Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krzysztof
2010-02-18, 18:02
siła mięśni u witarian
Autor Wiadomość
zojka3 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2007-08-04, 14:45   

Teraz jem w 90% gotowane ew. pieczone potrawy. Czasami jakaś surówka się trafi.
Nabiału nie jadam.
No i nie podgrzewałam surowych rzeczy kiedyś, do głowy by mi to nie przyszło :oops:

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2007-08-04, 22:43   

zojka3 napisał/a:
Teraz jem w 90% gotowane ew. pieczone potrawy. Czasami jakaś surówka się trafi.
Nabiału nie jadam.
No i nie podgrzewałam surowych rzeczy kiedyś, do głowy by mi to nie przyszło :oops:

Nie podgrzewałać witariańskich potraw, częsty błąd osób przechodzących na witarianizm zobacz artykuł:
Podgrzewanie ożywionej żywności:
http://www.surawka.republika.pl/PL5.htm

Robiłaś sobie testy alergiczne na mleko i jego przetwory?
Polecam opracowanie (link poniżej)
http://www.sanum.com.pl/c...gia/view-5.html

Fragment:
Mleko krowie
1. Zawiera ponad 200 antygenów z czego 25 jest znanych jako alergeny. Najsilniejsze to: betalaktoglobulina (60-80%), betalaktoalbumina, kazeina, laktoza.

2. Wchłanianie wapnia – najlepsze z nasion, warzyw, kolorowych owoców jagodowych i ryb

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
NO spam

RAWVOLTA 
Mały Veg
CHCE!JESTEM!CZUJE!

Wysłany: 2007-08-14, 01:42   

MAM SILY ZA TRZECH;-)

4lipca2007-podroz marzen!!!ziggy 050 (Small) (Small).jpg
Plik ściągnięto 128 raz(y) 30,2 KB

-NO TO ZJEM - rzekla Alicja-i jesli od tego urosne, to dosiegne KLUCZA;a jezeli sie zmniejsze,bede mogla sie przeczolgac pod drzwiami:tak czy owak DOSTANE SIE DO OGRODU i NIECH SIE DZIEJE, CO CHCE!"-ALICJA W KRAINIE CZROW.

purqu 
Natchniony Veg

Wysłany: 2007-08-23, 12:36   

Cześć
RAwvolta chyle czoła :-) tez bym tak chciał,moze kiedys opanuje tą technikę,tylko nijama nie moze mnie opuścić ,zycze powodzenia, witariańskie pozdro

Aisha 
Ostoja Wiedzy
The Power of Yoga

Wysłany: 2007-08-23, 15:43   

no to się też pochwalę :) bo co :)

SUPER, SUPER.. REWELACYJNIE praktykuję się Asztangę nad brzegiem morza.. tutaj przygrzewa słoneczko, tutaj bryza nadwiewa.. :) kłopot jest tylko z pozycjami balansowymi na rękach, bo piasek się zapada ;) a przy KIJU cała mata mi się piaszczyła.. ale cóż :) było cudownie..
następna taka sesja już za rok :)
byle do lata :D

wiola 
Veg nad Vegami
:-)

Pomogła: 2 razy
  Wysłany: 2007-08-24, 14:11   

ehhh...
Obfite zakupy witarianskie i transport rowerowy to nie lada wyczyn, zwlaszcza w upał.
Wlasnie przewiozlem przez pol Krakowa na rowerze ponad 30kg warzyw i owocow, z czego ponad 2/3 zajmowaly 2 olbrzymie arbuzy 8-)
W sumie mam inny targ blizej, ale jak ktoś był choć raz na Starym Kleparzu to wie, że dla takiego miejsca warto sie pofatygować wiele kilometrów.
Zachcialo mi sie mieszkać poza centrum aby miec lepsze tereny do biegania (i tylko 1 i to beznadziejny sklep) i teraz mam za swoje :)

Wczoraj wieczorem zrobilem sobie jeden z najcięzszych treningow w tym roku i o dziwo rano byłem calkowicie wypoczety - tuż po biegu wypiłem litr koktajlu (woda, zmielona konopia, 2 banany, 10 daktyli, pałka selera, spirulina), zjadlem 5 bananów i 5 brzoskwiń.
Maraton już za miesiąc...

ups...to pisałem ja - bartezzzzz :)

JAgniecha 
Veg Do Potęgi
Go Vegan!

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2007-08-24, 14:14   

wiola jestes facetem? :shock:

edit:
kim jests bartezzz?

