Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hate
2008-07-12, 17:42
Wrocław (Gdzie zjesc i wypic)
Autor Wiadomość
arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Pomogła: 44 razy
Wysłany: 2008-07-14, 18:56   

raill napisał/a:
Chlebek zapienkany z czosnkiem? Hmmm czosnku nie ma w bułkach, smarujemy nim dla wydobycia walorów smakowych bułkę po przyrządzeniu (oprócz tych na słodko)

Dla konsumenta wszystko jedno ;) Po prostu wyczułam czosnek i myślałam, że gdzieś na początku się go dodaje, że taki fajny aromacik. ;)

Czasem zakupuję też w sklepie ze zdrową żywnością na Grabiszyńskiej 55 (jeden przystanek od Pl. Legionów).

Uroczysta wege-kolacja chyba tylko w domu...

raill
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-14, 20:24   

o tak! tylko w domu.
Przyjaciel kiedyś powalił mnie z nog takową :) Jakieś afrykańskie receptury, niby nic, a nieziemsko uprzyjemniły oglądanie filmu :)

szmeras 
Ostoja Wiedzy
ja latam!

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2008-07-14, 20:33   

no ok, czasem jednak jest chec zeby wyjsc dokads, nie musiec gotowac, zmywac, posiedziec przy stoliku przy lampce wina/filizance kawy, potem pojsc na spacer i dopiero wrocic do domu...Czasem jakas odmiana jest potrzebna :tupie:

xkidslovefruitx 
Veg Niebanalny
too punk to be drunk

Wysłany: 2008-08-09, 12:46   Re: Gdzie zjesc we Wroclawiu

szmeras napisał/a:
Proponuje temat, w ktorym bedziemy mogli zareklamowac lokale o nie wegetarianskim profilu, w ktorych jednakowoz udalo nam sie zjesc cos wegetarianskiego/weganskiego oraz lokale mile i ciekawe do ktorych lubimy chadzac na kawe lub trunki :-)

Jedzenie:

Alladin's, ul. Odrzańska 23, blisko rynku. Kilka ciekawie brzmiacych wege dan w karcie + fajny napoj z daktyli. Niestety na razie maja u mnie spory minus: ostatnio czekalam na falafel...40 minut! I sie nie doczekalam! Upominalam sie, mial byc 'juz za momencik'. Niestety nie dotarl a i obsluga nie bardzo wiedziala co sie dzieje i nie bardzo sie tym interesowala. Kuchnia nie byla zepsuta: pozostali klienci zostali w miedzyczasie obsluzeni.
CHyba jednak jeszcze dostana druga szanse kiedys, bo falafela bym zjadla, a nie wiem gdzie jeszcze mozna :-)
Zdaje sie ze gdzies po sasiedzku jest drugi bar z tym samym menu - choc inaczej sie nazywa (dziewczyny z obslugi tam odsylaly nadmiarowych klientow).

Falafel w Alladynie był jedną z najkoszmarniejszych rzeczy jakie jadłam w życiu. Wegański jest tylko naprawdę ostry sos - coś w klimacie tabasco - i mój falafel po prostu pływał w tym :/ to było prawie niejadalne. Omijam szerokim łukiem.

szmeras napisał/a:

Rynkowej Vegi stanowczo nie polecam.

szczególnie, że część "wegańska" praktycznie bez przerwy ostatnio zamknięta a na z wegańsimi potrawami straszna bieda. Trochę to dla mnie jednak słabe, że w wegetariańskiej restauracji mam mniejszy wybór surówek niż w prawdopodobnie jakiejkoliwek innej - wszystko prawie na śmietanie.

xkidslovefruitx 
Veg Niebanalny
too punk to be drunk

Wysłany: 2008-08-12, 19:36   

dzisiaj wybrałam się do Starej Kanapy (za kinem Helios) - można zamówić tacos, enchilladę i burritos w wersji wegańskiej - zero problemów i nawet zero zdziwienia (kiedy poprosiłam o wersję bez sera słyszałam "a, czyli taką prawdziwie wegetariańską" :) )

Tacos całkiem niezłe za 11 zeta.

Aaaa i jeszcze po drodze zaliczyłam Kalaczakrę - ciasto wegańskie naprawdę dobre, zamówiłam też kawę z imbirem, gałką muszkatołową, syropem orzechowym i orzechami (w menu jest cappucino z takimi dodatkami więc poprosiłam o dodanie tego wszystkiego do zwykłej czarnej kawy - całkiem ok!)

arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Wysłany: 2008-08-12, 20:11   

Podobno w miejscu La Havany ma być knajpa wegetariańska... Pogłoska taka krąży...
A "starą kanapę" trzeba koniecznie obadać :D

xkidslovefruitx 
Veg Niebanalny
too punk to be drunk

Wysłany: 2008-08-12, 21:36   

to chyba wega już padnie

podejrzewam, że ta nędzna knajpa utrzymuje się tylko dzięki temu, że brak konkurencji :)

daria 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2008-08-13, 14:09   

xkidslovefruitx napisał/a:
dzisiaj wybrałam się do Starej Kanapy (za kinem Helios) - można zamówić tacos, enchilladę i burritos w wersji wegańskiej - zero problemów i nawet zero zdziwienia (kiedy poprosiłam o wersję bez sera słyszałam "a, czyli taką prawdziwie wegetariańską" )

ja też byłam tam podczas festiwalu w lipcu i pierwsze o co zapytał mnie kelner to było wegetariańską wersję czy wegańską!! :D

