Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Green Star w Polsce.
Autor Wiadomość
Atram 
Natchniony Veg
Atram

Wysłany: 2010-09-25, 17:22   

green star sokowirówki są bardzo fajne, ja również używam vita mix blender, też bardzo przydatny, a sklep witariański też się pojawił, juz pisałam - www.rawfoods.pl złozylam moje pierwsze zamówienie i czekam z niecierpliwością, bo zamówiłam m.innymi surowy krem do twarzy :)
At first people refuse to believe that a strange new thing can be done, and then they begin to hope it can be done, then they see it can be done - then it's done and all the world wonders why it was not done centuries ago...

aivon
Mały Veg

Wysłany: 2011-03-01, 08:58   

Green Star do nie sokowirówka, nie mylmy tego, to wyciskarka do soków . !!!! Różnica jest znacząca, można przekonać się tu

privilege 
świerzak
privilege

Wysłany: 2011-07-02, 15:23   

Posiadam ją od prawie dwuch lat i jest REWELACYJNA !!!
Nie widzę wad :)
Sok z tej maszyny jest boski w smaku !!! wykorzystuje cały zgromadzony w w owocu czy warzywie sok do ostatniej kropli ...Mycie jej trwa naprawdę chwilę i jest zrobiona z pancernego materiału !!!
- jeśli chcemy to sok jest gęsty jak syrop wystarczy założyć sitko z większymi otworami

SITKO Gruboziarniste służy do pozyskiwania soków z miąższem. Ciśnienie, które wytwarza się gdy regulator konsystencji pulpy jest prawie dokręcony powoduje, że przez sitko przedostają się drobinki produktów, czyniąc sok bardziej gęstym ( nektar z miąższem). Stosować można szczególnie do soków z owoców , a także marchwi, pietruszki, trawy pszenicznej i kiełków, zielonych roślin i ziół.
Sitko to jest bardzo przydatne kiedy chcemy użyć do wyciśnięcia dużej ilości owoców miękkich np.: moszcz z kilkunastu kilogramów winogron.

- Jeśli chcemy aby sok był rzadszy zakładamy sitko o gęstych małych otworach

- Sok z green stara nie jest w ogóle utleniony !!! dlatego ma identyczny kolor jak owoc czy warzywo z którego go uzyskujemy .
Brak utleniania soku co jest chyba najważniejsze jest powodowany tym że do wyciskarki wrzucamy całe ewentualnie przekrojone owoce lub warzywa nic z nimi wcześniej nie robimy po za myciem...
Ja robię to tak- myje owoce jak są duże np. jabłka czy gruszki to je przekrawam na kawałki i wyciskam to wszytko ...
Nie obieram nigdy nawet marchewki !!! Nie wyrzucam gniazda nasiennego wkładam wszytko !!!
Dodatkowo ta wyciskarka pracuje na bardzo wolnych obrotach (wolnoobrotowy proces zgniatania 110 o/min) a mówiąc bardziej obrazowo gdyby ktoś ręczną maszynka do mięsa zapierniczał z cała parą to prędkość była by podobna do tej jaką uzyskuje Green Star dlatego jego sok nie jest rozbity i wymieszany z tlenem co każdy doceni gdy nawet po kilku godzinach będzie o niebo jaśniejszy niż ten z sokowirówki ...Sok z green stara przechowuje się znacznie dłużej właśnie z tego powodu iż nie jest utleniony utlenia się gdy go przelewamy lub mieszamy ale praca z soko-wyciskarką Green Stara jest bardzo sprawna więc sok ma mały kontakt z powietrzem a wszytko przebiega wygodnie i szybko tu nic się nie zapycha itd ......
Ja sok jeśli zostanie przechowuję w pojemnikach próżniowych firmy DAFI (tanie sprawdzone rewelacyjne (po za tym największym pojemnikiem na środku PĘKA POKRYWA OD CIŚNIENIA :)
[imgb]http://www.dafi-vacuum.com/pl/images/stories/pojemniki1.jpg[/imgb]
Po za sokami Green star robi jeszcze cała masę innych rzeczy :)
cytat ze strony producenta :

Wyciskanie soku możliwości -
twarde i miękkie: warzywa, owoce i zioła; liście, łodygi, kłącza, bulwy, źdźbła itd

Wszechstronność - soki, sorbety, pasty, lody, pasztety, ciasteczka, paluszki, papki, placki z ziemniaków, przetwory na zimę, konfitury, moszcz na wino

Z całej tej masy możliwych zastosowań ja odkryłem do tej pory soki z warzyw i owoców i samo to jest warte zakupu tej maszyny bo sok jest naprawdę wyśmienity po za tym raz w tamtym roku zrobiliśmy dżem i raz masło orzechowe ....A od jakiegoś czasu odkryliśmy LODY i są zajebiste !!!
robimy je tak, obieramy (tylko niektóre) owoce jabłka gruszki (można nie obierać ale ładniej wyglądają z obranych ;)
bierzemy banany (te są boskie na lody ) winogron kiwi pomarańcze grejpfruty i co tam tylko chcecie wszystkie te owoce kroimy na mniejsze kawałki i wkładamy do zamrażarki jak się zmrożą zwyczajnie wkładamy do maszyny i mamy świeże boskie w smaku lody których możemy zjeść na kolację pół wiaderka a rano wstaniemy szczupli jak gdyby nigdy nic ;)
...Mój synek jak ostatnio mówi że on je często lody na kolację to znajomi myślą że źle go karmimy i że to bardzo niezdrowo :mrgreen: a żona zawsze jak zaczynamy robić te lody to mówi poco aż tyle tych owoców nie damy rady tego zjeść :) Ale zawsze znikają z talerza zanim się rozpuszczą :mrgreen:
PS.w tym roku mamy taki pomysł aby kupić spore ilości natki pietruszki koperku selera i innych pachnących zielonych ziół wszytko to wsadzić do Green stara i wyciśnięty zielony warzywny nektar wlać do woreczków na lody to będzie nasza kostka "Rosołowa"-Warzywna 100% Free of glutaminian ;) Wcześniej robiliśmy tak z sokiem z pokrzywy oraz imbiru

Ps.Nie jestem przedstawicielem firmy Green Star żeby było jasne :D ale reklamuję ich produkt gdzie tylko mogę bo im więcej ludzi będzie miało ta maszynę tym więcej zdrowych ludzi i ciekawych pomysłów na jej wykorzystanie...myślę że green Star nie jest jedyną maszyna tego typu i pewnie są inne równie świetne, ja posiadam Green Stara i tą mogę z czystym sercem polecić ...
Ps..Czasami ktoś mówi mi że fajna ta moja maszyna i że tez by kupił ale cholernie droga jest i go nie stać wywalić na nią 2000 zł ale na wiszące TV za 4 tysiące to go zazwyczaj stać ale każdy sam dokonuje wyborów :)

Prawda 
Pilny Veg

Wysłany: 2011-07-03, 01:07   

Patrzcie co znalazłem!!!
http://www.youtube.com/wa...=watch_response

Myślę czy sobie nie kupić wyciskarki ręcznęj, ale nie wiem na którą się zdecydować. Może ktoś mi doradzić?

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2011-07-03, 10:52   

WITAJ Prawda :sloneczko:

Przejrzyj watek z forum :
"Ręczna wyciskarka do owoców/warzyw"
http://www.forumveg.pl/viewtopic.php?t=4209

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :sloneczko: :bye:

asiavega 
Veg Dojrzały
!vegan girl power!

Wysłany: 2011-07-06, 21:15   

Mam Green Stara juz od ponad 3 lat.
Ogolnie jestem zadowolona, sok faktycznie jest smaczny, zwykle robie z uzyciem gestego sitka - dlatego wychodzi malo metny.
Plusow jest sporo, ale maszyna ma swoje minusy:
- wedlug mnie jej mycie nie jest takie szybkie. Trzeba po sokowaniu umyc kazda czesc, szczoteczka oraz gabka z plynem - bo inaczej zbiera sie taki organiczny osad, ze potem tylko moczenie w wodzie z octem pomaga. Ja rzadko mocze - bo sie boje mikrouszkodzen, moze blad. Tak wiec wycisniecie 400 ml soku z zieleniny wraz z przygotowaniem skladnikow oraz myciem maszyny zajmuje mi okolo 30 minut. Z warzyw korzeniowych sok wyciska sie dluzej.
- jest droga - za droga. ale jak kogos stac...
- lody z mrozonych owocow lepsze wychodza z malaksera:)

