Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Blender
Autor Wiadomość
Lalka 
NieVeg

Wysłany: 2009-04-06, 13:09   

to już staruszek...
dobry blender można kupić już za 160zł. Ja mam mulinexa i jest świetny :)

zarin 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2009-04-08, 20:48   

Megana napisał/a:
Bardzo proszę, zwłaszcza, jeśli jest duży! Pomijając już kwestie siemienia i mąki, mam szesnastoletniego kota z jednym zębem i muszę mu mielić całe żarcie na papki, a najwygodniej to robić raz na tydzień. Niestety, mój blender jest mały i słaby, więc muszę to robić na wiele razy, przelewać, napełniać na nowo, zamykać idiotycznym zamknięciem, zawsze się ubabrzę... ;/

Nie wiem, kiedy zaczyna się duży, ale pojemność ma 1,5 l.
To blender Livstar, taki:
http://www.allegro.pl/ite...star_tanio.html

Megana 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2009-04-08, 21:20   

Marzy mi się taki ponad dwa litry, ale ponieważ teraz mam 400 ml, to każdy większy jest, no, większy. :)
Dzięki, idę oglądać.
http://forum.miau.pl/view...p?f=21&t=142176

raman 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2009-04-14, 18:01   

a co powiecie na takie coś ???

cena jeszcze do przełknięcia.

arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Pomogła: 44 razy
Wysłany: 2009-04-14, 18:20   

Ale po co taaaaki? Ja mam brauna, 600W, o wiele tańszy i świetnie sobie ze wszystkim razie :D

piotrek 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2009-04-14, 18:47   

raman napisał/a:
hmm imitacja vitamixa ale ciekawa. 850W to naprawde sporo (dla przypomnienia vitamix ma prawie 1500W) i pewnie rozwazyl bym zakup, ale udalo mi sie kupic stojacy blender philipsa (2l i 750W) za 250zl peace dawalem wczesniej linka w tym temacie.

jesli chodzi o blender do siemienia to polecam byle jaki elektryczny mlynek do kawy. robiac koktajle przygotowuje w nim siemie, a potem wsypuje proszek do blendera.

raman 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2009-04-14, 19:50   

piotrekkx napisał/a:
raman napisał/a:
hmm imitacja vitamixa ale ciekawa. 850W to naprawde sporo (dla przypomnienia vitamix ma prawie 1500W) i pewnie rozwazyl bym zakup, ale udalo mi sie kupic stojacy blender philipsa (2l i 750W) za 250zl peace dawalem wczesniej linka w tym temacie.

jesli chodzi o blender do siemienia to polecam byle jaki elektryczny mlynek do kawy. robiac koktajle przygotowuje w nim siemie, a potem wsypuje proszek do blendera.

a swoją drogą, to trochę szkoda, że nie można vitamixa kupić u nas.

450$ to bardzo dużo, ale te wszystkie możliwości, oraz siedmioletnia gwarancja...

a co do Twojego philipsa. Jesteś zadowolony? Radzi sobie z wszelkim raw food?

piotrek 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2009-04-14, 20:27   

raman napisał/a:
a co do Twojego philipsa. Jesteś zadowolony? Radzi sobie z wszelkim raw food?
uzywam ponad miesiac i jestem zadowolony. za te pieniadze na pewno nic lepszego nie da sie kupic jesli chodzi o dzbankowe blendery. orzeszki i mrozone truskawki lub jagody miksuje bez problemu. czystego lodu jeszcze nie testowalem ale wierze ze da rade bo ma do tego specjalny przycisk. ze swiezych owocow jak mango i banan wychodzi jogurt :mrgreen: z zielenina tez nie ma problemu tylko trzeba zamieszac w trakcie miksowania ale to normalne i nawet w vitamixie tak trzeba robic. problem w tym, ze w zestawie nie ma mieszadelka, wiec trzeba kombinowac zastepcze. jest za to fajna przystawka do robienia mleka. robilem migdalowe, mmmm... :lewituje:

raman 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2009-04-17, 10:40   

Zakręciły mnie te dwa konie mechaniczne Vita-Mixa TNC, ale już ochłonąłem. Dla zainteresowanych- w Europie i owszem można kupić tenże blender, przy czym cena wzrasta z 450 dolarów na 650 euro, a gwarancja spada z siedmiu lat do lat trzech.

Taki tam paradoksik:)

A swoją drogą też chyba skuszę się na ten blender, co piotrekkx. Wydaje się naprawdę sensowny, tylko gdzie go kupić za 250 zeta...? Najtaniej znalazłem na Allegro za 289... ale też już w czasie przeszłym...

pozdro dla wszystkich

weganin z zakusami na surówkarstwo :bye:

piotrek 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2009-04-17, 15:39   

raman napisał/a:
tylko gdzie go kupić za 250 zeta...?
przyznaje, ze mialem szczescie dlatego sie tak ciesze :mrgreen: kupilem przez internet, najwidoczniej ostatnia sztuke po starej cenie (dokladnie 259zl + przesylka). po tym jak zamowilem, produkt zniknal ze strony a teraz pojawil sie w cenie 409zl.

