Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Green Star w Polsce.
Autor Wiadomość
Harmony 
Veg nad Vegami
Om Mani Padme Hum

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2008-02-01, 12:37   Green Star w Polsce.

Witajcie,

Byc może i u nas będzie dostępny Green Star,
Jeżeli są osoby chętne by zakupic ten sprzęcik, proszę się zgłaszac do mnie na -email : Vita@interia.eu

Pozdrawiam
Harmony :sloneczko:
Ostatnio zmieniony przez Harmony 2008-05-21, 21:42, w całości zmieniany 1 raz  

vanityy 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2008-02-01, 15:33   

Może wyjdę na idiotkę, ale o co chodzi ? :roll:

Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło

Alispo 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2008-02-01, 19:38   

Juz chyba w innym dziale bylo,chodzi o wyciskarke do owocow/warzyw,ale tez sie nie bardzo orientuje;)

Harmony 
Veg nad Vegami
Om Mani Padme Hum

Wysłany: 2008-02-01, 23:13   

Witajcie,

Green Star to wyciskarka do owoców i warzyw,
Oto Jej opis ponieżej;

'Dotychczas na polskim rynku dostępne były jedynie sokowirówki, umożliwiające otrzymanie soku ze startych części warzyw w wyniku działania siły odśrodkowej wytworzonej przez wirujący kosz ze startą pulpą. Taki proces sprawia, że sok wydostaje się jedynie z miejsc przecięcia włókien – im drobniej starta jest masa – tym więcej soku można otrzymać. Jednak siła odśrodkowa nie jest w stanie wydobyć soku znajdującego się wewnątrz startych cząstek w efekcie czego otrzymujemy dużą ilość wilgotnej pulpy która jest w zasadzie bezużyteczna. Taki system umożliwia uzyskanie w nieefektywny sposób soku tylko z pewnej części warzyw i owoców. Nie jesteśmy w stanie w ten sposób uzyskać soku z twardych i mało soczystych warzyw i ich zielonych części, które jednak posiadają ogromną ilość bezcennych składników odżywczych. Od jakiegoś czasu rynek światowy oferuje wyciskarki do soków działające na zasadzie prasy miażdżącej z ogromną siłą części produktów z których chcemy otrzymać sok. Tych wyciskarek jest niewiele a najlepsze z nich wyposażone są w podwójny element miażdżący z płaskimi zębami. Jednak i one nie są tak efektywne tak jak GREEN STAR. W rezultacie nie radzą sobie tak dobrze z twardymi produktami, doprowadzając do poważnego przeciążenia silnika. Wyciskarka Green Star jest wyposażona w specjalnie wyprofilowaną wewnętrzną komorę wyposażoną w ostrą krawędź inicjującą odpowiednie kruszenie produktów jako fazę wstępną uzyskiwania soku, szczególnie wspomagającą proces przetwarzania twardych warzyw. W znaczący sposób zredukowana zostaje w ten sposób groźba przeciążenia silnika, który i tak należy do najmocniejszych na rynku, jego moc to 150 W !!!. Należy w tym miejscu wspomnieć o specjalnych punktach tnących umożliwiających przetwarzanie wszystkich interesujących nas produktów bez zapychania się oraz wytwarzania się zbędnego dżemu jako produktu ubocznego. Bez tych punktów tnących jak to ma miejsce w przypadku wielu innych wyciskarek, podwójny element miażdżący szybko uległby zaplątaniu we włókna prowadząc w efekcie do zapchania wyciskarki. Odrębną, istotną kwestią jest zróżnicowanie siły miażdżącej i dopasowanie jej do indywidualnych potrzeb przetwarzania różnych produktów. Wyciskarkę Green Star wyposażono w tym celu w mechanizm samoregulujący siłę zgniatania w zależności od przetwarzanych produktów. Umożliwia to nieprzerwaną pracę bez względu na rodzaj przetwarzanych produktów, czyniąc sam proces wysoce komfortowym. Bioceramiczna i magnetyczna technologia GREEN STAR wykazuje jeszcze jedną wyróżniającą korzyść - umożliwia otrzymywanie soku bardziej bogatego w naturalne składniki odżywcze, niż wytworzone przez inne urządzenia. Specjalnie wytwarzane pole magnetyczne, w czasie procesu uzyskiwania soku, zmienia strukturę wody powodując „zamknięcie” w niej wartościowych witamin, minerałów oraz innych składników odżywczych. Materiały bioceramiczne, użyte do budowy podwójnie miażdżącego procesora posiadają niecodzienną cechę pochłaniania energii kinetycznej pracujących walców, obniżając ich wibracje do poziomu dalece poniżej częstotliwości naturalnych drgań cząsteczek wody i całej materii organicznej. Ma to ogromny wpływ na ustabilizowanie soku, znacznie opóźniające jego utlenianie, przedłużając w ten sposób okres jego świeżości. Niezależne testy laboratoryjne soku uzyskiwanego przez wyciskarki Green Star potwierdziły, że ten właśnie sok posiada najwyższą zawartość naturalnych składników odżywczych oraz ważną charakterystykę stabilności – przedłużony okres nieutleniania się oraz aktywności enzymów. Inne, konkurencyjne wyciskarki nie posiadają tej unikalnej technologii. Niektóre z nich wręcz podgrzewają sok w procesie jego uzyskiwania, prowadząc do szybkiego utleniania i drastycznego zmniejszenia aktywności enzymów'

