Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieśmiali z Pyrlandii i okolic
Autor Wiadomość
JaśniePani 
Mały Veg

Wysłany: 2018-10-05, 15:25   Nieśmiali z Pyrlandii i okolic

Jeśli na forum czają się jacyś odważni inaczej z Wielkopolski, którym doskwiera brak wegańskich znajomych, to dajcie znać tutaj albo w prywatnej wiadomości. Jak wiadomo, w kupie raźniej. Moje ogłoszenie będzie aktualne do roku 2079, a więc niby nie musicie się spieszyć, ale bez przesady. ;)

D.M. 
Veg Do Potęgi
weg liberalny

Wysłany: 2018-10-05, 23:31   

Wystarczy obejrzeć parę stron listy użytkowników, by znaleźć kilka osób z Poznania. Ale, niestety, chyba wszystkie te osoby są obecnie nieaktywne na forum. :(

JaśniePani 
Mały Veg

Wysłany: 2018-10-06, 10:44   

No właśnie zauważyłam, ale pewnie z czasem dołączą nowi użytkownicy z Poznania, albo niektórzy starzy przypomną sobie o forum. Ogólnie wegan jest tak mało w społeczeństwie, że nie liczę, że ktoś szybko mi odpowie.

Hate 
Mentor
Pull The Plug

Wysłany: 2018-10-06, 21:11   

Nie jest tak źle z weganami. To forum w takiej formie przestało być popularne. Teraz głównie fb. O, tu na przykład:
https://www.facebook.com/groups/524053144277075/

https://smialezdjeciapatrycji.wordpress.com/

I blog na fb:

https://www.facebook.com/...06096063015461/

D.M. 
Veg Do Potęgi
weg liberalny

Wysłany: 2018-10-06, 21:15   

JaśniePani napisał/a:
No właśnie zauważyłam, ale pewnie z czasem dołączą nowi użytkownicy z Poznania, albo niektórzy starzy przypomną sobie o forum. Ogólnie wegan jest tak mało w społeczeństwie, że nie liczę, że ktoś szybko mi odpowie.

Mam nieco przeciwne zdanie.

Liczba wegetarian, w tym wegan, w ostatnich latach szybko rośnie. W jakimś momencie wegetarianami było około 3% mieszkańców Polski, a weganami około 1,5%. Teraz, być może, jeszcze więcej. Taka cząstka może być postrzegana jako całkiem spora liczba. Być może, dość duża grupa wegetarian organizuje jakieś spotkania w Poznaniu, po prostu nie wiesz o tym.

Natomiast na dołączenie do forum czy przypomnienie o forum nadziei jest mało. Fora internetowe to zanikający rodzaj serwisów. Łatwiej znajdziesz poznańskich wegetarian np. na Facebooku.

Póki pisałem, podobny punkt widzenia wyraził Hate.
Ostatnio zmieniony przez D.M. 2018-10-06, 21:19, w całości zmieniany 3 razy  

JaśniePani 
Mały Veg

Wysłany: 2018-10-07, 17:40   

Należę do kilku wegańskich grup facebookowych, ale tam nie chcę pisać, że jestem nieśmiała, a tutaj mogę anonimowo przyznać, że jestem kosmitką. :-D I nie widzę za bardzo, żeby na FB ludzie się umawiali...

Nie zgodzę się, że w Polsce jest wielu wegan. Faktycznie ta liczba rośnie, ale to nadal tyle, co kot napłakał. Wystarczy spojrzeć chociażby na wegańskie marsze w dużych miastach - ostatnio w Warszawie przyszło niecałe 300 osób, a na poznański Animal Love Parade może ze 250. W moim otoczeniu (a mam znajomych całkiem sporo), poza mną, jest co prawda 2 wegan, ale tylko dlatego, że ja ich przeciągnęłam na jasną stronę mocy. Wegańskich knajp rzeczywiście przybywa, ale przychodzą tam również wegetarianie, osoby z nietolerancjami pokarmowymi, osoby poszukujące nowych smaków i lubiące eksperymentować, damy na wiecznej diecie, hipsterzy i osoby, które zabłądziły. Poza tym te wegańskie lokale to często jakieś tyci miejscówki, które ciągną na granicy opłacalności. Ostatnio w Poznaniu splajtowały 3 Green Waye, został już chyba tylko jeden.
Ostatnio zmieniony przez JaśniePani 2018-10-07, 17:42, w całości zmieniany 1 raz  

D.M. 
Veg Do Potęgi
weg liberalny

Wysłany: 2018-10-07, 19:26   

JaśniePani napisał/a:
Należę do kilku wegańskich grup facebookowych

JaśniePani napisał/a:
ostatnio w Warszawie przyszło niecałe 300 osób, a na poznański Animal Love Parade może ze 250.

JaśniePani napisał/a:
W moim otoczeniu (a mam znajomych całkiem sporo), poza mną, jest co prawda 2 wegan

JaśniePani napisał/a:
Wegańskich knajp rzeczywiście przybywa

To więc, nie ma co narzekać. A ja chyba nawet nigdy nie widziałem 250 czy 300 wegetarian w jednym miejscu. To jest wielu. Nie ma co narzekać.

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 60 razy
Wysłany: 2018-10-09, 08:55   

bo Green Way to kicha :P w Gdańsku oddział aktywistów Vivy ma problem ze zmontowaniem ośmiu osób na demonstrację, to jest dopiero dupa blada.

Surri 
Żona Admina
Pizdata

Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2018-10-09, 18:34   

orzechova napisał/a:
bo Green Way to kicha :P

W Kraku ich już nie ma. I dobrze :)

Połykaj z Surri

Pearl 
Veg Niebanalny
Wlkp pyrka

Wysłany: 2018-10-31, 22:45   

Hej,ja jestem spod Poznania, ale trza by się spotkać gdzieś w połowie drogi,bom z dzieckiem, a nie kieruje samochodem, tylko od pksów się odbijam:)

D.M. 
Veg Do Potęgi
weg liberalny

Wysłany: 2018-11-01, 13:14   

Pearl, zalecam napisać o tym prywatną wiadomość do JaśniePani.

JaśniePani 
Mały Veg

Wysłany: 2018-11-06, 18:43   

O, to ja napiszę do Pearl. :)

JaśniePani 
Mały Veg

Wysłany: 2018-11-06, 21:39   

Teraz dopiero doczytałam, że Pearl jesteś SPOD Poznania... Chyba radość mnie chwilowo oślepiła. ;) Z tymi dojazdami, to tak trochę średnio. Jeszcze, żeby to był chociaż Luboń albo Swarzędz. ;) A też jestem niezmotoryzowana.

Odpowiedz do tematu