Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Surri
2011-10-08, 18:45
Rośliny też czują?
Autor Wiadomość
antoni.dar 
Mały Veg
antoni.dar

Wysłany: 2014-12-25, 00:46   

wracając do czucia wg Einsteina cały wszechświat czuję i przeżywa, Lem posunął się w swoich książkach nawet do tego że nawet planeta czy gwiazda może być świadomością.

seb 
Veg przez duże V

Wysłany: 2014-12-25, 04:30   

jeśli obserwujesz rytmy i przyrodę lub ćpasz lub chorujesz na autyzmy i inne schorzenia psychiatryczne to to wiesz i tak to możesz nazwać ten stan - jak nie masz tego w pakiecie lub nie nabyłeś, to siedzisz w sztywnym schemacie danej wibracji (np. pracy w systemie 8godzinnym i kredycie ciesząc się z weekendu) i nie masz prawa o tym nawet wspominac, bo szybko zrobią Ci rezerwat w puszczy farmakologicznej pod przymusem, abyś nie poruszył tego, co jest dobrze wychowane i służy :P

jaycob 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2015-01-25, 19:45   

https://www.youtube.com/watch?v=ft0qHO5mRwU to mnie rozwaliło. ;D

pawel. 
Ban!

Wysłany: 2015-02-07, 05:45   

To co wniosek ze nie czuja/;0/?

Łysica 
NieVeg

Wysłany: 2015-02-07, 17:17   

pawel. napisał/a:
To co wniosek ze nie czuja/;0/?

Wniosek jest taki
żeby iść wysikać się w krzaki
jak krzak to poczuje
to Cię opluje

pawel. 
Ban!

Wysłany: 2015-02-07, 17:27   

Brak reakcji nie znaczy ze ktos cos nie czuje. Brak reakcji na oplucie oznacza- brak reakci:) Nic wiecej.

Ale sa tez rosliny co potrafia zjesc miesko nawet. Tam suska nie wkladaj jak chesz siusi.

Łysica 
NieVeg

Wysłany: 2015-02-07, 17:41   

Eeeeeee...... nie myśl że mojego małego skromnego zapakuję w paszcze tego potwora!!!

filifjonka 
Veg przez duże V
powered by plants

Pomogła: 37 razy
Wysłany: 2015-02-08, 14:13   

Skojarzyło mi się:
Ostatnio na grupie na FB jeden chłopak zapytał, czy hodowanie i dokarmianie takiej roślinki jest moralne z wegańskiego punktu widzenia.... Został zbanowany, a post usunięty :( A to taki ciekawy temat do rozważenia.

pawel. 
Ban!

Wysłany: 2015-02-08, 16:46   

Glowna rzecz jest taka ze jak spojrzymy wokol siebie powinnismy widziec ZYCIE. Ze jest ono obecne niemal wszedzie, pocznajac od fauny, flory zwierzat, lasow, ludzi, roslin, jednym slowem wszedzie.

Bledem jest uwazanie ze my ludzie jestesmy w tym jakims wyjatkiem, apogeum czy nie wiem czym co ma niwelowac za pomoca jakis zekomo naukwych dowodow ze te zycie tam jest mniejsze niz u was itp/

Ze im czegos brakuje w stosunku do nas. To tak jakby sie pojawili jacys kosmici z 4 glowami i uznali ze skoro ludzie maja 1 glowe, (A wiec nie sa w pelni kosmitami) to znaczy ze nie nadaja sie do zycia albo cos z nami nie tak. Kazdy organizm jest inny.

W kazdym razie. Mi prznajmij o to chodzi. Dostrzeganie zycia w planecie to podstawa wogle zdolnosci zarwno logicznego myslania, i zwczajnie REalnego patrzenia na to co wokol nas. NIe przeklamanego.

Degon 
Veg przez duże V

Wysłany: 2016-01-28, 17:55   

Świetny jest ten koleś, aż dziw że go zlewałem dotąd:
(od tego momentu konkretnie z tematem czucia roślin jedzie: https://www.youtube.com/w...=youtu.be&t=376 )

*autor tegoż genialnego palindromu pozostaje nieznany
Ostatnio zmieniony przez Degon 2016-01-28, 18:05, w całości zmieniany 1 raz  

psychoactive 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2016-11-09, 07:09   

antoni.dar napisał/a:
wracając do czucia wg Einsteina cały wszechświat czuję i przeżywa, Lem posunął się w swoich książkach nawet do tego że nawet planeta czy gwiazda może być świadomością.

seb napisał/a:
jeśli obserwujesz rytmy i przyrodę lub ćpasz lub chorujesz na autyzmy i inne schorzenia psychiatryczne to to wiesz i tak to możesz nazwać ten stan - jak nie masz tego w pakiecie lub nie nabyłeś, to siedzisz w sztywnym schemacie danej wibracji (np. pracy w systemie 8godzinnym i kredycie ciesząc się z weekendu) i nie masz prawa o tym nawet wspominac, bo szybko zrobią Ci rezerwat w puszczy farmakologicznej pod przymusem, abyś nie poruszył tego, co jest dobrze wychowane i służy :P

Albo nie cierpisz na bezsenność i nie śpisz od prawie tygodnia. Ostatnio jak nie mogłem zasnąć tak długo, to zacząłem pojmować teorie m.in Einsteina, i wszechrzeczy. Więc coś w tym jest, ale ja póki co podziękuję. Wolę się zawiesić na mojej przyziemnej, jak to ująłeś "wibracji".

A co do tematu, to rośliny same z siebie "wyrzucają" np. jabłka, jakby chciałby powiedzieć "bierzta i żryjta", a czy czują, to nie da się na obecną chwilę powiedzieć. Jeśli tak to z jednej strony wydaję się straszne być taką rośliną, ale z drugiej to najlepiej się czuję, jak zamknę się w swoim introwertycznym świecie. Także ten.

xawery 
Mały Veg

Wysłany: 2018-02-23, 12:33   

Polecam świetny dokument o tym jak rośliny się komunikują - naprawdę extra https://www.youtube.com/watch?v=IqvqbWx1Q54 :sloneczko:

Odpowiedz do tematu