Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wolność dla roślin psychoaktywnych!
Autor Wiadomość
psychoactive 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2016-11-18, 13:33   Wolność dla roślin psychoaktywnych!

Temat kontrowersyjny dla ludzi dbających o zdrowie, ale w wolności przecież chodzi o wolność wyboru, a chyba wszystkim nam zależy na wolności, tak?

Rząd polski ustala normy i każę nam kupować nie tylko zwłoki, sery i mleko, lecz także te substancje psychoaktywne (czyli legalne narkotyki), które on uważa za słuszne. Skutki palenia tytoniu są nam wszystkim dobrze znane. Problem alkoholizmu też. Nie muszę chyba tłumaczyć. Niby robią z tym coś tam (znowu zakazy palenia}), ale jednak jak wychodzisz gdzieś z kimś, to na grilla i piwko. Presja społeczna...

...a z drugiej strony zakazy pod groźbą więzienia. Bowiem jeden narkotyk z roślin konopiowatych jest dostępny w każdym sklepie (chmiel), a za pachnące (owoce?) konopi indyjskich jest się wsadzanym do więzienia i sądzonym jak złodziej i morderca. Sami przecież jecie nasiona konopi, ale nie wolno wam uprawiać marihuany, żeby zebrać plony, bo rząd woli was poić ogłupiającym chmielem. Nie mówię, że marihuana jest święta, bo tak samo jak alkohol i wszystkie inne rzeczy, ma swoje skutki uboczne. Zależy od człowieka, czy potrafi czy też nie. Teraz się to zmienia, ale jednak hipokryzja mocno.

Tyczy się to również maku, który rząd sobie przywłaszczył, ograniczając do niego dostęp. Tutaj sytuacja jest na tyle kuriozalna, że jakiś czas temu w telewizji była akcja "Nie ból się", ze Stuhrem, która namawiała do upominania się o stosowne leczenie w przypadku stanów terminalnych (raka) - czyli likwidowania bólu za pomocą maku. Więc jeśli musiała powstać kompania na ten temat, to...

Hipokryzji ciąg dalszy...

Co roku słyszę o zatruciach grzybami, jak czekają na wątrobę... Zakazać zbierania grzybów, czy może uczyć siebie nawzajem na błędach?
Grzybki tak jak i inne rośliny - niektóre potrafią zaszkodzić, a nawet zabić człowieka, a inne pomóc.

No i na koniec, żeby było (śmieszniej?), trujące roślinki są legalne i można je spotkać na parapetach, a marihuana, której rzeczywiście nie da się przedawkować (to jest bardzo ciekawe), jest nielegalna...

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 69 razy
Wysłany: 2016-11-18, 14:01   Re: Wolność dla roślin psychoaktywnych!

MartfeZwjerzontko napisał/a:
(owoce?)

wydaje mi się, że kwiatostany to są.
Ale generalnie łączę się w bólu- to jest oczywiście hipokryzja ze strony rządzących, poparta przede wszystkim zabobonami, niewiedzą i politycznymi układzikami.
Ale uwierzyli, że olej z marihuany leczy raka.. :roll:

psychoactive 
Veg Niebanalny

Wysłany: 2016-11-18, 15:36   

Ano miałem to na końcu języka, ale zapach MJ jest taki słodziutki, jak owoce <3. No i to jest przyjebane. Jak byłem w domu u porządnych rodzin (moja raczej była zwykle bliżej biedy niż klasy średniej, choć głodu nigdy nie zaznałem), to mieli drogie alkohole porozstawiane gdzieś na widoku dla "ozdoby". Kurwa... Szklane butelki z chemicznym napojem, powodującym agresje. A tak ładnie pachnąca roślina...

Kończąc narzekanie. Miałem nie palic do wiosny, ale jednak wczoraj w nocy sobie zapaliłem skuna (pomijając to, że dostałem paranoi xD), wyszedłem na podwórko się przewietrzyć i spojrzałem się na mojego orzecha, który w tym roku pierwszy raz (a zawsze przez całe moje 24 lata na ziemi dawał) nie dał orzechów ;f. Chyba dlatego, że wycieli w pobliżu innego orzecha. No i tak spojrzałem na tego orzecha, co dawał do jedzenia orzechy przypominające mózg (które ponoć poprawiają pracę mózgu), spojrzałem na jego korzenie, a one wyglądają jak rozkład neuronów w ludzkim mózgu :O

Póki co nie palę już więcej Mari xD

Marihuana rzeczywiście może leczyć raka, jednak jeśli nie jest palona, a to jest najczęściej uskutecznianie, bowiem psychoaktywne związki MJ powstają jedynie pod wpływem wysokiej temperatury, więc wdychanie dymu nie jest prozdrowotne. Wszak kto komu broni upiec wegańskie ciasteczka :)

Odpowiedz do tematu