Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hate
2008-07-12, 17:42
Wrocław (Gdzie zjesc i wypic)
Autor Wiadomość
Venice 
Mały Veg
królewna

Wysłany: 2009-01-07, 02:26   

oo a właśnie miałam napisac o Jadłostacji! świetne miejsce, maleńskie ale strasznie klimatyczne i to jedzenie tam przepyszne ;d <rym :j >

Aisha 
Ostoja Wiedzy
The Power of Yoga

Wysłany: 2009-01-16, 07:42   

Byliśmy ostatnio z mężem we Wrocławiu przez 3 dni. Początkowo zajrzeliśmy do Vegi (bo najbliżej od Dworca Kolejowego, skąd przybyliśmy). Weszliśmy na salę wegańską, a tam.. posiłki wegetariańskie :shock: Zamówiliśmy co-nieco, ale nie jesteśmy do chwili obecnej pewni, czy to rzeczywiście było VEGAN. Ogólnie byliśmy głodni, więc pałaszowaliśmy.. Następnego dnia trafiliśmy na GreenWaya na Kuźniczej (mieszkaliśmy na Wita Stwosza, więc do Kuźniczej mieliśmy rzut beretem). Nie dosyć, że posiłki w GreenWayu znacznie tańsze niż w Vedze (około 12 zł za porządne drugie danie), to zaznaczone WYRAŹNIE, co jest Vegan a co nie, do tego jeszcze o wiele smaczniejsze dania.
Vega jest dobra, ale dla NIEWEGETARIAN. Gdy pierwszego dnia czuliśmy głód to rzuciliśmy się na posiłki tam dawane, chociaż po spożyciu miałam wątpliwości, czy tam czegoś mlecznego nie dodali (lub serowatego). Po wnikliwej obserwacji i podsłuchach z rejonu kuchni i kasjerek śmiem przypuszczać, iż panie uważają WEGAŃSKIE danie za pozbawione JAJKA!! Bo chcieliśmy wziąć placki ziemniaczane, a pani mówi "jajo tam jest".. Chwała, że nas uprzedziła. Mężowi wsio ryba, nie jest weganinem :) A ja też przeżyłam :)
Ale ogólnie.. duży PLUS :)
W weekend za to byłam w Krakowie i zostałam zaproszona do knajpki TACO Mexicano. Nie dosyć, że porcja maleńska (1/4 tego, co dają w GreenWayu), to na dodatek jeszcze prosząc o wegańskie dostałam z serem na wierzchu (ściągałam wierzchnią warstwę tortilli z tym serem), do tego we wnętrzu była kukurydza i fasola z puszki z łyżką pomidorów z puszki, bez smaku zupełnie i poszatkowana kapusta pekińska.. nawet bez kropli oliwy. Kosztowało to 20 zł.. :shock: Za tę cenę w GreenWayu nie uniosłabym swojego tyłka z krzesła.. ale cóż.. zostałam zaproszona :) nie mogłam narzekać :)
W następny weekend znowu czeka mnie nocleg w Krakowie :)

Kruk 
Veg nad Vegami

Wysłany: 2009-01-16, 09:42   

Aisha napisał/a:
Byliśmy ostatnio z mężem we Wrocławiu przez 3 dni. Początkowo zajrzeliśmy do Vegi (bo najbliżej od Dworca Kolejowego, skąd przybyliśmy). Weszliśmy na salę wegańską, a tam.. posiłki wegetariańskie :shock: Zamówiliśmy co-nieco, ale nie jesteśmy do chwili obecnej pewni, czy to rzeczywiście było VEGAN.

Również odradzam! Vega tylko w ostateczności jak juz :mrgreen:
Co bylem zmuszony tam cos zjesc potem żałowałem :jestemgłupi:

Aisha 
Ostoja Wiedzy
The Power of Yoga

Wysłany: 2009-01-16, 09:44   

my nie czuliśmy się źle po jedzonym tam obiedzie, ale.. gdy następnego dnia pytałam się męża czy chce do Vegi czy do GreenWaya to powiedział bez zastanowienia "GreenWay" :)
Za obiad w GreenWayu zapłaciliśmy połowę tego, co za obiad w Vedze, a porcje były takie same :)
Wielkość szarlotki w GreenWayu mnie przeraziła (na korzyść oczywiście) wzięliśmy jeden kawałek na pół :)

Buddy 
Veg Dojrzały
Dominik

Wysłany: 2009-01-16, 23:08   

@raill: próbowaliście w Jadłostacji ściągnąć menu z mięsożerką; jako ekseryment na spadek popytu lub jego brak? Wydaje się, że prawdopodobnie wszyscy pracownicy są wege, jak jest z właścicielem? Zastanawia mnie ta kwestia.

raill
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-17, 18:44   

Buddy napisał/a:
@raill: próbowaliście w Jadłostacji ściągnąć menu z mięsożerką; jako ekseryment na spadek popytu lub jego brak? Wydaje się, że prawdopodobnie wszyscy pracownicy są wege, jak jest z właścicielem? Zastanawia mnie ta kwestia.

Był jeden chyba tylko pracownik nie-wege. A wierz mi, że na mięcho popyt w JAdło jest, i to spoory! Poza tym nie pytaj mnie, dawno tam nie byłam :)

Mysiaste 
Pilny Veg

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2009-03-28, 16:06   

Jakiś czas temu w Pasażu Grunwaldzkim otworzyli bardzo sympatyczną włoską knajpkę (a właściwie okienko z jedzeniem ;) ) - La Camera się nazywa. Nie wiem, czy jest tam coś wegańskiego. Ale na moje pytanie, czy coś tam jest bez mięsa, to bardzo sympatyczni ludzie z obsługi poinformowali mnie szczegółowo, że mięsa nie ma i podkreślili, żebym się nie martwiła, bo w sosie nie ma żadnych skwarek ani innych tego typu wynalazków, które inni uważają za "niemięso" ;) . Jedzonko w bardzo sycących porcjach, ceny znośne, bardzo miła obsługa - ogólnie bardzo duży plus :mrgreen: .

StudentPK
świerzak

Wysłany: 2009-06-24, 12:03   

Witam,
proszę o radę jaką Vegańską Restaurację wybrać we Wrocławiu (jeśli taka jest:)
jest to spotkanie z promotorem, więc raczej o charakterze formalym dla 15 osób.
Ewentualnie restaurację z menu vegańskim.

pozdrawiam
z góry dziękuję za pomoc

Hym
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-24, 12:42   

Własnie jestem we Wrocławiu wiec trszke poznalem miojscwe miejsce. Ale nie jestem tutejszy wiec moze nie dokladnie.

W kazdym razie ja kozystam, z barow mlecznych głownie, np; w Hali Targwej jest bar gdzie za 3,5zł sa pierogi ruskie. Na kuzniczej podobnie bar "Misiek" stadnecki. (Ale bardzo scisli wegetarjknie mogloi by to jednak zbojtklwac)

Z Vege cakiwcie to Gren Way, ktory przypomina troche wegetarjanskiego MC Domaldsa, wiec na spotkanie z promotrem...nie wiem ...sam muszisz ocenic. Tak czy siak ja im zycze wyparcia KFC itp, wiec ich czasem wspieram;)

Najbardziej Elagancka jest chyba WEGA (Koło samego rynku) sa dwa pietra, jedno wegetrajnie i pierwsze wegenskie, ale to juz sam muszisz ocenic czy na spotkanie zprmtrem i 15 osobami jest dobre misjce. Aczkwoiek samo to ze na rynku tak ladnego miasta jak Wrocąłw to juz cos:)

szmeras 
Ostoja Wiedzy
ja latam!

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2009-06-24, 21:01   

StudentPK napisał/a:
Witam,
proszę o radę jaką Vegańską Restaurację wybrać we Wrocławiu (jeśli taka jest:)
jest to spotkanie z promotorem, więc raczej o charakterze formalym dla 15 osób.
Ewentualnie restaurację z menu vegańskim.

pozdrawiam
z góry dziękuję za pomoc

jak z promotorem w restauracji i w gronie 15 osób to chyba jednak jest to spotkanie nieformalne? formalnie to na uczelni w gabinecie ;-)

Osobiście za Wegą nie przepadam, ale co kto lubi. nie należy natomiast mówić, że pięterko jest wegańskie, bo nie jest (idąc tam z takim nastawieniem można się mocno zdziwić, przynajmniej tak było ok. rok temu, gdy byłam tam po raz ostatni...)

