Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Lecznicza głodówka
Autor Wiadomość
D.M. 
Veg Do Potęgi
weg liberalny

Wysłany: 2013-01-13, 02:22   

Miła Gosia napisał/a:
hexehexe napisał/a:
No i tak z doświadczenia: nie zaszkodzi to włosom/ nie wzmocni wirusów/ nie osłabi zdolności do nauki (sesja!!!!) ??????? Nie będzie się chciało jeszcze bardziej spać? Nie będę otępiała?
osobiście uważam, że jeżeli nie chesz zawalić egzaminów lepiej odłożyć to na potem; początkowo może poczujesz się lżej, ale potem osłabienie nie pozwoli Ci się skoncentrować

Zgadzam się. A jeszcze osobiście uważam, że głodować warto tylko wtedy, gdy naprawdę nie chcesz jeść. Organizm odczuwa, co dla niego jest ważniejsze: jedzenie czy rzucenie wszystkich sił na leczenie.

yarosh1980 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2018-02-20, 20:02   

Dziś zacząłem głodówkę. Mam nadzieję że uda mi się zrobić 21-dniową. Będę pić tylko wodę strukturowaną i oczywiście będę "żywić się" słońcem poprzez zdejmowanie koszulki, otwieranie okna i puszczanie promieni na moją skórę przez ok. 10 minut dziennie, aby dostarczyć witamine D. Jakiś mały wysiłek fizyczny będę wykonywał, żeby organizm szybciej się oczyścił. Dzień przed głodówką zjadłem 200 g miodu, a kilka godzin później standardowy koktajl ze 100 g lnu złotego i kilograma mandarynek.
Przeprowadzenie głodówki umożliwił mi brak kasy i roboty. Sam bym się nigdy nie zmusił do głodówki, bez takiego "wsparcia". Gdy nie ma co do gara włożyć, to wtedy można ratować się głodówką.

Miła Gosia 
Veg Do Potęgi
eko pedał

Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2018-02-20, 23:10   

Tobie jarosz i tak już niewiele pomoże, weź se ugotuj klusek

Hate 
Mentor
Pull The Plug

Wysłany: 2018-02-21, 00:15   

yarosh1980 napisał/a:
Przeprowadzenie głodówki umożliwił mi brak kasy i roboty.

O, w Afryce też tak robią!

https://smialezdjeciapatrycji.wordpress.com/

I blog na fb:

https://www.facebook.com/...06096063015461/

yarosh1980 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2018-02-21, 07:27   

Miła Gosia napisał/a:
Tobie jarosz i tak już niewiele pomoże

To i tak wiele, bo o wiele więcej niż nic. A kluski swoją drogą, ale po głodówce.

No to jeden dzień głodówki mam już za sobą. Objawy: sen o kilka godzin krótszy niż wcześniej, szybkie bicie serca trwające od momentu obudzenia się. Czyżby to już był ten sławetny przełom kwasiczy? hmmm

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 75 razy
Wysłany: 2018-02-21, 09:13   

Jeżuś, weź sobie krzywdy nie zrób. Może jednak warto poszukać pracy?

Połykaj z Surri

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 54 razy
Wysłany: 2018-02-21, 09:54   

zaraz będzie ściepa na siepomaga :P

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 75 razy
Wysłany: 2018-02-21, 10:17   

Ty się śmiej, ale ja już pomyślałam o wysłaniu paczki mandarynek do Kato :jestemgłupi: . No i jest też opcja freeganizmu.

Połykaj z Surri

Hate 
Mentor
Pull The Plug

Wysłany: 2018-02-21, 11:15   

Może zwierzęta przyniosą jakieś obierki w podzięce.

https://smialezdjeciapatrycji.wordpress.com/

I blog na fb:

https://www.facebook.com/...06096063015461/

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 54 razy
Wysłany: 2018-02-21, 12:26   

karma wraca! xD

D.M. 
Veg Do Potęgi
weg liberalny

Wysłany: 2018-02-21, 22:44   

Surri napisał/a:
Może jednak warto poszukać pracy?

Podejrzewam, że yarosh1980 szuka pracy, a może nawet dodatkowo złożył wniosek o jakąś pomoc socjalną. Wygląda na to, że jakaś wypłata ma nadejść za 20 dni.

yarosh1980 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2018-02-22, 07:28   

No to dwa dni głodówki mam już za sobą. Objawy: zawroty głowy przy każdym wstawaniu do pozycji stojącej; serce wali mocno i szybko przez cały czas, uczucie jakbym miał gorączkę

Surri napisał/a:
Jeżuś, weź sobie krzywdy nie zrób. Może jednak warto poszukać pracy?

Krzywdę to ja sobie zrobiłem gdy chodziłem do pracy i wynosiłem stamtąd ciastka, a potem je szamałem po kilka kilogramów dziennie.

Zapasów siemienia lnianego złotego BIO mam w chooj, ale przestałem się odżywiać właśnie dlatego, że skończyły mi się mandarynki. A pierwszą rzecz jaką zjem po głodówce będzie mandarynka. 3 dni dochodzenia do siebie i wtedy sobie trzasnę oczyszczanie całkowite od Michała Tombaka (oliwa + sok z cytryn), skoro będzie okazja do tego, bo przygotowywanie do tego oczyszczania trwa 3 dni i wygląda tak samo jak dochodzenie do siebie po głodówce (same soki i owoce).

D.M. napisał/a:
jakaś wypłata ma nadejść za 20 dni

za 23 dni, bo skoro pita oddałem 16 lutego, to po miesiącu przyjedzie pokaźny zwrot podatku. Chyba że w międzyczasie zgłoszę chęć do pracy w dotychczasowym miejscu pracy, ale będę musiał pracować na głodzie po 16h; zobaczymy czy temu podołam. Ale lepsze jest bycie czymś zajętym na głodówce niż leżenie cały dzień w domu.
Ostatnio zmieniony przez yarosh1980 2018-02-22, 07:51, w całości zmieniany 1 raz  

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2018-02-22, 12:32   

:sloneczko:

yarosh1980 napisał/a:
Dziś zacząłem głodówkę. Mam nadzieję że uda mi się zrobić 21-dniową...
Powinieneś spokojnie dać radę bo 21 dni to nie jest coś wybitnego ale wszytko zależy od wielu czynników itd.
Najdłuższy udokumentowany w literaturze medycznej post terapeutyczny dotyczył 27-letniego mężczyzny poszczącego przez 382 dni pod nadzorem naukowców z Uniwersytetu w Szkocji
szerzej:
http://www.forumveg.pl/vi...tart=195#216434
Powodzenia !

pzdr.

yarosh1980 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2018-02-23, 07:18   

No to trzy dni głodówki mam już za sobą. Objawy: marzenie o wcinaniu pysznego żarcia.

krzysztof napisał/a:
Powinieneś spokojnie dać radę bo 21 dni to nie jest coś wybitnego

Dzięki, a najbardziej podnosi mnie na duchu fakt, że pewien więzień przeprowadził protest głodowy, a umarł dopiero po 66 dniach głodówki. Czyli te 21 dni to powinna być pestka dla mojego organizmu.

krzysztof napisał/a:
wszytko zależy od wielu czynników itd.

najwięcej zależy od wagi ciała (zapasów wewnętrznego "jedzenia"). Czytałem, że dla grubasa ważącego 150 kg była przypisana głodówka 6-miesięczna. Czyli otyła osoba która jest na głodówce, tak naprawdę nie głoduje przez wiele dni głodówki, bo cały czas ma dostarczany pokarm z wewnątrz. Dopiero jak się skończą zapasy sadła, to chyba wtedy organizm sięga po złogi, toksyny i komórki rakowe. A ja obawiałem się o te 21 dni głodówki, bo nie mam zapasów tłuszczu, tylko same mięśnie:) No ale muszę dojść do końca.
Ostatnio zmieniony przez yarosh1980 2018-02-23, 07:19, w całości zmieniany 1 raz  

yarosh1980 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2018-02-26, 16:03   

Szósty dzień głodówki już za mną. Myślę czy by jej nie skrócić do 2 tygodni, bo jedna kobieta napisała że efekt głodówki do którego dążyła pojawił się po 14 dniach. Jeśli u mnie nie pojawi się ten sam efekt po tym czasie, to nie będzie sensu dalej się męczyć.

Odpowiedz do tematu