Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dr. Gerson i jego terapia
Autor Wiadomość
krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2009-06-05, 11:12   TERAPIA GERSONA !!!

WITAM :sloneczko: !!!

BARDZO PROSZĘ :sloneczko: osobę odpowiedzialną o przeniesienie postów nie związanych bezpośrednio z TERAPIĄ GERSONA do innego wątku np.: o sokach czy np.: o sokowirówkach lub utworzenie nowego odrębnego tematu

W poście z dnia 2009-05-21 pisałem jak zgodnie z wytycznymi terapii Gersona powinna wyglądać produkcja soków.

Tutaj jeszcze raz wklejam:

Jest rozdzielenie w przygotowaniu soków na"soki cytrusowe i pozostałe soki".

patrz dokładniejszy opis w :"PRZYGOTOWANIE SOKÓW"
http://www.igya.pl/rak/le..._gersona-4.html

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :sloneczko: :bye:
Ostatnio zmieniony przez krzysztof 2009-06-05, 11:13, w całości zmieniany 1 raz  

Ametyst 
Mały Veg

Wysłany: 2009-06-05, 12:46   

Przepraszam za tak obszernego posta, ale chciałam napisać szczerze swoje spostrzeżenia, żeby "uczulić" forumowiczów na pewne sprawy. Mam nadzieje, że nie odbierzecie tego źle.

do logo.istore:

Powiem jedno, jak napisałam poprzedniego posta to miałam „podejrzenia”, wątpliwości czy mam rację, teraz niestety muszę stwierdzić, że moja intuicja mnie nie zawiodła.

Powinen Pan się chyba przebranżowić i założyć firmę marketingową – bardzo „chwytliwa” reklama, chyba sporo Pan wie o psychologii konsumenta. Sprytnie pochwalił Pan naszą wiedzę na temat wyciskarek (na koniec jeszcze, żeby pozostawić dobre wrażenie). Wszystko ubrane w ładne słowa. Mam cichą nadzieję, że ludzie są troszkę bardziej uwrażliwieni na takie „chwyty”.
Nie chcę się z Panem zbytnio wdawać w dyskusję, bo nie ma to po prostu sensu – wiadomo, że sprzedawca zawsze będzie zachwalał swój towar jak najlepiej i pokazywał się od najlepszej strony. Ile w tym prawdy, to już inna sprawa. Dla mnie liczą się fakty i moje osobiste spostrzeżenia. Po pierwsze pisze Pan, że odwiedzacie nasze fora i zbieracie informacji, a dla mnie faktem jest, że właśnie się Pan zarejestrował i opublikował jednego jedynego posta, żeby pochwalić swoją firmę. Mój post jest od dawna, więc jeżeli by Pan faktycznie czytał te fora i zbierał informacje, to już dawno by go Pan zauważył. Pyta mnie Pan co jest miernikiem pewności sklepu? Odpowiadam – jego strona internetowa. Jeżeli mam wydać 1000 zł to staram się zebrać dużo informacji zarówno o sprzedawcy jak i produkcie. Państwa strona znajduje się na ogólnej platformie istore, zrobiona według „gotowca”, który zrobić może każdy. Profesjonalna strona to taka, która zrobiona została „od podstaw”. Po drugie Państwa informacje w dziale „o nas” ograniczają się do dwóch nazwisk i adresu, czy tak wygląda wizytówka profesjonalnego sklepu. Powiem Panu, jak to dla mnie wygląda – dwoje chłopaków, którzy znają się na internecie postanowiło, że tanim sposobem otworzą interes. I ok., jeżeli Państwa klientom to odpowiada, ja natomiast nie kupiłabym tak drogiego urządzenia od tego typu firmy. Każdy może napisać o „filozofii” firmy, ale jak jest w praktyce? Profesjonalna firma z pewnością nie zapomniała by umieścić na swojej stronie informacji o gwarancji, przecież to podstawa! Skoro przeoczyliście tak ważną sprawę, to już wyobrażam sobie jak egzekwowanie takiej gwarancji wygląda w praktyce. Przecież nie wystarczy napisać na stronie „rok gwarancji”, przecież coś za tym idzie.
Chwali się Pan 1000 komentarzami na allegro a jednocześnie pisze Pan, że jesteście w branży od niedawna, że nawet stronę macie nieskończoną – i to znowu budzi moje podejrzenia. Na 1000 uczciwych komentarzy pracuje się bardzo długo. Z komentarzami na allegro wiążą się spore oszustwa – wiadomo każdy może umówić się z kolegą, że „kupi”od niego i wystawi komentarz. Dlatego nawet milion komentarzy nie jest dla mnie żadnym argumentem o rzetelności.
Poza tym – regulaminu u Państwa brak, opisy lichutkie, oferta przysłowiowe „mydło i powidło”. Kupując tak „specjalistyczne” urządzenie wolałabym (i myśle że wielu klientów również) żeby sklep specjalizował się w ich sprzedaży, bo to idzie w parze z wiedzą na temat sprzedawanych produktów. Im więcej różnego rodzaju towary sprzedawca oferuje tym mniej się na nich zna i tym mniej się w nich orientuje ( i tu znowu ten pechowy brak informacji o gwarancji się kłania).
I znowu ukłon w stronę Pańskich zdolności marketingowych – zaprasza mnie Pan na targi licząc, że inni uzytkownicy się „skuszą”, szkoda że faktycznie nie czyta Pan tego forum zgodnie ze swoją deklaracją, bo wiedziałby Pan że już mam wyciskarkę Omega 8004 i jestem z niej bardzo zadowolona.
Tak więc, o ile pytanie czy etyczne jest reklamować swój sklep internetowy na forach może być dla niektórych kwestią dyskusyjną (dla mnie nie), o tyle pytanie czy etyczna jest nieuczciwość sprzedawcy jest oczywiste.

Squamish 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2009-06-06, 07:30   

Moge tylko od siebie dodac ze cena tej wyciskarki ręcznej jest dużo przesadzona.Ja w Anglii kupiłam za 30 funtów czyli wychodzi niecałe 150 zł.

Elizeusz 
Ostoja Wiedzy
Elizeusz

Wysłany: 2009-06-06, 17:30   

Witam wszystkich udzielajacych sie w tymtemacie. Rozumiem ze ta dieta jest specyficzna i stosuje sie ja w celu usuniecia bardzo groznych infekcjii. Jednak zastanawia mnie czy dieta sokowa jest najlepsza. Mysle tutaj o tym ze owoce nie sa tak naprawde sokami i raczej powinno sie je spozywac w jak najbardziej naturalnej formie poprzez dokladne rzucie jesli jest taka mozliwosc oczywiscie. Nie krytykuje tutaj tej drogi pod zadnym wzgledem poniewaz opiera sie na naturalnych metodach jednak mam pare watpliwosci do ilosci posilkow czestotliwosci ich pobierania ( jednak mozliwe ze w takich przypadkach musi sie tak postepowac) Ogulnie uwazam ze czlowiek spozywa zbyt wiele pokarmu chocby to byl nawet surowy owocwy nie ma to znaczenia. Organy wewnetrzne obciazone zbyt duzym balastem musza walczyc z usunieciem tego co jest mu niepotrzebne na co traci sie energie zyciowa. Z tego co pisal Dr. Graham spozywanie sokow powoduje ze skladniki dostaja sie zbyt szybko do krwioobiegu i ze najlepiej jest spozywac wszytskie produkty w jak najbardziej naturalnej formie ( wiec sa to owoce swiezo zerwane z drzewa tak zwany ideal ) to chyba wszytsko na co zwrocilem uwage w tym temacie. Jestem jednak pod wrazeniem tego filmu i wypowiedzi ludzi ktorzy pozytywnie przeszlii ten zabieg. Jeszcze zastanawiam sie nad tymi lewatywami kawowymi. Dziwne to dla mnie poniewaz picie kawy jest jak wiemy bardzo niedobre dla organizmu wiec nie wiem jaka roznica z wprowadzania tej substancjii ustami czy odbytem skoro i tak sie przedostaje do organizmu po drugie jest mocno gotowana i traci te enzymy mozliwe ze to co pisze jest bledne ale jestem tutaj by jak najwiecej sie nauczyc.

