Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krzysztof
2013-02-05, 21:02
Kuli-porazka
Autor Wiadomość
JAgniecha 
Veg Do Potęgi
Go Vegan!

Pomogła: 5 razy
  Wysłany: 2008-04-18, 12:52   Kuli-porazka

Natchniona porannym spaleniem mleka s. w mikrofali, nieniejszym zakladam wczesniej juz obiecany temat...

:arrow: Dla wszystkim ktorym w zyciu nie wyszlo- kulinarnie ;)

[w 'wolniejszej' chwili wrzuce przypowiesc o 'murzynku, ktory niby zawsze sie udaje' i o 'pysznej zupie z selera':))]

sincerity
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2008-04-18, 15:42   

Hmm.. Miało być w "co dzisiaj jedliście", ale skoro tak.. Bardzo smaczna zupa fasolowa na wędzonym tofu. Rewelacyjna by była, gdyby nie była tak przesolona wspaniałą morską solą z jakiegoś gratisu.. ;)

imitationoflife
Pilny Veg

Wysłany: 2008-04-18, 22:03   

Kiedyś szukając jakiś przypraw, które mogłabym dodać do moich ulubionych placuszków z kukurydzy, natrafiłam na ziarenka smaku... pomyślałam pachnie fajnie, czemu nie spróbować. To był wielki błąd, wszystko smakowało jak jeden wielki konserwant :paw:

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2008-04-18, 22:11   

haha, a ja jakbym się uparła to jeszcze dziś potrafiłabym przypalić wodę na herbatę ;)

A tak serio to nigdy nie zapomnę jak jeszcze w podstawówce robiłyśmy z kumpelą swoje pierwsze frytki, tak od początku do nieszczęsnego końca. Posoliłam je w rondelku.. Nie muszę pisać co wyszło :lol:

niedługi czas potem zachciało mi się omleta. Pamiętałam jak go robiła mama. widać zapamiętałam za mało bo pamiętałam tylko trzepanie białka.... i tak utrzepane białko z solą wrzuciłam na patelnię :megapolew:

Tak teraz jest chyba ze mną trochę lepiej. Tak.... kawę dobrą robię chociaż (jak dla mnie-więc może nieobiektywna jestem?)

Połykaj z Surri

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2008-04-18, 22:41   

Z ostatnich porażek? Chciałem zrobić kaszę z cebulką i sosem pomidorowym. Dorzuciłem sporo curry [ostatnio do wszystkiego prawie używam curry] i wyszło... No, można powiedzieć, że zdarzało mi się już popełnić lepsze rzeczy...

John Milton

Eli 
Natchniony Veg

Wysłany: 2008-04-18, 23:16   

hm....ostatni płaski wegan-marchewkowiec. Smaczny był, problem w tym, że robiony głównie na potrzeby pokazania mięsożernym znajomym ze ciasto wegan jest równie fajne jak inne. To chyba nie był najlepszy przykład. Ciasto nie zostało zademonstrowane szerokiej publiczności.

arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Pomogła: 43 razy
Wysłany: 2008-04-19, 15:05   

Zainspirowałam się świetną bajką i zrobiłam ratatouille. Pachniało przebosko, smakowało paskudnie. Skończyło niestety marnie, bo nikt nie miał siły go zjeść :(

Zazwyczaj jednak gotuję smacznie ;)

vanityy 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2008-04-19, 15:28   

moja pierwsza pizza, ciasto miało chyba z 10 zł i podeszwa chyba smaczniejsza :megapolew: w dodatku zapomniałam posolić,
ale tata jadł i nawet udawał że samkuje,
kochane stworzenie : D

Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie a państwu będzie miło

JAgniecha 
Veg Do Potęgi
Go Vegan!

Wysłany: 2008-04-24, 22:38   

no to ja teraz opowiem o moim hiper-zakalcu i obrzydliwej zupie selerowej...

