Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zimowa kuracja światłem
Autor Wiadomość
KamKar 
Mały Veg

Wysłany: 2018-01-04, 20:37   Zimowa kuracja światłem

Witam,

Pragnę odświeżyć kotleta wegetariańskiego oczywiście:) Chciałem edytować ten post
http://www.forumveg.pl/pr...?t=2712&start=0

lecz niestety mam tylko ikonę drukuj. W tym poście poruszany jest temat doładowywania się wit D za pomocą lamp UVB. Niestety mamy jej braki, zwłaszcza na tej długości geograficznej gdzie od października do marca jej nie przyswajamy. Chcę kupić lampę żonie aby mogła podnieść poziom wit D. Czy macie informacje jak jest najlepsza w rozsądnej cenie? Mogę też zbudować sam bo jest podana w tym poście instrukcja, ale wolałbym jednak pozostać przy homologowanym urządzeniu :)

Jeśli powielam temat przepraszam, ale dawałem szukaj i nic mi na ten temat nie wyskoczyło. Dzięki za pomoc i sugestie

Degon 
Veg przez duże V

Wysłany: 2018-01-04, 22:31   

Dostrzegam niedobory nie tylko w wit. D (XD). Choć przyznaję, że przez chwilę, nieroztropnie zapominając o spustoszeniach jakie gimbazy wprowadziły w edukacji (a geografii również się przeca oberwało - choć to wiedza raczej podstawówkowa chyba) nawet się przez chwilę zastanawiałem… co jest niby nie tak z długością geograficzną Kato? I co to ma wspólnego z wit. D (Słońcem, nasłonecznieniem czy pogodą ogólnie)?

I nie piszę tego (tylko) dlatego, iż jestem zwolennikiem, że liczy się grubość (szerokość), a nie długość :mrgreen:

I tak w ogóle to się ciesz, że nie mieszkasz w np. Szkocj XD (bo może jednak chodziło o szerokość geograficzną )
---------------
A teraz będzie Wujek Dobra Rada :mówięci: :
KamKar napisał/a:
Jeśli powielam temat przepraszam, ale dawałem szukaj i nic mi na ten temat nie wyskoczyło.

Na tym dziwnym forum ‘dawajac szukaj’ (zapytując np. o: „Zimowa kuracja światłem”) w opcji ‘Szukaj’ trzeba zaznaczyć: „Przeszukaj tylko tytuł wiadomości”.
----------
A tak w ogóle to respekt… peace konstruować samodzielnie jakieś tam lampy zamiast skusić się na połknięcie tabletki… (no chyba, że jesteśmy w klimatach breatharianizmu... :hmmm: )
Zgaduję, że jak przyjdzie chęć napicia się piwa to w kuchni powstanie mini-browar.
A jak rozpalanie ognia - to tylko samodzielnie wykutym krzesiwem kowalskim.

*autor tegoż genialnego palindromu pozostaje nieznany
Ostatnio zmieniony przez Degon 2018-01-04, 23:02, w całości zmieniany 6 razy  

D.M. 
Veg Do Potęgi
weg liberalny

Wysłany: 2018-01-04, 23:44   

Zgadzam się z Degonem, który w żartobliwym stylu wyraził bardzo słuszne uwagi. Zwłaszcza zasługuje na uwagę rada co do korzystania z forumowej wyszukiwarki. Dodam jeszcze, że trzeba pamiętać o ustawieniu opcji "szukaj wszystkich słów", bo jako opcja domyślna występuje szukanie jakiegokolwiek z podanych słów. Można też szukać z pomocą Google, wpisując tam "Forumveg" i poszukiwaną frazę.

Hate 
Mentor
Pull The Plug

Wysłany: 2018-01-05, 01:28   

Jakby co to mamy też na forum gościa, który wie gdzie w Kato słońce świeci przez cały rok.

https://smialezdjeciapatrycji.wordpress.com/

I blog na fb:

https://www.facebook.com/...06096063015461/

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 52 razy
Wysłany: 2018-01-05, 09:09   

a w ogóle to śmieszna sprawa, bo wczoraj kupiłam lampę do naświetlania, taką przeciwdepresyjną. W sumie z myślą o mojej mamie, ale może od niej pożyczę ;)

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 74 razy
Wysłany: 2018-01-05, 10:22   

Poka lampę. Linka jakiegoś masz?

Połykaj z Surri

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 52 razy
Wysłany: 2018-01-05, 12:27   

o taką kupiłam

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 74 razy
Wysłany: 2018-01-05, 14:53   

Dziena :*

Połykaj z Surri

KamKar 
Mały Veg

Wysłany: 2018-01-05, 16:00   

Degon napisał/a:
Dostrzegam niedobory nie tylko w wit. D (XD). Choć przyznaję, że przez chwilę, nieroztropnie zapominając o spustoszeniach jakie gimbazy wprowadziły w edukacji (a geografii również się przeca oberwało - choć to wiedza raczej podstawówkowa chyba) nawet się przez chwilę zastanawiałem… co jest niby nie tak z długością geograficzną Kato? I co to ma wspólnego z wit. D (Słońcem, nasłonecznieniem czy pogodą ogólnie)?

I nie piszę tego (tylko) dlatego, iż jestem zwolennikiem, że liczy się grubość (szerokość), a nie długość :mrgreen:

I tak w ogóle to się ciesz, że nie mieszkasz w np. Szkocj XD (bo może jednak chodziło o szerokość geograficzną )
---------------
KamKar napisał/a:
Jeśli powielam temat przepraszam, ale dawałem szukaj i nic mi na ten temat nie wyskoczyło.

Na tym dziwnym forum ‘dawajac szukaj’ (zapytując np. o: „Zimowa kuracja światłem”) w opcji ‘Szukaj’ trzeba zaznaczyć: „Przeszukaj tylko tytuł wiadomości”.
----------
A tak w ogóle to respekt… peace konstruować samodzielnie jakieś tam lampy zamiast skusić się na połknięcie tabletki… (no chyba, że jesteśmy w klimatach breatharianizmu... :hmmm: )
Zgaduję, że jak przyjdzie chęć napicia się piwa to w kuchni powstanie mini-browar.

O dzięki za szybką odpowiedź. Jednak pośpiech nie jest słusznym doradcą ponoć. Bo człowiek głupoty robi albo pisze nawet. Albo pozostałości gimbazy... Ciężko stwierdzić. Ty w ogóle ja nie chodziłem do gimbazy. Ale jaja. Czyli jednak pośpiech, bo oglądając kiedyś Ziębę, cały jego wykład 9godz, mówił tam o lampach i o szerokości geograficznej, a ja napisałem długości. Wstyd. Już śpieszę Ci z wyjaśnieniem o co chodzi. Tym razem chodzi o długość, długość fal słonecznych. A one są ponoć nieodpowiednie aby nasz organizm w tym czasie wytworzył wit D3. Obym się nie pomylił teraz...Jak co to popraw. THX

Za szukaj wielkie dzięki. Rada działa aż miło :)

Co do beathczegoś tam to masz rację. Robię wiele rzeczy sam i jestem z tego mega dumny. Lewusy patrzą na to ze zdziwieniem przeważnie, albo piszą, albo mówią...eeee mogłeś kupić zaoszczędziłeś 60% ale mogłeś w ten czas do kościoła lub piwko i fajka zapalić. Jak kto woli.
Zresztą w tym wypadku napisałem, że wolę kupić...:)

Pozdro
Ostatnio zmieniony przez KamKar 2018-01-05, 16:02, w całości zmieniany 1 raz  

KamKar 
Mały Veg

Wysłany: 2018-01-05, 18:10   

KamKar napisał/a:
Degon napisał/a:

---------------
KamKar napisał/a:

----------

O dzięki za szybką odpowiedź. Jednak pośpiech nie jest słusznym doradcą ponoć. Bo człowiek głupoty robi albo pisze nawet. Albo pozostałości gimbazy... Ciężko stwierdzić. Ty w ogóle ja nie chodziłem do gimbazy. Ale jaja. Czyli jednak pośpiech, bo oglądając kiedyś Ziębę, cały jego wykład 9godz, mówił tam o lampach i o szerokości geograficznej, a ja napisałem długości. Wstyd. Już śpieszę Ci z wyjaśnieniem o co chodzi. Tym razem chodzi o długość, długość fal słonecznych. A one są ponoć nieodpowiednie aby nasz organizm w tym czasie wytworzył wit D3. Obym się nie pomylił teraz...Jak co to popraw. THX

Za szukaj wielkie dzięki. Rada działa aż miło :)

Co do beathczegoś tam to masz rację. Robię wiele rzeczy sam i jestem z tego mega dumny. Lewusy patrzą na to ze zdziwieniem przeważnie, albo piszą, albo mówią...eeee mogłeś kupić zaoszczędziłeś 60% ale mogłeś w ten czas do kościoła lub piwko i fajka zapalić. Jak kto woli.
Zresztą w tym wypadku napisałem, że wolę kupić...:)

Suma sumarum pytaniem było jaką lampę UVB kupić...

Pozdro

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2018-01-07, 08:26   

Kuracja światłem w okresie zimowym dostarcza nie tylko witaminy D3 ale również hormonu szczęścia tj. serotoniny. To jest ta różnica. Tego się nie da załatwię tabletkami.
Chodzi o równowagę pomiędzy serotoniną (wytwarzana w dzień, przy świetle) a melatoniną (wytwarzana w nocy).

Pozdro.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
NO :spam:

Kamila900 
świerzak

Wysłany: 2018-02-01, 12:32   

Ja też lubię naświetlania zimą. Jest to idealny sposób na brak słońca zimą.

Kacha781 
świerzak

Wysłany: 2018-02-08, 10:17   

Szkoda że zimą nie ma tyle słońca. Uwielbiam mroźną zimę kiedy świeci słońce, niestety nie mamy aż tyle pięknych dni więc naświetlania do dobre rozwiązanie.

Odpowiedz do tematu