meriadoc 
Natchniony Veg

Wysłany: 2009-06-06, 19:35   

Witam. Z tego co czytałem o terapii Gearsona, to ta duża podaż soków podyktowana jest koniecznością dostarczenia możliwie największej ilości witamin i minerałów w jak najłatwiej przyswajalnej formie. Wiadomo, że organizm z nowotworem jest bardzo wyniszczony, stąd też takie zalecenia. Zwróć uwagę, że np. zjedzenie 2 marchewek a wypicie tej samej objętości soku jest nieporównywalne - zarówno biorąc pod uwagę bogactwo składników jak i szybkość trawienia. Soki są też robione w specjalny sposób, umożliwiając maksymalne wykorzystanie potencjału surowca, który też powinien pochodzić z upraw ekologicznych.

Co do kawy i jej szkodliwości, to według wielu osób szkodliwa jest właśnie kawa komercyjna, nie pochodząca z upraw ekologicznych - syf na niej nagromadzony jest znacznie bardziej szkodliwy niż sama kofeina, która w odpowiednich ilościach nie powinna zaszkodzić. Następnie dużą rolę odgrywa sposób przetworzenia. Co innego jeżeli chodzi o kawę organiczną. Na temat samych lewatyw z kawy oraz ich skuteczności się nie wypowiem, ale na pewno stosowanie jej w tym celu jest podyktowane latami praktyki i skutecznością - najlepiej poszukaj na ten temat w sieci. Piszesz też o tym, że jest parzona, przez co zabija się enzymy, witaminy czy inne drogocenne składniki - ale koniec końców jakoś trzeba ją przygotować, a podobnie ma się rzecz chociażby przy wielu roślinach i ich naparach (np. pokrzywa), którym nie można odebrać ich dobroczynnego, leczniczego wpływu, mimo potraktowania wysoką temperaturą.

Pozdrawiam.

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2009-06-06, 20:30   

WITAM :sloneczko: !!!

Działanie lewatywy kawowej polega przede wszystkim na tym , że nie tylko aktywizuje błonę jelita grubego ale również usuwa z niego zatruwające org. toksyny . Wspaniale stymuluje pracę wątroby i pęcherzyka żółciowego. Nie działa szkodliwie na ukł. nerwowy jak w przypadku wypitej kawy.

tutaj pod koniec jest nieco więcej o lew.kaw.:
http://www.gerson.yoyo.pl/elementy.html

Elizeusz 
Ostoja Wiedzy
Elizeusz

Wysłany: 2009-06-07, 07:32   

Witam :)

