Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzieci zakatowały kota
Autor Wiadomość
XsebaX 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2004-10-27, 19:50   Dzieci zakatowały kota

Dzieci zakatowały kota

Wyjątkowym bestialstwem wykazali się czterej nieletni mieszkańcy Bielska-Białej, którzy w okrutny sposób zabili małego kota. Przed śmiercią zwyrodnialcy makabrycznie katowali bezbronne zwierzę.

Sierżant sztabowy Elwira Jurasz z bielskiej policji powiedziała, że wczoraj wpłynęło zgłoszenie, iż w centrum miasta na drzewie został powieszony mały kotek. Krótko potem zatrzymano sprawców - 13-14 letnie dzieci, w tym jedna dziewczynka.

Jurasz dodała, że o karze dla nastolatków zadecyduje sąd dla nieletnich.

Z ustaleń policji wynika, że zwierzę przed śmiercią było kopane i bite, także kijem po łebku. Jeden z nastolatków zrzucił cegłę na głowę kotka. Następnie powiesili martwe zwierzę na drzewie i kontynuowali makabryczne zajęcie.

Przybyli na miejsce policjanci stwierdzili, że kot nie miał już oczu.

(PAP)

renka 
Ostoja Wiedzy

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2004-10-27, 21:52   

Codziennie na jakims podworku ginie lub jest okaleczany jakis kot, pies lub inne zwierze. Jest to "powszechna zabawa" dla dzieci, ktore wyniosly z domu zdeformowane znaczenie slowa "wrazliwosc"... Najgorsze jest to, ze takim dzieciakom sprawia niesamowita satysfakcje widok, jak te zwierzeta cierpia - wtedy chyba jeszcze bardziej sie pastwia...
Walka z tym jest przyslowiowa walka z wiatrakami, dlatego wazne jest to, zebysmy choc w malym swiatku wokol nas potrafili rozbudzac wrazliwosc i empatie juz w jak najmlodszych ludzkich istotach.

frik??? 
Ostoja Wiedzy
skate or cry

Wysłany: 2004-10-28, 00:54   

u mnie na osiedlu dzieciaki wbiły w głowe kotkowi sporych rozmiarów strzykawke z olejem silnikowym a potem jeden z nich jeżdził z martwym kociakiem przywiązanym do roweru. A innego razu mój sąsiad znalazł przed drzwiami swojego kota obdartego ze skóry. Jak powiedziałą Rena, dzieci lubią się tak "bawić" a takich zachowań nie można lekceważyć. Tego typu zajścia to dość poważny sygnał ostrzegawczy że trzeba wziąść się za takiego dzieciaka. Napewno tej wrażliwości nie wykształci w nim sąd dla nieletnich czy zakład poprawczy...

sylv 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2004-10-30, 16:08   

nie, dla mnie to jest po prostu za duzo. ja po prostu czasem juz nie daje rady patrzec, co sie dzieje.powiedzcie mi, czy to sa jeszcze dzieci? czy to sa jeszcze ludzie?

odiga 
Veg nad Vegami

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2004-10-30, 19:26   

too much tv... :|

parasolnik 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2004-10-30, 21:24   

dla mnie jest oczywiste, ze wine za takie zachowania ponosza rodzice, ktorzy czesto nie interesuja sie swoimi dziecmi [ w sensie ze nie wiedza co robia;] albo zle je wychowuja;]

hasz2k 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2004-10-31, 12:21   

I tu moim zdaniem wychodzi tak zwane bez stresowe wychowanie, pozwalanie dzieciom na wszystko co tylko chcą a jak zrobią cos złego to i tak żadne konsekwencje nie są wyciągane, od razu uprzedzam nie jestem zwolennikiem aby tłuc dzieci na okrągło ale moim zdaniem parę klapsów na 4 litery jeszcze nikomu nie zaszkodziło i na pewno nie zaszkodzi
pozdrawiam

parasolnik 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2004-10-31, 13:11   

hasz2k napisał/a:
I tu moim zdaniem wychodzi tak zwane bez stresowe wychowanie,

muhaha;D
jestem przykladem bezstresowego wychowania;]
jednakze nie znecam sie nad zwierzetami;]

troche czasu i zainteresowania. to wszystko. reke mozna uzyc do czegos innego;]

sylv 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2004-10-31, 18:35   

nie, to absolutnie nie jest metoda: "pare klapsow". bo to wlasnie od klapsow sie zaczyna. jak raz sie uderzy dziecko, to potem drugi i nastepny jest latwo, za latwo... a potem dziecko to agresje koduje i ona pozniej wychodzi w ten czy inny sposob. znam setki przykladow (z autopsji tez) na to, ze bicie problemu nie rozwiazuje,tylko go tlumi badz przenosi. i to nie chodzi o tzw. katowanie, tylko "metode wychowawcza" stosowana w "dobrych domach". dzieciak dostanie w tylek i w domu bedzie grzeczny, a potem wyjdzie i komus przylozy: np. mlodszemu albo zwierzeciu. Ja nie popieram metody bezstresowej, uwazam, ze to jest spoleczne okaleczanie, ale sa metody lepsze od klapsow. Bardziej tu chyba chodzi o chlod uczuciowy, brak wzorca w domu, alo po prostu przemoc albo inne patologie, czesto ukryte.

parasolnik 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2004-10-31, 19:17   

sylv napisał/a:
Ja nie popieram metody bezstresowej, uwazam, ze to jest spoleczne okaleczanie, ale sa metody lepsze od klapsow.

A ja jestem jak najbardziej za ta metoda i wcale nie czuje sie spolecznie okaleczona;]
No, ale to juz chyba zalezy od indywidualnego podejscia kazdego z rodzicow do dziecka;]

XsebaX 
Wyższy Stan Ducha

Wysłany: 2004-11-01, 12:48   

By nie powielać napiszę, iż zgadzam się w pełni z tym co napisała sylv.

KotMiś
Veg Niebanalny
+ 3 koty + ? kotów

Wysłany: 2004-11-01, 17:46   

Na wsi, gdzie mieszkam i mieszkałam trochę inaczej to wygląda,bo ludzie obcują ze zwierzakami na codzień i bardziej są z nimi zżyci.My mamy psa znajdę, którego napewno nie wyrzucono z domu na wsi.A co do katowania to biję mojego Misia wyłącznie kijem :lol:

[ Dodano: 2004-11-01, 17:50 ]
http://www.kurde.pl/flash/pszczola.html

sylv 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2004-11-01, 20:21   

niezłe! :hitem: ale z ta metoda bezstresowa, to chyba wszyscy nie do konca tak samo ja rozumiemy. Ja uwazam, ze jak czlowiek jest wychowywany bezstresowo pod tym wzgledem, ze nie musi sie dostosowywac do zadnych norm i zasad ani ponosic odpowiedzialnosci za to, co robi, to JEST okaleczanie - emocjonalne tez. natomiast jezeli chodzi o to, ze czlowiek jako dziecko ma jasno okreslone reguly, ale ma wplyw na ich negocjowanie, jego zdanie jest wazne i nie musi sie tlumaczyc bez przerwy ze swoich zachowan czy wyborow, to jest ok.

nasty_girl 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2004-11-03, 12:48   

male gnoje..
a ludzie sie dziwia kiedy mowie ze nie chce miec dzieci..

mam przyklad w rodzinie. kroliczek zatluczony o sciane.... przez 2 durne bahory. a co na to rodzice? ha ha ale sie dzieci ladnie bawia...

brak slow i brak ochoty do przedluzania istnienia ludzi na ziemi...

Odpowiedz do tematu