[przypomina mie sie teledysk do 'living on the edge' Aerosmith]
;)
Ostatnio zmieniony przez JAgniecha 2007-08-24, 14:17, w całości zmieniany 1 raz  

alan001 
Wyższy Stan Ducha
over the rainbow

Wysłany: 2007-08-24, 14:16   

wiola napisał/a:
Maraton już za miesiąc...

Wypadałoby trzymać kciuki.

A mnie rozpiera energia do jeżdżenia na rolkach. Tylko u mnie nie ma gdzie, w Poznaniu natomiast będę szaleć. Będę rolkopiratem :twisted:
Ganja Sensibilla - Zbyt pozytywna, dlatego
zakazana

wiola 
Veg nad Vegami
:-)

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2007-08-24, 16:11   

JAgniecha, ja, tzn.wiola jestem kobita z krwi i kości :mrgreen:
tylko czasem mojemu bartezzzzzowi zdaza sie napisac cos z mojego profilu ;)

Alan001, witaj w klubie rolkujacych ;)
w Kraku mamy gdzie pojeździć :)

Czarna Niewdowa
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-04, 16:41   

a ja mam pytanie, Drodzy Witarianie, odnosnie rozstepow na skorze. bo chyba nie istnieje sposob na ich pozbycie sie? /spękane włokna kolagenowe/

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2007-09-04, 21:40   

To mogą być zaburzenia hormonalne wywołane dietą lub pobieranie leków, środków antykoncepcyjnych:
http://www.laser-medica.s...%C4%99p%C3%B3w/

1) Zwiększony poziom kortyzolu (hormonu kory nadnerczy) we krwi – powoduje upośledzenie funkcji fibroblastów, które zaczynają produkować zmienione włókna kolagenu i elastyny: o większej kruchości i mniejszej podatności na rozciąganie. Podczas nadmiernego rozciągania się skóry (np. w czasie ciąży, dojrzewania, przy otyłości, nadmiernym nagłym wzroście wagi.) dochodzi więc do zrywania regularnej sieci włókien, czego efektem są właśnie rozstępy. Ponieważ jednocześnie dochodzi także do ścieńczenia warstwy naskórka, stają się one bardziej widoczne,
2) Zwiększony poziomu estrogenów (w okresie ciąży, przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej) przyczynia się w pewnym stopniu do zwiększenia możliwości pojawienia się rozstępów,
3) Stosowanie leków zawierających glikokortykosteroidy (np. w przebiegu chorób endokrynologicznych, alergicznych, autoimmunologicznych) przyczynia się m.in. do ścieńczenia naskórka, zahamowania syntezy kolagenu w skórze właściwej oraz degradacji już istniejących włókien kolagenowych,
4) Niewłaściwa, uboga w składniki odżywcze (witaminy, mikro- i makroelementy) dieta. Dużą rolę odgrywa tu zwłaszcza niedostateczna ilość cynku,
5) Skłonności genetyczne- istnieje prawdopodobieństwo, iż jeśli u matki obecne są rozstępy, to mogą pojawić się one również u jej córki;

Dieta witariańska idealna, aby leczyć ww. schorzenie.
To są głównie niedobory witamin które szybko utleniają się pod wpływem telnu atmosferycznego i trzeba ww. pobierać z surowej żywności.
Witaminy: C, A, E, Omega-3, -6, -9, bioflawonoidy.

Oraz dodatkowo niedobory cynku.
Wielokrotnie to powtarzam.
Spożywanie regularnie podkiełkowanych nasion, moczonych orzechów.

Wpisz w googlu: rozstępów na skórze

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
NO spam

Czarna Niewdowa
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-04, 23:40   

dziekuje uprzejmie.

lekow ww nie biore. staram sie dostarczac sobie witaminki w surowej,zazwyczaj owocowej postaci oraz bioflawonoidy /uzywam ekstraktu z grejpfruta i syropu z dziekiej rozy/
w ciazy zaledwie pare ich powstalo, cala reszta wiele wczesniej,a czy pozniej, trudno mi okreslic, bo to juz bez roznicy.
szkoda mi mego cialka. :(

cynk, cynk. pewnie tego mi brak. musze zaczac kielkowac nasionka.

pozdrawiam :bye:

Aisha 
Ostoja Wiedzy
The Power of Yoga

Wysłany: 2007-09-05, 10:51   

a może masaże z użyciem pilingu z soli morskiej i oliwy ??

1/2 szklanki gruboziarnistej soli morskiej zalewasz na noc oliwą z oliwek do pełna.. na drugi dzień rano na czczo nacierasz sie pod prysznicem tym specyfikiem po czym dokładnie płuczesz i wycierasz się dość szorstkim ręcznikiem (najlepiej nie używać płynu do zmiękczania tkanin podczas prania ręczników) ..
następnie możesz zastosować balsam lub maseczkę z białej/zielonej glinki. Specyfik ten jest dostępny w sklepach zielarskich lub na www. :) m. in www.viva.org.pl w SKLEPIE :) ..