Rozumiem ze aplikowanie tych sokow w tak czestych porach jest spowodowane tym by dostarczyc odpowiednia ilosc latwo przyswajalnych skladnikow dla wyniszczonego organizmu. Jesli chodzi o napar z pokrzyw nie uwazam tego za naturalne wszytsko co pociaga za soba nie naturalne procesy ktore niszcza mineraly enzymy i witaminy nie sa porzadane mimo tego ze taki napar nadal moze miec jakies pozytywne wplywy na cialo. Tak samo jest z winem ktore niby ma jakies pozytywne efekty ale oprocz tego wiele destrukcyjnych. Jesli wiemy ze temperatura powyzej 48 stopni celcjusza niszczy enzymy i zmienia struktory w pokarmie to nalezy sie tego trzymac i korzystac z tej wiedzy takie moje stanowisko. Bo jesli posiadamy wiedze w danej dziedzinie i jestesmy przekonani o jej slusznosci a nie korzystamy z niej czy to juz nie jest nasza ignorancja ?? Jak dla mnie czlowiek powinnien sie zywic jak najlepiej jest to mozliwe ( sa rejony gdzie nie ma dostepu do wszytskich produktow jest tez bieda i ci ludzie sa traktowani innaczej poniewaz nie moga sobie pozwolic na wszytsko na co naprzyklad ja moge ) Dodam jeszcze ze dla mnie spozywanie korzeni roslin oraz lisci nie jest naturalne ale to moje osobiste odczucia ( korzenie sa pod ziemia wydobywanie ich niszczy rosline ). Mysle ze owoce sa tak skonstruowane ze czlowiek widzac je zrywa i je sa dla niego osiagalne zmyslem wzroku co jest niewykonalne jesli chodzi o korzenie. To taka prosta obserwacja ale kazdy ma swoje wlasne zdanie :) Odnosnie lewatyw kawowych mozliwe ze maja one pozytywne skutki i super ale jestem przekonany ze istnieja lepsze sposoby kwestia badan. W sumie niektorzy jak doktor Graham nie zalecaja zadnych lewtyw oczyszczen a poprostu zdrowa niskotluszczowa diete i ja rowniez jestem za tym . Taka dieta dostarczy naszemu organizmowi wszytskiego co jest potrzebne by go zregenerowac i oczyscic. Oczywiscie dieta nie jest jedyna droga by utrzymac kondycje i zdrowie na wysokim poziomie nie nalezy zapominac o treningu ktory jest potrzebny dla poprawnego funkcjonowania naszych miesni.

W artykule na temat terapi Gersona jest fragment ze kileki nie posiadaja pelnych aminokwasow ( ja znowu spotkalem sie z innymi informacjami chocby od Jedrusia ) Co mozecie powiedziec na ten temat ??

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2009-06-07, 09:14   

WITAJ elizeusz :sloneczko: !!!

odnośnie lewatyw kawowych i ogólnie możesz zerknąć tutaj ( 5 post ): ( jest to sposób oczyszczania sięgający tysiące lat wstecz ):
http://www.forumveg.webd....-vt2143,120.htm

odnośnie spożywania samych owoców ( chodzi głównie o współczesne nawet te wolne od chemii ) zdania są podzielone:
http://www.surawka.republika.pl/PL19.htm
http://www.surawka.republika.pl/f5.htm

Elizeusz 
Ostoja Wiedzy
Elizeusz

Wysłany: 2009-06-07, 09:33   

Tak masz racje lewatywy sa obecne odkad czlowiek zle sie prowadzi :) Gdyby od samego poczatku jadl wstrzemieliwie i to co natura nam daje lewatywy nie byly by potrzebne bo i po co . Jednak sytuacja jest inna i w sumie takie lewatywy moga ratowac zycie wiec powinno sie je stosowac. Sam nie wiem ktora metoda lepsza. Odnosnie jedzenia owocow ( dla mnie to owoce ( pomidory ogorki papryki i inne zaliczane w warzywa sa owocami )) plus ziarna i orzechy ktore sie kielkuje ( na takiej diecie nie ma niedoborow. Rowniez spozywam nasina z jablek i innych owocow by miec zbilansowana ilosc mineralow w posilku. Nie cierpie na rzadne niedobory i jestem zdrowy i szczesliwy na tej diecie. Dieta jest tak smaczna ze ciezko by mi bylo sie tak nie zywic dlatego gdy ludzie mowia mi jak ja to sie katuje i odmawiam sobie tak wiele coz moge sie jedynie usmiechnac ( poniewaz dla mnie to zadna katorga jeje ! dla mnie to super sprawa ).

