Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gliwice - weganie, freeganie, jest tu ktoś?
Autor Wiadomość
Ktosiu 
Veg Dojrzały
weganin

Wysłany: 2012-10-02, 20:17   Gliwice - weganie, freeganie, jest tu ktoś?

Dopiero co przeniosłem się do Gliwic i nie bardzo się jeszcze orientuję po mieście. Przydałaby mi się jakaś drobna pomoc. Takie informacje gdzie są jakieś dobre sklepy, gdzie co kupić itd. Póki co to wiem że jest sklep ze zdrową żywnością przy wałów (czy jakoś tak) no i osioł.
Proszę jakiś wegan o kontakt i pomoc :)

A są może tu jacyś freeganie?

czerwony_autobus 
Veg przez duże V

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2012-10-02, 20:47   

Nie weganka a wegetarianka ale postaram się pomóc.
Na górnych wałów jest sklep ze zdrową żywnością po schodkach koło kominków ale mają też mięso jeśli Cię to nie odstrasza.
Na rogu rynku koło Hemingwaya jest jeden z lepiej wyposażonych sklepów ale jak dla mnie kosmicznie drogi (mają stronę int. wega24.pl) a nad nim jest księgarnia w której można jakieś kosmetyki dostać.
Jest dobry zielarski na częstochowskiej w którym jest trochę jedzenia w stylu zupy cioci zosi i przyprawy.
Mnóstwo rzeczy typu kasze i fasole jest do dostania w Auchan.
Warzywa można kupować na hali przeszklonej koło zameczku piastowskiego (który nigdy nie był zamkiem ;p) ale nie masz gwarancji skąd są, ja polecam te babcie poza halą bliżej zameczku bo są miłe i sprzedają swoje rzeczy.
Za to ciągle szukam piekarni która by znała składy swoich chlebów.
Jest jakiś sklep ze zdrową żywnością na Obrońców pokoju. W jakiej dzielnicy mieszkasz?

Ktosiu 
Veg Dojrzały
weganin

Wysłany: 2012-10-02, 23:17   

Nie wiem co to za dzielnica. Obok sądu okręgowego. W sumie niedaleko starówki, jakieś 10-15 minut piechotą od rynku. Koło tego zameczku to chyba byłem.

Jak się idzie z rynku na dworzec kolejowy to jest po lewej stronie takie coś co przypomina z góry targ ale jest ogrodzone betonowym murem i siatką z drutem kolczastym? Czy to jest targ? Bo na necie gdzieś wygrzebałem, że tak. o.o

Kosmetyki w ... księgarni?
Ostatnio zmieniony przez Ktosiu 2012-10-02, 23:20, w całości zmieniany 1 raz  

czerwony_autobus 
Veg przez duże V

Wysłany: 2012-10-02, 23:58   

Ten targ koło dworca to tzw. Balcerek ale tam nie ma jedzenia tylko ciuchy i rosyjskie baterie. W tym sklepiku obok (wyłożony kafelkami z zewnątrz) ponoć są jakieś rzeczy ze wsi ale słyszałam głównie o białym serze.
Księgarnia ezoteryczna czy jakoś tak, i taka pozytywnie zwariowana kobieta ją prowadzi.
Jeszcze na wieczorka są jakieś zdrowe żywności i piekarnia Chlebuś która reklamuje się jako tradycyjna.
A i marchewkowe pole koło urzędu miasta bar sałatkowy (sw wojciecha bodajże) ale nigdy w życiu tam nie byłam.

Obok sądu okręgowego to centrum można powiedzieć, z jakiego powodu przeprowadzka do takiego miasta jeśli mogę spytać?

Ktosiu 
Veg Dojrzały
weganin

Wysłany: 2012-10-03, 00:48   

zaczynam studia :mrgreen:

czerwony_autobus 
Veg przez duże V

Wysłany: 2012-10-03, 00:59   

Sa jacyś weganie na PolSl, to jest nowość 8-)
Jaki wydział? Na moim jedną półwegetariankę spotkałam tylko narazie

Ktosiu 
Veg Dojrzały
weganin

Wysłany: 2012-10-03, 18:52   

wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki. Nie sądzę, że spotkałbym tam jakiś wegetarian, wegan tym bardziej...

Kirei 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2013-06-25, 05:50   

Na raciborskiej kawałek dalej jest Eko Spiżarnia, mają tam dość tanio (niestety sprzedają też mięso), chętnie przyjmują sugestie dotyczące asortymentu, niedaleko zamku, na bytomskiej jest zielarnia primum non nocere, mają tanie nasiona na kiełki, oleje, kosmetyki, suszone owoce, suplementy. A u babć pod zameczkiem najlepszy czosnek można dostać, ostatnio dorwałam tam pyszną i sporą cukinię, podczas gdy wszędzie indziej cukinie są wielkości ogórka i mają kosmiczne ceny. Pozdrawiam z Polsl :D

annet 
Mały Veg

Wysłany: 2016-12-22, 21:20   

Czy ktoś na forum nadal mieszka w Gliwicach czy okolicach? Ja niedługo przeprowadzam się do miasta i zastanawiam się jak teraz wygląda rynek?
Szukam także sklepów indyjskich lub ezoterycznych, w których mogłabym zrobić zakupy, czy coś takiego jest?

Odpowiedz do tematu