Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zlot Vitarian
Autor Wiadomość
Elizeusz 
Ostoja Wiedzy
Elizeusz

Wysłany: 2009-08-22, 11:30   

No moze masz racje w sumie dla mnie odpada nie dam rady dojechac za daleko ale to tylko jedna osoba wiec kombinujcie nad jakims ladnym miejscem zeby sie spotkac moze sie wkoncu uda hehe !

xsurawkax 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2009-08-23, 19:26   

jak to nie dasz rady? nie mozesz wsiaść w pociąg? Tłumacz sie ! :-)

Elizeusz 
Ostoja Wiedzy
Elizeusz

Wysłany: 2009-08-23, 19:46   

Mam jedynie czas od soboty do niedzieli wiec jezeli to bedzie 400 km stad moze dalej wiekszosc czasu strace na podroz co nie ma sensy...

ostra 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2010-04-06, 11:09   

Witam Wszystkich:)

jestem tu nowa i nie wiem czy w końcu zlot witariański miał miejsce.

Z chęcią spotkałabym się z innymi witarian(k)ami:) wszytko jedno gdzie, dostosuję się:)

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez ostra 2010-04-06, 11:15, w całości zmieniany 1 raz  

Erflin 
Mały Veg

Wysłany: 2010-04-14, 05:19   Zlot Witarian 2010

Witam wszystkich!

Od jakiegos czasu sledze juz proby zorganizowania zlotu witarian i jako wielki sympatyk tych idei wychodze ponizej z nastepujaca propozycja.

Mam gospogarstwo na pogorzu dynowskim w pieknej okolicy i proponuje zrobic spotkanie u siebie. Miejsce przejalem dopiero w zeszlym roku wiec ogrod bedzie mnimalny, ale cos tam na pewno sie znajdzie zeby wrzucic do juicera. Mysle, ze z niewielka pomoca osob zaangazowanych moznaby wczesniej przygotowac wystarczajaca ilosc trawy pszenicznej, kielkow itd etc. Termin do uzgodnienia, ale wstepna propozycja to sierpien. Ilosc miejsc bedzie ograniczona. Czas trwania i przebieg zalezy od konsensusu uczestnikow. Ja ze swojej strony moge zapewnic miejsce biwakowe na ladnej polance nad wawozem na ktorej postram sie przygotowac toalete, prysznic polowy, biezaca wode, wiate do przygotowywania jedzenia, biesiadowania itd, i ogolnie jakies takie przyzwoito=prowizoryczne warunki. Poza tym do dyspozycji bedzie chatka z lazienka w ktorej mieszkam. Bede oczekiwal wczesniejszej pomocy od osob chetnych w zaplanowaniu i przygotowaniu programu spotkania, odopowiedniej ilosci jedzenia, sprzetu i czegokolwiek tam jeszcze bedzie trzeba. Jesli chodzi o sprzet to ja mam tylko jeden juicer championa i kielkownice wiec troche sprzetu z zewnatrz tez bedzie trzeba przywiezc. Jesli chodzi o finanse to bedzie na pewno skladka na produkty z zewnatrz i wszystko inne wymagajace kupienia. Ja ze swojej strony nie oczekuje zysku, ewentualnie symboliczna kwote na pokrycie kosztow prad etc (tzw co laska), czyli od tych co moga. Moim zyskiem rzeczywistym jest w tym przypadku szerzenie dobrych idei, dobrego klimatu i kumulacja dobrej energii w nowym miejscu.

Na temat miejsca: Przedewszystkim miejsce jest super. Na gorce, piekny widok, wawozy, strumyki, duzo przestrzeni, spacery, rowery czyli pelny relax. Dojazd ciezki, ale osobowka da rade. Miejsce polozone jest 40 min od Rzeszowa w kierunku na bieszczady. Polaczenie z kazdego miejsca w kraju do Przeworska badz Rzeszowa bez problemu, lotnisko w Rzeszowie blisko wiec z dojazdem nie tak zle.
To tyle i czekam na propozycje i pytania

Pozdrawiam
E

ubiquality 
Pilny Veg

Wysłany: 2010-04-15, 22:36   

Hej,
Rzeszów to niedaleko Tarnowa:)
Chętnie się zjawię na zlocie.

