Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Argumenty mięsożerców
Autor Wiadomość
milka_hh 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2008-09-06, 16:42   Argumenty mięsożerców

Taka oto wiadomosc ni z gruszki ni z pietruszki dostalam na naszej klasie, od dawnego kolegi z podstawowki. Przypuszaczam, ze dlatego iz zapisalam sie do "klasy" wegetarian :-)

Propnuje temat, poniewaz czasem jest tak, zwlaszcza u swiezych wegetarian, ze nie za bardzo potrafia bronic swoich racji. (Jezeli temat juz jest to przepraszam, nie znalazlam w tym dziale)

Co Wy na to:

"(..)ostatnimi czasy BARDZO duzo czytalem na temat metabolizmu,odrzywiania i regeneracji organizmu :) wiem na stare lata glupieje i chce sie uczyc :) i uwierz podam Ci cala liste przyczyn dla ktorych wegetarianizm nie jest zdrowy dla organizmu podobnie jak diety glodowe :)glupi przyklad afryka: panoje glod co jest lepsze dla organizmu czlowieka kilo miesa czy kilo marchewki? odpowiedz jest prosta kilo miesa gdyz ma o wiele bardziej wiecej kalorii jest latwiejsze w otrzymaniu i ma cos takiego jak proteiny(niezbedny skladnik w budowie miesni) ktorego nie ma w warzywach czy owocach. Nastepna rzecz czlowiek jest tak zwanym zwierzakiem aktywnym, wsrod zwierzat nie ma szybkiego roslinozercy, wszystkie zwierzaki roslinozerne maja spokojny tryb zycia i wiekszosc czasu dnia spedzaja na jedzeniu a to mi nie brzmi jak opis czlowieka :) Tak wiec sorry ale natura stworzyla nas poto oby zabijac slabe zwierzaki i je jesc co jest naturalne bo nikt przeciez nie martwi sie o np lwy czy nawet psy ktore tez sa miesozerne.

PS
I tak wiem ze nikogo nie odwiode od wegarianizmu ale miecho jest potrzebne czlowiekowi :) "

I w kolo macieju..
Ostatnio zmieniony przez Hate 2009-04-12, 19:45, w całości zmieniany 1 raz  

szmeras 
Ostoja Wiedzy
ja latam!

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2008-09-06, 17:54   

ale chodzi o jakiegoś gotowca, czy jak? Argumenty Twojego kolegi b. łatwo obalić, poszukaj na tym i na innych forach, na stronach o wegetarianizmie. No i oczywiście styl odpowiedzi będzie zależał od tego, jakie chcesz z nim utrzymywać kontakty ;-)

zojka3 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2008-09-06, 18:24   

Ja nie wchodzę w dyskusję z osobami, które takie argumenty wysuwają. Mówię, że taka jest moja decyzja i nie zamierzam nikogo do swoich racji przekonywać. Czasami lepiej odpuścić, bo szkoda nerwów, są osoby, z którymi rozmowa ma sens i takie, z którymi nie ma. Nie chciałoby mi się spalać na odpieraniu takich zaczepek.

Zencognito 
Veg nad Vegami
The upward spiral

Wysłany: 2008-09-06, 18:46   

Cytat:
wsrod zwierzat nie ma szybkiego roslinozercy

To mnie rozwaliło.

Ogólnie takie brednie polecam komentować przy pomocy poniższego obrazka:

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2008-09-06, 19:03   

EEeeee, jeśli kolega chciał zademonstrować, jak wiele czytał i jak wiele rozumie z tego, co czym pisze, to niestety zupełnie mu nie wyszło. Nie chcę od razu pisać, że jest totalnym ignorantem.... ale nie, po zastanowieniu się, piszę, że w kwestiach rzeczonych i nas interesujących ignorantem jest totalnym i to trochę obciach tak się kompromitować. Bo nawet chyba jak na standardy Naszej Klasy jest to wypowiedź dość żałosna.

Pozdrawiam,
Jakub :bye:

John Milton

milka_hh 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2008-09-06, 20:06   

Zencognito napisał/a:
Cytat:

Mnie tez i na to odpowiedzialam tylko smiechem :D
Przedstawilam swoje racje i poglady..odpowiedzi na razie nie mam zadnej.
Dobry obrazek :D

jomojo 
Mały Veg

Wysłany: 2008-09-06, 20:37   

A ja myślę, że jak ktoś jest na tyle duży, że potrafi prowadzić dyskusje i bronić swoich argumentów, a nie wie w czym są proteiny, to nie powinien być wege, bo może sobie zrobić krzywdę.

A kolega powinien czytać nie tylko o metabolizmie. Może wtedy by wiedział jak wygląda tryb życia małp człekokształtnych - człowiek to przecież "łysa" małpa.

