Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Naturalna higiena.
Autor Wiadomość
milka_hh 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2008-08-11, 22:34   

Kitten napisał/a:
Ja do mycia używam mydła Alep

..eee..a ktore wybrac najlepiej? Tzn chodzi o te procenty oleju Laurie :-?
..Kitten, bede wdzieczna za rade :oops:
..mam normalna skore, tak mysle, czasem tam cos wyskoczy, ale ogolnie ok 8-)

Kitten 
Łamacz Klawiatur
Kot Da Vinci

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2008-08-11, 22:46   

milka_hh, ja do twarzy używam wersji z glinką Rhassoul. Kiedyś mieli takie za niecałe 10 zł, niestety je wycofali, i teraz jest tylko w wersji 'premium', 20% Laurie, 2x droższe. Dziś je zamówiłam, i oczekuję wiele ;) Bo tamto dawne, które miało tak niską zawartość Laurie, że nawet nie określili jej w %, poradziło sobie dobrze z moją mieszaną i zanieczyszczona cerą, a nawet wyleczyło kilka pękniętych naczynek na nosie :-)

Tak więc, skoro masz cerę normalną, to właściwie każde Alep się dla Ciebie nadaje ;) . A te najtańsze są wbrew pozorom, bardzo przyzwoite. Odradzam tylko to z błotem z Morza Martwego, dość mocno wysusza.

Fajne są te zapachowe - ja używam wersji z różą damasceńską zamiast żelu pod prysznic 8-)

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2008-08-11, 23:35   

Mydło to jest jedna sprawa ale woda jaką się używa to druga sprawa. Kto chce mieć ładną cerę i włosy powinien stosować wodę destylowaną jako ostatnie płukanie po namydleniu lub naszamponieniu. Wystarczy do tego celu ręczny spryskiwacz, można go zakupić w sklepach ogrodniczych lub z artykułami gospodarstwa domowego.

Natomiast wodę destylowaną można nabyć n.p. na stacjach benzynowych (tylko do kosmetyki zaznaczam ponieważ butelki w jakie wlewana jest ta woda ni esa przeznaczone do artykułów spożywczych).

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
NO spam

sincerity
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2008-08-12, 02:45   

Kitten napisał/a:
Ja do mycia używam mydła Alep - (dobre na niedoskonałości & problemy ze skórą)

Naprawdę jest widoczna różnica? ;>
W razie rozczarowań zwrócę się do Ciebie z reklamacją ;)

lime2 
Pilny Veg

Wysłany: 2008-08-12, 07:39   

Ciekawe rzeczy opowiadacie o mydle szarym. Rzeczywiście to był chyba biały jeleń. Ja myśle że czasem w tym wszystkim mozna siepogubić i otrzeć nawet o szaleństwo. Wydaje mi się że być mozę jest wiele środowisk którym zwyczajnie chodzi i zbijanie kasy nawet na tak zwyczajnych ludziach jak weganie. Mnie osobiście przyciąga natura i szukam możliwości aby w ten sposób żyć. Rozmawiałem kiedyś z dermatologami i oni twierdzą że dla skóry najlepsze szare. Ale zgadzam sie najprawdopodobniej cyt. "zrobione z trupów". Zastanawiam sie wszak jak to robili nasi przodkowie gdy nawet mydła nie znali. Czy ktoś coś o tym wie? Proszę o sugestie.

Kitten 
Łamacz Klawiatur
Kot Da Vinci

Wysłany: 2008-08-12, 18:44   

lime2, link wegańskiego szarego mydła podałam wyżej. IMO, najbezpieczniejsze jest Alep, bo nie zawiera gliceryny, tylko olej z oliwek, laurowy i ew. jakieś zioła ;) . A przodkowie radzili sobie różnie :D Np. w Maroku mają taką fajną glinkę (też dałam link wyżej ;) ). Nie sądziłam, ze można się dobrze umyć czymś, co wcale się nie pieni - ale tą glinką można, i to jak!

sincerity napisał/a:
Naprawdę jest widoczna różnica? ;>
W razie rozczarowań zwrócę się do Ciebie z reklamacją ;)

Wiesz, jak to jest, każdy ma inną skórę ;) Ale u mnie nastąpiła bardzo wyraźna poprawa - po zastosowaniu Alep + Rhassoul (zwykły Alep jakoś nie dał rady), oleju z jojoby jako kremu na noc & różnych, naturalnych kremów na dzień (obecnie Sante). Biorąc pod uwagę, że wcześniej kosmetyczka wraz z dermatologiem & ciężka kasa, wywalana na kosmetyki, nie dały rezultatu, muszę stwierdzić, że znalazłam dobry zestaw :mrgreen:

asiavega 
Veg Dojrzały
!vegan girl power!

