Veg - Wegetarianizm / Weganizm Strona Główna Veg - Wegetarianizm / Weganizm
Forum dla Weg(etari)an

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krzysztof
2013-09-03, 11:36
ręczna wyciskarka do owoców/warzyw
Autor Wiadomość
Kreestal 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2009-06-11, 18:11   

Póki co się nie skusze, na razie szukam tańszych nasion, od rolnika (takie też są ok, czy może zaprawiane już chemią?)

JAgniecha 
Veg Do Potęgi
Go Vegan!

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2009-06-11, 23:14   

Kreestal napisał/a:
Póki nie odkryłam mieszania tego soczku z np, sokiem jabłkowym lub pomarańczowym, musiałam pić go nad zlewem bo ryzyko puszczenia pawia było zbyt duże, jest po prostu paskudny

:lol: dobre!
Ja tez (jak inni doswiadczeni - poza Kreestal) raczej lubie ten smaczek ale po prawdzie zawsze pije bardzo niewielkie ilosci;)
Z sokiem pomaranczowym natomiast rewelacja!
Czekalam na kogos kto osobiscie uzywa czeskiego lisa- w takim razie sama tez zainwestuje! :)
Ostatnio zmieniony przez JAgniecha 2009-06-11, 23:15, w całości zmieniany 1 raz  

piotrek 
Ostoja Wiedzy

Wysłany: 2009-06-14, 19:04   

hannah_9 napisał/a:
Moze to i dziwne ale ja bardzo lubie shoty z trawy pszenicznej ;)
Smak rzeczywiscie jest specyficzny, ale da sie przyzwyczaic, chociaz wierze ze to indywidualna kwestia. Takze ktos kto nie probowal niech sie absolutnie nie zraza :)
popieram w 100%
jeszcze zanim nie sprobowalem soku z trawy ogladalem na YT filmy jak ludzie to pija i sie krzywia jakie to niedobre. przygotowywalem sie na najgorsze... w koncu jak 1 raz sprobowalem bylem pozytywnie zaskoczony. soczek jest nawet dobry. jest slodkawy ale ma posmak zielska :mrgreen:
jak ktos jest w stanie wypic sete wodki to trawka na pewno przejdzie.
ja dziale soku popijam sokiem z marchewki.

jesli chodzi o plesn to chyba normalne bo tez to mam.

yennefer_vengenberg
Pilny Veg

Wysłany: 2009-06-18, 19:59   

Dlaczego te elektryczne cholerstwa są takie drogie? :zdziwko:

Kreestal, Harmony- jak te ręczne wyciskają soki np. z marchewki? nie ma problemu? Daje radę bez mięśni Pudziana?

Kreestal 
Łamacz Klawiatur

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2009-06-18, 23:56   

Wyciska, jednak trzeba się mocno natrudzić, gdyż marchew, jabłko itp twarde roślinki trzeba upychać w głąb wyciskarki, jest to dość męczące, także używam jej tylko do trawy pszenicznej.

cassandra 
Veg przez duże V
empatyczna dusza

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2009-06-19, 16:55   

o, tu się pojawiły wyciskarki ! : http://www.evergreen.pl/w...woce-p-911.html :mrgreen:

kazio81 
Mały Veg

Wysłany: 2009-06-25, 16:27   

Witam!!
Jestem nowym uzytkownikiem forum wiec na wstepie sie przywitam. Od pewnego czasu pije soki z sokowirowki, jednak przyszla chwila w ktorej postanowilem zakupic wyciskarke. Poniewaz te lepsze troche kosztuja, a ze akurat bylem na week w pradze wiec sobie zakupilem czeskiego lisa na ovoce.
Mam pytanie do tych ktorzy go uzywaja:
Jak najlepiej wycisnac marchew/jablko aby bylo jak najwydajniej ?
Interesuje mnie hodowla trawy pszenicznej, znalazlem instrukcje na tym forum jednak nie ma nic napisane o nasionach...to maja byc kielki czy jak ?? skad je wziac ?? lub jakie maja dokladne nazewnictwo ?? z wyksztalcenia jestem inzynierem wiec tematy biologii sa mi odlegle :) . prosze o wyrozumialosc :)

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2009-06-25, 23:25   

Witam Kazio81

Porkert2A t.j. lis na ovoce nie nadaje się do warzyw korzeniowych typu marchew, buraczki itp.
Jest znakomity to robienia soków z zieleniny, na początku robienia soków śrubę przy wylocie należy odkręcić, kiedy pierwsze wytłoczyny znajdą się przy wylocie należy wtedy ww. śrubę dokręcić.

Ponad to maszynka ta nadaje się to mielenia podkiełkowanych nasion: gryka, owies bezłuskowy, pszenica, soja, ciecierzyca, soczewica.

Wszelkie miękkie owoce nie ma sprawy.
Zatem korzeniowe polecam jednak nadal robić w sokowirówce.

