Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: taffit
2008-06-09, 18:56
Szamanie w Krakowie
Autor Wiadomość
kuku 
Natchniony Veg

Wysłany: 2012-03-12, 07:06   

(to w temacie kuchni indyjskiej, tak btw.)

lovela5 
Natchniony Veg
*Life in a suitcase*

Wysłany: 2012-03-15, 10:48   

kuku napisał/a:
Nie ręczę głową, ale chyba RotiRoti miałoby szansę spełnić te wymagania...

Dziękuję za Twoją rekomendację. Skorzystałam i właśnie wczoraj wybrałam się do RotiRoti. Malutkie miejsce ale bardzo przytulne. Znajdują się przy ul. Węgłowej 4 na Kazimierzu.

Poszłam tam przed zamknięciem ( przed 20) i już dużo rzeczy się skończyło ale zamówiłam Samosę i dwoma wegańskimi sosami : Kolendrowym i Daktylowym, oraz Roti z cieciorką i szpinakiem.

Wszystko było pyszne i fajnie przyprawione. Pan potwierdził że ogólnie zawsze coś wegańskiego mają i napewno rozważą aby wprowadzić więcej wegańskich opcji. Co mnie mile zaskoczyło było to że obsługa przynajmniej miała pojęcie co Weganie jedzą a co nie mogą. Cenie sobie takie coś bo mnie męczy kiedy coś zamawiam w restaucarcji i musze tłumaczyć po 20 razy czego nie życzę sobie na moim daniu. I później jeszcze te głupie spojrzenia że jestem jakaś dziwna bo nie jem mięsa czy sera.

Duży plus dla RotiRoti i napewno wróce no i polecam :)

kuku 
Natchniony Veg

Wysłany: 2012-03-21, 21:32   

lovela5 napisał/a:
kuku napisał/a:
Nie ręczę głową, ale chyba RotiRoti miałoby szansę spełnić te wymagania...

Dziękuję za Twoją rekomendację. Skorzystałam i właśnie wczoraj wybrałam się do RotiRoti. Malutkie miejsce ale bardzo przytulne. Znajdują się przy ul. Węgłowej 4 na Kazimierzu.

Poszłam tam przed zamknięciem ( przed 20) i już dużo rzeczy się skończyło ale zamówiłam Samosę i dwoma wegańskimi sosami : Kolendrowym i Daktylowym, oraz Roti z cieciorką i szpinakiem.

Wszystko było pyszne i fajnie przyprawione. Pan potwierdził że ogólnie zawsze coś wegańskiego mają i napewno rozważą aby wprowadzić więcej wegańskich opcji. Co mnie mile zaskoczyło było to że obsługa przynajmniej miała pojęcie co Weganie jedzą a co nie mogą. Cenie sobie takie coś bo mnie męczy kiedy coś zamawiam w restaucarcji i musze tłumaczyć po 20 razy czego nie życzę sobie na moim daniu. I później jeszcze te głupie spojrzenia że jestem jakaś dziwna bo nie jem mięsa czy sera.

Duży plus dla RotiRoti i napewno wróce no i polecam :)

O widzisz, miło mi to słyszeć, sama też się zainspiruję, bo przyznaję, że robiłam dokładne rozeznanie, jak mnie zaproszono na obiad urodzinowy, ale w końcu zlądowałam gdzie indziej ;)

freha 
Mały Veg

Wysłany: 2012-03-27, 13:16   

Bombaj na Szerokiej. Jako tako w karcie dania wegetariańskie, ale można poprosić o wersję wegańską kilku dań i nie ma z tym problemu. Polecam, bo jedzenie pyszne :)

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2012-04-04, 14:41   

Kusi mnie papuamu
http://papuamu.pl/

Fakt faktem mają tam jakieś mięso, ale jak piszą większość posiłków jest wegańska.

Romanowicza 15 (wejście od Lipowej)

Połykaj z Surri

freha 
Mały Veg

Wysłany: 2012-04-04, 15:10   

a propos Papuamu: //krakow.gazeta.pl/krakow/1,87945,9982686,Wielkie_Zarcie_Nowickiego__Ekobistro_Papuamu.html

lovela5 
Natchniony Veg
*Life in a suitcase*

Wysłany: 2012-04-06, 09:49   

Wczoraj właśnie wybrałam się wraz z chłopakiem do Młynek Cafe. Musze przyznać że wybierałam się już tam od dawna i byłam bardzo mile zaskoczona tym miejscem. Jedzenie nie tylko było przepyszne ale było tak dużo wegańskich opcji że nie wiedziałam co wybrać! Zamówiliśmy po jednej zupie : Hiszpańska i Cebulowa (niebo w gębie) i wegańskie placki ziemniaczane i wegańske kanapki z tofu. Bardzo mi smakowało i byłam bardzo zdziwiona jak dużo wyboru miałam w przeciwieństwie do glonojada gdzie głownie zamawiam samosy i raz na jakiś czas jakaś wegańską zupke.... Bardzo polecam i planuje tam dzisiaj pujść ponownie :)

[ Dodano: 2012-04-06, 12:18 ]
Ciągle szukam jakiś nowych fajnych restauracji z wegańskim jedzonkiem :) Znalazłam w internecie restauracje azjatycka HONG LONG. Nie byłam jeszcze ale się wybiorę napewno. Napisałam do nich maila z pytaniem co mogę u nich wegańskiego zjeść (zawsze to robie zanim gdzieś pujde :P ) i dostałam taka odpowiedź:

Witam serdecznie,

Zapraszam na naszą stronę www.honglong.pl, w zakładce menu znajdzie Pani "Dania wegetariańskie", wszystkie one nie zawierają wymienionych produktów, z wyjątkiem "Brokuły na chrupiąco" - jajka i mleko. Możemy zaproponować "Ryż z warzywami" lub "Makaron z warzywami", ale przy tych pozycjach należy zaznaczyć przy zamówieniu, że życzy sobie Pani dania bez jajka!
Jeżeli jest Pani zainteresowana TOFU, to tylko "panierowane po tajsku" zawiera jajka, pozostałe dania nie zawierają wymienianych przez Panią składników.

Zapraszam serdecznie!

Z wyrazami szacunku
Beata Szczepanik

Restauracja Orientalna Hong Long
30-415 Kraków, ul. Wadowicka 8G
tel.:12 341 40 91
787 656 161
www.honglong.pl

Wyrak
Veg nad Vegami

Wysłany: 2012-05-22, 12:55   

Proponuje wyedytować pierwszy post iw zrucić tam wszystkie knajpki

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2012-05-23, 14:58   

Surri obiecała się tym zająć 8-)

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Wysłany: 2012-05-23, 16:04   

Chcem , ale nie mogem.

Połykaj z Surri

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2012-05-24, 13:30   

Ups, zapomniałem, że moje posty są nieruszalne.
W takim bądź razie ja obiecuję się tym zająć.

lovela5 
Natchniony Veg
*Life in a suitcase*

Wysłany: 2012-06-06, 09:46   

Jest taka Grecka restauracja w Krakowie, nazywa się Hellada, i mają dosyć sporo wegańskich opcji ! Oto mój email do nich :

Witam,

Chciałam się dowiedzieć czy w waszej restauracji znajde jakies dania wegańskie? Czyli takie ktore nie zawieraja zadnych odzwierzecych skladników (jajka, nabial, mieso, masło, sosy rybne, miód itp)

A tutaj jest odpowiedz :

Witam
Tak mamy w ofercie również tego typu dania.
Jeśli chodzi o dania z kuchni greckiej to:
-hummus (mus z cieciorki)
-skordalia (krem z czosnku i ziemniakó)
-melitzanosalata (mus z pieczonych bakłażanów)
-fakies (zupa z soczewicy)
-briami (warzywa pieczone w sosie pomidorowym)
-marouli (sałatka mieszana z oliwkami)

Oprócz tego mogę zaproponować parę zmodyfikowanych pozycji z karty:
(prosiłbym o wcześniejszą informację, że miałby być to dania wegańskie):
-cukinia faszerowana podana z pilawem ryżowym
-placuszki z cukinii
-sałatka ze szpinaku z buraczkami marynowanymi

Pozdrawiam
Łukasz Mosór

jagis16 
Mały Veg

Wysłany: 2012-07-05, 09:25   

Polecam https://www.facebook.com/...erkrakow?ref=ts . Głównie to kawiarnia, więc menu skoncentrowane bardziej na kawach i deserach doń, ale słodkości są w większości wegańskie. Klimat jest niesamowity, warto się tam wybrać. Mój faworyt to kawa mrożona z sokiem pomarańczowym, stawia na nogi w upalny dzień.

I kolejna kawiarnia: https://www.facebook.com/CafeManaMana . Bardzo szeroki wybór napojów - kaw, herbat, soków etc. Ponadto pyszne ciasta (wegańskie oczywiście).

lovela5 
Natchniony Veg
*Life in a suitcase*

Wysłany: 2012-11-16, 16:03   

Od niedawna mamy w Krakowie raw wegańską knajpkę : http://www.raworganic.pl/

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Wysłany: 2012-11-16, 17:08   

lovela5 co o niej sądzisz? Bo chyba jeszcze o żadnej knajpie nie czytałam i nie słyszałam tak podzielonych opinii.

Połykaj z Surri

Odpowiedz do tematu