Pozdrawiam.

michelle 
Natchniony Veg

Wysłany: 2008-02-02, 14:53   

Cześć Harmony, wyciskarka Green Star jest już dostępna w Polsce od jakiegoś czasu, jak również wyciskarka Solo Star II: http://www.vitajuice.pl/index.php?cPath=1
Cena w Polsce jest zabójcza - nawet za bioceramiczną technologię - o wiele wyższa niż w Stanach i Anglii. Ja zainteresowałam się zakupem we wrześniu, rozmawiałam z panią Dorotą z tej firmy, ale po porównaniu cen i tak taniej wychodziło sprowadzenie z Anglii, niż zakup w Polsce, nawet z doliczeniem opłat firmy kurierskiej. Prosiłabym cię o maila odnośnie szczegółów twojej oferty na moją skrzynkę pocztową: el.michelle@hotmail.com :-)

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2008-02-02, 19:36   

HEJ . Który model polecacie a główny problem : CZY ŁATWO SIĘ TO CACKO MYJE :sloneczko: :bye: pozdrawiam z Zielonej Góry

Harmony 
Veg nad Vegami
Om Mani Padme Hum

Wysłany: 2008-02-02, 22:31   

Witajcie,

Wiem, że jest firma , która sprzedaje, ale cena, to jest baaardzo wysoka,
Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupienia, i są osoby , które sprzedają , ale cena jest wysoka, na polskie realia, w USA czy UK rozumiem, ale w Polsce za 2900 zł? To chyba nieporozumienia.

Dlatego wraz z mym serdecznym Przyjacielem postanowiliśmy sprowadzac Green Star,
i za o wiele niższą cenę - max 2000zł, a może i niższa

Co więcej chcę również by i raw food zagościło w Polsce,

Może i tutaj będzie sklep witariański?:)

Trzymac kciuki:-)

:sloneczko:

michelle 
Natchniony Veg

Wysłany: 2008-02-03, 02:52   

Harmony, ja będę trzymać kciuki za sklepik witariański...byłoby fajnie. Mnie się marzy taki organic market - wchodzisz i mnóstwo niepryskanych warzyw i owoców.

Krzysztofie, obecnie zdecydowanie na rynku króluje Green Star. Czytałam recenzje odnośnie Green Stara, nie czyści się go zbyt długo. Za to należy kroić wkładane warzywa na małe kawałki oraz przy jednorazowym robieniu dużej ilości soku, np. 3-4 litry dziennie trzeba by było poświęcić zbyt dużo czasu. Dlatego w sumie wszystko zależy czego oczekuje się od sokowirówki, np. wyciskarki typu Green Star zaleca się stosować do terapii leczniczej, np. w ośrodku Gersona, gdzie sokoterapia jest wykorzystywana do leczenia poważnych schorzeń.

Harmony 
Veg nad Vegami
Om Mani Padme Hum

Wysłany: 2008-02-03, 10:10   

:-)

Tak sklep z organic market i mnie się marzy, ale najbliżej realizacji jest sklepik internetowy z raw food, gdzie będzie można zakupic zarówno pokarm jak i sprzęt ,

Co do warzyw i owoców świeżych pozostają nasze sezonowe + sporadycznie egzotyczne,

Pamiętajcie o trawce pszenicznej,bogactwo witamin, enzymów,

Mam do Was pytanie odnośnie pewnej maszynki ręcznej do wyciskania właśnie soków
z zieleniny, od kilku dni szukam w Polsce, firma czeska 'Porkert', są w Polsce, ale jedynie maszynki do mięsa a mnie zależy na tych

http://www.porkert.cz/vyrobky/mc_6.htm
http://www.porkert.cz/vyrobky/2a.htm

Gdybyście gdzieś ją zauważyli dajcie znac,

Pozdrawiam :sloneczko:
Harmony

michelle 
Natchniony Veg

Wysłany: 2008-02-04, 01:50   

Maszynki do maku firmy Porkert nie spotkałam, ale jest na rynku inna, również ręczna: http://www.kasik-sklep.5o...1dfbc0bbdbd28c9
jest też ona na allegro, taniej o jakieś 4 zł.

JAgniecha 
Veg Do Potęgi
Go Vegan!

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2008-02-04, 10:55   

green stara reklamuja m.in. informacja o tym ze sok sie nie rozwarstwia- a ja nie wiem w czym problem- to zle jak sie rozwarstwia? a jak tak to dlaczego- jesli ktos wie???
z ciekawosci pytam, na zakup raczej sie nie skusze- cena skandaliczna poprostu jest;)
:sloneczko: :bye:

Harmony 
Veg nad Vegami
Om Mani Padme Hum

Wysłany: 2008-02-04, 11:23   

Michelle, dziękuję Ci bardzo,
Właśnie taką maszynkę do maku poszukiwałam:)

Pozdrawiam cieplutko.
Harmony :sloneczko:

michelle 
Natchniony Veg

Wysłany: 2008-02-04, 23:35   

JAgniecha, sok z Green Stara też się rozwarstwia, ale dłużej to trwa, podobno dopiero po 2 godzinach. Sama nigdy nie robiłam, więc nie wiem, czy faktycznie po 2 h, czy po ilu, czy w ogóle;)

Zwykła sokowirówka odwirowuje sok z komórki roślinnej, ale pozostawia cytoplazmę znajdującą się na obwodzie komórki roślinnej w wytłokach. Ta cytoplazma ma żelowatą konsystencję, przy zgniataniu Green Starem dostaje się do soku i go trochę zlepia. Właśnie cytoplazma zawiera większość minerałów, więc dlatego soki z takich wyciskarek są zdrowsze. Green Star nie odwirowuje soku, a zgniata, dużym plusem jest to, że tak nie hałasuje. Jak wygląda robienie soku i nie tylko soku można zobaczyć na filmiku: http://www.greenstar.com/index.asp

JAgniecha 
Veg Do Potęgi
Go Vegan!

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2008-02-05, 14:15   

dzieki michelle - bardzo to mi kwestie rozjasnilo! :sloneczko:

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2008-02-05, 22:23   

To samo robi Porkert 2A (czeska nazwa: lis na ovoce)
Naturka podała linka do tej maszynki, jest znacznie tańsza w przeliczeniu wychodzi 130 zł.
Maszynka ręczna, bardzo dobrze gniecie podkiełkowane nasiona. Sam sprawdziłem i oczywiście idealna do robienia soku z zieleniny.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
NO spam

Odpowiedz do tematu