Ile płaciłeś w Czechach za tego Porkerta?

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
NO spam
Ostatnio zmieniony przez Jędruś 2009-06-25, 23:34, w całości zmieniany 1 raz  

kazio81 
Mały Veg

Wysłany: 2009-06-26, 14:54   

Porkerta kupilem w tym sklepie http://www.almipraha.cz/l...t-~z509013.html
Zaplacilem cos ok 200. Ale jak sie kupi przez neta to cena chyba nizsza, tak mi cos marudzial sprzedawczyni po czesku ale nie zaczailem.
Znalazlem chyba patent na ta marchew. Najpierw trę marchew w maszynce do mielenia miesa za pomoca pewnej magicznej przystawki, a potem ta papke wkladam do porkerta i wychodzi duzo soku.
Jablek nie musze trzec, porkert z nimi sobie dobrze tez radzi.
NApisz mi jeszcze Jędruś jak z tymi nasionami do trawy pszenicznej.
Dzieki za rade ze sruba,pozdro

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2009-06-26, 23:30   

Kazio81
Czy możesz napisać więcej szczegółów o przystawce do maszynki do mielenia marchwi i innych warzyw korzeniowych.

Co do podkiełkowanych nasion to jak już pisałem nasiona podkiełkować a następnie przepuścić przez Porkerta.

Wiem z doświadczenia że podkiełkowane nasiona żyta i jęczmienia są zbyt twarde dla porkerta. Do tego używam innej maszynki też produkcji Porkerta: Mlynek na mak (napisz w googlu).

Teraz lato zieleniny masz pod dostatkiem na zewnątrz, jak masz ogródek to zasiej pszenicy i po sprawie.
Wystarczy podlewać i chronić przed ptakami.

Co do uprawy na zieleninę w zaciszu domowym to podaje linki:
http://www.surawka.republika.pl/ucdusznz.htm
http://www.surawka.republika.pl/PIO777.htm

Pozdr.
NO spam
Ostatnio zmieniony przez Jędruś 2009-06-26, 23:34, w całości zmieniany 1 raz  

kazio81 
Mały Veg

Wysłany: 2009-06-29, 10:55   

Tu jak powiekszysz zdjecie: http://www.neo24.pl/maszy...ymbio-line.html
to te po prawej, 4 sztuki. Na stronie zelmera mozna ja kupic, o ile posiadamy maszynke zelmera: http://zelmer.pl/akcesori...atkownica.html.
Tarcie ta szatkownica jest o tyle dobre, ze predkosc obrotu nie jest duza, natomiast wiekszy jest moment obrotowy, co nie powoduje znacznego zwiekszenia temperatury przy przecieraniu :)

stahoo
Pilny Veg

Wysłany: 2009-07-12, 12:01   

no i ja tez stalem sie posiadaczem porkerta 2a. kupilem w czeskim cieszynie za 650 koron.

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2009-07-12, 12:43   

stahoo napisał/a:
no i ja tez stalem sie posiadaczem porkerta 2a. kupilem w czeskim cieszynie za 650 koron.

650 koron czeskich to po przeliczeniu 110 zł

Pozdr.
NO spam

triss14 
Łamacz Klawiatur

Wysłany: 2009-07-12, 14:59   

3 miesiace temu kupiłam sokowirówke, jak sie okazało można na niej robic tylko sok z jabłek, ew. malo marchwi. Nie wyciskała dobrze, kawałki jednak jakies pozostawały :/

Mama teraz mi wyciagła starą sokowirówke, ma gdzieś z 15 lat, i swietnie sie na niej pracuje (choć wiecej sprzatania) wszystko mieli, wrecz jak mocniej przycisłam to coś do wpychania poharatało mi i mam wielki ślad wiec jest ona zdolna wszystko ciąc. A po warzywach zostaje proch. Czy wiec moge sie spodziewac że ona wyciska z warzyw to co najlepsze, jak myslicie?
Ostatnio zmieniony przez triss14 2009-07-12, 15:03, w całości zmieniany 1 raz  

Jędruś 
Veg przez duże V

Wysłany: 2009-07-12, 21:57   

Sokowirówka nie wyciska tylko tnie i odsysa.

Warto wiórki z warzyw np. marchwi i innych korzeniowych spryskać wodą i wycisnąć ręką na sitku lub przez gazę. Robiąc sok marchewkowy w wyciskarce, wiórki marchewkowe wkładam do słoika i zalewam wodą, wstawiam do lodówki. Następnie po kilku godzinach wyciskam na sitku ręką i używam tej wody z soczkiem do zupek witariańskich.

Ale to można zrobić raczej z marchewką ekologiczną. Wiórki po wyciśnięciu są bielsze a woda czerwonawa, co oznacza że jeszcze coś nie coś można z nich wycisnąć.

Pozdr.
NO spam

Odpowiedz do tematu