Cytat:

A kung-fu panda?
Ostatnio zmieniony przez Hate 2008-09-07, 11:23, w całości zmieniany 1 raz  

kiszony 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2008-09-09, 17:42   

jomojo napisał/a:
A ja myślę, że jak ktoś jest na tyle duży, że potrafi prowadzić dyskusje i bronić swoich argumentów, a nie wie w czym są proteiny, to nie powinien być wege, bo może sobie zrobić krzywdę.

A kolega powinien czytać nie tylko o metabolizmie. Może wtedy by wiedział jak wygląda tryb życia małp człekokształtnych - człowiek to przecież "łysa" małpa.

Cytat:

A kung-fu panda?

:megapolew: :megapolew: :megapolew: :megapolew: :megapolew:

a argumenty kolegi są niezbyt inteligentne :mrgreen:

jestem zwierzakiem aktywnym...

Hym
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-09, 21:28   

gdyby argumnty decydowaly, wszysy naukwacy byli by wegetarjanami:)

mysle ze naiwnoscia jest myslec ze argumnty decyduja gdziekowiek nawet w swecie nauki:)

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2008-09-09, 22:02   

No to ściągawka dla świeżych wegetarian 8-)

Cytat:
co jest lepsze dla organizmu czlowieka kilo miesa czy kilo marchewki? odpowiedz jest prosta kilo miesa gdyz ma o wiele bardziej wiecej kalorii jest latwiejsze w otrzymaniu i ma cos takiego jak proteiny(niezbedny skladnik w budowie miesni) ktorego nie ma w warzywach czy owocach.

1/ O jakości odżywiania nie może decydować tylko kaloryczność, bo wtedy wystarczyłoby pić olej albo jeść Plantę.

2/ Łatwość przygotowania posiłku nie jest gwarantem jego jakości. Poza tym wiele roślin można konsumować na surowo w przeciwieństwie do mięs.

3/ Jeżeli chodzi o otrzymanie mięsa - jest to proces o wiele trudniejszy niż otrzymanie pokarmu roślinnego. Wystarczy zauważyć, że zwierzęta hodowlane potrzebują paszy czyli pokarmu roślinnego.

4/ Proteiny to białka. Mięso nie ma monopolu na białka.

Cytat:
Nastepna rzecz czlowiek jest tak zwanym zwierzakiem aktywnym, wsrod zwierzat nie ma szybkiego roslinozercy, wszystkie zwierzaki roslinozerne maja spokojny tryb zycia i wiekszosc czasu dnia spedzaja na jedzeniu a to mi nie brzmi jak opis czlowieka

Najszybszym lądowym zwierzęciem jest gepard. Nie bez przyczyny, bo musi się sporo nabiegać za "nie szybkimi roślinożercami". W pierwszej piątce najszybszych zwierząt oprócz geparda są: dwa gatunki antylop, struś i koń.

Esss 
Natchniony Veg

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2008-09-09, 22:25   

taffit napisał/a:

Najszybszym lądowym zwierzęciem jest gepard. Nie bez przyczyny, bo musi się sporo nabiegać za "nie szybkimi roślinożercami". W pierwszej piątce najszybszych zwierząt oprócz geparda są: dwa gatunki antylop, struś i koń.

hehehhehe piekne!! i to one tak na SAMEJ TRAWIE??? hehehhe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2008-09-09, 22:50   

taffit napisał/a:

Nie do końca to prawda, ja trochę pogrzebałem i z różnych źródeł w internecie i książkach wyszło mi coś innego.
W listach na które się natknąłem koń jest na 6. miejscu, struś jeszcze dalej [za elkiem np.]. Pierwszy to gepard oczywiście, później dwie antylopki (widłoróg i gnu), lew i gazela Thomsona.

John Milton

an 
Veg Do Potęgi
UCZCIWOŚĆ ponad TWA

Pomogła: 36 razy
Wysłany: 2008-09-09, 23:05   

istotne jest jednak to, ze drapiezne miésozerne sá krótkodystansowcami - szybko tracá energié, a w ogóle czesto udaje im sié upolowac tylko dlatego, ze polujá grupá !

http://www.youtube.com/wa...E&feature=share Rewelacyjny wykład naukowy o wierzeniach, cudach, religii, moralności ...

.... http://www.youtube.com/wa...feature=related

taffit 
VegAdmin
Pieprzony Bad Boy

Wysłany: 2008-09-09, 23:10   

Jakub napisał/a:
W listach na które się natknąłem koń jest na 6. miejscu

mój koń jest wyścigowy

Jakub napisał/a:
struś jeszcze dalej [za elkiem np.].

to pewnie chodzi o tego strusia z głową w piasku ;)

szmeras 
Ostoja Wiedzy
ja latam!

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2008-09-09, 23:25   

an napisał/a:
w ogóle czesto udaje im sié upolowac tylko dlatego, ze polujá grupá !

To zabrzmiało jak obelga :D

Odpowiedz do tematu