Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
DLACZEGO NIE POWINNIŚMY PIĆ MLEKA?
Autor Wiadomość
saso 
Łamacz Klawiatur
mechanik

Wysłany: 2004-06-27, 21:47   

Cytat:
a cukier, drogi kolego?
(ha, i teraz rozpęta się burza)
mleko, cukier i mąka rafinowana to podstawowy syf. Niestety pożeram 2 ostatnie. :jestemgłupi:

xbeautifullevilx
Mały Veg

Wysłany: 2004-06-27, 21:49   

ano tak wyszlo ze GCF, a to dzial weganizm wiec nejlepiej to sie nadaja teksty vegan reich:D

xSHAKAZUx 
Mały Veg

Wysłany: 2004-07-20, 23:13   

chciałem powiedzieć że kiedyś (przypadkowo akurat) kupiłem w sklepie sok w którego składzie była wymieniona B12. Jestem pewien tego 100%!!!!!!!!!!!
Useless violation of all it’s purity.

an 
Veg Do Potęgi
UCZCIWOŚĆ ponad TWA

Pomogła: 36 razy
Wysłany: 2004-07-21, 12:09   

xSHAKAZUx napisał/a:
chciałem powiedzieć że kiedyś (przypadkowo akurat) kupiłem w sklepie sok w którego składzie była wymieniona B12. Jestem pewien tego 100%!!!!!!!!!!!

nie ma w tym nic nadzwyczajnego
nie była to naturalna B12 pochodząca z owoców tego soku, tylko sztucznie dodana
niektórzy producenci soków wzbogacaja je o dodatkowe witaminy i tak jest m.in z wit. B12
i to akurat dla nas lepiej

http://www.youtube.com/wa...E&feature=share Rewelacyjny wykład naukowy o wierzeniach, cudach, religii, moralności ...

.... http://www.youtube.com/wa...feature=related

maciek N
Gość
Wysłany: 2004-08-27, 20:17   pytanie

wszedlem na ta strone i mam 2 pytyania:
1) to pytanie mniej wazne, gdyz kazdy ma prawo robic co chce: chce wam sie patrzec czy ser ma podpuszczke miesna cyz nie? przeciez to ZADNA ROZNICA na milosc boska, a na pewno jej nie odczujecie. sa lepsze rzeczy do roboty. ale wegetarianizmu jako takiego nie potepiam, potepiam za to glupote:
2) Czy wy jestescie idiotami zeby wierzyc w ten pseudonaukowy zaklamany maksymalnie tekst o mleku w tym watku? nie czytalem calego forum, ale przeczytalem pare ustepow tego artykulu, i musze z przykroscia stwierdzic, ze wszyscy daliscie sie zmanipulowac prostym sztuczkom, a autor albo jest idiotą, albo nei wie co pisze, albo nie chce z jakiegos powodu(uraz z dziecinstywa) zeby ludzie pili mleko. NIE TWIERDZE ze teza jest nieprawdizwa("mleko szkodzi") ale jezeli to jest prawda, niech autor"artykulu" przedstawi jeden, chociazby jeden prawdziwy argument. teksty typu" mleko jest tak skazone i brudne ze trzeba je sterylizowac" <- co za idiota to napisal. mleko takie jest pyszne prosto od krowki, ale - sterylizuje sie je TYLKO po to, aby moc je dlugo przechowywac, i zebyscie mogli wy mieszczuchy, je spozywac. LUDZIE MYSCLCIE TROCHE

czytajcie co do was pisza. jak ktos pisze jak w tym artykule do pani domu bo jak inaczej to nazwac :"badania wykazaly ze mleko..." jest tak samo wiarygodne jak stwierdenie"jasio powiedzial ze mlekiem mozna wybic szybe". Dlaczego? tak samo jak nie wiemy jakie badania, tak samo nie wiemy jaki jasio. itd itd. Nie dawajcie sobie wmawiac kazdej glupoty, jak cos czytacie i chcecie uwierzyc, to niech bedzie ku temu dobry powod - np wiarygodny artukyl poparty argumentami i zrodlami, OBJEKTYWNY artykul a ten nim na penwo niejest.

nie obrazam wegetarian i wegan, mimo ze wydaje mi sie to glupie i wiem ze nie bedziecie prez to zdrowsi -robcie co chcecie, niektorzy nie luybia miesa, ale jak ktos z wyboru "na zdrowie" rezygnuje z miesa, to tylko trraci wazna czesc zycia jaka jest smak.

Zegnam, zachecam do myslenia, lektury pseudoartykuly z poczatku watku, i zastanowieniu sie, dotarcia do prawdy(ktorej ja nie znam) i moze zmienienia opinii o mleku, wyrobionej o artykul jakiegos debila.

Michał 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2004-08-27, 22:01   

Twoj post jest wulgarny i napastliwy. Jednym powodem, dla ktorego go nie zmazalem jest fakt, ze nie chce sobie odmowic mozliwosci odpowiedzi na niego.

Cytat:
1) to pytanie mniej wazne, gdyz kazdy ma prawo robic co chce: chce wam sie patrzec czy ser ma podpuszczke miesna cyz nie? przeciez to ZADNA ROZNICA na milosc boska, a na pewno jej nie odczujecie.

Najwyrazniej nie wiesz na czym polega wegetarianizm. Wegetarianie nie jedza miesa ani zadnych produktow pochodzacych z uboju zwierzat. Dlatego wlasnie "chce im sie patrzec czy ser ma podpuszczke miesna czy nie".

Cytat:
Czy wy jestescie idiotami zeby wierzyc w ten pseudonaukowy zaklamany maksymalnie tekst o mleku w tym watku? nie czytalem calego forum, ale przeczytalem pare ustepow tego artykulu, i musze z przykroscia stwierdzic, ze wszyscy daliscie sie zmanipulowac prostym sztuczkom, a autor albo jest idiotą, albo nei wie co pisze, albo nie chce z jakiegos powodu(uraz z dziecinstywa) zeby ludzie pili mleko.

Nikt tu nie jest idiota i nikt nie dal sie tu nikomu zmanipulowac. Skad wziales ten pomysl? Nikt na tym forum sie nawet nie wypowiedzial pochlebnie o tym artykule. Ochlon i dopiero potem formuluj wnioski. I uwazaj na jezyk.

Cytat:
NIE TWIERDZE ze teza jest nieprawdizwa("mleko szkodzi") ale jezeli to jest prawda, niech autor"artykulu" przedstawi jeden, chociazby jeden prawdziwy argument. teksty typu" mleko jest tak skazone i brudne ze trzeba je sterylizowac" <- co za idiota to napisal. mleko takie jest pyszne prosto od krowki, ale - sterylizuje sie je TYLKO po to, aby moc je dlugo przechowywac, i zebyscie mogli wy mieszczuchy, je spozywac. LUDZIE MYSCLCIE TROCHE

czytajcie co do was pisza. jak ktos pisze jak w tym artykule do pani domu bo jak inaczej to nazwac :"badania wykazaly ze mleko..." jest tak samo wiarygodne jak stwierdenie"jasio powiedzial ze mlekiem mozna wybic szybe". Dlaczego? tak samo jak nie wiemy jakie badania, tak samo nie wiemy jaki jasio. itd itd. Nie dawajcie sobie wmawiac kazdej glupoty, jak cos czytacie i chcecie uwierzyc, to niech bedzie ku temu dobry powod - np wiarygodny artukyl poparty argumentami i zrodlami, OBJEKTYWNY artykul a ten nim na penwo niejest.

Sam nie zgadzam sie z wieloma pogladami autora tego tekstu (co dalem wyraz w recenzji jego ksiazki, patrz inny temat w dziale weganizm) niemniej jednak nigdy nie przyszlo mi do glowy, aby jak prostak nazwac go "idiota". Ten czlowiek jest lekarzem i chocby z tego powodu nalezy mu sie szacunek.

Cytat:
nie obrazam wegetarian i wegan, mimo ze wydaje mi sie to glupie i wiem ze nie bedziecie prez to zdrowsi -robcie co chcecie, niektorzy nie luybia miesa, ale jak ktos z wyboru "na zdrowie" rezygnuje z miesa, to tylko trraci wazna czesc zycia jaka jest smak.

Wlasnie, ze obrazasz wegetarian i wegan (nazwales nas idiotami, zapomniales juz?). Co gorsza, nie masz zielonego pojecia czym jest wegetarianizm i weganizm i probujesz wypowiadac sie na ten temat.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi