Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
WIelka Orkiestra Swiatecyenj Pomocz
Autor Wiadomość
Hym
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-10, 14:56   WIelka Orkiestra Swiatecyenj Pomocz

Cyz moze ktos wie jakie zespoly graja w roznych miastach z WOSP w tym roku 2008?
pozdrawiam

sincerity
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2008-01-10, 15:57   

wykaz imprez Trójmiasta

zielarka 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2008-01-10, 18:20   

w moim cudownym mieście...
Tutejsi, Messalina, Kabaret BAM, Kabaret z Konopii, Zespół Bluesowy z Bełchatowa, gwiazdą wieczoru będzie zespół Staurus.

Degon 
Veg przez duże V

Wysłany: 2018-01-02, 22:33   

Prawda to, że pieski lewicowych właścicieli (a więc też pewnie lewicowe) merdają ogonkami i się cieszą (miast panikować i lęki łapać) jak to fajny Owsiak napier*ala petardami? (a może szerzej - anyPISowskie pieski, nie tylko lewicowe).

Trochę spóźniony apel:

----------
A, przypomniało mi się, z Racjonalisty o Owsiaku twórca GG prawi, a lewicowo-poglądowy on (swoją drogą straszną ma tę fryzurę; pewnie Makrela dzisiaj taką nosi XD ):

*autor tegoż genialnego palindromu pozostaje nieznany
Ostatnio zmieniony przez Degon 2018-01-02, 22:47, w całości zmieniany 4 razy  

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 75 razy
Wysłany: 2018-01-03, 09:09   

Właśnie wczoraj na fejsbuniu widziałam że ktoś poruszył ten temat.
Ja rzucam *hujami z każdej możliwej fajerwerkowej okazji. Sylwester, Wośp, wianki, parada smoków. Trochę tego w krakówku jest.
Chociaż sorry, akurat krakowskie światełko to od jakiegoś czasu pokaz laserowy.
Tak. Serce mam po lewej stronie, ale do Owsiaka trochę ,,ale" mam. Czyli właśnie to nieszczęsne światełko i głuchy jest na apele fundacji prozwierzęcych żeby to z jego inicjatywy zmienić hukające światełko na inną formę. Kolejnym problemem jest licytacja piesków. Niby wośp miał się z tego wycofać, ale w końcu stwierdził że nie ma nic złego w tym że można sobie wylicytować jorusia.
Kolejna rzecz to licytacja rekordowej ilości zwłok: gigantyczne kiełbasy i inne ,,rarytasy".
Mało kto z tych powodów pyszczy, bo przecież na Owsiaka nie wypada, on na dzieciaczki przecież zbiera. A w ogóle światełko to tylko chwila, nic się tym pieskom nie stanie (tematu ptaków i dzikich zwierząt jakoś nikt nie chce pociągnąć)
Daję grosik bo jestem egoistką, wiem że kiedyś mi lub komuś z moich bliskich owsiakowy sprzęt się może przydać. No i jednak akcja jest mimo wszystko zacna.

Połykaj z Surri

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 75 razy
  Wysłany: 2018-01-24, 10:38   ZWIERZĘTA W CIENIU ŚWIATEŁKA DO NIEBA

ZWIERZĘTA W CIENIU ŚWIATEŁKA DO NIEBA

Chcę, żeby o Orkiestrze było głośno i żeby zebrała jeszcze więcej pieniędzy niż w zeszłym roku, ale może da się to zrobić bez pirotechnicznej gigantomanii.

„Światełko do nieba” to tradycyjna kulminacja kolejnych Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Robi wrażenie, ludzie to lubią. W końcu nie codziennie niebo rozświetla się kolorowymi rozbłyskami profesjonalnie przygotowanego pokazu sztucznych ogni. W dodatku takiego, na którym nikt nie oszczędzał. Się kręci, coś się dzieje. Ma być święto i jest święto.

Światełko wybucha w wielu miastach Polski. W Warszawie jest główny sztab Orkiestry, więc tu wybucha szczególnie spektakularnie. Po wcześniejszych koncertach tysiące ludzi gromadzi się pod sceną, zgodnie ze scenariuszem napięcie stopniowo rośnie, aż w końcu następuje wielkie błyskotliwe bum. Kanonada trwa kilka minut. Tylko kilka minut, aż kilka minut? Po wszystkim zostaje gęsty dym.

