Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Regularne jedzenie
Autor Wiadomość
amabe 
Mały Veg

Wysłany: 2019-03-03, 12:19   Regularne jedzenie

Hej, jak sobie radzicie w kwestii regularności jedzenia? Jecie regularnie, czy zdarza Wam się omijać posiłki w pracy? Ja przyznam szczerze trochę z wygody zaczęłam korzystać z jednego z cateringów w Krakowie, który ma opcje wege (nie wiem czy mogę powiedzieć co to, ale w razie jakby ktoś chciał sprawdzić nazywa się Optimal fit). Dla mnie to rozwiązanie jest koniecznością 3 razy w tygodniu gdy pracuje w dwóch miejscach. Pozostałe dwa dni plus weekendy mam luźniejsze i wcisne jeszcze czas na szybkie gotowanie ale i tak zdarza mi się posiłki omijać, albo jeść coś na mieście. Gdy mam catering czuje taki mus, że hej mam zapłacone, smaczne, podane pod nos i muszę zjeść. Wcześniej jak nie jadłam cały dzień w pracy to po powrocie do domu był maraton żarcia, ktory jak sie mozna domyslec nic dobrego mi nie przyniosl plus kilku kilogramow. Pytanie jak Wy sobie radzicie by jeść regularnie? Żeby nie pomijać tego jedzenia. Jecie z przyzwyczajenia czy po prostu nie wiem macie stałe pory posiłków i tego się trzymacie? Kompletnie nie umiem zachować dyscypliny w tym temacie a próbowałam już nawet z przypomnieniami w kalendarzu :megapolew:

arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Pomogła: 43 razy
Wysłany: 2019-03-03, 13:55   

Mnie nie przeszkadza jeść parę razy po sobie tego samego. Gotuję większą porcję obiadu i noszę w pudełkach do pracy - to tak mniej więcej 3x w tygodniu. Pozostałe dwa albo mam kupionego gotowca do odgrzania, albo idę do sąsiednego chińskiego/tureckiego bistra na tofu z ryżem ew. falafel. Trochę z tym walczę, wolalabym jeść "na zewnątrz" tylko czasami, nie tak regularnie, ale w tygodniu rzadko wracam do domu dziennym transportem - od razu pakuję się do łóżka.

D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2019-03-03, 17:24   

Kiedy zdarzały mi się takie dni, że zbyt długo byłem w pracy, to brałem ze sobą do pracy czekoladę, a w bardziej zaawansowanych przypadkach też wodę, chleb, banany, czasem jakieś ciastka. Teraz nie mam takich problemów, bo pracuję w domu. :)

orzechova 
Guru Veg
żółtodziób

Pomogła: 70 razy
Wysłany: 2019-03-04, 10:46   

mam przedziwne wrażenie, że to reklama cateringu, ale oczywiście mogę się mylić :P

D.M. 
Guru Veg
weg liberalny

Wysłany: 2019-03-04, 17:28   

orzechova napisał/a:
mam przedziwne wrażenie, że to reklama cateringu, ale oczywiście mogę się mylić

Ja też tak przypuszczam. Łagodna reklama, bo bez linków. Ale zawiera nazwę konkretnej firmy.

Odpowiedz do tematu