A to koniecznie musi być restauracja? bo z wegańskim żarciem generalnie ciężko. Zajrzyj jeszcze tu: http://www.forumveg.webd....lawiu-vt787.htm może coś znajdziesz.
Powodzenia i nie zapomnij podzielić się wynikami poszukiwań ;-)

JAgniecha 
Veg Do Potęgi
Go Vegan!

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2009-06-24, 23:18   

pawel napisał/a:
Najbardziej Elagancka jest chyba WEGA

Na glowie stanął swiat!- Vega- elegancka!?!?!?!?! :lol:

StudentPK, a jerstes z Wro? jesli tak- to najlepiej przejdz sie po polecanych w tym temacie miejscach- i ocen sam/a co bedzie najodpowiedniejsze w tej sytuacji :)

Hym
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-25, 12:45   

Dzisiaj przechdzilem kolo baru mlecznego "Mewa", tak pomyslem "co za speluna":) NAwet jak na mnie to jednak było tam jakos tak nie załadnie. Przypomnuiało mi sie jak jakis czst temu w barze przdwarcowym w Przemyslu (Styl PRL-u) pani po podgrzaniu na patalni nalesnikow, ostwiła te patelnie razem z nimi u mnie na stole... Nawet sie zastwiame czy to nie jest jakis najnowszy styl...patelnia na stole..

W kazdym razie w "Mewie" kopytka kosztuja 2,40zł cojuz jest smiechem na sali. No ale sie nie skusilem:)

Wogle dla mnie bary mleczne to jest to. Te mile strsze panie (czasmi z jakas mlodsza dla odmiany) z ktrymi mozn apogadac i wogole...jak wdomu.

A co do kolegi to mi sie wydaje ze wega jest najbarzdeij elegancka...ale nie znam moze wsztskich. Z tych co znam to zadna nie jest elegancka...slowa naj bardziej znaczy tyle ze naj..

xkidslovefruitx 
Veg Niebanalny
too punk to be drunk

Wysłany: 2009-07-29, 12:14   

parę potraw wegańskich obiadowych ma teraz Kalambur.

xkidslovefruitx 
Veg Niebanalny
too punk to be drunk

Wysłany: 2009-07-31, 15:01   

Kim Ngan – Bar orientalny
Widok 2/4
www.kim-ngan.com

Makaron sojowy smażony – 9 zł
Ryż smażony z warzywami – 9 zł
Warzywa w sosie słodko-kwaśnym – 9 zł
Tofu w sosie pomidorowym – 10 zł
Tofu w sosie słodko-kwaśnym – 10 zł
Tofu w sosie curry – 11 zł

byłam, pytałam, sprzedawczyni zapewnia, że to wszystko wegańskie. Do tego surówki za 2 złote.
W niedziele zamknięte, w pozostałe dni od 10 do 19.

A to potrawy z nowootwartej restauracji Indyjskiej - Spice India, które szef wyszczególnił jako wegańskie:
Veg Samosa – 13 zł
Mixed Veg Pakora – 12 zł
Vegetable Sheek Kebab (zapiekane warzywa marynowane w ziołach) – 14 zł
Hara Bhara Kebab (zapiekane ziemniaki ze szpinakiem, czosnkiem i imbirem) – 12 zł
Tandoori Roti (chleb indyjski) – 6 zł
Plain Naan (chleb indyjski) – 6 zł
Garlic Naan (chleb indyjski z czosnkiem) – 8 zł
Lachha Parantha (kilkuwarstwowy indyjski chleb) – 10
Pudina Parantha (chleb miętowy) – 8 zł
Missi Roti (chleb z dodatkiem przypraw) – 8 zł
Shabnam Curry (grzyby, groszek, sos cebulowy) – (zamawiać bez białego sera) – 22 zł
Dal Tarka – 17 zł
Mixed Vegetables – 17 zł
Rajma (czerwona fasola, cebula, sos pomidorowy) – 18 zł
Chana Masala (danie z cieciorki) – 18 zł
Aloo Gobi (ziemniaki, kalafior, przyprawy) – 15 zł
Vegetable Birgani (ryż, warzywa, przyprawy) – 23 zł
Jeera Rice (ryż smażony z kminkiem) – 10 zł
Peas Pulao (ryż z zielonym groszkiem) – 8 zł
Mixed vegetable pulau – 10 zł
Roasted Papad – placki z soczewicy – 3 zł
Pickle – pikle indyjskie
Mint chutney – 3 zł
Garlic chutney – 3 zł
Green salad (ogórek, marchewka, pomidor, cebula, burak) – 7 zł
Corn salad (kukurydza, papryka, vinaigrette) – 7 zł
Port Royal (papryka, marchewka, brokuł, kalafior, ogórek, vinaigrette) – 10 zł
Tomato Shorba Soup (prosić bez śmietany) – 10 zł
Mixed Veg Shorba Soup ( prosić bez śmietany) – 10 zł

