Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Blender
Autor Wiadomość
raman 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2009-04-20, 20:33   

dobra. mój poprzedni post to była teoria. po powrocie z pracy wygrzebałem stary peerelowski młynek do kawy, cudem ocalony przed śmietnikiem i...

REWELACJA! peace Po kilku (może trzech 8-) ) sekundach miałem gotowe do spożycia siemię.

piotrek 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2009-04-20, 23:37   

a jak jeszcze bedziesz trzymal nasionka w lodowce to na pewno sie nie nagrzeja podczas 3 sekundowego mielenia ;)

raman 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2009-04-21, 06:07   

piotrekkx napisał/a:
a jak jeszcze bedziesz trzymal nasionka w lodowce to na pewno sie nie nagrzeja podczas 3 sekundowego mielenia ;)

:-) to tak proste, że aż genialne

super

dzięki, bo w zasadzie do dziś stosowałem olej
Ostatnio zmieniony przez raman 2009-04-21, 06:10, w całości zmieniany 1 raz  

raman 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2009-07-23, 15:18   

a to dla tych którzy poszukują naprawdę silnego blendera

http://www.tunersgroup.co...e/blender2.html

do używania głównie na balkonie :lol:

Marzenka 
Veg nad Vegami
Jesteś tym co jesz

Wysłany: 2009-09-05, 13:38   

zobaczcie jest w Polsce o mocy 1100W Siemensa robot z sokowirowka

dla mnie problem to gabaryty, bo mam malutka kuchnie...
dlatego 1-kolumnowy praktyczniejszy dla mnie.

KarolinaIAbel 
Mały Veg
Karolina

Wysłany: 2010-01-28, 21:48   Blender

W polsce mozna dostac blender TRIBEST PB 200, mam go od 2 lat i jest GENIALNY!!! malutki, przenosny i podreczny, MIELI WSZYSTKO, to w nim robie make z siemienia, sloneczniku, purée na moje ciasta, shaki, sosy i smarowidla! Jest absolutnie niezastapiony, kosztyje wciaz ok 100€, wiec 400zl, ale warto, jest niezniszczalny,
mialam tez okazje korzystac z blendtec - REWELACJA!!!!!!!!!! ta maszyna mieli wszystko, a zupy to mozna chyba z kamienia w tym zrobic... ale cena...
polecam rowniez ang. strone ukjuicer lub juiceland, z Great Britain. Maja bardzo dobre produkty i wszystkie nadaja sie dla Witarian, bardzo mocne motory i sa nico tansze.
Zamowilam z ukjuicer wyciskacz do sokow Compact 10in1 - rewelacja, wchodzi jak ulal do mojej kuchni i kosztuje 1/4 ceny Championa, czy innego jeszcze Green-... etc, Naprawde polecam - maselko z migdalow i sok z zieleniny i pszennej trawki jest doskonaly z Compact.
Poza tym znajoma ma Krups, duzy, ale bardzo mocny motor takze, dobrze mieli. Ja jednak wierna jestem mojemu tribest, bo moge zrobic niewielkie porcje (od 2-3 lyzek do 1-2 szklanek) smoothie trzeba w nim 'indywidualnie' robic, ale za to robie od razu do 2 pojemnikow i miksuje jeden po drugim. pijemy razem ;) do tego ma zakretki, wiec mozna od razu przechowywac w pojemnikach lub wziac na wynos.
tyle z mojej strony
zerknijcie na http://www.eujuicers.com/...endery/dla-domu
ale uwazam, ze nieco drogo, za to duzo informacji
Karolina
http://alchemiazdrowia.blogspot.com

hannah_9 
Ostoja Wiedzy
Zabłąkana owca

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2010-01-28, 22:59   

Fajny fajny ten blenderek. Ja sie natomiast przymierzam do Vita Mixa, powinnam na dniach nabyc to sie pochwale ;)
Cena jest absolutnie koszmarna, ale ten sprzet jest niezniszczalny!!! I mam kota na jego punkcie ;)

KarolinaIAbel 
Mały Veg
Karolina

Wysłany: 2010-01-29, 12:16   

Jesli masz na Vita mix to polecam Blend-tec, serio!!!!! nieco tanszy, a zdecydowanie praktyczniejszy w uzyciu, moim zdaniem, ale mozesz zaoszczedzic jakies 100-200€, !!!
nie wah :idea: aj sie dobrze przemyslec, Blend-tec - gwarantuje!!!!!! niezniszczalny, na cale zycie!!!!

Harmony 
Veg nad Vegami
Om Mani Padme Hum

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2010-01-29, 12:16   Re: Blender