1. sprawa z murzynkiem, chyba nigdy nie przestanie mnie zadziwiac...
dodalam wszystkie skladniki jak zawsze- serio, serio!!
- juz przy wlewaniu ciasta do formy wydalo mi sie, ze wyszlo go jakby ciut wiecej. Dziwne to bo konsystencja identyczna- wiec nie moglam przesadzic tylko z jednym skladnikiem...
Nadmienie rowniez ze piekarnik mam w swietnej formie- tak ze nastawiam temperature i czas- wiec i tu nie doszukiwałabym sie przyczyny....
Po 50min pieczenia, kolejnych 20 w piekarniku wciaz cieplym i kolejnych ilus tam na zewnątrz- chcialam wyciagnac skubanca na talerz- JAK ZAWSZE!
na to- odskorzyla tylko wierzchnia skorupka, odkrywajac zuuuupelnie surowe ciasto w srodku!!
mowcie co chcecie ale dla mnie to bylo nie do wiary!!
podjelam jeszcze desperacka probe upieczenia polowy ciasta ale g.. z tego wyszlo:)

i takim oto sposobem uwierzylam, ze cos moze tak bardzo sie nie udac, ze trzeba poprostu toto wywalic;)

C.D. (o selerowej) N. :sloneczko:

cassandra 
Veg przez duże V
empatyczna dusza

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2008-04-24, 22:49   

a z moich porazek to najlepiej pamietam jak postanowilam robic paczki. z przepisu, zeby nie bylo. paczek , moze malo okragly, wrzucilam do oleju, zeby sie zarumienil.... a on zaczal wciagac ten olej i wciagnal tyle, ze prawie pekl ;) i nie bylo paczkow na tlusty czwartek.

JAgniecha 
Veg Do Potęgi
Go Vegan!

Wysłany: 2008-04-24, 22:54   

a co zrobilas z reszta ciasta?

ja kiedys robilam paczki do 2 w nocy- tak niespodziewana ilosc ciasta wyszla :lol:

madlen 
Natchniony Veg

Wysłany: 2008-04-25, 07:57   

hmm ja to tak zwyczajnie.. chciałam z kumpelą zrobić jajecznice.. a że byłysmy gównisry ktore nie wiedzą nawet jak sie jajka rozbija to wrzucilysmy do oleju całe jajka, tak tak- ze skorupkami, dodalysmy szczypiorek, przpyprawy i gotowałysmy =]

cassandra 
Veg przez duże V
empatyczna dusza

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2008-04-25, 09:30   

JAgniecha napisał/a:
a co zrobilas z reszta ciasta?

ja kiedys robilam paczki do 2 w nocy- tak niespodziewana ilosc ciasta wyszla :lol:

nie lubie jak sie cos marnuje, wiec z reszty ciasta upieklam ciasto drozdzowe ;)

sfistaq 
Łamacz Klawiatur
Namaste!

Wysłany: 2008-04-29, 21:55   

hmm moje porażki -może średnio kulinarne ale tez sie chyba podpina-posolenie całego gara herbaty na grilowej wege imprezce heh cukier/sól wygladalo podobnie :roll: :twisted: potem co tam jeszcze bylo kiedyś z jakiegoś wege przepisu ugotowałam pierwsza w swoim życiu zupe :mrgreen: zupka dobra i w ogóle ale generalnei po godzinie zamienila sie w cos w rodzaju hmm bigosa potrawki :roll: :megapolew: kolejna porazka ciasto weganskie na jakims zamienniku jajecznym czy kij wie co to było..już używać nie będę :evil: wyroslo owszem na wiecej niż pół blaszki(a przecież nie o sam ciasto chodzilo a danie cos do niego jeszcze-ale braklo miejsca :megapolew: )noi jadalne bylo tak ok z wykrzywieniem ;) to chyba na tyle kulinarncyh porażek ,które mi sie przypominają ;)

"Zielono mam w głowie i fiołki w niej kwitną"

katrinko 
Wyższy Stan Ducha
jamioł

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2008-05-01, 21:44   

Dzisiaj. Dodałam trochę mleka sojowego do puree ziemniaczanego - nie zauważyłam tylko, że mleko z Polgruntu nawet o smaku "naturalnym" jest słodzone :roll:
Ta, którą najgorzej wspominam, to placuszki z mąki amarantusowej. Zrobiłam je dokładnie wg przepisu z opakowania mąki. Na patelni rozpłynęły się w tysiące strzępków ciasta... Nikt nie namówi mnie więcej na robienie wegańskich placków.
Zupa chlebowa z jakiegoś ekskluzywnego przepisu :twisted: Mogłam sobie ten chlebek zjeść z pomidorem, to by się nie zmarnował.
Razowiec bananowy, ten bardzo chwalony. Upiekłam go bodajże na urodziny męża i goście patrzyli na mnie, jakbym im dała nie przymierzając suchego chleba :megapolew: Mnie smakował.
Przy moich kulinarnych zdolnościach musiało być tego więcej, ale nie pamiętam na razie.

Odpowiedz do tematu