Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opinie na temat wyciskarek do soków
Autor Wiadomość
Grzes
NieVeg

Wysłany: 2014-02-08, 17:40   Opinie na temat wyciskarek do soków

Witam posiadam ręczną wyciskarke ze stali nierdzewnej, ogólnie nie polecam. Obecnie przymierzam się do mechanicznej wyciskarki np.
Champion 2000+
Cooksense HD (HD-8801)
posiada ktoś taką wyciskarkę a może polecacie coś innego, głównie będę wyciskał marchew, kapustę, buraka, jabłko...

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2014-02-09, 01:20   

Witam Grzes
A ile chcesz na zakup wyciskarki przeznaczyć funduszy?

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
NO :spam:

Grzes
NieVeg

Wysłany: 2014-02-20, 00:11   

Witam, na co dzień jem warzyw i owoce konwencjonalne, eko mam w okresie wiosenno-letnim wiec jakiaś super droga za 3,5 tys, nie wchodzi w grę. Myślałem o czymś do 2 tyś.

posiadasz jakąś ?

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2014-02-22, 01:25   

Mam wyciskarkę typu Green Star, kosztowała ok. 2000 złp teraz trochę więcej.
http://www.vitajuice.pl/greenstar.html

Lepsza jest tylko Angel ale cena 3800 złp
Przykładowy link
http://tiny.pl/qjzzg

Z ręcznego sprzętu to Porkert 2A lis na ovoce

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
NO :spam:

Poli 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2014-03-09, 21:31   

Ja mam wyciskarke Omega i jestem bardzo zadowolona, szczegolnie ze ma 15 lat gwarancji ;) :

Cytat:
Test prestiżowego, niemieckiego magazynu "Haus&Garten":
Omega 8006 zajęła 2 miejsce (zaraz za Omegą VRT) w oficjalnym teście wyciskarek soku zorganizowanym w maju 2013 r. przez prestiżowy, niemiecki magazyn "Haus&Garten". Wyciskarki oceniane były między innymi pod względem funkcjonalności, wydajności, jakości soku, łatwości obsługi i mycia, głośności pracy. Autorzy testu zwrócili szczególną uwagę na znakomitą wydajność (ilość wyciskanego soku z jednostki surowca) Omegi oraz jej bardzo proste mycie.

http://www.eujuicers.pl/p...kowe/omega-8006

spider 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2014-03-10, 08:54   

Ja posiadam wyciskarkę Angel Juicer 7500, kosztowała 3400 zł. Jest świetna w wyciskaniu warzyw, szczególnie liściastych (mój priorytet), z niektórymi owocami radzi sobie troszkę gorzej, ale ja nie robię soków owocowych więc to nie problem :) . Jakość soku jest wybitna, wydajność również. Jeśli chodzi o mycie to widziałem modele, które myje się prościej natomiast i tak wszystko trwa max 2-3 minuty, co jak dla mnie jest w pełni akceptowalne.

grouper 
Natchniony Veg

Wysłany: 2014-03-11, 12:55   

jak dorosnę to też chcę zarabiać tyle pieniędzy :O
No more suffering and no more hate

spider 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2014-03-11, 13:16   

1. To nie jest wydatek, tylko inwestycja :)
2. Pomijając nawet aspekt jakościowy wyciskanego soku (a sok z Angelii jest oczywiście nieporównywalnie lepszy od tego z tradycyjnej sokowirówki), to na samym surowcu oszczędzam co najmniej 500 zł rocznie, bo tyle więcej wydałbym na warzywa, aby wycisnąć tą samą ilość soku przy użyciu tańszych maszyn. Także po kilku latach koszt się zwraca.

Jeśli wiemy, że będziemy wyciskali sok często, a nie raz w miesiącu, to zakup tego typu wyciskarek po prostu najbardziej się opłaca (i to we wszystkich aspektach).
Ostatnio zmieniony przez spider 2014-03-11, 13:18, w całości zmieniany 1 raz  

grouper 
Natchniony Veg

Wysłany: 2014-03-11, 13:24   

ja tam nie jestem pewny tego, czy za kilka lat jeszcze będę żył, ale rozumiem strategię :) choć nie bardzo wiem, na czym polega ta jakość. przecież liczy się owoc czy warzywko.
No more suffering and no more hate
Ostatnio zmieniony przez grouper 2014-03-11, 13:24, w całości zmieniany 1 raz  

spider 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2014-03-11, 13:47   

Jakość polega na tym, że wyciskając sok w zwykłej sokowirówce wiele związków, witamin, minerałów jest niszczonych wskutek tego, że generowane jest zbyt dużo ciepła, sok szybko się utlenia mając kontakt z powietrzem, jest niedokładnie wyciśnięty itp. itd. Wszytko to razem sprawia, że smak soku z sokowirówki jest wyraźnie gorszy niż z takiej wyciskarki, a sama "pełnia" smaku (lub jej brak) jest dobrym wyznacznikiem jakości soku.

seb 
Veg przez duże V

Wysłany: 2014-03-26, 00:17   

Poli napisał/a:
Ja mam wyciskarke Omega i jestem bardzo zadowolona...

Hej @Poli - miałaś do czynienia też z innymi wyciskarkami? Oferta mocno mnie zainteresowała, zwlaszcza, ze zawsze myslalem, ze sokowirowka jest tym co robi sok.. a wyciskarka bardziej kojarzyła mi się z takim ustrojstwem do np pomarańczy... :)
15 lat gwarancji bardzo mnie przekonuje, ciekawe jak z jakością vs inne maszyny tego typu
no i jak długo na rynku już jest Omega, czy to nie jest firma, która w pewnym momencie znika z rynku...
wiesz coś więcej w tym temacie @Poli?

Poli 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2014-03-26, 21:55   

seb napisał/a:
Poli napisał/a:
Ja mam wyciskarke Omega i jestem bardzo zadowolona...

Hej @Poli - miałaś do czynienia też z innymi wyciskarkami? Oferta mocno mnie zainteresowała, zwlaszcza, ze zawsze myslalem, ze sokowirowka jest tym co robi sok.. a wyciskarka bardziej kojarzyła mi się z takim ustrojstwem do np pomarańczy... :)
15 lat gwarancji bardzo mnie przekonuje, ciekawe jak z jakością vs inne maszyny tego typu
no i jak długo na rynku już jest Omega, czy to nie jest firma, która w pewnym momencie znika z rynku...
wiesz coś więcej w tym temacie @Poli?

Mialam pare sokowirowek przed omega , i zadna nie dorownuje wyciskarce. Firma omega jest porzadna i solidna marka , bez problemu przyjmuja reklamacje.

seb 
Veg przez duże V

Wysłany: 2014-03-27, 00:11   

No @Poli https://www.youtube.com/watch?v=-FljW30fbME faktycznie Omega miażdży system nie dość, że wydajnością to jeszcze tą 15letnią gwarancją!!!

tu też porównanie sokowirówka vs wyciskarka (filmik umieszczam dla świeżaków jak ja) https://www.youtube.com/watch?v=w_xMKAnhJgQ (od 8 minuty zaczyna się akcja)

pomimo małych porcji w drugim filmiku ewidentnie widać różnice, nie wspominając już o tym co robi dwuślimakowa Omega w filmie I :shock:

Dziękuję @Poli za wskazanie kierunku, wiszę Ci spory kufel dobrego soku z własnych upraw :mrgreen:

vegeta
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-31, 16:06   

Jeśli chcesz wyciskać dużo soków i np. z drobnych owoców albo ziół, to bardzo dobra inwestycja. Na pewno lepsza od sokowirówki, bo wyciska dokładniej i zostaje więcej minerałów, soki są "konkretniejsze". Możesz tez robić w niej inne produkty, jak sorbety i lody. Ogólnie soki wyciskane to samo zdrowie, a w zdrowie inwestować trzeba :D

seb 
Veg przez duże V

Wysłany: 2014-11-16, 14:48   

zanim kupicie sprawdźcie temat dokładnie, bo jak dziś patrzę to omegi mają sporo wad
http://www.ceneo.pl/25093323 moje całe zajaranie do tych modeli szlag trafił :(

Odpowiedz do tematu