Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
koniec i poczatek
Autor Wiadomość
shimamoto 
Veg Niebanalny
fishnets

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2008-05-31, 01:05   

Jakub napisał/a:
grimgreen napisał/a:
Jeszcze nie spotkałem kogoś kto by mi na poziomie argumentów wyjaśnił że się mylę...

x2

Bo to jest w zasadzie do udowodnienia tylko przy założeniu, że nie ma żadnych wartości albo przy wartościach bezsensownie i wybiórczo zastosowanych.

No więc właśnie. Wtedy jedynym argumentem przeciw jest irytacja interlokutora albo stwierdzenie że eee, bo nieee, to nie może być tak.

A o spadku agresji czytałam w różnych źródłach (u Grodeckiej?), ale u mnie to też jakoś nie działa. Może ze względu na grupę krwi/znak Zodiaku, ale gdyby teoria grup się sprawdzała, to dawno powinnam być martwa...

grimgreen 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2008-06-14, 23:54   

Stereotyp wg. mnie wywodzący się z powiązania wegetarianizmu z ascezą, życiem duchowym, oderwaniem od materialności w przeciwieństwie do wojownika, robotnika itp.
Także bliżej prościej rozkochani w kolorkach i pacyfkach hipisi.
U zwierząt nie ma takowej prawidłowości, ale przy powszechnej niewiedzy na ten temat ludziom przychodzą do głowy tylko króliki i krowy, więc niezbyt agresywne lub unieszkodliwione.
Jakby pomyśleli o gladiatorach , ninja (tak coś gdzieś czytałem), nosorożcach itp może doszliby do innych wniosków.

PS. U p. Grodeckiej czytałem tez o spadku chęci na słodycze - nie zanotowałem takowego.
PS. Pani Grodecka miała duży wkład w wege świat w Polsce, ale książki te są już nie najnowsze, wciąż dochodzą nowe informacje, piramidy się przewracają, więc szukałbym bardziej aktualnych źródeł.

Odpowiedz do tematu