Planujesz go na jeden wieczór czy dłużej?
Jeśli jeden, to każdy może sobie przywieźć ze sobą kilka kilogramów owoców:P

A może by tak zorganizować przy okazji jakiś panel dyskusyjny. Albo zaprosić jakichś honorowych gości, znanych witarian.

Erflin 
Mały Veg

Wysłany: 2010-04-16, 07:55   

Witam,

Jesli chodzi o czas trwania to myslalem raczej o tygodniu nawet, ale to bedzie zalezec od tego jak sie bedziemy bawic i jaka bedzie wola uczestnikow. Miejsce jest moje wiec czas nie bedzie nas gonil.
Odnosnie gosci honorowych to ja mam 2 pomysly z dziedzin pokrewnych i zblizonych ( czyli dzikie rosliny jadalne oraz naturalne kosmetyki), a honorowych witarian mysle, ze znajdziemy wsrod uczestnikow i kazdy bedzie mial szanse podzielic sie swoim doswiadczeniem. Jesli ktos bedzie chcial przygotowac konkretny wyklad lub poprowadzic jakas dyskusje byloby super. Mysle, ze zasobow wiedzy nie bedzie nam brakowac.
Poza tym jesli ktos chce nas tutaj odwiedzic przed tym terminem jest mile widziany. Jest w tej chwili duzo pracy, mieszkanie w chatce i konkretna stawka za godzine. Jemy tutaj jak najwiecej natural i raw, ale ja osobiscie jako fascynat medycyny chinskiej jestem zwolennikiem gotowanych kasz. Tak czy inaczej jest tu pozytywy klimat. Za miesiac bedzie juz pelno zieleniny wiec udzial raw w ogole jedzenia bedzie wzrastal. Potrzebni sa nam wiec goscie do prac ogorodowo, stolarsko, budowlanych oraz dziewczyny do prowadzenia kuchni i pomocy w ogrodzie.
Aha i jeszcze jedno. W maju lub poczatkiem czerwca bede organizowal warsztaty z budowania kopul mieszkalnych w technologii earthbag (czli z workow ubitej ziemi). Jesli ktos nie wie o co chodzi odsylam do google. Bedzie to na pewno dobra okazja zeby zobaczyc jak zbudowac tanim kosztem budnek mieszkalny z materialu ktory jest wszedzie czyli gleby. Uczestnictwo w tej imprezie bedzie na zasadzie wolontariatu, zapewniamy jedzenie, miejsce w chatce dla pierwszych kilku uczestnikow i miejsce na namiot dla reszty, dostep do lazienki, no i dobry klimat. Budowa konstrukcji bedzie trwac okolo 2-3 tyg wiec bedzie mozna przyjezdzac na kilka dni, wyjezdzac, dojezdzac itd. Serdecznie zapraszam. W zwiazku z tym, ze jest to temat nie zwiazany ze zlotem prosze o kontakt na priva.

Pozdrawiam
E

xsurawkax 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2010-04-17, 07:58   

myśle ze moge wstępnie zgłosi swój udział w zlocie, ale wiecie to tak wstępnie jeszcze nic dokładnie nie wiem :-)

aeroplane616 
Pilny Veg

Wysłany: 2010-07-17, 10:57   

Ja również chętnie wzięłabym udział w zlocie.

rawliczi 
Mały Veg

Wysłany: 2012-01-13, 15:14   

Chętnym na zlot
Erflin, budowałem w zeszłym roku w technice strawbale - chętnie się dokształce w earthbag :-)

Odpowiedz do tematu