Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
suplementacja witamin i minerałów
Autor Wiadomość
orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 51 razy
Wysłany: 2015-04-15, 08:09   

tzn. wegańskie? Jest dużo, suplementy firmy Veganicity na przykład

Krzych 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2015-05-10, 21:34   

Spojrzy ktoś wprawionym okiem na ten skład pod kątem produktów zwierzęcych?

DHA (kwas dokozaheksaenowy) z alg (Life's DHA®); glukoza bezwodna, kwas L-askorbinowy (witamina C). barwnik: beta-karoten; suszony koncentrat buraka czerwonego, cholekalcyferol (witamina D3), rutozyd (rutyna z wyciągu suchego z kwiatu perełkowca japońskiego Sophora japonka), tlenek cynku, substancja słodząca: acesulfam K, selenian (IV) sodu, chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6), cyjanokobalamina (witamina B12), regulator kwasowości: kwas cytrynowy, węglan sodu; syrop glukozowy, aromat pomarańczowy, nośnik: skrobia acetylowana, mannitol, guma arabska; przeciwutleniacz: askorbinian sodu, mieszanina tokoferoli, palmitynian L-askorbylu, alfa-tokoferol; olej słonecznikowy wysokooleinowy, substancja przeciwzbrylająca: fosforan triwapniowy, emulgator: lecytyna słonecznikowa, estry kwasów tłuszczowych i poliglicerolu; maltodekstryna, sacharoza, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu.

Magister farmacji mówi że nie widzi, ale wolę się jeszcze upewnić.

Druga sprawa to czy mielenie siemienia lnianego w młynku do kawy, ale takim elektronicznym, wpływa jakoś negatywnie na jego właściwości, tak jak np. sokowirówka niszczy większość wartości soku?
Ostatnio zmieniony przez Krzych 2015-05-10, 21:57, w całości zmieniany 1 raz  

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2015-05-11, 09:50   

Krzych napisał/a:
sokowirówka niszczy większość wartości soku

Ach, te podstępne sokowirówki....

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2015-05-11, 12:24   

:sloneczko:

Krzych nie polegaj na mgr. farmacji.
Estry kwasów tłuszczowych mogą być uzyskiwanie z tł. zwierz.
http://www.food-info.net/pl/e/e475.htm

Dodatkowo nie wiadomo w jakiej technologii uzyskano wit b6 ( jeżeli polegała na dokarmianiu określonych szczepów bakterii to pożywka może zawierać najróżniej produkty odzwierzęce ).

Zerknij jak uzupełnić kwasy tłuszczowe, nie ma potrzeby abyś płacił za suple.
http://www.forumveg.pl/vi...tart=135#167379

Możesz jak najbardziej stosować młynek i wykorzystywać sokowirówki to bardzo dobre i godne polecenia rozwiązanie.
możesz zerknąć na temat ( dodatkowo z działu Dieta i Zdr. odnośnie omega)
http://www.forumveg.pl/viewtopic.php?t=8510#210522

pzdr.

Krzych 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2015-05-11, 15:12   

Mi chodzi w tym o witaminę D, a nie omegi. Mam bardzo niski poziom i od tego mam bóle głowy. Nic na te bóle nie działa, a witamina D po kilku dniach daje bardzo duży efekt i praktycznie ból znika. Muszę zacząć brać ją regularnie, a saszetki są dla mnie lepszym rozwiązaniem niż tabletka. Używałem już wcześniej tego produktu tylko że w wersji dla dzieci, gdzie jest tylko DHA i 400 j.m witaminy D bez witaminy B6 itp, i bardzo fajnie działało. Tyle że teraz pewnie musiałbym brać dwie dziennie, a to już 60 zł miesięcznie na durny suplement, dlatego poszukałem takiej z większą dawką ale w tej samej cenie. Może nie będę musiał brać tego cały czas, ale na razie na pewno muszę, bo jestem na granicy niedoboru co potwierdzają bóle głowy znikające po zastosowaniu suplementu.

Miła Gosia 
Veg Do Potęgi
eko pedał

Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2015-05-11, 23:21   

krzysztof napisał/a:
Krzych nie polegaj na mgr. farmacji.
wypraszam sobie xd

Krzych 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2015-05-11, 23:57   

Dobra kupię już tą Witamin D Complex od Veganicity, bo skład tej saszetki podany na tamtej stronie jest niekompletny i zawiera jeszcze miód i wosk pszczeli jako zagęstnik, czy coś tam. Witamina B12 na razie mnie nie obchodzi, bo badałem się i mam 398, a norma jest 211-900. Zdarzało mi się w chwilach słabości zjeść czasem ser, bo miałem trochę poważniejsze problemy ostatnio niż dieta, ale to nigdy nie były takie ilości żeby utrzymać poziom witaminy B12, także chociaż o to jestem spokojny. Zbadam się jeszcze raz w sierpniu. Z rodzinnym już mam ustalone, że w razie niedoboru dostanę zastrzyki, także z tym jest spokój. Teraz tylko się wyleczę w czerwcu do końca z tego mojego nieszczęsnego ZJD i wrócę do zdrowia. Najwyższa pora po 4 latach.

Jeszcze jedno pytanie.

Siemię lniane trzeba jeść szybko po zmieleniu bo omegi uciekają, a jak jest z wartościami zmielonego sezamu albo maku? Chodzi mi głównie o wapń. Też traci swoje swoje wartości czy mogę spokojnie sobie zmielić, wsypać do posiłku, wziąć go do szkoły i zjeść kilka godzin później?
Ostatnio zmieniony przez Krzych 2015-05-12, 00:37, w całości zmieniany 1 raz  

Miła Gosia 
Veg Do Potęgi
eko pedał

Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2015-05-12, 21:47   

Raczej wątpię, żeby wiele tracił. Omegi mają szczególną tendencję do jełczenia, czyli utleniania, z powodu występowania w nich nietrwałych wiązań nienasyconych. Nie wiem, w jakiej postaci jest związany wapń w sezamie czy maku, ale pewnikiem dużo trwalszej.

dietetyk 
świerzak

Wysłany: 2017-08-24, 11:13   

ciach reklama kilka ciekawostek na temat suplementów diety
Ostatnio zmieniony przez orzechova 2017-08-29, 11:30, w całości zmieniany 1 raz  

kaska001 
świerzak
kaska001

Wysłany: 2018-05-01, 12:20   

Głośno ostatniego czasu było o czarnym czosnku jakoś suplement diety. Na tej stornie [ciach, reklama, chętnym pomoże wujek google] znalazłam czarny czosnek zapakowany w kapsułkę vege . Zajrzyj sobie, ponieważ to sama natura,nic sztucznego
Ostatnio zmieniony przez Surri 2018-05-01, 12:31, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu