Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wegańskie pudła na wynos
Autor Wiadomość
valar morghulis 
świerzak

Wysłany: 2017-08-18, 14:33   Wegańskie pudła na wynos

cześć,

czy macie może jakieś pomysły na jak najprostsze posiłki, które można zapakować do pudeł i zabrać ze sobą na cały dzień? zamienniki typowego kurczaka z ryżem i warzywami.

ktoś stosuje bądź ma jakieś pomysły? byle jak najmniej dłubania przy tym :D

próbowałem jeść soczewice z ryżem/makaronem i warzywami, jednak miałem dosyć duży problem z wzdęciami (do tego stopnia, że po 3 dniach niestety musiałem wrócić do mięsa :siekieryzada: )

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 69 razy
Wysłany: 2017-08-18, 15:53   

Eryk robił jakieś cudawianki, ale nie wiem, czy to nie za dużo dłubania ;)
http://ervegan.com/category/erbox/
ja osobiście z takich jednogarów na wynos bardzo często robię:
- leczo [cukinia, cebula, pieczary, papryka, pomidory z puszki, co się nawinie- podduszone na wodzie, doprawione chili i ziołami prowansalskimi, jak mam to dodaję np. ugotowaną ciecierzycę- to z ryżem albo makaronem, z pestkami słonecznika czy coś; proste, szybkie i pycha]
- chińszczyznę [ryż, podsmażona mrożonka chińska z tofu, przyprawą do chińszczyzny kamis, sezamem]
- curry [przepisów jest zylion, najczęściej z soczewicą robię]
- KOCHAM i dzisiaj żarłam- ugotowaną kaszę gryczaną ze słonecznikiem, buraczkami takimi surówkowymi z biedronki, i pokrojonym wędzonym tofu z lidla- jakbym jeszcze miała natkę pietruszki to by był SZTOS, kocham to połączenie peace

wzdęcia hmm, ciężki temat, od dawna się wegujesz? Ja na początku miałam z nimi mega problemy :oops: ale najwyraźniej mój układ orzechowy po jakimś czasie przywykł do zielska i problem się rozwiązał ;) polecam espumisan, iberogast, przyprawy redukujące wzdęcia [majeranek, kminek, cośtam :lol: ]

wrzucaj do takich pudełek sycące rzeczy, złożone węgle [brązowy ryż, brązowy makaron] i białeczko [strączki, tofu] i tłuszczyk [pestki słonecznika, dyni, sezam, orzeszki -> orzeszki są spoko, wiadomka :mrgreen: :mrgreen: ]
Ostatnio zmieniony przez orzechova 2017-08-18, 15:53, w całości zmieniany 1 raz  

EksVegański 
Pilny Veg
początkujący

Wysłany: 2018-02-05, 17:53   

Chińszczyzna:

Makaron sojowy, kapusta pekińska, marchewka, trochę orzechów ziemnych wszystko podlać sosem sojowym. (można dodać tofu i kiełki). Smażymy na woku ,lub patelni

Wszystko w pięć minut dosłownie.

Odpowiedz do tematu