KarolinaIAbel napisał/a:
W polsce mozna dostac blender TRIBEST PB 200, mam go od 2 lat i jest GENIALNY!!! malutki, przenosny i podreczny, MIELI WSZYSTKO, to w nim robie make z siemienia, sloneczniku, purée na moje ciasta, shaki, sosy i smarowidla! Jest absolutnie niezastapiony, kosztyje wciaz ok 100€, wiec 400zl, ale warto, jest niezniszczalny,
mialam tez okazje korzystac z blendtec - REWELACJA!!!!!!!!!! ta maszyna mieli wszystko, a zupy to mozna chyba z kamienia w tym zrobic... ale cena...
polecam rowniez ang. strone ukjuicer lub juiceland, z Great Britain. Maja bardzo dobre produkty i wszystkie nadaja sie dla Witarian, bardzo mocne motory i sa nico tansze.
Zamowilam z ukjuicer wyciskacz do sokow Compact 10in1 - rewelacja, wchodzi jak ulal do mojej kuchni i kosztuje 1/4 ceny Championa, czy innego jeszcze Green-... etc, Naprawde polecam - maselko z migdalow i sok z zieleniny i pszennej trawki jest doskonaly z Compact.
Poza tym znajoma ma Krups, duzy, ale bardzo mocny motor takze, dobrze mieli. Ja jednak wierna jestem mojemu tribest, bo moge zrobic niewielkie porcje (od 2-3 lyzek do 1-2 szklanek) smoothie trzeba w nim 'indywidualnie' robic, ale za to robie od razu do 2 pojemnikow i miksuje jeden po drugim. pijemy razem ;) do tego ma zakretki, wiec mozna od razu przechowywac w pojemnikach lub wziac na wynos.
tyle z mojej strony
zerknijcie na http://www.eujuicers.com/...endery/dla-domu
ale uwazam, ze nieco drogo, za to duzo informacji
Karolina

Hej,

Ja też mam ten blenderek, kupiłam go,bo można z sobą zabrać w podróż i te pojemniczki:) Większy też mam, ale on zostaje:)

KarolinaIAbel 
Mały Veg
Karolina

Wysłany: 2010-01-29, 12:20   

hannah
tutaj link : gdzie mozesz porownac, u nich zamawialam Compact 10in1, dobry serwis, firma bez zarzutu
http://www.ukjuicers.com/blenders

polecam

hannah_9 
Ostoja Wiedzy
Zabłąkana owca

Wysłany: 2010-01-29, 12:51   

Hej KarolinaIAbel,

Dzieki wielkie za linki i info. Znam ta stronke i juz troche czytalam.
Wczesniej tez sporo obczajalam roznoce miedzy Blend Tec a Vita Mixem, i generalnie niewiele zaoszczedze na Blend Tecu, a mam zrodlo gdzie moge kupic to jakby pol hurtowej cenie, i wyjdzie jeszcze taniej niz Blend Tec, no i jakos nie wiem, kazdy kto ma te sprzety zawsze raczej obstaje po stronie Vita Mixa....
No nic....caly czas mysle, mysle intensywnie. :)

Niemniej dzieki piekne za info!

x

(edit)
Aha, no i jeszcze jest kwestia tego ze Vita Mix ma opcje podgrzewania zawartosci, czego nie ma Blend Tec z tego co wiem. A takie warzywne zupki podgrzane lekko to rewelacja!
Ostatnio zmieniony przez hannah_9 2010-01-29, 12:54, w całości zmieniany 1 raz  

Poli 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2010-01-29, 13:23   

Ja uzytkuje Vita mix juz miesiac czasu i powiem jedno . jest warty swojej ceny :!: .

Mieli wszystko i na dodatek podgrzewa, mialam juz trzy rozne blendery i żaden nie mielil tak rewelacyjnie, wszystko zamieni w plyn, bez zadnych grudek, i na dodatek podgrzeje, naprawde polecam :D

Jedynie co moge odradzic, to pojemnik do mielenia na sucho, lepiej juz posłużyć sie mlynkiem do kawy i zaoszczedzic kase ;)

hannah_9 
Ostoja Wiedzy
Zabłąkana owca

Wysłany: 2010-01-29, 13:40   

To jest wlasnie to co bardzo chcialam uslyszec - dzieki Poli! :mrgreen:

A propos tego suchego pojemnika, to rozmawialam z ludzmi od Vita Mixa w czasie ich prezentacji, i nawet oni mowili, ze jesli masz wieksza ilosc ziaren do zmielenia, to mozna bez problemu uzyc tego mokrego pojemnika, nalezy jedynie przykryc ostrza. Zmieli nieco mniej drobno niz suchy pojemnik, ale nie ma sensu wywalac na niego kasy. No i ja tez wole uzyc mojego mlynka do kawy, bo zwykle miele na bierzaco jak cos pichce.

Pozdr!
x

Alexams 
Mały Veg

Wysłany: 2010-02-12, 14:37   

Blender Vita mix 5000 da się kupić. Amerykanie jak najbardziej przesyłają do Polski.
Dowiadywałam się, bo sama właśnie na niego oszczędzam..:)
Koszt blendera z dodatkowym pojemnikiem do mielenia ziaren i innych suchych rzeczy i z kosztami wysyłki to około 3 tys zł.

hannah_9 
Ostoja Wiedzy
Zabłąkana owca

Wysłany: 2010-02-12, 14:44   

wiem wiem ze sie da.
Ja mam nadzieje, ze stane sie jego posiadaczka za tydzien.... (daj Bog ;) )
W Londynie one sa sprzedawane w duzym Wholefoodsie, takze nie trzeba placic za przesylke.
To taka ciekawostka jakby ktos akurat byl i zamierzal kupic :)

Musze przyznac ze 3 tysie to sporo. Ogolnie tu kosztuje GBP 429.00 wiec w przeliczeniu na PLN to jakies niecale 2 tysie. Wiec dodatkowo tysiak za przesylke to masakra.
Nie lepiej z UK?

https://www.vitamix.co.uk/
Ostatnio zmieniony przez hannah_9 2010-02-12, 14:47, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu