Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Naturalna higiena.
Autor Wiadomość
Kitten 
Łamacz Klawiatur
Kot Da Vinci

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2008-08-16, 22:51   

I koty ;)

mehndia 
Wyższy Stan Ducha
vegan

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2008-08-17, 00:47   

Kitten napisał/a:
A, jeśli chodzi o prostowanie, może spróbuj wetrzeć po myciu we włosy malutką ilość oleju z winogron albo innego? Ewentualnie - więcej oleju na włosy przed myciem (podobno najlepszy kokosowy), foliowy czepek, ciepły ręcznik, i tak ze 2 godziny. Podobno ładnie wzmacnia taka kuracja :-)

tez slyszalam o olejku kokosowym i wyprobowalam, calkiem w porzadku, ale nafta kosmetyczna jest lepsza. tak z godzinke przed myciem nakladamy na wlosy i zawijamy w folie. wlosy nie pusza sie, wzmacniaja, robia sie takie bardziej lejace, ale nie tluste. tylko wlosy sie chyba uzalezniaja bo na mnie juz nie dziala tak jak kiedys

Kitten 
Łamacz Klawiatur
Kot Da Vinci

Wysłany: 2008-08-17, 08:57   

Zawsze się zastanawiałam, jak pachnie taka nafta ;>. Btw, preferuję jednak olej - od petrochemicznych wynalazków jakoś mnie odrzuca.

mehndia 
Wyższy Stan Ducha
vegan

Wysłany: 2008-08-17, 13:07   

jak pachnie? jak sie wyleje na reke i powacha to cytrynowo:) ale na wlosach jej nie czuc, a po umyciu ich szamponem to juz w ogole

va
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-17, 15:35   

to pytanie kolejne gdzie sie kupuje nafte? w aptece? w drogerii? na stacji benzynowej ;) ?

próbowałam kiedys specyfiku z oleju rycynowego na rzesy ale nie grzesze cierpliwoscia i nie cierpie mazidel :hmmm:

piotrek 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2008-08-17, 15:50   

w aptece powinna byc. ja kupilem w takim dziwnym sklepie zielarskim gdzie sprzedaja tez zdrowa zywnosc.

mehndia 
Wyższy Stan Ducha
vegan

Wysłany: 2008-08-17, 20:42   

dokladnie, w aptece. kosztuje jakies 4-5 zl. na opakowaniu jest nawet sposob przyrzadzenia maski na wlosy, ale przepis jest z zoltkiem i cytryna, wiec nie dla wegan jak cos;)

mehndia 
Wyższy Stan Ducha
vegan

Wysłany: 2008-09-20, 15:41   

Kitten pytanie do Ciebie, bo uzywasz mydla Alep: na ile starcza taka kostka ok 100g?
uzywasz tego ?

lime2 
Pilny Veg

Wysłany: 2008-09-27, 13:00   Wystarcza mydło na 30 dni

Ja używam mydła Alep po sugestiach od Kitten i dokładnie wystarcza mi ono na miesiąc - jedna kostka. Ale ja za często się nie myję hehehe... To podobno nie zdrowe. Pozdrawiam

raill
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-27, 17:11   

Wg mnie rowniez starczy na długo, pytanie czy chcesz sie nim myć cała, czy tylko twarz i ręce, itd itd. Ja mam 35% oliwkowo-laurowe. Musze przyznac ze wg mnie nie nadaje się do mycia twarzy. Sciaga, a zarazem mam buzie jeszcze bardziej swiecaca - mam takie wrazenie.... :(

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2008-10-07, 14:52   

LIME 2 zapytałeś :
"Zastanawiam się wszak jak to robili nasi przodkowie gdy nawet mydła nie znali. Czy ktoś coś o tym wie? Proszę o sugestie."

Ludzie dbali o skore i ciało wykorzystując prawie wszystko co ich otaczało w zależności obszaru i możliwości M.IN.:

Liście , igliwie , zioła w różnej postaci - niezliczona ilość ( bardzo często kobiety i nie tylko kąpały się w mocnych naparach LAWENDY , TYMIANKU , SZAŁWII , MIĘTY itp.) , różne dominy nasion i uzyskane z nich OLEJE :sloneczko: ,

Warzywa , owoce oraz soki z nich uzyskane ,

Sól kamienną itp. ,

Ocet ( np. jabłkowy ) ,

Popiół ,

Wodę deszczową ,

Własną URYNĘ ,

Wydzieliny ( i to nie tylko gruczołów mlecznych ) i wydaliny zwierzęce ,

Niektóre tkanki odzwierzęce na czele z tk. tłuszczową ,

"Jaja" ptaków , gadów , płazów oraz jedynych ssaków jajorodnych : stekowców (dziobak, kolczatka - Australii, Nowej Gwinei i Tasmanii.)