Do tego jest mnóstwo potraw z serem jeśli kogos to interesuje - mnie nie bardzo. Akurat tam dania mięsne to mniejszość.

[ Dodano: 2009-07-31, 17:02 ]
jomojo napisał/a:
Polecam meksykańską knajpkę, przy wyjściu z Placu Solnego w stronę Krupniczej. Świetne miejsce do pogadania, wypicia i przegryzienia czegoś. Kuchnia meksykańska, są opcje wegetariańskie (nie dużo, ale wystarczy). Zawsze miła obsługa, nastawiona do klientów twarzą, a nie d... kasą.

Byłam tam dzisiaj i dowiedziałam się, że wszystkie tortille mają smażone na smalcu.
Gazpacho jest wegańskie (9zł), można zamówić porcję warzyw i poprosić bez jajka żeby mieć opcję vegan - ale drogo jak na talerz warzyw: 28 zł.
Za to weganie mogą skusić się na płonącego banana lub mus truskawkowy.
Ostatnio zmieniony przez xkidslovefruitx 2009-07-31, 15:29, w całości zmieniany 1 raz  

xkidslovefruitx 
Veg Niebanalny
too punk to be drunk

Wysłany: 2009-08-02, 17:02   

Aisha napisał/a:
Byliśmy ostatnio z mężem we Wrocławiu przez 3 dni. Początkowo zajrzeliśmy do Vegi (bo najbliżej od Dworca Kolejowego, skąd przybyliśmy). Weszliśmy na salę wegańską, a tam.. posiłki wegetariańskie :shock: Zamówiliśmy co-nieco, ale nie jesteśmy do chwili obecnej pewni, czy to rzeczywiście było VEGAN. Ogólnie byliśmy głodni, więc pałaszowaliśmy.. Następnego dnia trafiliśmy na GreenWaya na Kuźniczej (mieszkaliśmy na Wita Stwosza, więc do Kuźniczej mieliśmy rzut beretem). Nie dosyć, że posiłki w GreenWayu znacznie tańsze niż w Vedze (około 12 zł za porządne drugie danie), to zaznaczone WYRAŹNIE, co jest Vegan a co nie, do tego jeszcze o wiele smaczniejsze dania.
Vega jest dobra, ale dla NIEWEGETARIAN. Gdy pierwszego dnia czuliśmy głód to rzuciliśmy się na posiłki tam dawane, chociaż po spożyciu miałam wątpliwości, czy tam czegoś mlecznego nie dodali (lub serowatego). Po wnikliwej obserwacji i podsłuchach z rejonu kuchni i kasjerek śmiem przypuszczać, iż panie uważają WEGAŃSKIE danie za pozbawione JAJKA!! Bo chcieliśmy wziąć placki ziemniaczane, a pani mówi "jajo tam jest".. Chwała, że nas uprzedziła. Mężowi wsio ryba, nie jest weganinem :) A ja też przeżyłam :)

rozmawiałam z właścicielką. Ręczy, że w tej chwili wszystkie potrawy na górze są wegańskie z wyjątkiem kwestii oczywistych (np. kefir), ale takie były wymuszone przez klientów. Wprowadzono też więcej wegańskich potraw na dole. Zdaniem właścicielki ideałem byłaby restauracja wegańska, ale obecnie ciężko byłoby ją utrzymać - w związku z tym właśnie górna część jest zamykana w weekendy: przychodziło zbyt mało osób, żeby opłacało się otwierać.

ach - oczywiście były problemy z niewegańskimi naleśnikami ale była to oddolna inicjatywa pracownicza, która została ukrócona już i nie powinno być więcej tego typu problemów. Naleśniki w części wegańskiej robione są na mleku sojowym, podobnie jak zupy.

Odpowiedz do tematu