Alispo 
Veg Do Potęgi

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2008-08-14, 16:45   

xkidslovefruitx napisał/a:
to chyba wega już padnie

podejrzewam, że ta nędzna knajpa utrzymuje się tylko dzięki temu, że brak konkurencji :)

a ja mysle,ze inne knajpy vege nie maja tu nic do rzeczy.knajpa jest w rynku i zapewne maly procent klientow to wegetarianie,glownie przypadkowa ludnosc.I w sumie dobrze,ze zjedza bezmiesny obiad.

jomojo 
Mały Veg

Wysłany: 2008-08-14, 23:17   

Polecam meksykańską knajpkę, przy wyjściu z Placu Solnego w stronę Krupniczej. Świetne miejsce do pogadania, wypicia i przegryzienia czegoś. Kuchnia meksykańska, są opcje wegetariańskie (nie dużo, ale wystarczy). Zawsze miła obsługa, nastawiona do klientów twarzą, a nie d... kasą.

Polecam tamtejsze drinki. Są dobre i nie rozwodnione, w przeciwieństwie do tego, co podają we wspomnianej w tym wątku Mleczarni, gdzie byłem dwa razy (pierwszy i ostatni). Obowiązkowy zestaw to kawa i wuzetka... zaraz, to nie ten film ;-) Margeritę najlepiej zamawiać z jalapenos na zagrychę. Zawarta w papryczkach kapsaicyna powoduje traumę u osób nieprzyzwyczajonych, ale lód z drinka trochę łagodzi ogień w buzi (popijanie wodą z %% nie pomaga, kapsaicyna rozpuszcza się tylko w tłuszczach). W nagrodę za wypicie tego "pucharka soku z cytryny" jest prawdziwy Order Uśmiechu - tak tak, kapsaicyna stymuluje wytwarzanie endorfin! Zresztą praktyka potwierdza, zjedzenie pierwszej papryczki skutkuje wyznaniem ze łzami w oczach, że nigdy, nigdy więcej, a po pół godziny i kolejnym drinku jest joker na twarzy i nieśmiałe, acz pożądliwe spoglądanie na kolejną jalapeno.

szmeras 
Ostoja Wiedzy
ja latam!

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2008-08-24, 14:13   

Faktycznie całkiem przyjemne miejsce - przetestowano dziś (jedzeniowo, drinkowo nie ;-) ). Ludzi nawet zbyt wiele nie było (pewnie przez to, ze padalo), wiec jedzonko przyjechalo dosyc szybko, pani obslugujaca b. miła. Nie było b. ostre, ale dostaliśmy pikantny sosik żeby doostrzyć sobie. Ogólnie kulinarnie dzień się udał :-)
Dzieki za cynk :-)

hcg 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2008-09-18, 21:26   

W minioną niedzielę (14.09.08) został otwarty we Wrocku już drugi GreenWay - tym razem na Kuźniczej. Lokal bardzo przyjemny, czyściutki i zielony oczywiście. Standardowo przeważają dania wegetariańskie, ale jest też kilka wegańskich (podobnie jak w Magnolii: samosy, enchilades, kotlety sojowe, poza tym sos meksykański i warzywa carry jako danie dnia). Ceny te same. Bardzo dobra lokalizacja (pomiędzy rynkiem a uniwerkiem) z pewnością zaskutkuje częstymi odwiedzinami, a co za tym idzie popularyzacją wegetariańskiego żarełka jako bardzo dobrej alternatywy do wszystkich jadłodajni mieszczących się w okolicy.

daria 
Wyższy Stan Ducha

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2008-09-19, 08:50   

oo to super, będę jutro we wrocku to sobie pójdę na obiadek :D :sloneczko:

arahja 
Veg Do Potęgi
jestę bucą

Wysłany: 2008-09-19, 10:46   

hcg napisał/a:
W minioną niedzielę (14.09.08) został otwarty we Wrocku już drugi GreenWay - tym razem na Kuźniczej. Lokal bardzo przyjemny, czyściutki i zielony oczywiście. Standardowo przeważają dania wegetariańskie, ale jest też kilka wegańskich (podobnie jak w Magnolii: samosy, enchilades, kotlety sojowe, poza tym sos meksykański i warzywa carry jako danie dnia). Ceny te same. Bardzo dobra lokalizacja (pomiędzy rynkiem a uniwerkiem) z pewnością zaskutkuje częstymi odwiedzinami, a co za tym idzie popularyzacją wegetariańskiego żarełka jako bardzo dobrej alternatywy do wszystkich jadłodajni mieszczących się w okolicy.

AAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!! "tańce" :skacze:
Wspaniała wieść! ;D :tupie:

sajetan_tempe 
Veg Niebanalny
Wódz Samouk

Wysłany: 2008-09-19, 11:13   

Ja również się cieszę... Wreszcie będzie normalna alternatywa dla pozostawiającej wiele do życzenia Vegi...

Odpowiedz do tematu