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :sloneczko: :bye:

Kitten 
Łamacz Klawiatur
Kot Da Vinci

Wysłany: 2008-10-17, 21:51   

Sorki, że odpisuję z opóźnieniem, dawno tu zaglądałam :-)

mehndia napisał/a:
Kitten pytanie do Ciebie, bo uzywasz mydla Alep: na ile starcza taka kostka ok 100g?
uzywasz tego ?

Tak, dokładnie tego. Kostka mi starcza na jakieś 2 miechy, ale używam jej tylko do twarzy, i czasem do włosów. Mam odwrotne wrażenia, niż raill - Alep doskonale normalizuje mi skórę na twarzy, natomiast do ciała jest zbyt wysuszające. Tzn, dawało radę w wakacje, jak byłam w domu, ale z wielkomiejską twardą wodą już nie :roll: . Powróciłam więc do żelu na bazie orzechów piorących ;)

Btw, poproszę o opis ablucji jajem dziobaka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:megapolew:

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2008-10-18, 13:45   

Bardzo często kanał DISCOVERY emituje programy o Australii :sloneczko: i zwyczajach ABORYGENÓW :sloneczko: i jak zważyłem nic "szczególnego" nie robią : dodają różnorakich pigmentów roślinnych , sproszkowanych minerałów , zmiażdżonych - tak od ręki - gąsienic , pozostawiając na jakiś czas lub nakładając bezpośrednio na wybrane części ciała :sloneczko: oraz włosy :sloneczko: .

żabka77 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2010-07-09, 09:57   

czy jest coś co mogłoby pełnić funkcję naturalnego filtra?? mam cerę bardzo wrażliwa na słońce (wystarczyło raz spalić się w afryce) a z drugiej strony nie używam już od dawna chemicznych kosmetyków do twarzy.
skóra jest odzwyczajona od trucizn tego typu i łuszczy się, zatykają mi się pory, jakiś koszmar... są jakieś naturalne metody dla ochrony przed promieniowaniem UV??

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2012-06-29, 10:51   Re: Naturalna higiena.

WITAM :sloneczko:

Harmony napisał/a:
Witajcie

Czym myjecie włosy?
Zęby?
Twarz?
Ciało?

Czy sami sporządzacie , czy też kupujecie naturalne kosmetyki?

Pozdrawiam :sloneczko:
Harmony

Surowe piękno
http://www.surawka.webd.p...d=364&Itemid=18
WITARIAŃSKIE PIĘKNO: STAROMODNY SPOSÓB
http://www.surawka.webd.p...d=366&Itemid=18
WITARIAŃSKIE PORADY DLA NATURALNEGO UPIĘKSZENIA OCZÓW
http://www.surawka.webd.p...d=369&Itemid=18
11 produktów dla zdrowej skóry
http://www.surawka.webd.p...d=371&Itemid=18
WITARIAŃSKA URODA JEST DLA CIEBIE!
http://www.surawka.webd.p...d=370&Itemid=18
Surowe, wegańskie piękno ( w tym materiale kilka słów o kosmetykach które można kupić )
http://www.surawka.webd.p...d=362&Itemid=18