Megana 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2009-04-19, 17:26   

A ja w końcu, po ponownym obejrzeniu wszystkiego w necie o blenderach już prawie byłam zdecydowana na blender, który zachwalał piotrekkx, ale nagle, przypadkiem wpadłam na stronę z TAKIM CZYMŚ , zadzwoniłam do sklepu, pojechałam, obejrzałam, kupiłam i z trudem przytargałam do domu, bo wielkie to a w pudle jeszcze większym. Dziś jestem już po wstępnych próbach używania, więc spieszę podzielić się wrażeniami. I tak:
-sokowirówka sprawdza się doskonale,
-blender suchych ziarenek np siemienia nie zmiele, ale to samo siemię nieźle się zblendowało z kefirem i truskawkami - ziarenka porozrywało, co mam nadzieję, wystarczy, by organizm z nich przyswoił co trzeba (tu prosiłabym Jędrka o opinię). Poza tym, w blenderze zrobiłam koktail z ogórków, natki pietruszki i sałaty z wodą i kefirem, odrobinę posolone wywołało entuzjazm u męża i jego kolegów. ( a młodzież wszak wybredna jest :P )
-wyciskarka do cytrusów w normie, szału chyba nie robi, ale trudno mi się do tego odnieść, bo nigdy przedtem czegoś takiego nie używałam.
W sumie na razie jestem bardzo zadowolona, w końcu w cenie blendera mam trzy urządzenia. Trochę miejsca na blacie zajmuje, niestety, musiałam wyrzucić do salonu jeden słój z nalewką, na jego miejsce postawić szatkownicę/maszynkę do mielenia, a na miejsce maszynki dopiero tutti frutti.
Swoją drogą, urządzenie kupiło mnie samą nazwą :mrgreen: Tutti-frutti to jedna z moich ulubionych nalewek, w sensie do robienia. Uwielbiam całe lato i jesień zapełniać balon kolejnymi warstwami owoców...
Ostatnio zmieniony przez Megana 2009-04-19, 17:28, w całości zmieniany 1 raz  

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2009-04-19, 20:32   

Megana napisał/a:
blender suchych ziarenek np siemienia nie zmiele, ale to samo siemię nieźle się zblendowało z kefirem i truskawkami - ziarenka porozrywało, co mam nadzieję, wystarczy, by organizm z nich przyswoił co trzeba (tu prosiłabym Jędrka o opinię).

Megana na siemie lniane, sezam I mak najlepsza jest maszynka do maku.
Zobacz linka
http://tiny.pl/l976

Po zmieleniu blendujesz z koktailami to wszystko cała filozofia.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
NO spam

Megana 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2009-04-19, 21:08   

Ok, ale co z moimi porozrywanymi ziarenkami? Zadziałają, czy nie?
Z takimi sprzętami jest ten kłopot, że więcej mycia niż tego mielenia. Sam pisałeś, że lepiej nie mielić na zapas.
http://forum.miau.pl/view...p?f=21&t=142176

piotrek 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2009-04-20, 08:31   

Megana napisał/a:
Zadziałają, czy nie?
zadzialaja, chociaz pewnie w mniejszym stopniu. a probowalas mlynek do kawy? bardzo latwo i szybko sie to robi. nie wymaga nawet czyszczenia za kazdym razem*
jak nie masz mlynka to mozesz kupic bardzo tanio na Allegro. pewnie jakis badziew i do kawy sie nie nadaje ale na siemie mysle ze wystarczy. Ten troche lepszy, tez w dobrej cenie.

* pod warunkiem, ze nikt w domu nie robi kawy ;)

raman 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2009-04-20, 12:18   

piotrekkx napisał/a:
Megana napisał/a:
Zadziałają, czy nie?
zadzialaja, chociaz pewnie w mniejszym stopniu. a probowalas mlynek do kawy? bardzo latwo i szybko sie to robi. nie wymaga nawet czyszczenia za kazdym razem*
jak nie masz mlynka to mozesz kupic bardzo tanio na Allegro. pewnie jakis badziew i do kawy sie nie nadaje ale na siemie mysle ze wystarczy. Ten troche lepszy, tez w dobrej cenie.

Z tym młynkiem do kawy niby jest okay. Działa super, natomiast jest wyjątkowo wysokoobrotowy = w trakcie mielenia wydziela się ciepło, które może być zabójcze dla omega 3. Mam rację?

Jeśli tak, ręczny młynek wydaje się najprostszym rozwiązaniem, i w dodatku najtańszym...

???

Odpowiedz do tematu