Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy człowiek jest roślinożerny?
Autor Wiadomość
Hate 
Mentor
Pull The Plug

Wysłany: 2017-03-14, 19:21   

Argumental napisał/a:
Rynek suplementów to też bardzo dochodowy biznes, więc stara się przekonać wegan o niezbędności zażywania np. B12, choć to tzw. „witamina brudu” i jest wszędzie. Sprzedaż produktów wegańskich (nie tylko jedzenia) także przynosi kolosalne dochody, więc i wegańscy lobbyści nie będą wiarygodni. Itd...

Szerząc tego typu rewelacje możesz komuś zaszkodzić. To nie jest forum "ezoteryka i teorie spiskowe" tylko forumveg. Na forumVeg udzielamy rad, które znajdują potwierdzenie w nauce. Oczywiście masz prawo do swojego zdania, ale treści potencjalnie szkodliwe dla zdrowia userów forum, będą wzbogacone o komentarz administracji.

https://smialezdjeciapatrycji.wordpress.com/

I blog na fb:

https://www.facebook.com/...06096063015461/

arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Pomogła: 36 razy
Wysłany: 2017-03-14, 19:32   

Hate napisał/a:
Szerząc tego typu rewelacje możesz komuś zaszkodzić. To nie jest forum "ezoteryka i teorie spiskowe" tylko forumveg. Na forumVeg udzielamy rad, które znajdują potwierdzenie w nauce. Oczywiście masz prawo do swojego zdania, ale treści potencjalnie szkodliwe dla zdrowia userów forum, będą wzbogacone o komentarz administracji.

:respekt: Hate.

Dlaczego, ach dlaczego ignoranci najchętniej dzielą się swoją niewiedzą ze światem? Co gdyby ktoś naprawdę przestał suplementować B12 i doprowadził się do poważnej choroby neurologicznej? W czeskim wegeinternecie co chwilę trafiają się osoby z niedoborem, mrowieniem w palcach, depresją, problemem ze spaniem - po sprawdzeniu okazuje się, że nie biorą B12. Zaczynam też sądzić, że niedobory B12 naprawdę idą w parze z zamiłowaniem do spisków.

Drodzy wegetarianie i adepci: witamina B12 nie kosztuje nic w porównaniu z kosztami leczenia chorób, które mogą się rozwinąć wskutek jej niebrania.

Argumental
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-14, 20:52   

Hate napisał/a:
Argumental napisał/a:
Rynek suplementów to też bardzo dochodowy biznes, więc stara się przekonać wegan o niezbędności zażywania np. B12, choć to tzw. „witamina brudu” i jest wszędzie. Sprzedaż produktów wegańskich (nie tylko jedzenia) także przynosi kolosalne dochody, więc i wegańscy lobbyści nie będą wiarygodni. Itd...

Moja wypowiedź, której fragment jest cytowany w żadnym momencie nie odnosi się do ezoteryki i teorii spiskowych, więc pytam skąd takie twierdzenia? Każdy sam odpowiada za własne życie, czyli podejmowane decyzje i absurdalnym jest obciążać mnie za jego, ewentualne błędy i to jeszcze na zapas. Poza tym, gdybyś był uważny, to przeczytałbyś mój kolejny komentarz, w którym piszę:

Argumental napisał/a:
Suplementacja B12, czy innej substancji występującej naturalnie w przyrodzie nie jest nikomu potrzebna, pod warunkiem, że spożywa pokarm dziki ze zdrowej ziemi i czysty biologicznie o właściwej florze bakteryjnej.

Przy okazji poproszę o naukowy, niezbity dowód na potrzebę suplementacji witaminy B12 przez wegan.

Na marginesie: moje dywagacje miały skłonić autora wątku do samodzielnego myślenia, co powinno cechować każdego człowieka, bo każdy człowiek jest sam dla siebie autorytetem i żadna święta krowa nieuka nie przeżyje za niego życia. Powtórzę, co napisałem w innym wątku: doceniam osiągnięcia nauki i z nich korzystam, ale jestem bardzo ostrożny w przyjmowaniu za pewnik jej twierdzeń. Co zabawne i groteskowe, obecnie nauka przejmuje rolę religii, gdzie jej wyznawcy święcie wierzą w wyniki badań, niejednokrotnie sowicie sponsorowane i poparte wypowiedziami wszelkiej maści "ekspertów" i "specjalistów" wszechobecnych w mainstreamie...

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 60 razy
Wysłany: 2017-03-15, 09:05   

a to nie można już zaczepiać i trollować? Nie widziałam takiego punktu w regulaminie :P

Hate 
Mentor
Pull The Plug

Wysłany: 2017-03-15, 17:33   

Argumental napisał/a:
Moja wypowiedź, której fragment jest cytowany w żadnym momencie nie odnosi się do ezoteryki i teorii spiskowych, więc pytam skąd takie twierdzenia? Każdy sam odpowiada za własne życie, czyli podejmowane decyzje i absurdalnym jest obciążać mnie za jego, ewentualne błędy i to jeszcze na zapas.

Chodzi o ogół Twoich wypowiedzi. Według polskiego prawa namawianie kogoś do zrobienia sobie krzywdy jest przestępstwem. Jakkolwiek absurdalne się to nie wydaje. W dziale Dieta i Zdrowie jest multum wątków o B12. Tam możesz poszukać odpowiedzi i tam kontynuować rozmowę na ten temat.

https://smialezdjeciapatrycji.wordpress.com/

I blog na fb:

https://www.facebook.com/...06096063015461/

Argumental
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-15, 19:05   

Hate napisał/a:
Argumental napisał/a:
Moja wypowiedź, której fragment jest cytowany w żadnym momencie nie odnosi się do ezoteryki i teorii spiskowych, więc pytam skąd takie twierdzenia? Każdy sam odpowiada za własne życie, czyli podejmowane decyzje i absurdalnym jest obciążać mnie za jego, ewentualne błędy i to jeszcze na zapas.

Chodzi o ogół Twoich wypowiedzi. Według polskiego prawa namawianie kogoś do zrobienia sobie krzywdy jest przestępstwem. Jakkolwiek absurdalne się to nie wydaje. W dziale Dieta i Zdrowie jest multum wątków o B12. Tam możesz poszukać odpowiedzi i tam kontynuować rozmowę na ten temat.

1. Co to znaczy ogół moich wypowiedzi? W tym wątku nie poruszam zagadnień ezoterycznych, ani nie przywołuję żadnych twierdzeń, które można by zakwalifikować do teorii spiskowych, więc dlaczego czynisz mi uwagi na ten temat? Gdybym nawet takie zagadnienia poruszał, nie widzę w tym nic złego, ponieważ niektórzy postrzegają świat szerzej, aniżeli tylko przez ograniczone instrumenty naukowe. Jeżeli zdarzy mi się napisać, że na diecie wegańskiej jestem bardziej uduchowiony, to też spotkam się z krytykującymi uwagami i przywoływaniem mnie do porządku?

2. Proszę zacytować moją wypowiedź, w której namawiam kogoś do zrobienia sobie krzywdy (w kilka chwil znajdę na tym forum komentarze, które są naprawdę szkodliwe, ale nie były i zapewne nie będą skomentowane przez administrację). Według Twojego toku rozumowania powinniśmy uznać, że wszyscy ludzie, którzy udzielają jakichkolwiek porad są potencjalnymi przestępcami, ponieważ ich odbiorcy mogą wyrządzić sobie krzywdę po ich zastosowaniu. To jest absurd. Uważam, że bezpodstawnie czepiasz się mojej osoby.

3. Proszę również o naukowy, niezbity dowód na potrzebę suplementacji witaminy B12 przez wegan, skoro to taki ważny element dyskusji i nakazuje mi się podpieranie swoich wypowiedzi (również w innych wątkach) naukowymi dowodami. Dlaczego czyjaś dywagacja na temat B12 ma być wartościowsza, niż moja? Proszę udowodnić, że weganie muszą suplementować B12.

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2017-03-16, 08:00   

https://vimeo.com/73890548 (wideło/wykład)
http://www.eioba.pl/a/2jdw/b-12-prawdy-i-mity (wywiad)
http://www.surawka.webd.p...d=157&Itemid=18 (materiał)

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2017-03-16, 08:19   

Argumental polecam wejść do mojego chomika do działu INFO
http://chomikuj.pl/jedrus1a/INFO

W folderze WitaminaB12 są obszerne opracowania o B12. Polecam na początek opracowanie z 2005 roku.
Ponieważ pliki są powyżej 1 MB zatem trzeba utworzyć własne konto w chomiku, aby ściągnąć te pliki za darmo.

Pozdro.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
NO :spam:

Argumental
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-16, 11:39   

Dziękuję za linki. Zapoznam się z niektórymi...

Odpowiedz do tematu