Kilka słów o pilęgnacji włosów z Apteka natury Poradnik zdrowia - Jadwiga Górnickiej, str.84
http://www.forumveg.pl/vi...9&start=30#7575
Cytat:
PIELĘGNACJA WŁOSÓW
Wypadanie włosów może mieć różne podłoże. Masowe wypadanie włosów (za dopuszczalne uważamy 5 włosów dziennie) j est objawem chorobliwym i na pewno ma swoją poważną przyczynę wewnętrzną, którą może być: niedomoga wątroby, złe trawienie i zła przemiana materii, zła praca nerek, słaba praca trzustki, a więc skłonność do cukrzycy lub stan podcukrzycowy, złe wydzielanie żółci, zaparcia, zatrucia i stany pozatruciowe, brak witamin w wyżywieniu, przebyte choroby (grypa, tyfus), zaburzenia pracy tarczycy, gruczołów płciowych, zaburzenia czynności wydzielniczych skóry głowy, leczenie lekami cytostatycznymi, naświetlanie promieniami rentgena oraz
wiele innych mniej uchwytnych przyczyn, które internista może i powinien ustalić.
Niemniej jednak jednocześnie i niezależnie od troski o sprawy wewnętrzne możemy zastosować ziołowe środki zewnętrzne do ratowania i do zwykłej pielęgnacji włosów, nawet nie zagrożonych masowym wypadaniem.
Będą to: liść lub całe ziele pokrzywy, ziele skrzypu, korzeń łopianu, korzeń tataraku, kwiat rumianku, liść orzecha włoskiego, ziele nasturcji ogrodowej, chrzan, szyszki chmielu, kora dębowa i inne. Pokrzywa osusza skórę głowy, odtłuszcza i nadaje włosom śliską jedwabistą puszystość. Ziele skrzypu osusza skórę głowy, działa przy tym dezynfekujące, nieco ściągające i odżywczo na skórę, a więc powstrzymuje wypadanie.
Mocniejsze działanie ściągające uzyskujemy za pomocą odwaru z kory dębowej.
Powstrzymują również wypadanie włosów: kwiat rumianku, kłącze tataraku i korzeń łopianu, które działaj ą nieco rozjaśniające i liść orzecha, który przyciemnia włosy. W celu radykalnego zatrzymania wypadania włosów możemy również zrobić przed umyciem głowy kilkuminutowy okład ze świeżo utartego chrzanu, lub soku czarnej rzodkwi, po czym włosy spłukujemy aż do zniknięcia ich chrzanowego zapachu.
Następnie jeszcze raz spłukujemy naparem lub odwarem jednego z wymienionych ziół, zależnie od tego, co chcemy osiągnąć: odtłuszczenie, rozjaśnienie, przyciemnienie itp.
Do płukania włosów można również stosować mieszankę ziołową Kapilosan do włosów ciemnych, która zawiera: korzeń mydlnicy, kłącze tataraku, ziele skrzypu, wrzosu, nostrzyka, korę wierzby, liść pokrzywy i szyszki chmielu. Do włosów jasnych stosuje się: korzeń mydlnicy, kłącze tataraku, ziele skrzypu, wrzosu, nostrzyka, korę wierzby i kwiat rumianku. Zapewnia to włosom połysk, jedwabistość i miękkość.
W przypadku łupieżu, łojotoku i wypadania włosów stosuje się odwar z korzenia łopianu i kłącza tataraku, którym płucze się włosy po każdym myciu. Doskonale działa nacieranie głowy codziennie na noc watką zamoczoną w preparacie Seboren lub Seboradin. Do flakonu Seborenu i Seboradinu należy dodać po pięć ampułek wit. PP i B6 oraz 10 ampułek Biostyminy.
Bardzo kłopotliwym, ale niekiedy ogromnie skutecznym środkiem kosmetycznym jest olej lniany, którym smarujemy na noc skórę głowy, wkładamy czepek kąpielowy, a rano zmywamy włosy najpierw mydłem, a później tym czy innym naparem ziołowym. Olej lniany (nierafinowany je st lepszy) zawiera witaminy A, E i F,które ulegają wessaniu przez skórę, więc gdy powodem wypadania jest awitaminoza -skutek może być nadspodziewanie dodatni. Co więcej , mamy wówczas wskazówkę, że taki właśnie olej,jak i inne tłuszcze roślinne powinniśmy, bodaj w małych ilościach, nieco częściej jadać.
Poza tym dobrze robi zabieg następujący: świeże ziele nasturcji ogrodowej pół na pół ze świeżą również pokrzywą przekręcić przez sokowirówkę, a sok uzyskany w ten sposób zalać spirytusem w tej samej ilości.Całość odstawić w ciemne miejsce, a po dwóch tygodniach otrzymujemy doskonały środek do pielęgnacji i włosów. Nalewką taką smarujemy tylko skórę głowy, rozczesując włosy rano - jeśli mamy zamiar myć głowę wieczorem, lub wieczorem, jeśli zamierzamy myć głowę rano.
Zioła parzymy w proporcji dwie łyżki na szklankę wrzątku,korzenie i korę gotujemy krótko, ziele skrzypu dłużej niż pół godziny pod przykryciem w tej samej proporcji.

Należy jednak przede wszystkim pamiętać o jednoczesnym działaniu na przyczyny wypadania czy przetłuszczania się włosów itp. - gdyż inaczej wszystkie zabiegi będą skutkować tylko doraźnie, a wymienione tu objawy chorobowe będą nawracać

podobny temat z forum :
KOSMETYKI
http://www.forumveg.pl/viewtopic.php?t=3286#49898

Odpowiedz do tematu