Pozdrawiam!!

lime2 
Pilny Veg

Wysłany: 2010-03-13, 19:51   

Panowie i Panie chciałem coś dodać od siebie. Z witarianizmem borykam się od conajmniej 5 lat. Oczywiście należy widzieć to jako proces nie stan dlatego czasem są wzloty a czasem upadki. Żyjąc wśród ludzi trudno jest zachować idealny styl witarianski.
Najdłużej na 100% żywym pozywieniu byłem 3 miesiące. Obawiam się ze za mało tu miejsca aby opisać wszystkie symptomy leczenia (uzdrawiania) jakich zaobserwowalem. Dodam ze moja dziewczyna tez surowa i u niej miało miejsce spektakularne związane ze sportem zdarzenie.
Było to tak. Jest 8 lat młodsza ode mnie. Ja mam 34 lata. Gdy ja poznałem jej ciało było sztywne twarde a stawy mało ruchome. Nigdy nie mogła dotknąć dlonmi podłogi a nawet kostek przy sklonie wprzod. Po kilku tyg surowej diety pomimo iż nie schudla nic ku swojemu gigantycznemu zdziwieniu sięgnęła całymi dlonmi do podłogi. Pełna radości i entuzjazmu zawolala mnie aby pokazać co się stało. Należy dodać ze nie cwiczyla bardziej czy częściej czy intensywniej przez ten czas. Ewidentnie elastyczność ciała się podnosi.
Ja cwicze od ok 12 lat joge, jeżdżę rowerem - w 2005 objechalem rowerem poziomym Polske w 5 tyg. Przejechalem 2800 km jedzac tylko wegetariansko. Schudlem 8 kg :-) . Dodatkowo rano 2 x w tyg biegam. Częściej nie bo wole nie eksploatowac bardzo stawów. 1 x w tyg gram w nogę halowa. Jestem od 2 lat morsem i żałuje ze nie poznałem tego wcześniej. Raz w tyg w zimie kapie się w rzece lub przereblu. W lecie dużo plywam. Robię dużo spacerów. Czasem czwicze silowo. To tyle chyba sportu obecnie. Są tez góry i surwiwal. W życiu ok 1000 nocy spędziłem pod gołym niebem. Uwielbiam to. W tym roku włączenia do diety max ilość zielonych dzikorosnacych roślin. Ideałem jest chodzić z plecakiem kilka dni i jeść tylko to co się znajdzie po drodze nie niosac nic ze sobą. Ale się rozpisalem. A dorzuce jeszcze ze kidys cwiczylem 4 lat karate, 2 lata jeździłem na żużlu, mam 9 skoków na spadochronie, jeden na bungle, wspinalem się itd. Sluzylem w I Kompanii Szturmowej Wojsk Powietrzno adesantowych w Krakowie rzeklbym ciężka służba. Teraz prowadzę uporzadkowany spokojny żywot a surowa dieta w tym mi pomaga. Przez cala zimę piłek zielone szejki podgrzane w Thermomixie do 37 st. Nie miałem problemu z wyziebianiem organizmu. Kondycję mam b korzystna. W ogóle się czuje jakbym miał 16 lat. W zeszłym tyg robiłem profilaktyke. Jak młody Bog wyniki tylko wzrok krótszy. Za dużo pisze. Przepraszam wszystkich którzy odbiór tego posta jako ekshibicjonizm osobowości narcystycznej. W rzeczywistości mało tu się udzielał. Może niedługo zamieszcze trochę filmikow na Youtube. Zbudowalem inkubator w jednej z szafek kuchennych i ogrzewam go przewodem grzewczym od terrarium. Zakupiony za kilkadziesiąt zł w zoologicznym. Polecam. Można dodać tez termostat. Wszystko co tam wloze podgrzewa się do 37 st. Hoduje tez w prosty sposób sporo trawy pszenicznej oraz zrobiłem ogrzewanie mieszkania kolektorem slonecznym. Jak znajdę czas wszystkim się podziele na Youtube.

Elizeusz 
Ostoja Wiedzy
Elizeusz

Wysłany: 2010-03-14, 07:55   

Jestem pod wrażeniem :) powiedz mi jeszcze jak zbudowałeś ten inkubator? Jak długo zajmuje Ci podgrzanie miksu w tym inkubatorze do 37 stopni?

Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu