Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pogorszenie się cery po przejściu na dietę wegańską.
Autor Wiadomość
Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2017-08-06, 10:47   

orzechova napisał/a:
Czasami pomaga suplementacja cynku. Mi też ciągle coś wyłazi, pomimo zaliczonej kuracji retinoidami- najwyraźniej ciągle mam w sobie coś z nastolatki :lol:

Woda kranowa bokiem wychodzi. Miałem to samo aż w końcu zakupiłem destylarkę i jest spokój.

Pozdro.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
NO :spam:

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 46 razy
Wysłany: 2017-08-07, 09:42   

no to dziwne, bo ja całe życie piłam mineralną albo z filtra i miałam trądzik. Od 5 lat dopiero piję kranówkę. Weź się odczep od mojej wody :P

msagata 
Mały Veg

Wysłany: 2017-08-10, 10:51   

Gdzieś od roku już woda głównie destylowana. Nie zauważyłam zmian z tym związanych.
Dopiero po byciu wege straszne zmiany na twarzy :( dodam, że z badań krwi zawsze wszysko było ok. Wątpię, że nagle w wieku 28 lat zaczęłam przechodzić dojrzewanie :P Nie wiem o co chodzi, zawsze moja cera była cudna ;) i teraz znajomi, którzy nie popierają wege kpią, że taka super dieta, a gorzej wyglądam. B12 też biorę rzadko, raz na kilka dni, a zaczęłam dopiero niedawno, więc na to winy nie zwalam.Trochę mnie już to frustruje, ale może spróbuję z tym cynkiem.
Właściwie moje przejście na dietę wegańską miało być takim wyzwaniem i po roku miałam zdecydować czy zostaje tak czy coś zmieniam w diecie. Teraz już sama nie wiem, może coś źle robię.

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Wysłany: 2017-08-11, 08:26   

mi teraz wyszło strasznie dużo zaskórników, masakra :o po powrocie z urlopu. W zeszłym roku miałam tak samo, też po urlopie. Pewnie ma to związek ze zmianą klimatu, albo po prostu mam alergię na Polskę :twisted: może u Ciebie to też być jakaś nietolerancja pokarmowa? Masz typowo trądzik, czy taką bardziej wysypkę?

msagata 
Mały Veg

Wysłany: 2017-08-14, 10:40   

Nie wiem za bardzo jak nazwać to co mam na twarzy :P na skroniach są to raczej bolesne pryszcze, na czole zaskórniki, wokół nosa jakby sucha wysypka, no masakra jakaś. mam wrażenie, że z cery normalnej zrobiła mi się tłusta, w tym tygodniu zmieniam kosmetyki do twarzy żeby to wspomóc. AAAAALE wydaje mi się, że zauważyłam większą aktywność na twarzy jak jem pomidory. odstawię je całkowicie i zobaczę czy się polepszy. i zastanawiam się czy może nie jest też winny nieszczęsny gluten. od kiedy jestem wege jem o wiele więcej pieczywa i produtków mącznych, wcześniej tylko sporadycznie.

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Wysłany: 2017-08-16, 08:28   

hm, no alergia na pomidory to może być dobry trop.. Spróbuj je wykluczyć na jakiś czas i obserwuj efekty. Co do glutenu nie wypowiem się, bo mam alergię na alergię na gluten :P

msagata 
Mały Veg

Wysłany: 2017-08-16, 08:41   

Może moje jelita zechciały być modne i przesały tolerować gluten, ha? ;D Najgorsze jest to, że ja pomidory darzę ogromną miłością :( generalnie stwierdziłam, że może wartoby zbadać krew :P ale szczerze to nie wiem co pod tym kątem miałabym sprawdzać

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Wysłany: 2017-08-16, 10:08   

z tego co pamiętam, to testy na nietolerancje pokarmowe są mega drogie. Ale badanie krwi to generalnie dobra rzecz, warto zrobić tak czy siak, może internista coś podpowie :)

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2017-08-18, 06:32   

A może to reakcja na słoneczko? Ponoć może być korelacja między ekspozycją na słońce a trądzikiem.

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 70 razy
Wysłany: 2017-08-18, 09:25   

Przy okazji obserwowania się i swoich reakcji na produkty spożywcze warto też zadbać o cerę od zewnątrz. Jakiś dobry peeling (ja wielką miłością darzę kwas migdałowy) i maseczka głęboko oczyszczająca (np węglowa). I na koniec coś (np. krem) solidnie nawilżającego żeby skóra odpoczywała.

Połykaj z Surri

D.M. 
Veg Do Potęgi
weg liberalny

Wysłany: 2017-08-19, 21:50   

Gluten tu chyba zupełnie nie oddziałuje. Objawy nietolerancji glutenu dotyczą systemu pokarmowego, a nie cery.

Odpowiedz do tematu