Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
KOSMETYKI
Autor Wiadomość
Aisha 
Ostoja Wiedzy
The Power of Yoga

Wysłany: 2008-06-18, 10:49   KOSMETYKI

Witajcie RAW LUDZIE ;)

Powiedźcie, jakich kosmetyków używacie do pielęgnacji siebie (swojego ciała) ? Ja w czasie oczyszczania ciała ubogokaloryczną dietą TYLKO owocową doszłam do wniosku, że KAŻDY chemiczny zapach jest dla mnie odrażający, nie potrafię np użyć zwykłego kremu do rąk z firmy Avon czy Oriflame.. Toleruję tylko mój krem do twarzy z zielonej glinki (BIO,ECO, naturaly) do ciała to najchętniej ciągnie mnie smarować się oliwą lub innych surowym olejem.. Czy używaliście kiedyś olejów roślinnych do smarowania ciała, boję się, że będzie za tłuste.. :/ ..

i jeszcze jedno pytanie.. czy używaliście soli kuchennej (gruboziarnistej) do kąpieli? Kupiłam wczoraj kilogram takiej soli morskiej i zastanawiam się, czy można w takiej wodzie z solą umyć włosy ?? z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam!! :lewituje:

mrfz
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-18, 22:20   

Znasz oil cleansing method? http://www.theoilcleansingmethod.com/ W skrócie- olej może służyć do mycia i nawilżania twarzy, trzeba tylko wiedzieć JAKI.

Ja to robiłam tak:
na twarz nakładałam warstwę oliwy z oliwek (z pierwszego tłoczenia), masowałam, masowałam, zmywałam letnią wodą i masowałam myjką (najlepsze do tego są takie domowe ściereczki z mikrofibry do czyszczenia bez detergentu, wiesz o co chodzi? : ) Może też być ręcznik), można myjkę zanurzyć w parująco gorącej wodzie i przyłożyć na całą twarz- wtedy odblokujesz pory dokładniej. Jeśli po myciu czujesz, że potrzebujesz nawilżenia, kropelka oliwy na dłonie (tak, żeby się TYLKO świeciły!!!) i nacierasz całą twarz i szyję (skóra nie powinna się błyszczeć).

Ważna jest jakość oliwy z oliwek.

Moja skóra jest normalna, ale przy za tłustych kremach jest tłustawa, i po takim zabiegu (codziennym, rano lub 2x dziennie) nie miałam problemów (na samym początku miałam parę wyprysków na czole, ale użyłam zlej oliwy).

Skoro dla twarzy nie jest za tłuste, to i dla ciała, wcierane jak oliwka, nie powinno. Np. z włosów BARDZO trudno zmyć oliwkę dla dzieci, a leciutko muśnięte oliwą z oliwek włosy, nawet moje- przetłuszczające się- nie były tłuste, tylko nawilżone (tak, jak przy twarzy- kropelka, żeby się dłonie świeciły, najlepiej na mokre włosy)

Do mycia co prawda zalecają olej rycynowy, ale nie ma problemów z oliwą. I ponoć słonecznikowy też działa, ale nie wiem jak ten sklepowy, więc bałabym się.

Mam nadzieję, że trochę pomogłam. :-)

Aisha 
Ostoja Wiedzy
The Power of Yoga

Wysłany: 2008-06-18, 23:21   

no oczywiście, że pomogłaś :)

ja nadal nie potrafiłam się przemóc, by umyć włosy w słonej wodzie.. :/ ..

:roll:

kąpiele w soli morskiej bardzo ładnie oczyszczają drogi oddechowe :) aż miło pooddychać pranicznie :) NAMASTE! :bye:

cedar 
Veg nad Vegami
ż~ó~ł~t~e kfiaty;)

Wysłany: 2008-06-29, 00:12   

Polecam wewnętrzną kosmetykę raw ale to pewnie każdy wie ;-) Na zbyt tłustą cerę zboża, płatki mieszanka owsiane, jęczmienne, pszeniczne, zbożowe rozdrobnione sobie pochrupać ;) A do nawilżenia doustnie owocki melonowe albo wiśnie, czereśnie, brzoskwinie na piękną cerę lub oliwa z oliwek, z pestek winogron bądź awokado- ja ostatnio zewnętrznie smaruję na malutką zmiankę łuszczycową, wcześniej aloes też działa o tak :arrow: :czacha: na chorubska ma się rozumieć ;-) peace :D Piękności Kobietką i Mężczyzną Naszym życzę :jestemgłupi: Co też ja pletę przecież my wszyscy wyglądamy jak nie albo z tej- Ziemii :jestemgłupi: x2x2x2= ... 8 :?: :confused:

hankasz7 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2008-06-29, 11:08   

Aisha, Uzywam do ciała dobrej oliwy z oliwek.Szybko się wchłania,zwłaszcza po kąpieli.
Sól bardzo wysusza włosy!

Harmony 
Veg nad Vegami
Om Mani Padme Hum

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2008-07-03, 20:27   

Cedar :D

Jak czytam Twoje wypowiedzi, od razu uśmiech maluje się na mojej twarzy :D

Do mnie właśnie dzisiaj przyszły surowe kosmetyki w szklanych pojemniczkach! wyprobuję , dam znac:)

:sloneczko:
Ostatnio zmieniony przez Harmony 2008-07-05, 08:17, w całości zmieniany 1 raz  

cedar 
Veg nad Vegami
ż~ó~ł~t~e kfiaty;)

Wysłany: 2008-07-04, 01:32   

Jedności Nasza czekamy na relację z kosmetic spa "-) ja pierwsza, ja pierwej chcę usłyszeć :skacze: ???

Harmony 
Veg nad Vegami
Om Mani Padme Hum

Wysłany: 2008-07-05, 08:55   

Relacja w mojej galerii prywatnej:)

P. Wszystkie zdjęcia z komórki , słabej jakości

Pozdrawiam witariańsko! :sloneczko:
:bye:
Ostatnio zmieniony przez Harmony 2008-07-25, 23:17, w całości zmieniany 1 raz  

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2008-07-25, 15:08   

Aisha zahaczyła temat soli w kosmetyce , więc warto wspomnieć , że ludzie cenili sól od wieków , jednak nie jest ona jedynie przyprawą. Służy zdrowiu i urodzie , co odkryli tysiące lat wstecz nasi „przodkowie”.

Dzięki soli można zyskać zdrowszą , promienną cerę czy mieć ładniejsze zęby.
Sól ma właściwości antybakteryjne i używana bywała o usuwania zanieczyszczeń.

Woreczki napełnione rozgrzaną solą służyły do niesienia ulgi w bólu i obrzękach , a gorące kompresy ze słonej wody – do zmniejszania stanów zapalnych i infekcji.

Oto kilka odwiecznych recept zastosowania soli dla zdrowia i urody:

:sloneczko: Maseczka solna : zmieszać jedną część oliwy z oliwek z jedną częścią soli. Delikatnie masować mieszaniną skórę twarzy i szyi długimi ruchami do góry i do wewnątrz po pięciu minutach umyć twarz letnią wodą , dokładnie usuwając resztki maseczki.

:sloneczko: Aby zmęczone i opuchnięte nogi wróciły do formy , trzeba moczyć je przez kilkanaście minut w kąpieli z ciepłej wody z dodatkiem 0 ,25 szklanki soli .( najlepiej w misce ).

:sloneczko: Kąpiel antystresową i odtruwającą przyrządzić można z połowy szklanki soli wsypanej do wanny napełnionej ciepłą wodą. Aby sól zadziała , należy posiedzieć w kapieli co najmniej 10 minut

:sloneczko: Czyszczenie zębów : sól działa lekko ścierająco , dlatego można OD CZASU DO CZASU DELIKATNIE wyszczotkować zęby pastą z soli i wody. Zęby będą niezwykle czyste , a antybakteryjne działanie soli wpływa dodatkowo dobrze na dziąsła . WYMIESZAĆ : jedną część zmielonej na proszek w młynku soli z dwoma częściami sody oczyszczonej. Mieszankę nakłada się na mokrą szczoteczkę , palec lub kawałek szmatki i pielęgnuje się ząbki. Taki domowy proszek wybiela zęby , usuwa osad i poprawia stan dziąseł. NIE WOLNO JEDNAK STOSOWAĆ GO ZBYT CZĘSTO. Można użyć również samej soli.

:sloneczko: Dla przywrócenia świeżego oddechu , można płukać usta roztworem z łyżeczki soli rozpuszczonej w szklance wody.

:sloneczko: Płukanie gardziołka podczas bólu : pół łyżeczki rozpuścić w szklance ciepłej wody.

:sloneczko: Płukanie ust: jedną część soli zmieszać z jedną częścią sody oczyszczonej i rozpuścić w szklance ciepłej wody. Taka płukanka poprawia stan jamy ustnej i odświeża oddech.

:sloneczko: Usuwanie tatuaży : w medycynie kosmetycznej ( MOGĄ JĄ STOSOWAĆ WYŁACZNIE WYKWALIFIKOWANI LEKARZE ) istnieje rodzaj złuszczania skóry za pomocą soli. Między kolejnymi sesjami ścierania tatuażu konieczne jest leczenie , jednak zabieg nie pozostawia żadnych blizn i dlatego jest dość popularny.

:sloneczko: Usuwanie zrogowaciałego naskórka : po kąpieli , na mokrą skórę , wymasować ciało suchą solą. Taki peeling usuwa martwy naskórek i poprawia krążenie.

:sloneczko: Zmniejszenie opuchlizny wokół oczu: pół łyżeczki soli zmieszać ze szklanką gorącej wody. Dwa płatki kosmetyczne zanurzyć w roztworze i położyć kompresy na oczach.

:sloneczko: Przemywanie oczu : pół łyżeczki soli rozpuścić w dwóch szklankach wody , roztwór stosować do przemywania zmęczonych oczu.

:sloneczko: Dla utrzymania fryzury , można spryskać włosy miesznaką jednej łyżki soli rozpuszczonej w szklance ciepłej wody.

Oczywiście wykorzystujemy tylko i wyłącznie naturalną sól np.: kamienną kłodawską ( jest zarówno jodowana, jaki nie jodowana !!! ), morską – ale uważajcie na tą komercyjną ( przeważnie została poddana procesom RAFINACJI , nawet jeżeli orginalnie pochodzi z morza , nie ma większej wartości – taka przemysłowa sól morska jest ZBIERANA MECHANICZNIE ZA POMOCĄ BULDOŻERÓW z betonowych lub ziemnych zbiorników i przesyłana metalowymi rurami do fabryki – przechodzi liczne DEGRADUJĄCE I ROZKLADAJĄCE ją nienaturalne procesy – podgrzewa się ją do bardzo wysokich temperatur , co niszczy jej strukturę molekularną i pozbawia wszystkich wartościowych , ważnych dla fizjologii i zdrowia minerałów będących POCZĄTKOWO w jej składzie , jak choćby JOD -te wyodrębnione pierwiastki sprzedawane są osobno do dalszego przemysłowego przetwarzania a ponieważ są cenne , wydobycie soli jest dzięki nim jeszcze bardziej opłacalne – następnie do prażonej , wyjałowionej soli dodaje się przeróżne chemikalia , aby była sypka , biała i jodowana np.: działający antyzbrylająco krzemian aluminium , śr. wybielające , dekstrozę ,itd.itp. – dlatego nazywanie takiego produktu „solą morską” należy uznać za mylące), himalajska ............- ważne że macie pewność , że pochodzi z „pewnego źródła”

Polecam sól na którą natknąłem się przypadkowo: PURE SEA SALT -Prisańskie Soline-Słoweńska ADRIATYCKA( nie rafinowana , nie mielona , ZBIERANA ręcznie , o naturalnej zawartości jodu , suszona w słońcu ( żal ,że nie nabyłem kilku opakowań ) , cena adekwatna do jakości produktu :lol: ( po zmieleniu cudowny zapach coś niepowtarzalnego :sloneczko: )..................................

tutaj znajdziecie więcej info:http://www.soline.si/

tutaj ciekawa galeria ( co i jak ):
http://www.soline.si/e-galerija

tutaj kilka info o naszej kłodawskiej soli :
http://www.sol-klodawa.co...step/wstep.html

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :sloneczko: :bye:

Aisha 
Ostoja Wiedzy
The Power of Yoga

Wysłany: 2008-07-26, 11:01   

przekazales nam duzo bardzo wartosciowych informacji. : ) swietnie.

Harmony 
Veg nad Vegami
Om Mani Padme Hum

Wysłany: 2008-07-27, 17:09   

:sloneczko:

Ja polecam tonik z pestek moreli , samemu można zrobic, prosty, i ten zapach...

Rozłupac pestki, one wglądają jak migdały, rozgniesc w moździerzu,
Wsypac do szklanego pojemniczka, nalac troszkę wody, i po kilku godzinach można uzyc, Przechowywac w lodówce.

:bye:

Margot 
Veg przez duże V

Wysłany: 2008-07-28, 08:07   

Ja natomiast polecam tonik z igieł sosnowych: pół szklanki świeżych igieł sosnowych zalewamy wodą o temp 40 stopni i zostawiamy do naciągnięcia i całkowitego ostygnięcia (pod przykryciem rzecz jasna). Odcedzamy i tonik gotowy. Trzeba go przechowywać w lodówce. Zawiera dużo witaminy C więc jest dla skóry idealny no i ten leśny zapach :sloneczko:

eM
Pilny Veg

Wysłany: 2009-11-24, 22:32   Ciekawostka

Znalazłam na Ebayu sztyfty do ust z witaminą B12 i z wyciągiem z konopi :mrgreen: Niby to logiczne, bo w zasadzie to, czym się smaruje usta, zawsze się zeżre. ;)

http://cgi.ebay.ie/ECO-LI...=item562b479591

http://cgi.ebay.ie/ECO-LI...=item4a930acfca

eM
Pilny Veg

Wysłany: 2009-11-28, 02:00   

Wczoraj w "zdrowym" sklepie znalazłam masę kosmetyków marki dr Organic (sic!), przeczytałam skład, ale połowy nie rozumiałam (te wszystkie "poli-glicero-coś-tam" ;) ) i zrezygnowałam z zakupu. Ktoś z was zna może tę markę i wie, czy jest wiarygodna?

edit: Dokładnie ta marka http://www.drorganic.co.uk/
Ostatnio zmieniony przez eM 2009-11-28, 02:03, w całości zmieniany 2 razy  

hannah_9 
Ostoja Wiedzy
Zabłąkana owca

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2009-11-29, 23:59   

Hej eM! Ja ich znam. W Anglii sprzedaja je w sieci Holland&Barret np. Nie sa zle. Niestety nie jestem biotechnologiem/chemikiem/kosmetologiem :) ale nie wszystko co brzmi chemicznie jest zle.
Najgorsze sa wszelkie parabeny, SLSy itp. a tych nie zawieraja.
Nie sa moze najlepsze w tych organicznych ktore mozna tu nabyc, ale na pewno co o niebo lepsze niz caly ten komercyjny chlam.

Odpowiedz do tematu