Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Złe Mięso jest złe!
Autor Wiadomość
Miła Gosia 
Veg Do Potęgi
eko pedał

Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2016-03-30, 20:34   Złe Mięso jest złe!

Cytat:
Dotarła do nas informacja o nieprzestrzeganiu prawa pracy względem pracowników przez Dominika Lewickiego, właściciela lokalu „Złe mięso” we Wrocławiu.

Poczuliśmy ogromny niesmak, tym bardziej że ten bar wegański lansowany jest na alternatywno-lewicowy. Niestety nie pierwszy raz spotykamy się z sytuacją, gdzie kapitalista obiera jako target środowiska wolnościowe licząc, że za pomocą pustych frazesów uniknie odpowiedzialności, czy choćby najmniejszej reakcji społeczeństwa.

Szczególnie odrażające jest to, że ludzie deklarujący poglądy lewicowe, a nawet anarchistyczne, zapominają o swoich ideałach, gdy trzeba odprowadzić składki czy wystawić umowę. Większość osób pracujących w lokalu jest zatrudniona na czarno. Nielicznym, którym udało się wyżebrać umowę, Dominik Lewicki dał do podpisania różne jej egzemplarze - inna dla pracownika, a inna dla pracodawcy. Miało to na celu odprowadzanie niższych składek do ZUS. Gdy zatrudnieni domagali się wyjaśnienia sytuacji, właściciel lokalu bezczelnie zaśmiał im się prosto w twarz oraz odpowiedział groźbą. Między innymi powoływał się na wysoko postawionych członków rodziny, którzy według jego teorii „mogą zniszczyć roszczeniową hołotę”. Poszkodowani pracownicy zwolnili się z pracy, ale nie zamierzają zaprzestać walki o należne sobie prawa. Pojawiły się też sygnały, że właściciel przywłaszczał sobie pieniądze, które miały być przeznaczone na pomoc jednej z organizacji zajmującej się bezdomnymi, chorymi zwierzętami. Środki te pochodziły z napiwków pracowników, co dodatkowo zmniejszało ich dochód.

Związek Syndykalistów Polski wraz z pracownikami nie zamierza zostawić tej sytuacji bez odpowiedzi, dlatego zachęcamy wszystkich poszkodowanych przez „Złe Mięso”, aby zgłaszali się do nas. Solidarność naszą bronią! Nigdy nie pozwolimy, by kapitaliści traktowali pracowników jak śmieci!

Żałuję teraz każdej złotówki, którą tam wydałam... no może poza tymi na znajdki, bo chociaż jakaś szansa że cokolwiek do nich dotarło : |

źródło

szynka-szynka 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 79 razy
Wysłany: 2016-03-30, 21:53   

Ciekawe czy zamkną, pewnie nie. Mimo tego, że nie lubiłam tej obsługi, Złe Mięso było dla mnie lepszym lokalem od wszystkich krakowskich.

Miła Gosia 
Veg Do Potęgi
eko pedał

Wysłany: 2016-03-30, 22:21   

Fakt, że żarcie mieli niegdyś dobre, ale jak ich odwiedziłam ostatnim razem, już po odejściu dziewczyn z House of Seitan, była totalna poracha. Nawet ceny poobniżali, a w lokalu i tak ludzi na palcach jednej ręki szło policzyć. Widać już wtedy wieść się niosła. W sumie ciekawe, jak jest teraz. Sama raczej tego nie sprawdzę, ale w tym środowisku ludzie zwracają uwagę na takie rzeczy jak traktowanie pracowników, więc nie wróżę lokalowi świetlanej przyszłości. #nieotakihardkorwalczylem
Ostatnio zmieniony przez Miła Gosia 2016-03-30, 22:21, w całości zmieniany 1 raz  

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 60 razy
Wysłany: 2016-03-31, 09:01   

no nie wiem, nie wiem, w internetach pojawiło się sprostowanie i zarzut oczerniania. Ja osobiście nie znam ani lokalu, ani właściciela, ani nikogo kto by tam pracował- ale dla mnie takie niepotwierdzone informacje są.. no, niepotwierdzone.

Miła Gosia 
Veg Do Potęgi
eko pedał

Wysłany: 2016-03-31, 11:03   

Znalazłam to na wallu osoby, która bezpodstawnie takich rzeczy nie wrzuca. Zresztą, wiadomo było, że się typ będzie bronił. Jego słowo przeciw ich słowu. Raczej nie pisaliby bajek, bo takie rzeczy można łatwo zweryfikować.

arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Pomogła: 37 razy
Wysłany: 2016-03-31, 16:26   

Czytałam opinie w komentarzach, odezwali się byli pracownicy, podawali przykłady. Ja nie mówię, że gastronomia to jakieś megamiejsce pracy, ale stwierdzenie "nie ma problemu, bo wszędzie jest tak samo" też nie jest ok. Wydaje mi się, że z ZSP ma rację z umowami, sądząc po komentarzach właściciela. Zostaje tylko ocenić, czy nam - konsumentom - to przeszkadza, czy mamy to gdzieś. Mnie jednak przeszkadza.

Odpowiedz do tematu