejsze jest zebys jadla w pelni DOJRZALE owoce.

dzięki za radę :)

a czy używasz jakiś naturalnych płukanek do ust?? ja zastanawiam się nad szałwią ale mam taką watpliwość czy tak jak czerwona herbata lub kawa nie będzie wpływać na kolor szkliwa.

hannah_9 
Ostoja Wiedzy
Zabłąkana owca

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2010-07-01, 15:53   

Plucze czasem plynami do plukania (staram sie uzywac naturalnych jak np. JASON itp) ale niestety musze sie przyznac ze czesto gesto bez Elmex zelu nie daje rady :oops: , ale to juz taka moja przypadlosc z odslonietymi szyjkami :-?
Co do szalwi to niestety nie jestem pewna, ale to pewnie zalezy od roztworu. Na pewno warto dodatkowo plukac pyszczek :)

króliczynka
Veg Dojrzały

Wysłany: 2010-07-03, 12:06   

ostatnio byłam u dentysty. powiedział mi, że mogę jeść owoców ile wlezie ;) moja wizyta była spowodowana tym, że jeden ząb zrobił mi się bardzo wrażliwy i myślałam, że to dziura. było to odłupane szkliwo.... ale co było ciekawe w tej wizycie, to to, że zdjął mi kamień i uwaga: pokrył mi zęby czymś co remineralizuje zęby, ale nie jest to fluor. oczywiście zaproponował mi pokrycie zębów fluorem (lakierowanie?). oczywiście powiedziałam nie. bo oczywiście używam pasty bez fluoru (coswell - ona zawiera coś o działaniu fluoru, jakieś porosty czy coś).
oczywiście zapytałam jak dbać o zęby jak się je dużo owoców. powiedział mi, że po zjedzeniu należy odczekać 30 minut i umyć zęby. raz dziennie płukać jamę ustną jakimś płynem z fluorem (no niech mu będzie...). no i raz na 2-3 dniu czyścić zęby nicią. ta częstotliwość nitkowania wynika z tego, że lepiej to robić raz na 2-3 dni niż wcale
co do nitkowania. kiedyś rozmawiałam z dziewczyną która zawodowo zajmuje się czyszczeniem zębów ;) i ona mi powiedziała, że żeby nitkowanie było prawdziwym nitkowaniem to należy każdą przestrzeń czyścić 3 razy (oczywiście świeżą częścią nici). to tak na marginesie :)

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2010-07-25, 10:03   

WITAJ Króliczynka :sloneczko: !!!

Możesz zerknac tutaj temat o współczesnych owocach - jeden z rozdziałów dot. związków owców z zębami
http://drbass.com/aboutfruit.html
http://translate.google.p...cial%26hs%3DMVm
oraz już wcześniej podawany link
http://www.surawka.republika.pl/waz.htm

Bardzo dobre efekty na w schorzenia jamy ustnej włącznie z dziąsłami i przyzębiem daje ( także gardła ) płukanie jamy ustnej woda utlenioną - 3% roztwór wody utlenionej można dostać w aptece za ok.1zł.
Można stosować samą lub po rozcieńczeniu z wodą stosunku 1:1

oraz preparatem ziołowym Dentosept - dostępny w aptekach , sklepach zielarskich
http://www.czytelniamedyc...y_fitoterapii-2
http://www.czytelniamedyc..._fitoterapii-26
skład i wskazania:
http://www.doz.pl/leki/p1840-Dentosept

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :sloneczko: :bye:

raczkująca 
Mały Veg
raczkująca

Wysłany: 2013-12-09, 18:02   ubytki szkliwa

Witajcie.
Jakiś czas temu zauważyłam ubytki szkliwa (takie wgłębienia) na przednich zębach. Nie bardzo wiem co z tym robić. Dentysta oczywiście sugeruje zmienę diety. Poradźcie coś :-(

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2013-12-10, 04:59   

Witam Raczkującą

Podaj swój tygodniowy jadłospis

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
NO :spam:

raczkująca 
Mały Veg
raczkująca

Wysłany: 2013-12-10, 13:19   

Oj to będzie ciężko, gdyż ja nie mam ustalonego jadłospisu. Jem bardzo różnie. Chociaż w wiekszości na surowo. Rano zielony szejk, potem owoce, na obiad kasza plus sałatka, podwieczorek jakieś moczone orzechy, czasem surowy deser, kolacja albo też kasza, albo pieczone słodkie ziemniaki, albo jeszcze jakiś inny wynalazek na ciepło plus warzywka surowe, zajadam chlorelle, spirulinę, nori, wit b12, czasem wit d, sezam, siemie lniane. Myslałam o dodawaniu czasem mielonych skorupek jaj, ale niezbyt są smaczne, poza tym nie jadam jajek to i skorupek bym nie chciała.
...a i włosy mi jeszcze wypadają mocno :-(
A poza tym tak dobrze się czuje, nie chce zmieniać diety buuuu

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2013-12-11, 07:07   

Jadasz orzechy brazylijskie?
Wystarczy 2-3 dziennie najbogatsze źródło selenu oraz siarki.
Spirulina i chlorella to glony słodkowodne.
Jadasz glony morskie (nori, wakame itp) źródło jodu.

Jadłospis jaki podałaś jest zbyt ogólny, nie ma podanych ilości.
A jak tam z sokiem marchewkowym (witamina A)

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
NO :spam:

Odpowiedz do tematu