[ Dodano: 2009-06-07, 10:36 ]
Dodam jeszcze ze owoce jakie spozywam pochodza od rolnikow od moich rodzicow z dzialki ( ten okres ) a puzniej zdobywam pokarm w lesie poniewaz pojawiaja sie jagody maliny czernice i wiele innych jak wisnie sliwki jablka wiec wszytsko mam naturalne nie lubie tych sklepowych poniewaz wiem jak one sa traktowane wiec unikam jesli tylko moge. Orzechy mam wloskie z drzewa sam sobie luskam wiec sa wporzadku :)

logo.istore.pl
Mały Veg

Wysłany: 2009-06-08, 18:03   

Witam.
Nie chciałbym zanudzać Pani ani innych forumowiczów dyskusją na temat naszego sklepu, tym bardziej, że ten wątek jest poświęcony zupełnie innemu tematowi. Postaram się więc odpowiedzieć możliwie zwięźle.
Ametyst napisał/a:
Państwa strona znajduje się na ogólnej platformie istore, zrobiona według „gotowca”, który zrobić może każdy.

Przygotowujemy stronę poświęconą wyciskaczom i pokrewnym im tematom pod adresem www.easyhealth.pl. Zapraszamy wkrótce :)
Ametyst napisał/a:
Skoro przeoczyliście tak ważną sprawę (info o gwarancji), to już wyobrażam sobie jak egzekwowanie takiej gwarancji wygląda w praktyce. Przecież nie wystarczy napisać na stronie „rok gwarancji”, przecież coś za tym idzie.

Z całym szacunkiem, ale jakiego zapewnienia o rzetelności serwisu oczekuje Pani od opisu w sklepie internetowym?
Ametyst napisał/a:
Na 1000 uczciwych komentarzy pracuje się bardzo długo.

To prawda - bardzo długo i bardzo ciężko. Naprawdę bardzo się cieszymy że udało nam się tego dokonać.
Ametyst napisał/a:
Chwali się Pan 1000 komentarzami na allegro a jednocześnie pisze Pan, że jesteście w branży od niedawna

Produktem od którego zaczynaliśmy na początku 2008 roku były urządzenia do oczyszczania organizmu. Część naszych klientów to gabinety kosmetyczne - stąd w naszej ofercie wiele produktów dla masażystów i kosmetyczek.
Drugą grupą były i są osoby prywatne zainteresowane zdrowym trybem życia. To właśnie od tych klientów mieliśmy wiele zapytań związanych z wyciskaczami, dlatego też niedawno postanowiliśmy włączyć je swojej oferty i uruchomić sklep internetowy.
Ametyst napisał/a:
Z komentarzami na allegro wiążą się spore oszustwa – wiadomo każdy może umówić się z kolegą, że „kupi”od niego i wystawi komentarz. Dlatego nawet milion komentarzy nie jest dla mnie żadnym argumentem o rzetelności.

Bardzo mi przykro ale troszkę Pani przesadziła sugerując nam nieuczciwość. Poza tym nie wyobrażam sobie namawiania 1300 moich kolegów aby zarejestrowali się na allegro i kupili coś ode mnie (za co zapłacę prowizję allegro) tylko po to aby mogli nam wystawić pozytywny komentarz.
Ametyst napisał/a:
ukłon w stronę Pańskich zdolności marketingowych – zaprasza mnie Pan na targi

Piszemy o targach, które się odbyły więc trudno żebyśmy kogokolwiek na nie zapraszali. Nie zmienia to jednak faktu, że z prawdziwą przyjemnością spotkamy się z Panią na kolejnej edycji (z tego co pamiętam w październiku).
Pisze Pani o "chwytach marketingowych", "ładnych słowach" i "chwytliwej reklamie" - piszemy po prostu kulturalnie i elegancko i dlatego
Serdecznie pozdrawiamy :bye: Załoga logo.istore.pl
Ostatnio zmieniony przez logo.istore.pl 2009-06-08, 18:11, w całości zmieniany 1 raz  

Ametyst 
Mały Veg

Wysłany: 2009-06-08, 18:54   

Przepraszam ale ja już w dyskusje się z Państwem nie wdaje bo to jest już duża przesada (wiadomo ze będziecie się bronić za wszelką cene), ale ja nie mam żadnych celów żeby udowadniać państwu to czy tamto i jest to dla mnie czysta strata czasu i energii, pozostawiam to inteligencji forumowiczów myśle (mam nadzieje), że i tak wiedza swoje:)

logo.istore.pl
Mały Veg

Wysłany: 2009-06-08, 19:39   

Dziękujemy, proszę Pani... My się nie bronimi, a jedynie gdziecznie odpowiadamy na Pani bezzasadne zarzuty... Pozdrawiamy jeszcze raz i mamy nadzieje, że odwiedzi nas Pani na Targach.