Nie mam porownania do innych wyciskarek. Pilam jedynei sok z zieleniny z recznej wyciskarki zeliwnej z allegro kupionej za 40 zl. Kolor tez byl sliczny i nieutleniony, smak calkiem calkiem. Ale pewnie na poziomie chemicznym sie roznia. nie wiem, nie mam mozliwosci sprawdzenia.
pozdrawiam i mimo minusow - zachecam do zakupu.

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2011-07-07, 04:59   

Mój sposób na mycie Green Stara:
Zazwyczaj po sokowaniu na koniec sokuję 1-2 marchewki, bardzo dobrze oczyszcza wnętrze maszynki. Wtedy mycie idzie sprawniej, po marchewce. Po sokowaniu należy odkręcić pokrętło na końcu, przy wylocie i wlewać wodę od góry na włączonej maszynie, tak aby się sama przepłukała.
Po tym zabiegu sitko trzeba zaraz włożyć do pojemnika z wodą. W międzyczasie umyć pozostałe części maszyny, najlepsza okazała się szczoteczka do zębów aby dojść do zakamarków, mycie pod bieżącą wodą.
Na koniec myjemy sitko, najpierw oskrobuję małą łyżeczką pozostałości włókna i dokańczam szczoteczką do zębów pod wodą bieżącą.
Więcej mi to całe mycie nie zajmuje jak 2-4 minuty, w zależności co się robiło.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
NO :spam:

Margot 
Veg przez duże V

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2011-07-07, 10:47   

Atram napisał/a:
zamówiłam m.innymi surowy krem do twarzy :)

i jak się spisuje ten krem? mam ochotę sobie sama zrobić taki tylko dodałabym jeszcze coś od siebie: nagietek i olej z jojoby chociażby...

http://www.chatkamargot.blogspot.com/

light sensitive 
Veg przez duże V
What next big sky

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2011-07-07, 22:44   

na polskim allegro greenstary za 2500-2600 zl a na ebay za 250-490 $
:(
„Jeśli wskutek nadmiernego jedzenia utkniesz w drzwiach frontowych czyjegoś domku, będziesz zmuszony pozwolić swemu gospodarzowi używać twoich tylnych łapek zamiast wieszaka na ręczniki. Cóż, tak to bywa.”

aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka

Wysłany: 2011-07-08, 20:03   

Z ebay nie można kupic Green Star?

Piłam z tego sok i był świetny, ale swojej póki co nie mam.

light sensitive 
Veg przez duże V
What next big sky

Wysłany: 2011-07-08, 22:29   

ebay amerykjanski - dochodzi koszt transportu i pewnie rozbojniczych oplat za import :[
„Jeśli wskutek nadmiernego jedzenia utkniesz w drzwiach frontowych czyjegoś domku, będziesz zmuszony pozwolić swemu gospodarzowi używać twoich tylnych łapek zamiast wieszaka na ręczniki. Cóż, tak to bywa.”

aśkaeddie
Ostoja Wiedzy
Witarianka

Wysłany: 2011-07-08, 22:58   

A jak ktoś z usa leci do Polsci to sie opłaci czy też nie bardzo? :roll:

light sensitive 
Veg przez duże V
What next big sky

Wysłany: 2011-07-08, 23:01   

przy 10 to moze sie nawet zwrocic za bilet ;)
1500 a ponad 2000 to jest roznica

marsupilami
Mały Veg

Wysłany: 2013-09-29, 17:57   

Witajcie :) ogromnie się cieszę że znalazłam ten wątek, jestem na etapie wyboru wyciskarki, wątek jest o Green Star, tylko mi chodzi o wyciskarkę Green Star Elite. Ktoś może posiada i mógłby się podzielić opinią. Wybieram się w następnym tygodniu na prezentację do salonu www.vitajuice.pl ale chciałbym poznać czyjąś opinię, i móc zebrac bazę pytań jakie mogłabym zadać. pozdrawiam

Odpowiedz do tematu