Dym i mnóstwo przerażonych psów, ptaków i innych zwierząt, które razem z nami mieszkają w mieście. I zupełnie nie rozumieją, że nie ma się czego bać – przecież to tylko eksplozja radości, część rozrywkowa fenomenu ludzkiej dobroczynności. Jest nazwa na kogoś, kto robi z tego problem, jak tu, w tym tekście: killjoy.

Nie ma wątpliwości, co do tego, że WOŚP jest niezwykłym zjawiskiem. W swojej dziedzinie nie ma konkurencji. Można lubić stylówę Jurka Owsiaka lub jej nie lubić, ale suma ponad 800 milionów złotych zebranych dzięki niemu właściwie zamyka dyskusję. To bardzo dużo rozsądnie zagospodarowanych pieniędzy, które naprawdę pomogły wielu osobom. Wiele razy ratowały życie. A sam Osiak pociągnął za sobą armię szczerze zaangażowanych wolontariuszy i przekonał do filantropii niespotykaną liczbę firm i instytucji.

Stworzył też alternatywę dla kościelnej dobroczynności. To pewnie jeden z powodów, dla których część społeczeństwa, w tym całkiem pokaźne grono polityków, patrzy na niego podejrzliwie lub wręcz wrogo. Nie jest tajemnicą, że Owsiakowi nie po drodze z dobrą zmianą. Rezygnacja Orkiestry ze współpracy z Telewizją Polską i Bankiem Pekao, ostentacyjna niechęć Poczty Polskiej, która wycofała się z wydania okolicznościowego znaczka, rozstanie z radiową Trójką po 25 latach pracy w rozgłośni, publiczny spór z posłanką Krystyną Pawłowicz, wreszcie proces za przekleństwa, których Owsiak użył podczas Przystanku Woodstock i cios w festiwal ze strony policji, która uznała go za imprezę o podwyższonym ryzyku.

Darek Gzyra dla Krytyki politycznej

Cytat:
[color=yellow]Kilkanascie lat temu "Klub Gaja " zwrocil uwage na to,ze mozna czesc pieniedzy ze zbiorek WOSP przekazac na cele zwiazane z maltretowaniem zwierzat przez ludzi. Niestety apel nie spotkal sie grzecznie ujmujac z "entuazjazmem" glownodowodzacego WOSP.
4
[/color]

a mozna wiedziec jaka byla jego reakcja?

Reakcja była taka , iż grzecznie mówiąc spuścił na drzewo cala idee ochrony zwierząt.Nawet nie chodziło wtedy o ochronę przez duże O chodziło o przekazanie części pieniędzy na pomoc zwierzętom skstowanym przez ludzi.na lekarstwa,pomoc interwencyjna z tym z związana.To ludzie są największymi katami zwierząt.Wiec tym bardziej zwierzętom należy się pomoc.Niestety jak widać na godnym losie zwierząt nie zależy prawie nikomu.Taka smutna prawda.

Gzyra napisał/a:
Czyli jednak Owsiak jest nieprzemakalny na argumenty i prośby. Powiedział na konferencji: "Światełko do nieba nie jest kilkugodzinną kanonadą. Trwa 4 minuty 30 sekund. Proszę nas zrozumieć, mówię do obrońców praw zwierząt. Jeżeli w sylwestra nie będzie strzelania, my też się do tego dostosujemy - powiedział".

Klasyczny manewr - usprawiedliwić zło istnieniem innego zła. W ten sposób można uzasadnić właściwie dowolną krzywdę. Nie przestanę krzywdzić, bo inni też krzywdzą (i to bardziej). Szkoda, bo przecież Owsiak mógłby pomyśleć inaczej: "może moja decyzja o niekrzywdzeniu sprawi, że za mną pójdą inni i np. kolejne miasta podejmą decyzję o zamianie napieprzania na pokazy laserów?".

http://wiadomosci.gazeta....ie-wczoraj.html

Wszystko z postu na profilu Darka https://www.facebook.com/...22%3A%22R%22%7D

Połykaj z Surri
Ostatnio zmieniony przez Surri 2018-01-24, 10:39, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu