Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Argumenty mięsożerców
Autor Wiadomość
sincerity
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2008-09-12, 01:59   

Jakub napisał/a:
Bardzo ładne. Ja to napisałem?

Nie, akurat ja :) Dziękuję za uznanie.

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2008-09-12, 08:09   

sincerity napisał/a:
Jakub napisał/a:
Bardzo ładne. Ja to napisałem?

Nie, akurat ja :) Dziękuję za uznanie.

To jeszcze raz powtórzę: bardzo ładne.

Cytat:
Moge prosic link do tej wyzej wymienionej wypowiedzi Jakuba??

Ja niestety nie mogę podać, ponieważ zostałem wyrzucony z forum ze względu na swoją nieprawomyślność. Głównie ze względu na rzeczony temat.

Ale jeśli chcesz, to na pewno znajdziesz fajne rzeczy [w tym sporo moich] w temacie "Zwierzobójstwo", w podforum "Pogadanki z etyki" na forum.wiara.pl.

:bye:

John Milton

milka_hh 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2008-09-12, 09:54   

sincerity,

sincerity napisał/a:
"Na wszystko pozwolił, co nie znaczy, że wszystko jest dobre. Na niejedzenie mięsa również pozwolił, obdarzył wolną wolą i każdy korzysta jak potrafi. Jeżeli twoja moralność pozwala na wspieranie cierpienia w imię Boga, to nie jestem pewien, czy zgadza się to ze światopoglądem prezentowanym w Biblii."

Super, tego wlasnie bylo mi trzeba..Niby ma sie to w glowie, a nie wiadomo jak to w slowa ubrac :-)

Dzieki wielkie :sloneczko:

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2008-09-12, 11:31   

Witaj Milka_hh !!

To też może być użyteczne:

Któż inny jak nie ludzie jedzący mięso , jest ODPOWIEDZIALNY za przetrwanie tych "krwawych profesji"? Przecież w końcu rzeźnie i związane z nimi zakłady mięsne TO JEDYNIE WYNIK ZAPOTRZEBOWANIA stwarzanego przez spożywających mięso. "Ja tylko wykonuję za ciebie brudną robotę" - odparł pewien rzeźnik dżentelmenowi , który oburzył się na brutalność panująca w rzeźni. " TO WŁAŚNIE TACY JAK TY stwarzają TAKICH JAK MY" ( Henry S.Salt , The Humanites of Diet )

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :sloneczko: :bye:

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2008-09-12, 15:41   

To teraz kilka moich ulubionych odnoszących się do vege i chrześcijaństwa tekstów:

There were no slaughterhouses in the Garden of Eden - rządzi :)

i

"Jeśli chrześcijanie wierzą, że Jezus zaaprobowałby ich jedzenie mięsa, czy mogliby go sobie wyobrazić pracującego z ubojni? Czy byliby zdolni wyobrazić Go sobie krępującego zwierzęta czy podrzynającego im gardła? A jeśli nie, czy mogliby uwierzyć, że On scedował by na nich zadanie, którego sam nie byłby w stanie wykonać?"

John Milton

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2008-09-12, 16:48   

Pamiętam , bardzo dawno temu słuchałem wywiadu z rzeźnikiem i wiecie co ? - przyparty do muru odpowiedział : "Ktoś musi to robić" - ręce opadają.

Milka_hh można też tak :

"Błogosławieni ,którzy nie widzieli a uwierzyli " Jan 20 , 29 - " wiara ta " , objawiona w czynie eliminuje liczne nieszczęścia wynikające z udziału w spożywaniu tk. odzwierzęcej

lub tak :

"Ustawa wieczystą dla pokoleń waszych , we wszystkich siedzibach waszych będzie to , że żadnego tłuszczu i żadnej krwi spożywać nie będziecie " Księga Kapłańska 3, 17

Ostatnio zmieniony przez Hate 2008-09-14, 17:23, w całości zmieniany 1 raz  

milka_hh 
Veg Dojrzały

Wysłany: 2008-09-12, 18:19   

Dziekuje Wam wszystkim bardzo :D
Przeprawa z Bogiem zakonczona dzieki Waszym i troche moim argumentom :sloneczko:
Jak juz sami wiecie, osoba jedzaca mieso broni sie zazwyczaj rekoma i nogami byle by nie przyznac racji :roll:
Teraz szukam argumentow na to, ze: "ale skoro cwicze i chce byc kulurysta, to musze dostarczac sobie cennego i wartosciowego bialka, bo przeciez z warzyw i owocow go nie otrzymam" :twisted:
Wczesniej, jak szperalam na tym forum, obil mi sie o oczy jakis temat wlasnie tego dotyczacy, takze wieczorem ( i tak mam babysitting) poczytam.
Uff..dobrze, ze jestescie i dobrze, ze prowadze te dyskusje w mailach..bo na zywo to bym sie tylko poryczala pochlipujac jak to zwierzaki maja ciezko.

Dzieki jeszcze raz :sloneczko:

Jakub 
Guru Veg
takCZYtak,CALLmeJAK

Wysłany: 2008-09-12, 19:30   

Jeśli chodzi o białko i sport, to można:
a) pokazać panów takich jak Andreas Cahling, Carl Lewis, Chris Campbell, Jack LaLaine itd. etc.
b) kazać przeczytać trochę o aminokwasach egzogennych i o tym, skąd się bierze białko [np. bardzo fajnie pisze o tym Maria Grodecka bodajże w "Siewcach lepszego jutra"]. Choć źródło jest w zasadzie nie ważne, ważne, żeby było rzetelne.

John Milton

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2008-09-12, 21:19   

OJ!Będzie to bardzo ciężko , ponieważ cała światowa czołówka kulturystów zawodowców , amatorów i duże gro osób siedzących w siłowniach przetwarza tk. odzwierzęcą co kilka godz. w ilościach niewyobrażalnych dla zwykłego pospolitego konsumenta.
Wystarczy poczytać porady lub miesięczniki kult. :

http://www.sfd.pl/Dieta_m...h_-t315325.html

Jednak prześledź temat na Naszym Forum :sloneczko: :

http://www.forumveg.webd..../3514.htm#55018

Jest tam sporo linków i ciekawych informacji może się przydadzą.

an 
Veg Do Potęgi
UCZCIWOŚĆ ponad TWA

Pomogła: 36 razy
Wysłany: 2008-09-12, 23:54   

milka_hh napisał/a:
Moge prosic link do tej wyzej wymienionej wypowiedzi Jakuba??

Nie moglam odnalezc linka który tu sam Jakub juz kilka dni temu podal

Chodzi mi o fragment w tym poscie dotyczacy Ksiegi rodzaju :

JakubN PostWysłany: Pią Cze 01, 2007 14:04

http://forum.wiara.pl/vie...r=asc&start=285

http://www.youtube.com/wa...E&feature=share Rewelacyjny wykład naukowy o wierzeniach, cudach, religii, moralności ...

.... http://www.youtube.com/wa...feature=related

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2008-09-26, 16:50   

No , tutaj macie argumenty "POTENTATA MIĘSNEGO" - Polskie Mięso Izba Gospodarcza :

http://www.polskie-mieso....ticle&art_id=54

Szczególnie ciekawie piszą o żelazie :
"Mięso jest dobrym źródłem wielu składników mineralnych – przede wszystkim żelaza. ( ... ) - ale zapominają dodać , iż po obróbce termicznej struktura chemiczna zw. żelaza zostaje naruszona. Nadmiary żelaza nieorganicznego mogą prowadzić do problemów. Te zmiany są związane z chorobami serca, infekcjami, predysponują do powstawania zwiększonych ilości wolnych rodników, co powodują uszkodzenia prowadzące do arteriosklerozy, przedwczesnego starzenia się oraz nowotworów.

o b-12 - może ktoś skomentuje :D ,

o wegetarianach na zakończenie ,

a tutaj mają poczucie humoru ( dużo tego ) :

http://www.polskie-mieso....icle&art_id=208

SEBO 
Pilny Veg

Wysłany: 2008-09-26, 22:48   

Te poczucie humoru to dla tych co żrą padline.Nawet w dowcipach popierają cierpienie :cry: zwierząt.
Głupcy!

Jeśli chodzi o sport,ja biegam intensywnie i ćwiczę sporty walki.Nie potrzebuje wspomagaczy ze zwierząt.
Power mam niezły :mrgreen:

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2008-10-05, 11:38   

Tak to już jest , iż "niektórzy" podpierają się KODEKSEM CYWILNYM ( k.c) gdy chodzi o stosunek do zwierząt i w taki sposób je traktują - jako rzeczy.

"Sporo wątpliwości budzi kwalifikacja prawnorzeczowa ZWIERZĄT ; w zderzeniu z faktem , że stanowiąc PRZEDMIOTY MATERIALNE SĄ RÓWNOCZEŚNIE ISTOTAMI ŻYWYMI. Według art.1 ust 1 ustawy z 21.8.1997r. o ochronie zwierząt ( t.j. Dz.U. z 2003 r. Nr 106, poz.1002 ) , ZWIERZE JAKO ISTOTA ŻYJĄCA , ZDOLNA DO ODCZUWANIA CIERPIENIA , NIE JEST RZECZĄ , A CZŁOWIEK JEST MU WINIEN POSZANOWANIE , OCHRONĘ I OPIEKĘ.
Takie podejście ustawodawcy może być odczytane jako wyraz dereifikacji zwierząt , NIETRAKTOWANYCH JUŻ JAKO RZECZY ( por. j. Ignatowicz , Prawo rzeczowe , s. 18; S. Rudnici, [w:] komentarz do KC , s. 174: e. Skowrońska - Bocian , [w:]Pietrzykowski , KC. Komentarz , s. 126).
Jednakże w kwestiach nie uregulowanych w ustawie STOSUJE SIĘ ODPOWIEDNIO DO ZWIERZĄT PRZEPISY DOTYCZĄCE RZECZY ( art. 1 ust. 2 OchrZwU ). Nie można więc powątpiewać , że ostatecznie ZNAJDUJĄ TU ZASTOSOWANIE PRZEPISY DOTYCZĄCE STOSUNKÓW PRAWNORZECZOWYCH I OBROTU ( por. s Rudnicki , [w:] Komentarz do KC , s. 178; E. Skowrońska - Bocian [w:]Pietrzykowski , KC. Komentarz , s. 187 ).
W takim kontekście nie ulega wątpliwości , że "ZWIERZĘTA DOMOWE" i " HODOWLANE" , czy " INWENTARZ ŻYWY" są przedmiotem prawa własności i innych praw rzeczowych oraz PRZEDMIOTEM czynności obrotu.
Natomiast żyjąca w stanie wolnym "ZWIERZYNA ŁOWNA" stanowi PRZEDMIOT WŁASNOŚCI SKARBU PAŃSTWO ( art. 2 Pr.Łow ) ; nie mówimy tu jednak oprawie własności rzeczy w rozumieniu prawa cywilnego z uwagi na brak cechy SAMOISTNEGO PRZEDMIOTU OBROTU.
Wreszcie inne "ZWIERZĘTA ŻYJĄCE NA WOLNOŚCI" stanowią RZECZY NICZYJE."

( Kodeks Cywilny. Komentarz. Edward Gniewek str. 108 - bordowe okładki )

tutaj znajdziecie więcej na temat Ochrony Prawnej Zwierząt:
http://64.233.183.104/sea...client=firefox-

tutaj "chrześcijańskie traktowanie zwierząt" i "etyka katolicka na temat traktowania zwierząt" :
http://web.diecezja.wlocl...um/gron_559.htm

i książka "Prawna ochrona zwierząt" :
http://www.vege.pl/str.php?dz=35&id=238

Zencognito 
Veg nad Vegami
The upward spiral

Wysłany: 2008-10-08, 19:16   

Jakub napisał/a:
"Jeśli chrześcijanie wierzą, że Jezus zaaprobowałby ich jedzenie mięsa, czy mogliby go sobie wyobrazić pracującego z ubojni? Czy byliby zdolni wyobrazić Go sobie krępującego zwierzęta czy podrzynającego im gardła? A jeśli nie, czy mogliby uwierzyć, że On scedował by na nich zadanie, którego sam nie byłby w stanie wykonać?"

Jakoś mógł napełnić sieci rybami po brzegi skazując je tymsamym na śmierć przez uduszenie, a sam ryby jadł. Dla chrześcijan Jezus jest ideałem i nic co zrobił nie mogło być złe - i na tym się kończy dyskusja.
Poza tym pamiętacie historię Kaina i Abla? Kain składał bogu ofiary z roślin, Abel ze zwierząt - bogu się podobało zabijanie zwierząt, na rośliny nie reagował i jeszcze powiedział zasmuconemu Kainowi, że sam sobie jest winien, bo nie postępuje właściwie. Do tego podczas zdobywania Ziemi Obiecanej bóg biblijny kazał Żydom wybijać mieszkające tam ludy wraz z niewolnikami i inwentarzem.

Jak więc sobie radzę z argumentami biblijnymi? Uzasadanianiem tego, że biblijny bóg to nie Bóg, że jest niedoskonały i dopuszcza się haniebnych, okrutnych czynów.
W wyniku tego jestem banowany na katolickich forach jako bluźnierca 8-)
Dla mnie wszystkie religie wyrosłe z ST są czymś niepożądanym - za często byłem świadkiem okazywania się przez nie hamulcem uniemożliwiającym ludziom rozwój moralny.

krzysztof
Veg Do Potęgi

Wysłany: 2008-10-08, 20:55   

Maria Grodecka w książce "Zmierzch świadomości łowcy" pisze: Najbardziej nieuchwytne dla świadomości są doznania i udręki łowionych na pokarm ryb. Te stworzenia tak niepodobne w niczym do ludzi, żyjące w warunkach tak odmiennych od naszych, o głosie niesłyszalnym dla naszych uszu, najmniej mają szans na to, aby wzbudzić u ludzi uczuciową przychylność. (...) Zabijanie ciepłokrwistych zwierząt, których głos bólu jest dla człowieka słyszalny, odbywa się w rzeźniach, aby oszczędzić naszą wrażliwość. Jednak, te najbardziej cenione przez nabywców, ryby żywe, umierają w zasięgu naszego wzroku, nie budząc u obserwatorów żadnych wzruszeń. A właśnie to ich milczące konanie jest jednym z najokrutniejszych. Przyniesione do domu w torbie, zawinięte w papier, duszą się w trwającej całymi godzinami męczeńskiej agonii. Leżą na kuchennym stole i dyszą otwartym szeroko pyszczkiem, podczas gdy gospodyni krząta się pogodnie po kuchni. A kiedy ryba w tej męce szarpnie się czasem mocniej i spadnie ze stołu, gospodyni podnosi ją ze śmiechem lub z irytacją".

tutaj nieco więcej o RYBACH :sloneczko:

http://psubraty.zrodla.org/2/rybki.html

Odpowiedz do tematu