neko1 
Veg Dojrzały
neko

Wysłany: 2009-06-09, 17:18   

Szkoda tylko, że te Wasze ceny są takie wysokie. Dla przykładu wyciskarka ręczna - 250zł. Podczas, gdy prawdziwa jego cena, to niecałe 30 funtów, czyli ok. 150zł. Cena samsona wacha się w granicach 160 funtów z przesyłką do Polski w 4-5 dni. Podczas, gdy u Was przesyłka to 7 dni:).

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2009-06-09, 20:03   

neko1 napisał/a:
Szkoda tylko, że te Wasze ceny są takie wysokie. Dla przykładu wyciskarka ręczna - 250zł. Podczas, gdy prawdziwa jego cena, to niecałe 30 funtów, czyli ok. 150zł. Cena samsona wacha się w granicach 160 funtów z przesyłką do Polski w 4-5 dni. Podczas, gdy u Was przesyłka to 7 dni:).

Moim zdaniem: droższe są dlatego ponieważ trzeba opłacić cło. Można to zrobić taniej. Trzeba aby dana firma zajmująca się handlem sprowadzała części do tych maszyn i składała w Polsce. Wtedy się cła nie płaci. Może ktoś w końcu wpadnie na ten pomysł aby to zrobić. Ceny tych urządzeń w Polsce spadły by o połowę.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
NO spam

Marzenka 
Veg nad Vegami
Jesteś tym co jesz

Wysłany: 2009-08-02, 12:38   Re: Dr. Gerson i jego terapia

Jędruś napisał/a:
Polecam film o terapii Dr. Gersona (witariańskie podejście):
Max Gerson (18 Październik 1881 - 8 Marzec 1959)
Na końcu tego filmu jest wyjaśnione dlaczego Gerson żył tylko 78 lat i dlaczego nie można założyć Kliniki w oparciu o terapię Gersona w USA (najbliższa znajduje się w Meksyku niedaleko od granicy z USA).

Po prostu został otruty arszenikiem a w to było zamieszane amerykańskie środowisko medyczne.

Całość (link poniżej) 90 minut
http://video.google.com/v...050139483021263

W odcinkach 10 min.
wpisać w: http://youtube.com
Cud terapii Gersona
01
http://youtube.com/watch?v=tY-HsoJ0gr0
02
http://youtube.com/watch?v=ZjR6lkFaTfo
03
http://youtube.com/watch?v=Hp37In53BXw
04
http://youtube.com/watch?v=ob4_-8Ddc0o
05
http://youtube.com/watch?v=W6qGijQu1yk
06
http://youtube.com/watch?v=udCVeXh62X4
07
http://youtube.com/watch?v=ovrAPmCPB84
08
http://youtube.com/watch?v=cXaHUNtxBQ0
09
http://youtube.com/watch?v=sP85VeNav6E

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
NO spam

Początkowo byłam zafascynowana terapia Gersona...
ale wiadomosc, ze jadanie kiełkow jest poza nia, bo jest nawrot choroby mnie zaniepokoiła...

kiełki same w sobie nie są powodem do rozwoju chorob, chyba że tu chodzi o tzw. pamięc komorkową, tu jeszcze pamiec do komorki nowotworowej....
wszedzie trabia że to anomalia podziału komorek, ten rak...

a tak naprawde to czym jest nowotwór?
http://www.vismaya-maitre...y_pl_video.html
wypowiedz i zdjecia na filmie dr Simonciri pokazuja, że wszsytko zaczyna sie od grzyba i plesni, czyli rosnie biały grzyb, i on jest tym guzem, a my go nazywamy rakiem...

Odpowiedz do tematu