Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krzysztof
2015-02-17, 12:21
Prośba o poradę
Autor Wiadomość
Dziad 
Mały Veg

Wysłany: 2015-02-11, 19:18   Prośba o poradę

Witam wszystkich, wraz z żoną zastanawiamy się nad rozpoczęciem diety 80/10/10, bądź Raw Till 4.
Ja mam do zrzucenia około 30kg, a żona po prostu chce mi w tym towarzyszyć.
Czy ktoś z Was mógłby mi poradzić ile kalorii dziennie powinniśmy spożywać i którą z w/w diet wybrać.
Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam.

petlik 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2015-02-11, 19:31   

Polecam z pl kanałów YT obadać kanał tej Youtuberki:

Co prawda sam z nadwagą przechodząc na RT4 się nie borykałem (jeśli już to raczej niedowagą) niemniej jednak jeśli trzymałbyś się proporcji 80/10/10 to myślę, że zgodnie z tym co sama autorka kanału prawi (zaczynała jako osoba z lekką nadwagą) śmiało można szamać duże ilości jedzenia (3000 kcal na lajcie) jeśli tylko będzie to odpowiedni pokarm (nisko tłuszczowy, jak najmniej przetworzony, najlepiej w jak największym % RAW). Przy RT4 też sporo się mówi o odstawieniu bądź minimum drastycznym ograniczeniu soli (względy związane z zatrzymywaniem wody w organizmie). No i przy odchudzaniu poza dietą ważna jest aktywność fizyczna ;)

Dziad 
Mały Veg

Wysłany: 2015-02-11, 22:32   

Dzięki za linka :)

Jeśli chodzi o aktywność fizyczną przy odchudzaniu to wiadoma sprawa, dlatego zabieramy się za bieganie :)
Co do soli to nie powinno być dużego problemu z jej odstawieniem.

A wracając do Raw Till 4, czy powinniśmy stosować przy tym jakieś dodatkowe suplementy (witaminy), czy też w zupełności wystarczą te dostarczane wraz z pożywieniem.
I jeszcze jedno mam nadzieję, że już ostatnie pytanie, żeby za bardzo nie męczyć: posiadasz może jakieś przykładowe jadłospisy?

eliwinter 
Guru Veg
wu-wei

Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2015-02-11, 22:54   

a to filmik ze strony jej chłopaka też na RawTill4 - pierwszy zamontowany na kanale VeganPower
Inspirujący wykład, który może zmienić Twoje życie - Gary Yourofsky

seb 
Veg przez duże V

Wysłany: 2015-02-11, 22:54   

czesc @Dziad - trzymam palce za sukces. mi się udało uda się i Wam :) :bye:

petlik 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2015-02-12, 03:42   

Dziad, ogólnie z weganizmem (a totalną podstawą RT4 jest właśnie weganizm) jest tak, że suplementować należy wit. B12. Warto też zainteresować się witaminą D w okresie jesienno - zimowym gdyż jej synteza ze słońca w naszym klimacie (w cebulandi) podczas tych miesięcy jest praktycznie niemożliwa. Resztę witamin i mikroelementów idzie bez problemów dostarczyć z pożywienia.
Co do jadłospisów - niczego takiego nie posiadam aczkolwiek pomocne z początku było korzystanie ze strony CRON-O-METER gdzie można sprawdzić kaloryczność oraz to czy dany jadłospis spełnia zapotrzebowanie na wszystko co niezbędne. Dla mnie osobiście absolutnym "must be" posiłkiem jest szejk z bananów (na chwilę obecną jest to ok. 10 - 12 bananów ale zaczynałem od 6 - 7), daktyli (5 - 8), napoju roślinnego ("mleko" sojowe, ryżowe, owsiane, itd.), łyżki zmielonego sezamu albo maku i zieleniny jeśli akurat posiadam (np. jarmuż). Poza tym stawiam na posiłki 2 - 3 składnikowe (np. micha z 5 pomarańczami, grejprutem albo dwoma + z 20 daktyli), warzywami przy ostatnim posiłku (surówka składająca się z kapusty jako, że ta zimą jest ogólnodostępna, brokuła, kiełków [za którymi przepadam - zwłaszcza soczewicy czy munga]. Do tego 1 - 1,5 łyżki zmielonego siemienia dodanego do posiłku, 1 namoczony orzech brazylijski w ciągu dnia [źródło selenu], ostatni posiłek gotowany [stawiam na ryże, ziemniaki, kasze i warzywa (zarówno na surowo jak i w formie gotowanej) jako dodatek. Ogólnie temat rzeka więc musicie sami poeksperymentować ale jak coś to wal śmiało a chętnie ludki z forum podzielą się swoimi spostżerzeniami ;)

Edit: zapomniał bym o jeszcze jednej kwestii - koszta. Pozornie dieta droga ale ... to tylko pozory ;)
Niemal każda sieciówka organizuje cotygodniowe przeceny pośród których nie trudno znaleźć owoce czy warzywa. W Tesco co rusz można dorwać pomarańcze nawet za ceną 2,5 zł/kg czy grejphruty za 3zł. Podobnie w biedronce czy lidlu. Co jakiś czas pojawiają się też banany po 3 zł/kg ew. 3,5. Do tego dochodzą różne stragany / targowiska (zwłaszcza latem) gdzie często można się targować (zwłaszcza przy większych zakupach). Oczywiście aktualnie trwające promocje możesz śledzić przez internet (zanim jeszcze pojawią się w ofercie).
Ostatnio zmieniony przez petlik 2015-02-12, 03:49, w całości zmieniany 1 raz  

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2015-02-13, 01:42   

Witam Dziad

Polecam Nutribullet

http://tiny.pl/q39sh

Wpisz do googla: Nutribullet w Polsce.

Ja dodaję podkiełkowanych nasion, moczonych orzechów, marchew, zielonka, siemię lniane itp. Dodajesz wody do zaznaczonego tam poziomu, nie więcej.

Wtedy trzeba mniej robić zakupów 3-4 razy mniej.
Po zrobieniu tego homogenatu lub po ang. smoothie podgrzać do 40 st. C.
To wszystko, gotowe.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
NO :spam:

Odpowiedz do tematu