Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: taffit
2010-07-06, 03:48
na wyspy wiej...
Autor Wiadomość
va
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-13, 00:07   

an napisał/a:

Co do konta się ostatnio zastanawiałam, czy jak ktoś wyjeżdża nie likwidując go - czy nie narosną odsetki z powodu opłat za prowadzenie, czy tez automatycznie likwidują, jeśli nie ma kasy na koncie? Jeśli jest kasa, ale nowa nie wpływa, to czy wysyłają nowa kartę kredytową jeśli termin upływu starej mija (po 2 latach) ? - w tej sytuacji mogłaby trafić w niepowołane ręce :hmmm:

Ja mam darmowe konto w barclaysie, nie było mnie 2 lata i wystarczyło się przejść do banku, przypomnieć sobie stary adres i odział, gdzie zakładałam konto, pokazać paszport i w ciągu paru dni wysłali mi nową kartę na podany nowy adres.

pawel
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-13, 23:32   

Mozesz zamowic by statmenty wysylali Ci na majla,lub tak jak jak ja wogle kontrolwac konto przez net. Zadbnych listow.

an 
Veg Do Potęgi
UCZCIWOŚĆ ponad TWA

Pomogła: 36 razy
Wysłany: 2011-07-13, 23:48   

Nie chodzi o "stejtmenty",
kartę kredytową gdzieś muszą wysłać (co 3 lata, nie 2 jak pisałam)

Aha, też mam darmowe konto,
jak się wybierze wszystkie środki z konta, to je likwidują czy nie? ( w sensie wybierze, wyjedzie i nie używa konta, zero wpływów)

http://www.youtube.com/wa...E&feature=share Rewelacyjny wykład naukowy o wierzeniach, cudach, religii, moralności ...

.... http://www.youtube.com/wa...feature=related
Ostatnio zmieniony przez an 2011-07-14, 00:48, w całości zmieniany 1 raz  

pawel
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-14, 00:31   

Nie likwiduja. Ale wogle mozesz zamknac adres w Banku. Dopiero jak bedziesz potrzebowala nowej karty mozesz na ten czas otworzyc.

czerwony_autobus 
Veg przez duże V

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2012-12-15, 01:34   

Moja znajoma chce nawakacje jechać do Anglii pracować, najlepie przy dzieciach b studiuje pedagogikę a ja chętnie zrobiłabym w tym czasie praktyki informatyczne. Czy wiecie zie zacząć szukać ofert?

va
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-15, 11:52   

przy dzieciach to aupair world albo insze, gumtree, zpraktykami w biurze karier może by ci coś namierzyli

pawel. 
Ban!

Wysłany: 2013-01-26, 13:39   

Z takich spraw praktycznych, ja ostnio mialem Housing Benefit, czyli pratycznie rzecz biorac mieszkanie sponosrwane przez Rzad (mimo ze pracowalem w tym samym czasie w restaracji wege). Mysle ze system spoleczny jest dosc rozbudowany, choc wiele osob moze na poczatku tego nie wie.

Dodam ze ciekawostka jest ze te HB roznia sie tez od dzielnicy. Na Hakney zatwinie trfa miesiac w Brencie jakies 5 minut, na raz. Inna rzecz ze ostatecznie wolalem z tego zrezgnowac i mieszkalem na pieknym squcie -biorowcu w centrum Londynu. Tak czy siak z takich ciekawostek duzo by gadac, ale czasmi zycie w normlnym domu jest starszne nudne.

aeroplane616 
Pilny Veg

Wysłany: 2013-01-28, 21:57   

an napisał/a:

Co do konta się ostatnio zastanawiałam, czy jak ktoś wyjeżdża nie likwidując go - czy nie narosną odsetki z powodu opłat za prowadzenie, czy tez automatycznie likwidują, jeśli nie ma kasy na koncie?

Nie wiem jak w UK, w PL ostatnio musiałam zapłacić kwotę za prowadzenie nieużywanego konta + odsetki.
Nie zlikwidowałam za to konta włoskiego sprzed 13 lat i wobec powyższego nawet nie próbuję, bo nie wiadomo ile by tam było do zapłaty :/ Liczę na to, że mnie nie znajdą ;)

Tequilla 
Veg Do Potęgi
wujek dobra rata

Wysłany: 2013-01-31, 15:17   

Noo ja nie zlikwidowałem konta w Lloydsie, a opuściłem wyspy w 2006 roku. Kiedyś liczyłem ile to może być (gdyby naliczali) i wyszła jakoś kilkaset funtów...
Ale podobno faktycznie likwidują, jak przez jakiś czas nie ma wpływów. Mam nadzieję, że kiedyś tam kiedyś nie ścigną mnie za to... :)

cat bless you

sezam
Mały Veg

Wysłany: 2013-02-14, 16:23   

Co tam ciekawego w Londynie? Jakieś ciekawe wydarzenia kuluralne się szykują? Jak z pracą? Planuje się wybrać za jakiś czas, na kilka tygodni a może dlużej.

Bonanza 
Pilny Veg

Wysłany: 2013-04-19, 04:13   Szukamy pracy najchętniej w wege firmie

Witam Was serdecznie,

Jestem nową osobą na forum. Byłam już w Anglii wcześniej, ale razem z mężem wróciliśmy do Polski. Tu niestety mija kolejny miesiąc bez pracy. Chcieliśmy mieszkać i pracować w Polsce, ale nikt nie daje nam szans.

Chciałam się spytać, czy ktoś z Was może mógłby nam pomóc znaleźć prace w Anglii?
Szukamy pokoju u wege osób. Oboje jesteśmy weganami i witarianami. Ja mogę pracować w wegańskiej restauracji lub barze, angielski bdb. Mąż jest skrytą osobą i wolałby np fabrykę, organiczną farmę.

Jeśli ktoś z Was coś słyszał, to dajcie mi znać mola.rob@gazeta.pl
:bye:

Odpowiedz do tematu