Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Blender
Autor Wiadomość
mimikra87 
Pilny Veg

Wysłany: 2010-02-12, 15:56   

W Polsce też mozna kupić, http://www.vitamix-blender.pl/. Prywatne osoby też mogą tam nabyć vitamixy, nie tylko gastronomie (pytałam o to mailowo). Można odebrać sprzęt w Warszawie albo umówić się na inną formę dostarczenia blendera. Cennik do pobrania na stronie.
Ostatnio zmieniony przez mimikra87 2010-02-12, 15:59, w całości zmieniany 1 raz  

KarolinaIAbel 
Mały Veg
Karolina

Wysłany: 2010-02-12, 16:31   Vitamix kontra Blendtec

Polecam reportaz z Tree Of Life znanego na swiecie Gabriel Cousens dr Leczacego surowa dieta w swoim centrum, mlodzi ludzie pracujacy w tym centrum bawa sie blenderami
Ja jestem przekonana ;) , oto link do video ( po ang, ale trzeba przede wszystkim patrzec ;) ) Dla niezdecydowanych POLECAM:
http://alchemiazdrowia.blogspot.com/
http://alchemiazdrowia.blogspot.com

mimikra87 
Pilny Veg

Wysłany: 2010-02-12, 18:52   

No no, niezła maszyna z tego blendteca! Dzięki za link.

Symeon Arizal 
Pilny Veg

Wysłany: 2010-02-20, 19:07   

Ja mam mixer Katarzyna, pamiętający czasy socjalizmu w Polsce i śmiga jak ... tornado! ;)

focha 
Natchniony Veg

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2010-06-21, 17:04   

Hej, czytam i szukam, ale nie potrafie znalezc odpowiedniego blendera ktory poradzilby rowniez orzechom i nasionom. Zastanawiam sie nad Philipsem, ktory ma Piotrekk, ale on ma przeciez jakies filtry, ktore zapewniaja sok bez pestek. Zastanawiam sie wiec, w jaki sposob jest on sobie w stanie poradzic z nasionami lub orzechami wlasnie. Co polecacie? Dzieki za porade

xsurawkax 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2010-06-22, 13:18   

Polecam moczenie nasion. wtedy nawet mój szajski blender daje rade, a mam jakiś naprawde szajs z reala

króliczynka
Veg Dojrzały

Wysłany: 2010-06-24, 21:31   

ja kupiłam sobie braun
link:
http://www.ceneo.pl/showP...roductID=379942

dla mnie sprawdza się lepiej niż zwykły blender kielichowy. po pierwsze łatwy w myciu. po drugie w mniejszym naczyniu robię pasty orzechowe. po trzecie serwis - ostatnio coś mi się zwaliło z główną częścią. naprawa trwała 10-15 minut (po prostu wymienili mi całość). ogólnie to była moja wina, bo wrzuciłam takie spore kawałki kokosa ;) i sobie nie poradził. już będziecie wiedzieli na przyszłość. ogólnie sprawdza się świetnie szczególnie do past.
ale
jak robiłam szejka to tak sobie mu szło - ale może zastosowałam złe naczynie. tak sobie myślę że gdybym użyła tej "stopy" to byłoby ok. na pewno do szejków najlepszy jest kielich. jednak jak chcę rozdrobnić jakieś orzechy to kielich sobie nie radzi - rozwala kawałki po całym naczyniu, strasznie dużo zachodu. a tu mam małe naczynko, które łatwo umyć. ostatnio robiłam pastę z ziarna kakao i sezamu - nie zdążyłam namoczyć żadnego składnika, a mimo to wyszło super (musiałam dodać trochę wody i oleju).
Ostatnio zmieniony przez króliczynka 2010-06-24, 21:35, w całości zmieniany 1 raz  

focha 
Natchniony Veg

Wysłany: 2010-06-25, 15:08   

zdecydowalam sie na to http://www.camryhome.eu/info.php?idprod=cr_117
czekam na przesylke, podziele sie wrazeniami

raman 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2010-06-30, 08:24   

ja używam poniższego

http://cookeryking.co.uk/...hr2094/shop/45/

po roku mogę powiedzieć, że brak mi w nim jedynie czegoś takiego jak "popychacz" dostępny w Vitamixie

jeśli chodzi o moc... bez problemu robi pasty z surowych warzyw, nasion etc.

zresztą wszelkie próby i testy przeszedł pozytywnie- zmieszał i zmielił wszystko, co do niego wrzuciłem

nie mieliłem w nim na sucho nasion- brak potrzeby, natomiast czytając wątek doszukałem się info o tym, że Vitamix potrafi np. zmielić kawę. wydawało mi się, że do takiej operacji potrzebowałbym innego pojemnika- nóż jak w blendtecu etc., ale... myliłem się. znalazłem gdzieś ostatnio trochę kawy w ziarnach, wrzuciłem i... jakież było moje zdziwienie, gdy po chwili kawa parzyła się w kubku :-)

generalnie szukałem blendera, który zrobi mi takie coś

http://www.youtube.com/wa...feature=channel

brak mi wyłącznie tego "popychacza", reszta bez zarzutu

pozdrawiam
But they are sure coming slow.

hannah_9 
Ostoja Wiedzy
Zabłąkana owca

Wysłany: 2010-06-30, 09:10   

Nie oszukujmy sie, Vitamix jest niezastapiony 8-)
Nie wyobrazam juz sobie zycia bez niego :D

Ale przyznam ze robienie tego typu past / raw cakes jest troche nie praktyczne w Vitamixie, bo ciezko to potem stamtad wydobyc do samego konca spomiedzy ostrzy, lepiej sprawdzaja sie food processors.
Dodam jeszcze ze mozna w nim wyrabiac ciasto na chleb! (jesli ktos je) No i to ze potrafi podgrzewac jest tez super.

Co do mielenia to Vitamix moze zmielic kawe, ziarna na make, orzechy na maslo itp. Do suchych rzeczy niby jest te dry container, ale na prezentacjach mowia ze mozna uzyc tez duzego pojemnika tylko nalezy nasypac ponad poziom ostrzy.

króliczynka
Veg Dojrzały

Wysłany: 2010-07-04, 21:08   

raman :)
oglądałam filmik i śmiem twierdzić, że mój blender dałby sobie radę. nie raz już robiłam podobne pasty i właśnie chyba o takiej konsystencji. ale taki zwykły blender z kielichem (taki jak Ty masz, ja z resztą mam podobny - mulinex) odpada - wszystko ląduje na ściankach. i właśnie co ciekawe to ten mój sobie radzi. robiłam kiedyś pasty z fasoli, jakieś paćki z pieczarek. czasem wiadomo trzeba dodać trochę oliwy, wody czy czegoś tam. ale generalnie robienie np "dżemu" z suszonych owoców (namoczonych) wychodzi bez problemu :) tylko, że ja robiłam w takim najmniejszym pojemniku i wtedy jest super. choć faktycznie, już raz mój blender był w serwisie. ale skatowałam go kokosem, którego nie rozdrobniłam (wrzuciłam prawie całe kawałki ;P )

gregus
Veg Niebanalny

Wysłany: 2011-01-05, 17:00   

A jest jakiś blender co zawartość podgrzewa łagodnie do 40 stopni tak, żeby nie zniszczyć enzymów:)?

Poza tym samo miksowanie wydziela ciepło i ciekaw jestem czy ma bardzo negatywny wpływ na enzymy...

ps. Jak mocno ten Vitamix podgrzewa?

hannah_9 
Ostoja Wiedzy
Zabłąkana owca

Wysłany: 2011-01-05, 17:05   

gregus napisał/a:
ps. Jak mocno ten Vitamix podgrzewa?

w zaleznosci od tego jak dlugo "blendujesz", mozna reka sprawdzac, ale nie ma tam zadnego termometra. Ja z powodzeniem robie witarianskie zupki i z czasem bedziesz w stanie ocenic temperature (czy nie za gorace / zimne).

kwintesencja 
Natchniony Veg
weganką ja

Wysłany: 2011-01-05, 18:31   

a jaki blender z takich tańszych byście polecili? witarianką nie jestem, ale miałam problem zwykłym robotem kuchennym zmiażdzyć namoczoną soję/ soczewicę

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2011-01-05, 23:39   

Kwintesencja, blender nie nadaje się do rozgniatania podkiełkowanych, moczonych nasion. Blender jest dobry do miękich, mało-włóknistych owoców.

Najlepsze do takich rzeczy są zgniatarki.
Tania, ręczna zgniatarka to Porkert 2A (lis na ovoce) oraz na mniejsze nasionak typu mak, siemie lniane to Porkert (mlynek na mak)
Droga, elektryczna maszyna to food procesor typu Green Star, Green Angel itp.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
NO :spam:

Odpowiedz do tematu