Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzika roślinnośc
Autor Wiadomość
Degon 
Veg przez duże V

Wysłany: 2017-02-28, 19:26   

yarosh1980 napisał/a:
Jeśli zjem bakterie (organizmy żywe) lub robaczki ze skórki na jabłku, to już nie będę wegetarianinem.

Argumental napisał/a:
a bakterie są wszędzie, więc nie ma mowy o idealnym weganizmie.

Chyba wypadłem z obiegu bo widzę, że pojawiły się jakieś nowsze - rozszerzone definicje weganizmu /wegetarianizmu które przegapiłem.
A tak bardziej serio - tu właśnie mamy przykład dlaczego należy zlikwidować gimnazja. Choć z moich czasów to zdaje się już w 5 (4?) klasie dzieciaki na biologii dowiadywały się, że bakterie nie należą do królestwa Zwierząt.

Argumental napisał/a:
Jest jeszcze inny aspekt, który ma znaczenie w przypadku odżywiania się dziką roślinnością, czy zawartość energii życiowej (tzw. martwy i żywy pokarm), ale to odrębny temat...

Dajesz, dajesz, rozwijaj temat, widać, że wiedza ogromna (o tych energiach roztomaitych, i o prawdziwej naturze Natury) bo i w szkołach tego nie uczą, wiedzę tę zatajają. A i łykaniu pramy co napisz (kolega yarosz szykuje się do 40 dniowego (co najmniej) postu - może mu się przydać; choć co nieco możemy się tu z twej stronki dowiedzieć:
http://argumental.pl/najl...czna-meska.html

PS
I nie dziwmy się, że mamy taki obraz wegusiów w społeczeństwie i wegetariankę miłośniczkę astrologii w Pokocie.

*autor tegoż genialnego palindromu pozostaje nieznany
Ostatnio zmieniony przez Degon 2017-02-28, 19:30, w całości zmieniany 2 razy  

Argumental 
Natchniony Veg

Wysłany: 2017-02-28, 20:18   

yarosh1980

Nie ma sensu dzielić włos na czworo. Moim zdaniem, należy dążyć do spożywania tylko dzikich, surowych pokarmów, najlepiej według zasady: zerwij, wyrwij lub podnieś i zjedz. Jesteśmy częścią Natury, więc nie wynaturzajmy się. ;)

Degon

Drwisz z moich poglądów i sugerujesz, że jestem niedouczony, ale odpowiem Ci.

Bakterie nie należą do świata zwierząt według nauki, ale ja mogę postrzegać to odmiennie i nie muszę respektować postanowień świętej krowy nieuki, tylko dlatego, że ktoś uznał, że ma mandat na podział i klasyfikację Natury. Moim zdaniem bakteriom bliżej do świata zwierząt, niż roślin. I co z tym zrobisz? Nawrócisz mnie i wytłumaczysz, używając kolejnej, zamkniętej i ograniczonej znaczeniowo definicji weganizmu, że nadal jestem weganinem, choć spożywam bakterie?

Mam na razie niewielką wiedzę na temat prany, zwanej też chi, ki, itd..., ale ta, którą już posiadłem w praktyce, pozwala mi na jednoznaczne twierdzenia o jej istnieniu i działaniu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, sięgnij do internetu po ogromną ilość informacji na temat energii życiowej. Nie starczy Ci wcielenia, żeby się z nią zapoznać.

Obecna "edukacja" czyni człowieka głupim i posłusznym systemowi. Zniewala umysłowo. Zatajanie wiedzy to pikuś.

Dziękuję za reklamę jednej z moich grafik. Bardzo ją lubię. :-)

yarosh1980 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2017-02-28, 20:31   

Argumental napisał/a:
Moim zdaniem, należy dążyć do spożywania tylko dzikich, surowych pokarmów, najlepiej według zasady: zerwij, wyrwij lub podnieś i zjedz.

Ok, ja w miarę możliwości zawsze staram się jeść owoce rosnące naturalnie, bez chemicznej ingerencji. A jeśli już nie można takich w ogóle zdobyć, to uważam, że lepiej jeść sklepowe owoce niż nie jeść żadnych owoców. Myślę że o niebo więcej korzyści to ma niż wad.

Argumental 
Natchniony Veg

Wysłany: 2017-03-01, 11:43   

Myślę, że i tak najważniejsza jest radość z życia i doświadczania. Cieszenie się samym faktem, że mogę po prostu zwyczajnie najeść się do syta. Bycie wdzięcznym. Wtedy i korporacyjna żywność smakuje wybornie i działa uzdrawiająco. ;)

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 65 razy
Wysłany: 2017-03-02, 07:40   

zwłaszcza że - jak przekonują eksperci - nie ma różnicy w wartościach odżywczych plonów pochodzących z upraw ekologicznych i konwencjonalnych
http://www.edziecko.pl/je...ie_kupowac.html
Nie mam teraz czasu na kopanie po bardziej rzetelnych źródłach, ani na wyszukiwanie badań.

Teoria o tym, że dzikie jabłko ma więcej dobra niż jabłko z fabryki jest ładna, bardzo mi się podoba. Ale chyba faktycznie nie ma różnicy :( . Jabłko to jabłko.

Połykaj z Surri

Argumental 
Natchniony Veg

Wysłany: 2017-03-02, 11:20   

Surri napisał/a:
jak przekonują eksperci

Eksperci to, eksperci tamto. Ja mam swój rozum, używam go, obserwuję rzeczywistość i widzę prawdę. Natura jest doskonała. Człowiek uważa, że może poprawiać Stwórcę. To niedorzeczne.

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2017-03-02, 11:42   

Istnieje przyrząd do pomiaru jakości owoców i warzyw.
Polecam zapoznać się z tym opracowaniem (link poniżej)
http://tiny.pl/qr35z

Pozdro.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
NO :spam:

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 45 razy
Wysłany: 2017-03-03, 12:25   

dywagacje filozoficzne przeniosłam na razie tut:
http://www.forumveg.pl/vi...80737309b349bb6
później może scalę to z właściwym tematem i będzie porządek ;)

Hate 
Mentor
Pull The Plug

Wysłany: 2017-03-03, 13:37   

Scalone do tematu: http://www.forumveg.pl/viewtopic.php?t=2420

https://smialezdjeciapatrycji.wordpress.com/

I blog na fb:

https://www.facebook.com/...06096063015461/

Argumental 
Natchniony Veg

Wysłany: 2017-03-29, 11:40   

Sadźmy stare odmiany jabłoni (słaba jakość dżwięku).

acuarela 
Pilny Veg

Wysłany: 2017-05-14, 16:42   

Ciekawam, ile z obecnych osób na forum jadło Antonówki? - najlepsze polskie jabłko. W ogrodzie mojej babci rosło to drzewo, wogóle co tam nie rosło..a teraz,nie ma nic :cry:

Odpowiedz do tematu