Wysłany: 2008-08-12, 23:32   

Ja tez polecam glinke marokanska - nie jest strasznie droga, a jest po prostu rewelacyjna. Ja stosuje ja tylko do mycia twarzy (szkoda mi jej niestety do wlosow i reszty ciala). Swietna jest dla skory sklonnej do wypryskow, tlustej, mieszanej. Rozrabia sie ja z naparami ziolowymi, lub po prostu z woda. Mozna dodac do papki olejki eteryczne (np lawende, pichtowy, miete, eukaliptus). Ja robilam tez papke z sokami owocowymi. Polecam, to rewelacyjny "srodek" myjaco-pielegnacyjny.
A kremy naturalne tez polecam, ostatnio uzywam balsamu z eco cosmetics i kremu z tej firmy. Fajna maja tez paste do zebow i plyn do pielegnacji jamy ustnej (z olejekiem z czarnuszki).

lime2 
Pilny Veg

Wysłany: 2008-08-15, 00:10   mydełko

do Kitten
Zakupiłem właśnie 10 sztuk mydełka tego polecanego przez Ciebie mydełko
Dziękuję za podpowiedź i mam nadzieję że będzie dobre bo będę sie męczył pewnie ze 2 lata zanim ten zapas zużyję. http://www.forumveg.webd..../code][/center] ;)

va
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-16, 00:05   

we wszystkich tematach gdzie ktoś coś poleca wymieniając z nazwy wydaje mi się, że agencja reklamowa podszeptuje :jestemgłupi:

co ma takiego woda destylowana? taki spryskiwacz do kwiatków np?

JAgniecha 
Veg Do Potęgi
Go Vegan!

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2008-08-16, 00:26   

lime2, co ryczysz?:)

:sloneczko:

va
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-16, 21:39   

kupiłam spryskiwacz, tylko nie moge zlokalizowac stacji benzynowej w centrum :megapolew:

a i widzialam w mydlarni dzisiaj mydelka z aleppo za 28 zł i do włosów tez? jak sie uzywa mydla do wlosow i jak to pozniej wyglada?

i ktore "cos" prostuje wlosy i nie puszy?

vanityy 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2008-08-16, 21:43   

va napisał/a:

i ktore "cos" prostuje wlosy i nie puszy?

:mówięci: I know!
prostownica :megapolew: ?

Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło

va
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-16, 21:50   

i nie zajmuje ponad pol godziny i nie przypala :P
jakies takie naturalne cudo dla niecierpliwych

Kitten 
Łamacz Klawiatur
Kot Da Vinci

Wysłany: 2008-08-16, 22:23   

va napisał/a:
a i widzialam w mydlarni dzisiaj mydelka z aleppo za 28 zł i do włosów tez? jak sie uzywa mydla do wlosow i jak to pozniej wyglada?

Normalnie się używa ;) Zmydlasz kostkę w łapkach i nakładasz pianę na mokre włosy. Ja myłam włosy mydłem Alep, i tuż po spłukaniu były dziwne - jakby lekko gumowate w dotyku. Ale po wysuszeniu - puszyste i lśniące.

A, jeśli chodzi o prostowanie, może spróbuj wetrzeć po myciu we włosy malutką ilość oleju z winogron albo innego? Ewentualnie - więcej oleju na włosy przed myciem (podobno najlepszy kokosowy), foliowy czepek, ciepły ręcznik, i tak ze 2 godziny. Podobno ładnie wzmacnia taka kuracja :-)

va
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-16, 22:39   

a spoko, piane, ja to sobie wyobrazalam jako wcieranie kostki :megapolew:

puszyste to złoo
bezkarnie puszyste moga być pudle i króliki ;)

Odpowiedz do tematu